من خوبه خوبم

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

Re: من خوبه خوبم

پستتوسط اسما » دوشنبه شهریور 1, 95 3:40 pm

سلام ویدا جون ممنونم ازتون .درسته من خیلی استرسی هستم .من بیش از همه نفخ روده اذیتم میکنه چند روز بود که با اینکه غذا هم میخوردم معدم ضعف شدید میکرد طوریکه غیر قابل تحمل بود برام من همیشه میگفتم نفخ از همه چی سخت تره اما الان فهمیدم بدتر از اینم هست.الانم همیشه ضعف معده دارم اما کمتره.منم مث شما از کولونو و اندو میترسم ازمایشم کمخونی نشون داد دکتر گفت باید آندو و کولونو بشی منم ترسیدم نرفتم.به نظر شما برم یا نه؟
اسما
کاربر ساده

پستتوسط اسما » دوشنبه شهریور 1, 95 3:43 pm

ویدا جون شما نسخه علامه رو استفاده نکردین؟چن تا از دوستان استفاده کردن خوب شدن.ان شاا... شمام خوب بشین.حتما دعاتون میکنم.
اسما
کاربر ساده

پستتوسط vida » دوشنبه شهریور 1, 95 9:52 pm

من هم آندوسکوپی شدم،هم کولونوسکوپی...در اندوسکوپی زخم اثنی عشر داشتم و در کولونوسکوپی دستگاه تو خم طحالی روده گیر کرد و جلوتر نرفت و چون من بیهوش نشده بودم درد وحشتناکی تحمل کردم،بعدشم انما دادم،گفتن اسپاسم روده دارم و خم طحالی روده م پیچ خوردگی زیادی داره....ک باید باهاش بسازم،مشکلی ایجاد نمیکنه و مهم نیست
در مورد نسخه های اقای ضیایی،من به طب سنتی اعتماد ندارم،میترسم چیزی بخورم بدتر شم
اسما جون من کاهش وزن زیادی داشتم،چیزی حدود12کیلو،درد شدید شکم دارم،ک هیچ دارویی روش تاثیر نداره،خوردن غذا واقعا حالمو بد میکنه،غذا ک میخورم ازبس معده درد و حالت سنگینی دارم ک باید با انگشتم شده غذامو بالا بیارم ک خوب بشم،البته کمی دردم اروم شه،درد دور ناف چن ساعت بعد غذام ک مدام همراهمه
اشتهام دیگه اصلا ندارم،عصری رفتم دکتر میگه احتمالا نارسایی لوزالمعده گرفته باشم،ولی همش احتماله،میگفتش چون علایمتون با غذا خوردن بدتر میشه ممکنه بخاطر پانکراس باشه،الان یه ماهه یهویی معده درد وحشتناکی گرفتم ک دردش میزنه به پشتم،بین دو کتفم،و قلبم
اوضاع من خیلی وخیمه،بحدی ک واقعا مرگ رو ارزو میکنم بجای سلامتی
شما اشتباه منو نکن،سعی کن به علایمت بی توجه باشی،کاری کن ک زیاد تو فکر معده روده نری،وگرنه هرچی دنبالش کنی بدتر میشه،اینکه گفتم نه اینکه دکتر نرین هاااااا،منظورم اینه از نظر روحی زیاد بهش فک نکنین
اندوسکوپی و کولونوسکوپی هم به چنتا متخصص با تجربه مراجعه کن اگه اونام گفتن باید انجام بدی،انجام بدین...امیدوارم ک سلامت سلامت و شاد باشین
عذر میخوام که خیلی طولانی شد
vida
کاربر نیمه فعال

پستتوسط vida » دوشنبه شهریور 1, 95 9:55 pm

ضعف معده منظورتون درد معده س؟خب سعی کنین معده تون خالی نمونه
vida
کاربر نیمه فعال

پستتوسط اسما » سه شنبه شهریور 2, 95 1:31 pm

سلام شما مطمعن هستین که ای بی دارین؟بعدشم به نظر من شما نسخه علامه ضیایی رو استفاده کنین.چرا میگین به طب سنتی اعتقاد ندارم آخه چند نفر از بچه ها استفاده کردن و خوب شدن عزیز من خدا هیچ دردی رو نیافریده مگه اینکه درمانشم داده داروهای گیاهی هر چی باشه از داروهای شیمیایی که بدتر نیست اخه.
من که هنوز معلوم نیست ای بی باشه یا نه اما به نظر خودم ای بی باشه چون منم علایم ای بی رو دارم .ضعف معدم مث وقتی که ادم روزه هست که ضعف میکنه اون طوری هست.
اسما
کاربر ساده

پستتوسط vida » سه شنبه شهریور 2, 95 5:44 pm

نه مطمئن نیستم تنها دردم ای بی باشه،احتمال اینکه در کنار ای بی مشکل دیگه ایم داشته باشم ولی نمیتونن تشخیص بدن زیاده،یکیش همین نارسایی پانکراس...اما خب همه آزمایشها و عکسهام نرمالن...شایدم واقعا حرف شما درست باشه،درمان من داروی گیاهی باشه،حتما در اینده نزدیک امتحانش میکنم،ضعف معده،منظورتون اینه ک سریع گرسنه میشین،مثه روزه داری؛خیلی عذر میخوام ک این حرفو میزنم ولی من رشته م ازمایشگاهه،یه چیزایی کم و بیش میدونم،ممکنه انگلی تو سیستم گوارشتون باشه یا حتی گاهی اوقات هلیکو باکترم باعث ضعف میشه،شما انتی زن مدفوعی هلیکوباکتر و کلا ازمایش مدفوع رو انجام بدین،حتی تست stool OBکه همون تست خون مخفی مدفوع هست رو انجام بدین،این تست اگه خونریزی سیستم گوارش داشته باشین که باعث کم خونی تون شده،رو ون میده(البته خدایی نکرده)
در کل بفکر شادی ازدواجتون باشین،اوقات خودتونو با فکرای الکی تلخ نکنین
vida
کاربر نیمه فعال

پستتوسط اسما » سه شنبه شهریور 2, 95 7:00 pm

ان شاا... مشکل دیگه ای نباشه همون ای بی باشه و با درمان گیاهی خوب بشین.
من ازمایش مدفوع و کشت مدفوع رو انجام دادم دکتر گفت مشکلی نداره فقط یه انگل به نام بلاستوسیستیس هومینیس تو ازمایشم نشون داد که به دکتر گفتم گفت اون چیزی نیست.بهم مترو نیدازول داد.تست خون مخفی رو تو ازمایش بررسی میکنن دیگه نه؟چون دکتر گفت ازمایش مدفوعت مشکلی نداره.
ضعفم این طوریه که هر چی میخورم بازم بعد غذا ضعف میکنم انگار چیزی نخوردم.اینم به دکتر گفتم گقت اون چیزی نیست
حالا که ازمایشم خون مخفی نشون نداده به نظر شما اندوسکوپی و کولونوسکوپی بیخودی نیست؟
اسما
کاربر ساده

پستتوسط اسما » سه شنبه شهریور 2, 95 7:01 pm

راستی شما علایم تون از اول این طوری نبوده مگه؟
اسما
کاربر ساده

آزمایش انگل

پستتوسط آرش » چهارشنبه شهریور 3, 95 9:16 am

vida نوشته است: من رشته م ازمایشگاهه،یه چیزایی کم و بیش میدونم،ممکنه انگلی تو سیستم گوارشتون باشه یا حتی گاهی اوقات هلیکو باکترم باعث ضعف میشه،شما انتی زن مدفوعی هلیکوباکتر و کلا ازمایش مدفوع رو انجام بدین

من شنیدم که آزمایش مدفوع برای انگل نمی تواند بطور کامل تعیین کند که یک شخص انگل دارد یا نه.
من بیست سال قبل بطور اتفاقی فهمیدم که ژیاردیا دارم اونموقع آی بی اس نداشتم و گاهی فقط دچار نفخ میشدم دکتر برایم مترونیدازول و یدوکینول تجویز کرد و در سال های بعد آزمایش های مدفوع من دیگر موردی نشان نداد.
آیا امکان برگشت ژیاردیا وجود دارد یا بطور کامل از بین رفته است؟
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط vida » چهارشنبه شهریور 3, 95 12:27 pm

سلام دوستان
در جواب اسما جون باید بگم،علایم من اولش نفخ و درد شدید شکم در سمت چپ بود،دردی واقعا وحشتناک ک خوب نمیشد،و وقتی نفخ میکردم صدای شکمم خیلی زیاد میشد،برای اون به دکتر مراجعه کردم،کولو شدم ک متاسفانه برام خاطره بسیار بسیار دردناکی شد،فشار عصبی شدیدی بهم وارد شد،چون ادم بسیار حساسی هستم،بعد اون کولو زخم اثنی عشر گرفتم،بعدشم درد دور ناف،الانم چن وقت یه بار دچار معده درد میشم،و درتمام این سالها بعدغذا دچار درد شکم میشم....مشکل من خیلی پیچیده س
ازمایش خون مخفی،دکتر حتما باید تو برگه درخواست ازمایش اسم stool OBرو بنویسه ک انجام بشه،وگرنه فقط ازمایش ساده مدفوع انجام میشه،بنطر من چنتا دکتر خوب برین،اگه همه گفتن کولو بعد انجام بدین
در جواب اقای آرش هم باید بگم،اینطوری نیست ک تست مدفوع چیز دقیقی نباشه،معمولا برای یافتن انگل بهتره مدفوع سه نوبته ،یعنی سع روز پشت سرهم تست بشه،زیاردیا ی انگلخ شایعه سیستم گوارشه ک باعث اسهال میشه،معمولا هم از طریق سبزیجات الوده منتقل میشه،بعدشم رعایت بهداشت فردی خیلی مهمه،چون میتونه از شخصی به شخص دیگه م در صورتی ک فرد الوده بهداشت رو رعایت نکنه منتقل شه،البته خب این مورد تو سطح فرهنگی الان جامعه درصدش خیلی کمه
زیاردیا خیلی سریع درمان میشه،ی انگل ه ک وقتی دارو میخوری از بین میره،امکان عود مجدد نداره،مکه اینکه فرد بازم سبزیجات الوده مصرف کنه یا عدم رعایت بهداشت باشه ک مجدد فرد الوده شه
ولی من دیدم بعضی وقتا فردی ک دچار انگل میشه مدام گرسنه س،یعنی انگار غذاشو یه چیز دیگه داره مصرف میکنه....
vida
کاربر نیمه فعال

قبلیبعدی

بازگشت به • تجربیات - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان