درمان با قارچ کفیر

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

مصرف كفير به شرطي كه ميزان آن حداقل 2 ليتر در روز باشد.

پستتوسط آشنا » پنج شنبه آبان 1, 93 3:05 pm

دوستان، من الان حدود 2 سال است كه قارچ كفير دارم و تقريبا هر روز كفير به ميزان حدود 0.5 ليتر مي خورد. اگه كفير به همين ميزان 0.5 ليتر مصرف كنم اثري روي آي بي اس ندارد.

ولي چنانچه هر روز حداقل 2 ليتر بخورم ( حدودا در سه وعده غذايي) در عرض حداكثر 3 روز همه علايم آي بي اس در حد 90 درصد از بين مي رود. ولي نمي دانم آيا مصرف اين ميزان كفير، در دراز مدت، عوارض جانبي داشته باشد يا نه؟ به همين دليل فقط براي مواقع خاص به اين روش روي مي آورم.

در ضمن من به هيج وجه نمي توانم لبنيات( بجز كفير) بخورم . خوردن لبنيات همان و نفخ شديد و تشديد نشت همان.

در ضمن ، كفير كاله هم همين اثر كفير درست شده با قارچ كفير را براي من دارد. فقط كفير كاله ترش است و گاز دارد و بايد قبل از مصرف در ظرفي بريزيم و نيم ساعت صبر كنيم تا گاز آن خارج شود.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

Re: درمان با قارچ کفیر

پستتوسط آشنا » پنج شنبه آبان 1, 93 3:54 pm

آرش نوشته است:این کفیر فقط از لاکتوز(قند شیر) تغذیه میکنه ؟ از قند آب میوه(فروکتوز) نمیتونه تغذیه کنه ؟
اگر میشد از کفیر غیر لبنی استفاده کرد برای من بهتر بود.

آرش خان، قارچ كفير، فقط شير را تخمير مي كند و آب ميوه را تخمير نمي كند. لطفا به اين نكته توجه داشته باشد كه اگر لبنيات براي شما مضر باشد به اين معني نيست كه كفير هم براي شما مضر است. چرا كفير كاله را امتحان نمي كنيد؟
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

پستتوسط آرش » پنج شنبه آبان 1, 93 6:56 pm

آشنا نوشته است:
آرش نوشته است:این کفیر فقط از لاکتوز(قند شیر) تغذیه میکنه ؟ از قند آب میوه(فروکتوز) نمیتونه تغذیه کنه ؟
اگر میشد از کفیر غیر لبنی استفاده کرد برای من بهتر بود.

آرش خان، قارچ كفير، فقط شير را تخمير مي كند و آب ميوه را تخمير نمي كند. لطفا به اين نكته توجه داشته باشد كه اگر لبنيات براي شما مضر باشد به اين معني نيست كه كفير هم براي شما مضر است. چرا كفير كاله را امتحان نمي كنيد؟

- با آب ميوه امتحان كردي تا حالا ؟ اگر قارچ كفير مي تونه از لاكتوز تغذيه كنه از فراكتوز و گلوكز هم مي تونه ؟ فقط حواستون باشه از آب ميوه خانگي استفاده كنيد كه نگهدارنده نداره.
- علت اينكه من از كفير استفاده نمي كنم اينه كه اطلاع دارم شيرهايي كه در بازار ايران هست به شدت آلوده هستند و ضرر خوردنشون بيشتر از فايدشون هست.
- اينكه ميگي با خوردن 2 ليتر كفير علائم آي بي اس نداري، خيلي جالبه.
- راستي، اولين بار كي به من لقب "خان" داد ؟ چرا ؟ :( ;) خان آدم را ياده قلدرها ميندازه.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط آشنا » پنج شنبه آبان 1, 93 10:26 pm

آرش نوشته است:... - راستي، اولين بار كي به من لقب "خان" داد ؟ چرا ؟ :( ;) خان آدم را ياده قلدرها ميندازه.

به نظر مي رسد جديدا سعيد آقا ، شما را ملقب به واژه "خان" كرده اند خوب حق هم دارد با اين اسب سياه آواتار آدم ياد خان و شاه ، اعلي حضرت و شاهزاده و شازده و آرش كمانگير و زورو مي افتد :lol:
آخرین بار توسط آشنا در جمعه آبان 2, 93 10:51 am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

پستتوسط آرش » جمعه آبان 2, 93 7:52 am

اگر کفیر را به مدت بیشتر در شیر نگهداریم یعنی تخمیر طولانی تر باشد، اونوقت با شیر کمتر کفیر غلیظ تر و خاصیت پروبیوتیک بیشتر بدست می آوریم. البته ترش تر میشه.
این شرکت کاله و پگاه چرا آب به کفیر اضافه می کنند ؟ هیچ جای دنیا این کار را نمی کنند.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط arash1984 » دوشنبه آبان 5, 93 12:51 pm

آقای آشنا یعنی بلافاصله بعد از صبحانه،نهار و شام شروع به خوردن دوغ کفیر کنیم. خودم شخصا به خوردت دوغ علاقه دارم. ولی می گن حداقل 2 ساعت بعد از غذا مایعات نخورید.
arash1984
کاربر فعال

پستتوسط آشنا » دوشنبه آبان 5, 93 1:28 pm

راستش به نظر من زمان خوردن كفير مهم نيست . مهم اين است كه خورده شود. هر زمان كه تشنه هستيم. مخصوصا بعد از ورزش. بعد از حمام. شايد مهمتر از زمان خوردن، آن حال و احساسي باشد كه زمان خوردن نوشيدني داريم. با آرامش و با احساس لذت خورده شود انگار كه خوشمزه ترين و گران ترين و شفا بخش ترين نوشيدني دنياست البته نه در مورد كفير . بلكه در مورد همه چيز.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

قبلی

بازگشت به • تجربیات - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان