بررسی رفتارهای اجتماعی یک آی بی اسی

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

بررسی رفتارهای اجتماعی یک آی بی اسی

پستتوسط hosein » شنبه بهمن 5, 92 10:20 am

سلام.دوستان در این پست می خوام موقعیت های که علائم آی بی اس ما رو بیشتر می کنه بیان کنیم،مثلا من خودم وقتی سر کلاس درس یا جلسه هستم و یا مهمونی یا هر موقعیت که باید یک جا ثابت با اشخاص دیگی یه مدت زمان باشم علائم شروع میشه و خیلی اذیت میشم.البته من 6 سال آی بی اس دارم اما این حالت 1 سال که با شدت زیادی سراغ من اومده.شما در چه موقعیتهای که قرار می گیرد علائم آی بی اس شما شروع و یا بیشتر میشه؟
hosein
کاربر ساده

Re: بررسی رفتارهای اجتماعی یک آی بی اسی

پستتوسط atefeh13642005 » یکشنبه بهمن 6, 92 6:24 pm

من مشکلم سر و صدای شکم.اولین بار سر کلاس استرسی شدم و دلم هی صدا می داد .از اون به بعد سر هیچ کلاسی راحت نبودم و اکثر کلاسامو نمی رفتم.الان 10 سال از اون موقع ها میگذره ، کلا تو جاهای ساکت بشدت استرسی می شم مثلا یه موردش سر سفره بخصوص تو مهمونی ها واسه همین خونه کسایی میرم که باشون راحتم و اگه ببینم ساکته میرم تی وی رو روشن می کنم .و جالب اینه که وقتی یه صدای کمی از تی وی بیاد اون حالات من کامل از بین میره ،مورد دیگه سر کارم اول صب که میرم و همه جا ساکته.....و صاحب کارم میاد کنارم میشینه که واقعا عذاب می کشم تا پاشه بره البته من برای حل این مشکل پیش روانپزشک هم رفتم گفت باید بری رفتاردرمانی ،3 جلسه هم رفتم اما نتیجه ای نداد.
atefeh13642005
کاربر تازه وارد

محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hosein » دوشنبه بهمن 7, 92 10:14 am

دقیقا جاهای که ساکت باشه و مجبور باشم بشینم مثل جلسه یا کلاس درس و مهمانی علائم من مثل احساس درد در شکم و نیاز به دستشوی رفتن شروع میشه و بیشتر میشه.
hosein
کاربر ساده

پستتوسط Negar » دوشنبه بهمن 7, 92 3:23 pm

برای من تقریبا موقعیت فرقی نمیکنه حتی تنها هم هستم باز هم علائم رو دارم البته خیلی کمتر از مواقع دیگه(چون موقعی هم که تنهام ناخودآگاه به مشکلم فک میکنم) (اما حداقل موقعی که تنهام احساس آرامش بیشتری دارم )،بیشتر وقتی مهمون داریم یا مهمونی میریم حتی بیرون از خونه هم میخوام ، کلاس ،مسافرت ، یا موقعیت شغلی برام پیش میاد ، و هر جایی که احساس کنم راحت نیستم علائمم خیلی بیشتر میشه و وقتی جاهایی میرم که راحترم علائم رو دارم اما خیلی خیلی کمتر ، البته اینم بگم کمتر جایی پیش میاد که خیلی راحت باشم و کمتر به مشکلم فک کنم چون جاهایی هم که راحتم به صورت ناخودآگاه بیشتر فکرم پیش مشکلم هست .
Negar
کاربر فعال

پستتوسط hosein » سه شنبه بهمن 8, 92 10:14 am

دقیقا نگار خانم منم عین موقعیتهای اجتماعی که شما بیان کردید مشکلم بیشتر میشه،اما وقتی تنها هستم یا خونه خودم هستم اصلا این مشکل و ندارم یا خیلی کم هست.البته الان من پیش یک متخصص مغز و اعصاب میرم که با تجویز داروهای این پزشک 30 درصد علایم کم شده.شما هم پیش یه متخصص مغز و اعصاب یا روانپزشک برید تاثیر داره رو این نوع علائم که در روابط اجتماعی خودشو بیشتر نشان میده.
hosein
کاربر ساده

پستتوسط امیدوار » سه شنبه بهمن 8, 92 1:55 pm

منم وقتایی که تو جمعی باشم که محیط آروم وسااکت باشه شدیدا اذیت میشم..
ولی اگه سروصدا باشه دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد..شکمم صدانمیده!
دقیقا این مسئله برا دستشویی هم صدق میکنه! اگه جایی مث مرکز خرید یا پارکی جایی برم ،دستشویی باشه هیچ مشکلی ندارم ویادم میره آی بی اسم.. ولی امان از زمانی که نباشه.. یعنی انگار ده ساله دستشویی نرفتم..شدیدا دلپیچه میگیرم و حالم بد میشه
بنظرم 70 درصد مشکل ما روحی روانیه..استرس ..ترس
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط Negar » سه شنبه بهمن 8, 92 3:57 pm

hosein نوشته است:دقیقا نگار خانم منم عین موقعیتهای اجتماعی که شما بیان کردید مشکلم بیشتر میشه،اما وقتی تنها هستم یا خونه خودم هستم اصلا این مشکل و ندارم یا خیلی کم هست.البته الان من پیش یک متخصص مغز و اعصاب میرم که با تجویز داروهای این پزشک 30 درصد علایم کم شده.شما هم پیش یه متخصص مغز و اعصاب یا روانپزشک برید تاثیر داره رو این نوع علائم که در روابط اجتماعی خودشو بیشتر نشان میده.
ممنون از راهنماییتون ، چند وقته دنبال روانپزشک خوب میگردم اما هنوز توی شهر خودم پیدا نکردم ، امیدوارم پیدا شه
Negar
کاربر فعال

پستتوسط Rana » شنبه آبان 17, 93 9:55 pm

دوستان من پیش مشاور میرم..
بهم میگه چرا باید اینقدر فکر دیگران برای تو مهم باشه!
دستشویی رفتن من، صدای شکمم، این که چی میخورم چی نمیخورم فقط به خودم مربوطه
بعضیا رو میبینم میگن به خاطر این مشکل نمیخوایم بریم سرکار، از یونی انصراف میدن، قید ازدواج رو میزنن!!
بابا بـــــــــی خیــــــــــــــــال
مگه دنیا چقدر ارزش داره اینقدر سخت گرفتید؟!!!!!
چرا اینقدر خودتون رو زندانی میکنید با فکرای پوچ!!!!!!!!!!!!!!!
Rana
کاربر تازه وارد

بازگشت به • تجربیات - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان