IBS قابل درمان است

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

Re: IBS قابل درمان است

پستتوسط آرش » شنبه مرداد 11, 93 8:14 pm

دكتر رفت و آخرش به ما نگفت "IBS قابل درمان است" يعني چي ؟
يعني با مصرف نورتريپتيلين و كولوفك و . . . بعد از مدتي درمان ميشيم ؟ من از روز اول با عنوان اين تاپيك مشكل داشتم.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط administrator » شنبه مرداد 11, 93 9:11 pm

دوستان عزیز دو تا مطلب
اول اینکه مصطفی در حال حاضر نیستن و نمیتونه از خودشون دفاع کنه، پس خواهشا بی خیال انتقاد یا پست گذاری بشید تا ایشون تجدید نظر کنه و برگرده، اون موقع می تونید موضوع رو ادامه بدید...
دوم اینکه دوستانی که واسه من خصوصی گذاشتن که رو بنداز مصطفی برگرده، بچه ها مگه وقتی سحر و زر و فرشته و رسا و diamond و ... قهر کردن من بهشون اصرار کردم که برگردن؟ من نه کسی رو دعوت میکنم و نه کسی رو اگه قهر کرد رو میندازم که برگرده...
این فروم یه بازی برد-برد هستش، یعنی کسی که داره پست میذاره و کسی که داره پست میخوره همه دارن سود میبرن، اگه کسی قهر میکنه، حالا به هر دلیلی، خب داره بازی برد-برد رو به بازی باخت-باخت عوض میکنه
بچه ها من نظر "یک بدبخت" یا همون "بچه گربه" که گفته بود اگه عید پارسال بجای عید امسال با این فروم آشنا میشدم، الان این حال و روزم نبود رو که خوندم به راهی که در پیش گرفتم ایمان بیشتری آوردم و مصمم تر شدم، من اگه خودم روز اولی که مبتلا شدم یه فروم این چنینی پیدا میکردم و 4 تا دوست دلسوز راهنماییم می کردن ارشد 2 سالم 4 سال طول نمی کشید، من وقتی میبینم یکی مث موناسادات عزیز تازه مبتلا شده و با خوندن این فروم کلی اطلاعاتش میره بالا و تا حدود زیادی با این بیماری کنار میاد آرامش پیدا می کنم، وقتی یه دوست عزیز دیگه واسم خصوصی میذاره که من از روزی با فروم آشنا شدم آرامش بسیار بیشتری پیدا کردم، همینا واسه من کافیه ...
بچه ها خدا شاهده یه روز نشسته بودم و با خودم فکر کردم که اگه من الان بمیرم فروم ممکنه منحل بشه، واسه همین تصمیم گرفتم همه بخش های فروم رو بدم دست مدیر انجمن ها، پس من واسه هر انجمنی دو سه تا مدیر تعیین می کنم.
پس بچه های عزیز هر وقت پستی میخوایم بذاریم باید بهش به عنوان یه کار مقدس نیگا کنیم که توی سرنوشت یک یا چند یا ده ها نفر ممکنه این پست من تاثیر بذاره، پس چه بهتر که تاثیر مثبت بذاره.
من به کارم به عنوان یه کار مقدس و مفید نیگا می کنم، بنظر من اگه دید هممون این باشه خیلی از کدورت ها برطرف میشه و اصلا بحثی پیش نمیاد، فقط باید یکم سعه صدرمون رو ببریم بالاتر.
administrator
Admin

پستتوسط peyman » دوشنبه مرداد 12, 93 1:35 am

یه عده هستن که بچه بودن بهشون میگفتی میخوای چیکاره شی میگفتن دکتر.
خیلی دلشون میخواد دکتر بازی در بیارن ، باز دمش گرم این مصطفی خیلی دیر قاطی کرد.
برادر من شما مگه متخصصی؟ بذار بنده خدا حرفشو بزنه ؛
خوشت نمیاد نخون! افاضه فضل میکنی چرا واس خودت؟ :evil:
peyman

خیلی خیلی زشته

پستتوسط MONA SADAT » دوشنبه مرداد 13, 93 8:21 am

فضای مجازی
توهین +قهر +دعوا+زود رنجی اعضا
بابا بس کنید تورو خدا
MONA SADAT
کاربر فعال

محل اقامت: دانشجوی پرستاری

پستتوسط ستاره » دوشنبه مرداد 13, 93 8:24 am

سلام بچه بیخیال قهر شید به جای این حرفا به فکر پیدا کردن درمانمون باشیم ویه کار کنیم مسولین توجهشون به انجمن ما جذب شه بیشتر به فکر درمانمون بیفتن؟
ستاره
کاربر تازه وارد

محل اقامت: جنوب

پستتوسط mostafapnahk » دوشنبه مرداد 13, 93 12:18 pm

دوستان عزیز
من قهر نکردم و جایی هم نرفتم. فقط ترجیح میدم دیگه در جاهای عمومی پست نذارم والا اون دوستانی که برام پیام گذاشتن و من از همشونم تشکر میکنم، من جوابشونو بصورت خصوصی دادم. از این به بعد هم ترجیح میدم فقط پیغامم رو چک کنم نه اینکه بیام پستامو بخونم.
نکته دیگه ای که باس بهش اشاره کنم اینه که مشکل من و اکثر پزشکا با بیماران آی بی اس اینه که هیچکدومشون به پزشکاشون اعتماد ندارن و واسه همینم خوب نمیشن. همین چندی پیش یه خانمی بهم گفت من دو هفته دیگه خواسگاریمه ولی بخاطر آی بی اسم میترسم. من بهش گفتم هرچی منم بهش گفتم به یه شرط خوب میشی که تمام نکاتم رو مو به مو انجام بدی. 7 مرداد عقد کرد وکلی هم ازم تشکر کرد. میدونید چرا حالش خوب شد؟؟؟ چون همه نکاتی رو که من بهش گفتم مو به مو رعایت کرد. متاسفانه بیمارانی که میان مطب من و وقتی بهشون دارو میدم و میگن بخورین بعد یه هفته میان و میگن ما بدتر شدیم. میگم مگه قرصا رو نخوردین! میگن بابامون گفته این قرص دوزش بالاست کمشو بخور. یا این غذاها رو اگه نخورم میترسم در آینده مریض شم. منم همیشه بهش میگم وقتی حالت خوب میشه که به پزشکت اعتماد کنی. من نمیگم میوه نخورین،‌همه کارا رو میتونین انجام بدین ولی مرحله به مرحله. اینو هیچکدومتون رعایت نمیکنین والا حالا در به در دنبال راه درمان نبودین. من خودم لااقل 7 تا همکلاسیام آی بی اس داشتن و همشون الان دارن زندگی عادی شون رو انجام میدن.
موفق و پیروز باشن- دیگه اینجا جواب کسی رو نمیدم- به امیدی بهبودی همتون
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

پستتوسط آشنا » سه شنبه مرداد 13, 93 12:15 am

سلام آقای دکتر، خوشحالم که در این انجمن پزشکی که همدرد ماست حضور دارد و می توانیم از نظراتشان استفاه کنیم. دوست دارم همچنان حضور داشته باشید و کمکمان کنید .
فرمودید که یکی از علل عدم موفقیت درمان ، عدم اعتماد بیماران به پزشکان است. من هم حرف شما را قبول دارم ولی سئوال اینجاست که برخورد درست با عدم اعتماد چیست؟ و چطور می توان عدم اعتماد را به اعتماد تبدیل نمود؟ به نظر می رسد تلاش برای قانع کردن راه حل خوبی می تواند باشد.
حدود یک ماه پیش بچه 5 ساله خود را بعلت احساس سرما در وسط تابستان بردیم دکتر. به دکتر گفتم که قبل از مراجعه به شما در اینترنت تحقیق کردم و دیدم شاید از فقر آهن باشد یا فقر ید. در نتیجه دو هفته ای است که به بچه ماهی و ویتامین ب کمپلس مید هیم. دکتر گفت خودتان که متخصص هستید و دارو هم می نویسید( با حالت مسخره) . خلاصه رفتاری کرد که من پشیمان شدم اقداماتی که انجام داده ام را به پزشک توضیح دهم. به فرض روش های خود درمانی که من رفته ام اشتباه بوده است ولی آیا بهتر نبود دکتر بجای سرزنش من ، راه درست را به من نشان می داد و مرا تشویق می کرد که سایر اقداماتی را که کرده ام توضیح دهم.
اشتباهی که من کرده بودم بعلت عدم تخصص در حوزه پزشکی بود ولی آیا رفتاری که برخی دکترها با بیمارن انجام می دهند نشان از عدم آشنایی ایشان با حوزه انسان شناسی نیست؟

mostafapnahk نوشته است:........
1- منشا اصلی این بیماری فشارهای روحی و روانی هست. شما باید تمام این فشارها رو از خودتون بردارین (گفتنش آسونه ولی انجام دادنش سخته).......... :

همچنین یک سئوال داشتم:
اینکه منشاء این بیماری فشارهای روحی و روانی است که خارج از تحمل فرد می باشد را شما در پست اول اشاره کرده اید و در ادامه اش رژیم غذایی و داروهایی را برای مقابله با منشا ء بیماری یا مقابله با اثرات ایجاد شده توسط بیماری بیان کرده اید . سئوال من این است آیا غیر از این است که درمان ریشه ای بیماری، یادگیری نحوه مقابله با فشارهای روانی است و آیا این امر نیاز به مراجعه به فرد متخصص اینکار یعنی مشاوره را بیان نمی کند. چرا پزشکان از ارجاع بیماران آی بی اس به مشاور روانی خودداری می کنند؟ تا در انجام اینکار سخت، کمکشان کنند.

متشکرم
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

پستتوسط omidvaram » دوشنبه مهر 21, 93 6:32 pm

سلام دوستان من عضو جدید این انجمن هستم حدود یکساله که به این بیماری مبتلا شدم علائم اولیه ی بیماریم:
حدود سه چهار ماه دل درد عجیب عذاب آور داشتم همراه با حالت تهوع و استفراغ و ضعف بسیار زیاد بطوریکه با غذا خوردن احساس سیری بهم دست نمیداد و همچنین احساس گرسنگی و ضعف بسیار بسیار زیادی داشتم و اشتها و میلی به غذا نداشتم و به زور غذا می خوردم نفخ یکی دیگه از علائم بود سردرد های شدید حساسیت به نور و هوای سرد کولر داشتم احساس میکنم این دو مورد آخری به حالت عصبی بودند هر چند احساس می کنم کلا این بیماری یه بیماری ناشی از ضعف دستگاه اعصاب هستش چون من به پزشکهای زیادی مراجعه کردم ولی هیچ کدوم بهم کمک نکردند تا اینکه یه متخصص گوارش بیماری منو تشخیص داد و منو به متخصص اعصاب ارجاع داد با مصرف داروهای اعصاب حالم یه شبه خوب شد الان هم به محض اینکه دچار استرس و اضطراب میشم یا دچار ناراحتی عصبی میشم بیماریم با حالت ضعف شدید و سردرد و حالت تهوع و استفراغ شدید خودشو نشون میده و باید برم متخصص اعصاب
امیدوارم همه ی بیماران آی بی اسی حالشون خوب بشه
omidvaram
کاربر ساده

پستتوسط omidvaram » دوشنبه مهر 21, 93 6:38 pm

سلام آقای دکتری که دوستان میگن قهر کردید من در جریان ماجرا نیستم ولی ازتون خواهش می کنم بهم کمک کنید من واقعا از این بیماری عذاب می کشم و زندگی برام سخت شده طوریکه آرزوی مرگ می کنم و می ترسم به خاطر بیماریم ازدواج کنم خواهش میکنم کمکم کنید ممنونم
omidvaram
کاربر ساده

پستتوسط saeid » سه شنبه مهر 21, 93 1:51 am

omidvaram نوشته است:سلام آقای دکتری که دوستان میگن قهر کردید من در جریان ماجرا نیستم ولی ازتون خواهش می کنم بهم کمک کنید من واقعا از این بیماری عذاب می کشم و زندگی برام سخت شده طوریکه آرزوی مرگ می کنم و می ترسم به خاطر بیماریم ازدواج کنم خواهش میکنم کمکم کنید ممنونم

سلام دوست عزیز مشکلتون دقیقا چیه بدم اینطوری که شما خودتو باختی کسی‌ نمیتونه کمک کنه اول خودت باید مسلط بشی‌ ! همیشه یه راهی‌ هست دوست عزیز!زود ناا امید نشو! توکل ب خدا باشه! همه مثل شما این مشکلات رو دارن کم یا زیاد. آرزوی مرگ چیه . اگه ۳ سال دیگه دارو بیاد ۱۰۰% دارمان شیئ چی‌ میگی‌ ! :roll: :cry:
من با این سایت فارسی تایپ می‌‌کنم اگر برخی‌ کلمات اشتباه هست از اینجاس.
http://behnevis.com
saeid
کاربر حرفه ای

محل اقامت: تهران

قبلیبعدی

بازگشت به • روش های درمان - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان