باور کنید همه چیز درست میشه

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

باور کنید همه چیز درست میشه

پستتوسط گلی » چهارشنبه تیر 13, 96 12:32 am

سلام دوستان.من خیلی وقته نسبت به این سایت احساس دِین میکنم. همیشه تجربیات و راهنمایی هاتون رو خوندم و در صورت امکان استفاده کردم.دوست داشتم تجربه خودم رو با شما در میون بگذارم شاید اینجوری بتونم به کسی مثل خودم کمک کنم.
من ۳۱ سالمه.حدودا ۶ سال پیش توی دورانی که فشار زیادی توی زندگیم بود(که بخش زیادیش به خاطر توقع زیادی بود که از خودم داشتم)دچار ibs شدم و چه ها کشیدم تا نهایتا واسم تشخیص و درمان درست داده شد. اونقدر نفخ داشتم که بالا می آوردم. اشتهام رو کاملا از دست داده بودم اونقدر که مشکل اصلیم سوزش قطع نشدنی معدم بود.مدام مجبور بودم دستشویی برم.گاهی اسهال و گاهی یبوست و خلاصه همه علائمی که همتون باهاش آشنا هستید و بدتر از همه, چیزی که توی زندگیم به هیچ وجه قبل از اون تجربه نکرده بودم؛ احساس اضطراب شدید. قبل از اون هیچی در مورد این مشکل نشنیده بودم. از یه آدم کاملا فعال و پرمشغله تبدیل شدم به یه آدم منزوی و ناامید. در نهایت بعد از دو سال زجر کشیدنِ خودم و خانواده ام تشخیص و راهنمایی یک پزشک با تجربه خیلی بهم کمک کرد. من رو اورژانسی بردن مطب ایشون. ۳ روز بود که هیچی نخورده بودم.کلونازپام بهم دادن.خوردم انقدر داغون و خسته بودم که نشسته خوابم برد خدا میدونه چند وقت بود نخوابیده بودم وقتی پا شدم یه عالمه غذا خوردم.بعد از اون ۶ ماه سرترالین استفاده کردم.الانم یه عالمه تجربه دارم واستون:
*این ناراحتی هر چی که هست به سروتونین ربط داره و سرترالین واسه تنظیمش عالیه.حتی اگه تمام عوامل استرس زا رو از زندگیتون حذف کنید باز یه چیزی تو بدن ماها در این مورد آنرمال شده که خودش به این سادگیا به حالت اول برنمیگرده.این رو بپذیریم.و خیلی اصرار نداشته باشیم که نمیخوایم دارو استفاده کنیم.
*شروع و قطع مصرف سرترالین قاعده خاصی داره.با دوز کم شروع میشه به یه دوز ثابت میرسه بعد دوباره باید به تدریج کم و قطع بشه.همه اینها رو باید زیر نظر پزشک انجام بدید.مصرف خودسرانه اش فوق العاده خطرناکه.
*من از روز اول مارک زولوفت رو استفاده کردم که بهترین مارکه سرترالینه و امریکاییه.سرترالین هگزال که آلمانیه و بعد از اون آسنترا که لهستانیه و قیمت خ مناسبی هم داره توی بازار هست.
*آسنترا قیمتش خ مناسبه و شنیدم همون تاثیر زولوفت رو داره.
*اوایل استفاده از سرترالین فقط عوارضش رو تجربه میکنید و متوجه تغییر مثبت نمیشید.حدودا ۱ ماه زمان میبره. کم کم جوری میشه که یهو به خودت میای میبینی از قبل از بیماریتم بهتری.زود خوشحال نشو و دوره درمانت رو حتما کامل کن.
*وقتی اوکی بشی دیگه صبح ها با حالت اضطراب بیدار نمیشی و نیازی به دستشویی رفتن های مداوم نداری.عادی میشی.
*در کنار سرترالین قبل از غذا کلوفاک ۲۰۰ میخوردم. کلیدنیوم سی و دی سیکلومین هم خیلی کمک میکنن.علائمم که نرمال شد قطعشون کردم. و فقط سرترالین رو حتی بعد از نرمال شدن تا چند ماه ادامه دادم.
*هر زمان دیگه ای ممکنه علائم شروع بشه.قبل از اینکه بخواد شدید بشه یه کلونازپام یا آلپرازولام(زاناکس) میخورم و میخوابم وقتی بیدار میشم اوکیم و دستشویی رفتن ها و حالت اضطراب رفع میشه.شاید مجبور شم توی یک ماه دو سه بار این کار رو انجام بدم.کلونازپام تاثیر گذارتر از آاپرازولامه.یادتون باشه آلپرازولام به شدت اعتیاد آوره.حتما حتما حتما با تجویز پزشک آرامبخش رو از هر نوعش استفاده کنید.
* و اما کشف امسالم از همین سایت که شبیه معجزه میمونه.کپسول لاکتول.اینم من خارجیشو گرفتم.وای در عرض چند روز نفخ غیر عادی رو کاملا از بین میبره.انگار که اصلا نبوده.بعد از اونم میشه اصلا نخوردش.
از نظر روحی هم یه چند تا نکته هست دوست داشتم بگم:
* تو رو خدا وقتی سرچ هامون رو کردیم و یه نتایجی گرفتیم بیش از حد توی نت دنبال این قضیه رو نگیریم.آخه بعضیامون خیلی آه و ناله میکنیم و واقعا همدیگه رو از زندگی نا امید میکنیم.
*خودتون هم خیلی ناراحت نباشید. توی زندگی همه خ مشکل هست.تنها خودتون رو با کسانی که کاملا از نظر جسمانی سالمند مقایسه نکنید. اون بندگان خدا که بیماری کشنده دارن و هر روز خودشون و عزیزانشون با ترس از مرگ زندگی میکنند چی بگن.میدونم گاهی انقدر اذیتید که میگید میمردیم راحت تر بود ولی روزهایی که خوبید هم میرسه و از این طرز فکر خودتون شرمنده میشید. بعضی بیماری ها هست که کلی جراحی های سخت یا شیمی درمانی و... داره.اون ها هم آدمند. دنیا همینه باید با مشکلات جنگید.
*بپذیریم که این مشکل هست. و توی هدف گذاری زندگیمون این مشکل رو مد نظر داشته باشیم. مثلا خود من از نظر تحصیلی نخبه محسوب میشدم.اما در کمال ناباوریِ اطرافیانم تصمیم گرفتم دکتری نخونم.مگه چند بار زندگی میکنم. وضعیتم اینجوریه.چرا خودم رو شکنجه بدم.یه دکتر کمتر.در عوض اضطراب امتحان و تز و ...نخواهم داشت.
اگه خانم هستید و نیاز مالی ندارید کار نکنید چون علائم خانم ها به خاطر سیکل ماهیانه شدیدتر هم میشه. و واقعا فشار کار و این شرایط خیلی سخته
*وقتی علائمتون شدید شده سعی کنید تنها نمونید. بهتره بستگان درجه یک مثل پدر و مادر یا خواهر برادر کنارتون باشند.با وجود اونها ساعت ها راحت تر میگذره.
*بهتر که شدید زیاد بیرون برید.ورزش کنید. سخت نگیرید.حتی توی اوج دستشویی رفتن ها هم وقتی میرید بیرون از خونه نیازتون به دستشویی کمتر میشه.انگار ذهنتون که مشغول اطراف میشه رودتونم بازیش یادش میره.
*****لطفا نگید این خوب شده و نفسش از جای گرم بلند میشه اینارو نوشته.نه به خدا من همین الان بعد از مدت ها با ibs دوباره درگیرم.اما همه روش هایی که واسه شما نوشتم رو دارم استفاده میکنم و مطمئنم به لطف خدا و با پشتکار خودم دوباره به زندگی عادی برمیگردم.یادمه انقدر از ibs دور شده بودم که تصورم این بود دیگه کاملا اوکی شدم و قرار نیست هیچ وقت توی زندگیم باهاش روبرو شم.اما دیگه فهمیدم که ممکنه بازم برگرده و  من باید از پسش بربیام و واسه خودم بزرگش نکنم.
از ته قلبم واسه همتون آرزوی آرامش و سلامتی و یه دل شاد شاد میکنم.زندگی رو ساده بگیریم. خوب که شدید از خود سلامتی لذت ببرید.دوباره انقدر خودتون رو درگیر زندگی روزمره و فشاراش نکنید که بدنتون هنگ کنه. یاد این روزها بیوفتید و توقعتون رو از خودتون کم کنید.همتون رو دعا میکنم.امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.واسه من هم دعا کنید.تصمیم گرفتم خوب که شدم به خودم فرصت مادر شدن بدم.(انقدر جزییات رو توضیح دادم که فکر نکنم سوالی مونده باشه.اگه سوالاتون رو جواب ندادم شرمنده واقعا دوست ندارم توی نت بچرخم).
امیدوارم اون دوستانی که مشکلشون پیچیده تر هستش و چیزیه که بهش lg میگن هم این روش ها کمکشون کنه. من این مشکل رو نداشتم و مشکلم گاهی یبوست و گاهی اسهال و دفع ناکامل و نفخ بوده.
گلی

بازگشت به • تجربیات - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان