درد ها و علائم IBS

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

Re: درد ها و علائم IBS

پستتوسط وحید1169 » شنبه شهریور 13, 95 8:43 am

سلام
نه ولی تخم گشنیزم بد نبوده.واسه نفخ خوبه
سیاهدانه بجوشونم؟
روزی چند بار و چه وقت هایی بخورم؟
ممنون
وحید1169

پستتوسط Mehdi65 » سه شنبه بهمن 5, 95 6:25 am

سلام دوستان.من 15 سال پیش یه بیماری شبیه ام اس گرفتم (التهاب مایع نخاع) بعد همون موقع قسمت راست شکمم متورم شد و همیشه درد می کرد.الان حدود یک ساله یه درد شدیدتر از درد قبلی در همون قسمت راست شکمم به وجود اومده طوری که الان که دارم به زور این متن رو می نویسم و اشک میریم از شدت درد.متاسفانه توی شهر ما دکتر و امکانات درست حسابی وجود نداره.آزمایش کلیه و کبد و کیسه صفرا و مثانه دادم ولی در مورد روده آزمایش ندادم چون توی شهرمون امکانش نیست.
من بخاطر یبوست شدید چند روزی یه بار دستشویی میرم و بعضی وقتها همراه مدفوع خون قرمز دیده میشه خودم میگم شاید یبوستم به دیواره روده ها یا مقعد آسیب زده باشه.در مورد دردم بهتون بگم که هم در قسمت راست بدنم وجود داره(خیلی شدید) و هم در قسمت چپ شکم (خفیف).این چند وقتی که درد شکمم شدید شده به حدی گاز توی شکمم جمع شده که شکمم جلو اومده.وقتی دستشویی می کنم بعدش این درد شکمم بیشتر میشه و بعضی وقتها هم تکرر ادرار دارم.گوشت قرمز میخورم دردم شدید میشه تخم مرغ همینطور و نوشابه و غیره. به نظرتون این درد من که حدس میزنم از روده هام باشه به خاطر چیه؟دکتر گفت شاید روده التهاب پذیر داشته باشی ولی خودم خیلی می ترسم که سرطانی چیزی داشته باشم چون دردم غیر قابل تحمل و غیر قابل توصیفه.دوستان نظر شما این چه دردیه که داره منو می کشه؟
Mehdi65

پستتوسط امیرمن » یکشنبه مهر 9, 96 1:51 pm

سلام دوستان.
28 سالمه و یکساله که مبتلا به این بیماری شدم.
اوایل احساس میکردم درد از ناحیه معدم هست چون سوزش سردل داشتم ولی چند ماهه دکتر تشخیص داده آی بی اس دارم. علائمم هم به این شکل هست.
درد معده که گاهی به پشت بدنم میزنه، نفخ زیاد و سروصدای داخل روده و معده، دردهای خفیف ناحیه شکم و بویژه دور ناف. اوایل بشتر یبوست میشدم ولی الان گاهی یبوست گاهی اسهال. گلاب بروتون رنگ مدفوعم گاها تیره گاها روشن به رنگ سبز میشه ولی کلا غیرطبیعی هست. و ی چیزیم که نمیدونم به این بیماری مربوطه یا نه اینکه تقریبا همزمان با بروز بیماری پرش عصبی از ناحیه سر و گیجگاه داشتم که این به مرور به کل بدنم پخش شد. آیا شما هم این مورد رو تو علائمتون دارید؟
با مصرف ی دوره مبورین و پنتاپروزول علائمم تا حدی کنترل میشد ولی بهبودی حاصل نشد.
در نهایت ایشالا که همه مریضا شفا پیدا کنن.
امیرمن

قبلی

بازگشت به • علائم

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان