انجمن بیماران آی بی اس، سندرم روده تحریک پذیر

بیماری IBS، درمان ای بی اس، نفخ، اسهال، یبوست، بی اختیاری، دردشکم
تاریخ : جمعه فروردین 10, 03 8:47 am

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

قوانین انجمن

برای مشاهده قوانین انجمن لطفا اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 73 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  بعدی
نویسنده پیغام
پستارسال شده: پنج شنبه دی 24, 94 11:25 am 
آفلاین

آقا محمد من دقیقا مشکلم مثل شماست آروغ فراوان و دردی که بین دو کتف میزنه اوایل فقط بعد هر وعده غذایی حسش میکردم الان هیجان زدم میشم دردو حس میکنم نمدونم واقعا چی ه ولی دکتر دیگه این سری آرامبخش داده من نگرانم

بالا
 پروفایل ارسال پیغام خصوصی  

پستارسال شده: سه شنبه اسفند 4, 94 8:40 pm 
آفلاین
کاربر تازه وارد

سلام من حدودا اواخر مهرماه کلونوسکپی دادم دکتر گفت سالمه ولی بعد از دفع خونریزی دارم همش نگرانم دکتر درست کلونوسکپی انجام نداده باشه اگه مشکلی ندارم این دفع خون پس چیه؟

بالا

پستارسال شده: چهارشنبه اسفند 5, 94 6:20 am 
آفلاین
کاربر حرفه ای

محل اقامت: فارس
سلام
یکی از دوستان همین مشکلو داشت، بعد از آزمایش متوجه شد که رودش کاملا سالمه و تنها علت خونریزی یبوسته
شمام اگه گهگداری یبوست داری احتمالا علت خونریزی همینه و خودتونو اصلا نگران نکنید

بالا

عنوان پست: شقاق یا بواسیر
پستارسال شده: چهارشنبه اسفند 5, 94 8:38 am 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
مهسا اقاپور نوشته است:
سلام من حدودا اواخر مهرماه کلونوسکپی دادم دکتر گفت سالمه ولی بعد از دفع خونریزی دارم همش نگرانم دکتر درست کلونوسکپی انجام نداده باشه اگه مشکلی ندارم این دفع خون پس چیه؟

ممکن است خونریزی مربوط به شقاق یا بواسیر باشد.
نحوه خونریزی و رنگ آن و . . . تا حدی می تواند علت آنرا مشخص کند.

بالا

پستارسال شده: پنج شنبه خرداد 26, 95 1:02 am 
آفلاین

سلام
من یکسال هست درگیر درد شکم بعد از خوردن غذا هستم و تو این یکسال بهترین دکترها رو رفتم اول بهم گفتن سنگ صفرا داری و باید عمل کنی عمل کردم ولی علائمم بهتر نشد بعد از اون هرچی دکتر رفتم با انجام ازمایش های مختلف بهم گفتند ای بی اس داری ولی من جدی نمیگرفتم و میگفتم مشکل اصلی من رو کسی تشخیص نمیده تا اینکه هفته ی گذشته از شدت درد کلافه شدم و بدون نوبت رفتم تو مطب دکترم که یکی از بهترین هاست تا رسیدم مطبش رو تعطیل کرده بود به حالت اورژانسی برگشت و منو ویزیت کرد اینقدر نالیدم و گریه کردم اصلا یه وضعی شده بود فیلم هندی تا اینکه گفت من واست بازم ازمایش مینویسم ولی اقای دکتر شما هبچ مشکلی نداری و مشکلت ای بی اسه. دل خوش به ازمایش های جدید اومدم خونه ولی با خودم گفتم

بالا

پستارسال شده: پنج شنبه خرداد 26, 95 1:11 am 
آفلاین

ولی با خودم گفتم خوب شاید ای بی اس باشه و شاید واقعا ای بی ای اینقدر ناتوان کننده باشه.فکر کردم که چیزی که تو ای بی اس باعث درد میشه تحریک اعصابه و من باید کاری کنم که اعصاب گوارشم تحریک نشه.اولین کار کم خوردنه.ولی من بعضی مواقع حتی کم هم خوردم ولی درد داشتم.اینقدر فکر کردم تا علتش رو فهمیدم.ببینید ما باید هر لحضه از حجم ماده ی موجود تو معدمون خبر داشته باشیم.و نذاریم حجم معدمون از اون بیشتر بشه.حتی اگه نصف لیوان اب هم خورده باشی حجم معدت کمی پر شده و باید از حجم غذات کم کنی.مگر اینکه منتظر بمونی تا اون اب جذب بشه.حجم استانه تحریک تو ادمای مختلف فرق داره.من فهمیدم در مورد من حجم استانه ی تحریکم تقریبا دو تا لیوانه یعنی معادل 300 سی سی.یعنی اگه بیشتر از این مقدار تو معدم مواد باشه دردم شروع میشه و اروم اروم کل گوارشم وارد اسپاسم میشه

بالا

پستارسال شده: پنج شنبه خرداد 26, 95 1:17 am 
آفلاین

نتیجه حرفام و تجربه ی من: یه ظرف مثل یه کاسه کوچیک رو به عنوان وسیله اندازه گیری حجم غذاتون انتخاب کنید و در هر وعده نذارید کل حجم غذاتون یعنی مثلا برنج + خورشت +اب +چاشنی ها از اون یه کاسه بیشتر بشه
دو ساعت زمان بدید و حجم بعدی رو وارد کنید.حالا از کجا بفمیم ایا غذای قبلی هنوز هست یا نه؟جوابش سادست بذارید خوب گرسنتون بشه.
یه کم سخته ولی باور کنید بعد از دو روز به چنان ارامشی میرسید که انگار دوباره زندگی رو بهتون برگردودند.
اون کاسه ی اندازه گیری هم میشه یار همیشگیتون.

بالا

پستارسال شده: شنبه خرداد 29, 95 8:04 pm 
آفلاین
کاربر فعال

داروی کولیت عصبی سر ترالین یا اسنترا و دلیل اصلیش وسو.اس فکری یا ocd

بالا

پستارسال شده: چهارشنبه شهریور 10, 95 8:24 am 
آفلاین

سلام
من تازه با این سایت آشنا شدم دوستان
خیلی کامنتارو خوندم
من حدود 3سال مشکل معده دارم که با فاموتدین40 هر شب یه دونه کنترل کردم.حدود 8ماه پیش بعد از یه سری مشکلات عصبی مشکل روده پیدا کردم،نفخ شدید همراه با دلپیچه و درد زیر ناف.یعنی دستشویی نمیرفتم مگر با دلپیچه.خلاصه بعد از 1 ماه رفتم دکتر و انواع آزمایشات دادم (که خود آزمایشات و انتظار جواب سرشار از استرس بود)نتیجه آزمایشات خونریزی،تورم،انگل،غده سرطانی و... همه منفی بود.روز آخر دکتر گفت تو از من و خانواده من سالمتری!ولی علاعم شدیدتر شده بود.تا اینکه رفتم یه دکتر عمومی خیلی معمولی،فقط یه سوال ازم پرسید:شب راحت میخوابی؟گفتم آره.پرونده پزشکیم پرت کرد رو میز گفت اگر روز اول دکترت این سوال پرسیده بود به این وضع نمی افتادی.تو مریضیایی که فیزیک بدن به هم میخوره شب خوابی خیلی زیاده ولی بیماری های عصبی چون مغز در حال استراحت هست مشکلی نیست.
برام کلردیازپوکساید نوشت و آلپروزلام.خیلی تاثیر نداره برام
علائم بیماری من : از صیح که بیدار میشم تقریبا مشکلی ندارم تا میرم دستشویی(با یک مدفوع نیمه شل و بلغم)از دستشویی که میام بیرون مشکلاتم شروع میشه،درد زیر ناف،احساس دلپیشه و نفخ و احساس ادرار شدید(که دکتر گفت این واسه مثانه عصبی هست،حرکت رودهات مثانت عصبی کرده)تا طرفای ظهر یکم بهتر میشم قبل از نهار یه کلدیوم سی میخورم نهار که خوردم احساس دلپیچه نسبتا شدید شروع میشه تا حدود 3 ساعت بعد میرم دستشویی ولی احساس بدتر میشه،حس میکنم روده بزرگم هنوز برنگشته سرجاش،احساس تخلیه نیمه دارم و احساس ادرار شدید کلا زندگیم مختل میشه تا 2 ساعت،یکم بهتر میشم تا وقت شام خیلی کم شام میخورم که حالم بد نشه تقریبا موقع خوابم خوب هستم دوباره صبح و دوباره همین برنامه.
فکر کنم این علائم منحصر به فرد من باشه آخه کسی با این علائم نبود
وقتایی که ماست،بستنی،شیر،میوه هایی با طبع سرد(هندوانه شلیل هلو)میخورم بدتر میشم.بادمجون حالم خیلی بد میکنه.ماهی که میخورم آرزوی مرگ میکنم(ما 150سال که عطار هستیم شغل خانوادگی مادریم هست داییم میگه رودهات سرد شده اگر از طب سنتی نگاه کنیم میبینیم که تقریبا درسته چون غذاهای سرد و سودایی بدترمون میکنه)بعضی شبها دمنوش زیره سیاه میخورم که بی تاثیر نیست
البته بعضیام میگن روتون دعا خوندن و موکل گرفتن که حالتون بگیره(خخخخخخ)
با تشکر از مدیران سایت و دوستان عزیز

بالا

پستارسال شده: جمعه شهریور 12, 95 10:33 am 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
سیاه دانه را آزمایش کردین ؟

بالا

نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 73 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  بعدی

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

پرش به:  
ایجاد شده توسط phpBB® Forum Software © phpBB Group
فارسی سازی و پشتیبانی phpBB توسط phpBBpersian.com