شما چه علائمی دارید؟

مدیر انجمن: آرش

Re: شما چه علائمی دارید؟

پستتوسط بامداد » دوشنبه شهریور 15, 95 12:07 pm

vida نوشته است:آخه یبوست من بنظرم انقدی نیس ک من این همه درد رو تحمل کنم،من با خوردن الو و انجیر خیلی کنترلش میکنم،بنظرم ربطی ب معده درد م نداره
داروهای مصرفی؛
مبورین(کلوفکت) بمقدار زیاد،تاثیر زیادی احساس نکردم وقتی ک دلپیچه و نفخ کولون داشته باشم ی مقدار تاثیر داره
رابزول و بطور کلی خونواده پرازول ها ک همین الانم دارم مصرف میکنم
پانکراتین ک ی مدت اولایل مصرف کردم خیلی خوب بود ولی بعدش یبوست شدیدی گرفتم ک دچار خون ریزی شدم از شدت یبوست و با قطع کردن پانکراتین بعد چن روز یبوستم برطرف شد،بهمین دلیل دیگه نمیتونم مصرف کنم
دومپریدون ک قبل غذا میخورم برای تهوع م واقعا خوبه
امپول رانیتیدین ک بعد تزریق چن ساعت معده دردم اروم میشه ولی بعدش مجدد شروع میشه
پروبیوتیک دیلیست ک واقعا هیچ تاثیری حس نکردم
داروهای ضد افسردگی هم مدت کوتاهی استفاده کردم ولی بشدت برام خواب اور بودن،زندگی مو مختل کرده بود،نتونستم ادامه بدم
داروهای دیگه م قبل استفاده کردم مثه شربت معده و دایمیتیکون وکلیندیوم سی و.... ک هیچ کدام درمان کننده نبودن فقط طی مدت مصرف گاهی وقتا کنترل علایم میکردن
الان دکتر دیگه ای برام سونوگرافی نوشته،میگه شاید گرفتگی مجرای صفراوی یا اختلال لوزالمعده باشه
واقعا چیزی نمیتونم بخورم
زندگی مو بطور کل باختم،ب جایی رسیدم دعا میکنم سرطان باشه راحتم کنه نه اینطوری ک مدام درد میکشم و کسی نمیتونه کمکم کنه
ببخشین طولانی شد
اللهم اشف کل مریض

یبوست (حداقل در مواردی که من دارم) نشانه اسپاسم روده بزرگه
همین اسپاسم در روده کوچک هم اتفاق میوفته که یبوست ایجاد نمیکنه ولی باعث کند شدن حرکت غذا میشه و تخلیه معده رو به تعویق میندازه. بعضا پیش میاد که معده ام 4-5 ساعت تخلیه نمیشه و درد های عجیبی ایجاد میشه که سعی میکنم با قرص راینیتیدین کنترل کنم
الان یه سالی هست که کپسول کلوفک ریتارد ( نمونه خارجی مبورین) میخورم، فک میکنم تاثیرات خوبی داره و از جایی که قرص کم ضرری هست قطعش نمیکنم
توصیه می کنم نمونه خارجیش رو هم امتحان کنید.
رابزول رو نشنیدم ولی خواهش میکنم به شرکت دارو سازی توجه کنید (در صنعت دارو کار کرده ام و میدونم اوضاع از چه قراره)
من لانزو پرازول شرکت عبیدی رو مصرف میکنم
تا حالا پانکراتین مصرف نکردم ولی به دلیلی که خواهم گفت به نظرم نیازی نیست
تا حالا حالت تهوع نداشتم، ولی خیلی وقتا که غذا از معده ام خارج نمیشه، احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده که خیلی حس آزار دهنده ایه، منظورتون از حالت تهوع همینه؟
چرا قرص راینیتیدین مصرف نمیکنید؟
با دارو های ضد اقسدگی مخالفم (نه به دلیل خواب آور بودن) البته خودم ضد افسدگی گیاهی طبیعی استفاده میکنم :D
بامداد
کاربر ساده

پستتوسط بامداد » جمعه مهر 16, 95 1:35 pm

کسی میدونه آزمون های بیماری سلیاک به جز تست Anti tTG چیا هستن؟
میزان anti tTG خونم در رنج negative هست, اما با خوندن مقاله زیر خیلی مشکوکم :

http://www.shahrvand.com/archives/34440
بامداد
کاربر ساده

پستتوسط آرش » یکشنبه مهر 18, 95 7:57 pm

من چند سال پیش همین حالت شما را داشتم حتی آنتی گلیادین مثبت بود اما آنتی تی تی جی منفی بود و دکتر سلیاک را رد کرد
اما راضی نشدم و در نهایت یکسال گلوتن مصرف نکردم ولی تغییر زیادی ایجاد نشد
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط yasesefid » چهارشنبه دی 21, 95 12:00 am

سلام
دوستان
من پنج سال پیش هم مبتلا به ای بی اس شدم بر اثر یه شوک روانی. ولی با لاغر کردن و قرص سیتوپلارام خوب شدم. تو اون موقع فقط درد پهلوی شبانه بود و یبوست. ولی الان همراه با افزایش وزن تقریبا 11 ماهه دل درد شدید سمت چپ زیر شکم دارم. از درد به خودم میپیچم. جدیدا دردش به زیر دنده چپ هم میزنه. درد داره شدیدتر میشه به مرور. سوزش و درد. من ازمایش زیاد دادم و دکتر زیاد رفتم. تا به وسیله کولونوسکپی تشخثص ای بی اس برام دادن. قرصم نمیتونم بخورم چون همش عوارض داره و بی اثر. درد زیر شکمم دقیقا منشاش یه نقطه خاص هستش که میسوزه و اطرافش از اون دردشون کمتره. انگار تو دلم احساس میکنم یه چیزی به استخوان لگنم فشار میاره. همش فکر میکنم سرطان استخوان یا یه بیماری دیگه دارم دکتر درست تشخیص نداده. هر چی به دکترا میگم بهم عکس یا ام ار ای بدید قبول نمیکنن. شما تجربه سوزش یا احساس گرفتگی نقطه ای تو شکم رو داشتید؟ با ورزش دردش وحشتناک میشه. البته جدیدا همش سوزشه. احساس توده دارم که حرکت میکنه. به نظرتون خیالاته یا توهمه؟
yasesefid

پستتوسط ali_ml » سه شنبه دی 27, 95 3:00 am

سلام خدمت دوستان عزیز
من یه گرفتگی مزمن تو سمت راست شکمم دارم که تقریبا زیر دنده هاست. صدای شکم دارم. بعضی اوقات جابجایی گاز در همون ناحیه رو حس می کنم. کلا نفخ غیر عادی و بیش از حد معمول دارم. تغییری تو اجابت مزاج برعکس خیلی از دوستان که جز علایمشون ذکر می کنن ندارم. البته روزهای پر استرسی رو تجربه می کنم. سالها پیش هم دل درد های یک روزه ای رو وقتی شدیدا درگیر کار بودم تجربه می کردم که یک روز کامل منو می نداخت و فرداش کاملا رفع می شد. اون موقع ها چندین بار به فوق تخصص گوارش مراجعه کردم که در حد آزمایش خون و ادرار و ... تجویز کرد و آخرین سری گفت اگه دلت می خواد کلونوسکوپی انجام بده که خیالت راحت بشه که هرگز انجام ندادم. همیشه این نگرانی با من هست که نکنه مشکل دیگه ای باشه و این فک کنم به پایداری این گرفتگی سمت راست شکم بیشتر دامن می زنه. ممنون می شم راهنمایی کنید.
ali_ml

پستتوسط yasesefid » جمعه بهمن 1, 95 2:48 pm

چرا هیچکس جواب نمیده
yasesefid

پستتوسط سمیراآهنی محکم » سه شنبه فروردین 28, 96 2:39 am

سلام من تازه واردم
سمیراآهنی محکم

قبلی

بازگشت به • علائم سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است