افتادگی ناف

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

افتادگی ناف

پستتوسط minaaa » چهارشنبه تیر 17, 94 12:52 pm

سلام به همگی
تا حالا چیزی درباره افتادگی ناف شنیدید؟
من 1 ساله که به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا شدم.. دل دردهای شدید، اسهال، یبوست داشتم...دوست بابام عطاری داره و وقتی بابام علایم رو بهش گفته بود گفته بود شاید نافش افتاده....اولش ما جدی نگرفتیم.. اما من هر چیزی میخوردم سریع دل پیچه و اسهال می گرفتم.. دیگه خسته شده بودم انقد قرص خورده بودم.. گفتیم ضرر نداره و رفتم پیش کسی که ناف رو جا می انداخت... گفت نافم افتاده و عفونت کرده و آب آورده... واسم جا انداخت با اینکه خیلی درد داشت اما بعد از اون من دیگه دل پیچه و اسهال نگرفتم... :shock: و فقط صبح ها بعضی وقتها خیلی کم دل درد دارم... اون موقع گوشت، سوسیس، کالباس، گوجه، شیرو خیلی چیزای دیگه رو نمیتونستم بخورم اما الان همه چی میخورم..
شاید خیلیا این حرفای منو باور نکنن. چون افتادگی ناف پایه علمی نداره و هیچ دکتری قبولش نداره.. اما من به این نتیجه رسیدم که قدیمی ها واقعا تجربشون بالاست..
گفتم اینو بنویسم شاید کسی مثل من با این راه مشکلش حل شد...
برای اینکه بفهمید نافتون افتاده یا نه به پشت بخوابید و هر دو پا رو از ناحیه زانو خم کنید.. انگشت شصتتون رو روی ناف بگذارید و کمی فشار بدید.. اگه نافتون ضربان داشت که هیچی.. اما اگه ضربان نداشت افتاده.. ناف بر اثر کار سنگین، پریدن از جایی و ترسیدن خیلی شدید میفته..
وقتی ناف رو جا انداختم تا 2 هفته استراحت کامل بودم و جوانه گندم و روده گوسفند کباب شده میخوردم تا رودم تقویت بشه.. و صبح ناشتا و آخر شب بارهنگ رو داخل آب جوش میریختم و میخوردم..
من به این تاپیک سر میزنم و اگه کسی سوال یا مشکلی داشت جواب میدم..
امیدوارم همتون به زودی زود خوب بشید...
minaaa

Re: افتادگی ناف

پستتوسط آرش » چهارشنبه تیر 17, 94 1:17 pm

اینجا یک بحث کوتاهی در این مورد شده بود:
viewtopic.php?f=48&t=577&start=10
سایه روشن نوشته است:سلام بچه ها جایی خوندم یه اقایی 10 سال بیاختیاری گاز روده داشته بعد رفته پیش یه دکتر قدیمی تو یه روستایی اون بهش گفته نافت افتاده .همونجا نافش رو جا میندازه و سندرومش کاملا درمان میشه .نظرتون چیه???
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط ماری » شنبه تیر 12, 95 5:41 am

سلام مینا جون منم دقیقا مشکل شما رو دارم وقتی دست اطراف نافم میذارم نبضش خیلی سریع میزنه میخواستم ببینم الان مشکل دل دردتون کامل حل شده یا موقتی بوده ودوباره مشکلات برگشته
ماری

پستتوسط minaaa » چهارشنبه مهر 14, 95 7:27 pm

آرش نوشته است:اینجا یک بحث کوتاهی در این مورد شده بود:
viewtopic.php?f=48&t=577&start=10
سایه روشن نوشته است:سلام بچه ها جایی خوندم یه اقایی 10 سال بیاختیاری گاز روده داشته بعد رفته پیش یه دکتر قدیمی تو یه روستایی اون بهش گفته نافت افتاده .همونجا نافش رو جا میندازه و سندرومش کاملا درمان میشه .نظرتون چیه???

موافقم... چون اگه ناف افتاده باشه با جا افتادن ناف همه مشکلات گوارشی برطرف میشه.. تو شهرهایی مثل تبریز و اصفهان و.... این یک موضوع جا افتادس و همه کسایی که طب سنتی هستن این کار رو انجام میدن.
minaaa

پستتوسط مریم بانو » شنبه مهر 17, 95 7:35 pm

سلام
منم همین حالات و دارم ولی نمیدونم کجای تهران ناف جا میندازن لطف اگه کسی میدونه آدرس بده ممنون
مریم بانو

بازگشت به • تجربیات - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان