هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

مدیر انجمن: آرش

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط yjc » دوشنبه دی 7, 94 7:19 pm

من خودم چند مرتبه پماد otker استفاده کردم و اثر فوق العاده ای داره.
اطلاعات دارویی:
http://nanodarman.ir/index.php/fa/nano- ... tker-cream
yjc
کاربر نیمه فعال
 
پست: 80
تاریخ عضویت: دوشنبه آبان 25, 94 10:56 am

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط yjc » دوشنبه دی 7, 94 7:23 pm

سلام خانوم دکتر.من هموریید دارم.نزدیک یک سال عینه توده اطراف مقعدم دراومده و خیلی سفت شده...بعضی وقتام جاش عوض میشه.دکتر رفتم و سونو انال نوشت دو بار انجام دادم و گفتن همون همورییده.<BR>چیکار کنم محو شن یا حداقل نرم تر و کم تر شن؟<BR>با پماد رفع میشه یا حتما باید عمل شه؟<BR>ایا با لیزر عمل میکنند یا جراحی باید بشه؟ممنون
پاسخ :
سلام علیکم
همورویید ها بالشتک هایی از بافت زیرمخاطی حاوی شریانچه های و فیبرهای عضلانی در کانال مقعدی اند که به عنوان بخشی از مکانیسم کنترل دفع عمل می کنند. یک قسمت طبیعی از بدن اند که در اثر زورزدن زیاد، افزایش فشار داخل شکمی و مدفوع سفت در آنها احتقان وریدی ایجاد شده و عارضه دار و علامت دار می شوند. درمان طبی آن با افزودن فیبر، استفاده از نرم کننده های مدفوع، افزایش مایعات و خودداری از زور زدن زیاد است. در موارد بسیار شدید اقدام برای عمل جراحی می کنند. توصیه به اصلاح رژیم غذایی می شود. مصرف مایعات فراوان و فیبر و سبزیجات کمک کننده است. مصرف ملین ها مانند آلو در غذا بسیار مفید است. شبها ماست با شکر مصرف شود. موز مصرف نشود. صبح یک لیوان انجیر خیسانده و یا یک لیوان خاکشیر در آب جوش استفاده شود. برای ایجاد مدفوع نرم بسیار مفید خواهد بود. از داروخانه می توانید شربت انجیر را نیز تهیه کنید. گلقند، پسیلیوم، شربت فیژان،... می توانید در صورت عدم رفع یبوست از قرص سیلاکس استفاده کنید. از محصولات سنا یا فرفرآورده های آن به مدت طولانی و بیش از 2 هفته استفاده نکنید. خطرناک است. در التهاب حاد بواسیر در طب سنتی این موارد ذکر شده است.: 1. سر یک پیاز کوچک را جدا کرده و مرکزد آن را کمی خالی کنید (ته پیاز جدا نشود). سپس مرکز پیاز را با روغن دنبه پر کنید و آن را بر روی یک شعله پخش کن بر روی اجاق گاز بگذارید تا روغن کاملا به خورد پیاز رود. سپس این پیاز را بر روی مقعد خود گذاشته، لباس زیر محکمی بپوشید و شب تا صبح بماند. 2. کوهان شتر را به صورت مثلثی (شبیه شیاف) ببرید و هر کدام را به صورت مجزا در کیسه فریزر و داخل یخچال قرار دهید. بعد از هر با توالت کردن یکی از این شیاف ها را استعمال کنید. 3. دو بار در روز: 30 -20 گرم رامک در 10 لیوان آب جوش بماند. این مایع را داخل تشتی بریزید و هر بار به مدت 20 دقیقه در آن بنشینید
.............
در کل نشستن در لگن آب گرم و استفاده از پماد رکتول و شیاف آنتی هموروئید می تواند کمک کننده باشد.
در این حالت شما احتمال زیاد زالو می تواند کمک زیادی کند.
......
yjc
کاربر نیمه فعال
 
پست: 80
تاریخ عضویت: دوشنبه آبان 25, 94 10:56 am

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط yjc » دوشنبه دی 7, 94 7:51 pm

این سایت هم سر بزنید....گفنتد با رژیم درمانی و زالو درمانی کاملا درمان میشید ...حتی بیرون افتادگی هم با این روش برطرف میشه...
حتی مشاوره هم میدهند و با توجه به مزاج شخص بهش برنامه میدهند...
http://www.peykshafa.ir/Site/Article.aspx?id=1145
yjc
کاربر نیمه فعال
 
پست: 80
تاریخ عضویت: دوشنبه آبان 25, 94 10:56 am

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط yjc » دوشنبه دی 21, 94 10:51 am

گفتگو با دکتر هادي احمدي‌آملي فوق تخصص جراحي کولورکتال

ليزر جايگاهي در درمان شقاق ندارد

صحبت از برخي بيماري‌ها کار چندان ساده‌اي نيست؛ نه از آن جهت که مشکلات پيچيده و غيرقابل درماني باشند؛ بلکه برعکس، گاهي آن‌قدر ساده درمان مي‌شوند که آدم به سختي باور مي‌کند افرادي هستند که سال‌هاست از اين بيماري‌ها رنج مي‌برند. بيماري‌هاي ناحيه مقعد از اين دسته بيماري‌ها هستند....

دکتر هادي احمدي آملي، جراح و فوق‌تخصص کولورکتال در مورد اين بيماري‌ها گفته و به باورهاي رايج اما نادرست در مورد‌ آنها پرداخته است. با هم اين گفتگو را مي‌خوانيم:
سلامت: سوزش و خون‌ريزي هنگام اجابت مزاج، شکايت نسبتا شايعي به حساب مي‌آيد. آيا بايد از اين علايم بترسيم يا بايد با آنها بسازيم؟

خون‌ريزي‌هاي مقعدي مي‌تواند به علت بيماري‌هاي ناحيه مقعد و يا بيماري‌هاي قسمت‌هاي بالاتر روده باشد. خون‌ريزي‌هاي بالاتر از مقعد که در روده بزرگ است اغلب به علت غده‌هاي خوش‌خيم يا بدخيم روده و گاهي زخم‌هاي روده است اما از بيماري‌هاي مقعد دو دسته هستند که خون‌ريزي‌ مي‌دهند، يکي هموروييد (بواسير) که سبب خون‌ريزي مي‌شود. اين خون‌ريزي به صورت قطرات خون روشن روي مدفوع است و با درد همراه نيست. علت ديگر فيشر مقعد يا همان شقاق است.

سلامت: پس با اين حساب، فقط شقاق است که خونريزي‌اش با سوزش و درد همراه است؟

تقريبا بايد گفت بله؛ در اين بيماري‌ علامت عمده درد و سوزش مقعد است که مي‌تواند با خون‌ريزي توام شود. خون‌ريزي در شقاق به صورت قطرات خون روشن پس از دفع و يا هم‌زمان با دفع است. به ندرت تومورهاي مقعد هم باعث خون‌ريزي مقعد مي‌شوند. اگر چه اين خون‌ريزي‌ها به صورت روشن نبوده و ممکن است تيره باشند ولي گاهي کاملا با هموروييد اشتباه مي‌شوند. درد مي‌تواند همراه با اين تومورها (غده‌ها) باشد و يا نباشد.
لامت: دانستن فرق اين بيماري‌ها با هم براي بيمار مهم است؟ اصلا با مشاهده اين علايم بايد چه‌کار کرد؟

اگر چه دانستن تفاوت اين بيماري‌ها مهم است اما نبايد تشخيص بيماري‌ها را به عهده خود بيمار گذاشت چون گاهي علايم بسياري از اين بيماري‌ها با هم مشابه است. تازه پزشک درمانگر هم اغلب فقط با شرح حال و معاينه به تشخيص‌هاي احتمال نمي‌رسد و در بسياري از موارد اقدام به روش‌هاي تشخيصي بيشتر مثل دکتوسيگموئيدوسکوپي و يا کولونوسکوپي مي‌کند.

سلامت: کدام‌يک از اين بيماري‌ها خطرناک‌ترند و بررسي فوري مي‌خواهند؟

اصولا اگر بيمار با خون‌ريزي مراجعه کند بايد با دقت و فوريت بيشتري مورد ارزيابي قرار گيرد چون‌ خون‌ريزي مي‌تواند به علت تومورها (غده‌هاي) روده و مقعد باشد. علايم ديگري که مي‌توانند نشان‌دهنده غده‌هاي روده باشد شامل تغيير اجابت مزاج، کاهش وزن و بي‌اشتهايي است. اگر خون‌ريزي‌ به صورت خون تيره و يا با دفع لخته و يا مخلوط شدن مدفوع و خون باشد، نگران‌کننده‌تر است.

سلامت: آيا پيگيري اين بيماري‌ها در مردان و زنان فرق دارد؟
تفاوت عمده‌اي در پيگيري و شيوع بيماري‌هاي مقعد بين زن و مرد وجود ندارد اما به دليل بارداري و زايمان ممکن است هموروييد در خانم‌ها کمي شايع‌تر شود، خصوصا در دوران بارداري، اما زن‌ها به علت حجب و حياي بيشتر اغلب ديرتر به پزشک مراجعه مي‌کنند. در مورد پيشگيري تفاوت عمده‌اي بين زن‌ها و مردها نيست.
سلامت: در داروخانه‌ها با پمادها يا قطره‌هاي صنعتي يا گياهي مواجه مي‌شويم که مثلا روي آن نوشته‌اند: ضدهموروييد يا ضدشقاق. آيا استفاده از اين محصولات دارويي را تجويز مي‌کنيد؟

بسياري از اين داروها در کارآزمايي‌هاي باليني مورد استفاده قرار نگرفته‌اند تا کارايي آنها به صورت علمي اثبات ‌شود. بسياري از داروهاي رايج مثل پماد آنتي‌هموروييد در درمان هموروييد تقريبا هيچ جايگاهي ندارد. توصيه اکيد بنده اين است که به هيچ‌وجه از اين داروها به صورت سرخود استفاده نشود. نه به دليل تاثير نداشتن اين داروها، بلکه به اين دليل که بيمار با تشخيص احتمالي هموروييد و يا شقاق اقدام به مصرف اين داروها مي‌کند در حالي که ممکن است بيماري‌ جدي‌تري مطرح باشد.
سلامت: در روزنامه‌ها گاهي آگهي‌هاي مبني بر «درمان غيرجراحي هموروييد توسط ليزر» منتشر مي‌شود. اين شيوه‌ها چه قدر علمي است؟

اگر چهار بيماري شايع مقعد را مدنظر قرار دهيم، ليزر در درمان سه تا از اين بيماري‌ها هيچ نقشي ندارد؛ تاکيد مي‌کنم: هيچ نقشي ندارد. اين بيمار‌ي‌ها عبارت‌اند از شقاق، آبسه مقعدي و فيستول مقعد در درمان هموروييد (بواسير) در نوع خارجي هم هيچ جايگاهي ندارد اما در هموروييد داخلي مي‌توان از ليزر استفاده کرد اما به دليل تاخير در بهبود زخم و گران بودن روش مناسبي نيست و در اکثر کشورهاي جهان از ليزر استفاده نمي‌شود. اما اينکه درمان‌هاي غيرجراحي در بيماري‌هاي مقعد وجود دارد يا خير؟ جواب آن مثبت است. در درمان شقاق از پمادهاي نيتروگليسيرين و ديلتيازم استفاده مي‌شود و يا در درمان هموروييد از حلقه‌هاي لاستيکي به جاي جراحي، استفاده مي‌شود.

سلامت: آقاي دکتر! با توجه به تجربه شما، مي‌خواهم بپرسم چرا مردم براي بيان اين قبيل مشکلات خود معمولا نوعي شرم و خجالت بيش از حد بروز مي‌دهند؟ چه طور بايد اين رفتار را اصلاح کرد؟

خب، منش مردم را بايد با اقدامات فرهنگي اصلاح کرد. اطلاع‌رساني بهتر در رسانه‌ها خيلي موثر است. با توجه به وجود متخصصان خوب زن در کشورمان مي‌توان خانم‌ها را براي معاينه به پزشکان زن ارجاع داد. با تکيه بر هنجارها و باورهاي ديني‌مان که پزشک محرم است و حفظ سلامت فرد از تاکيدات ديني ماست، مي‌توان تا حدي اين رفتارهاي فرهنگي را عوض کرد.

هفته نامه سلامت
yjc
کاربر نیمه فعال
 
پست: 80
تاریخ عضویت: دوشنبه آبان 25, 94 10:56 am

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط yjc » دوشنبه دی 28, 94 8:03 pm

دوستان، من خودم این مشکل رو با بدترین شکل ممکن داشتم، خون ریزی شدید ودرد زیاد! پیش دکتر رفتم پماد و ... تجویز کرد که عملا هیچ تاثیری نداشت! یکی هم گفت که باید جراحی بشه که من انجام ندادم چون خیلیها انجام دادن و نتیجه نگرفتن! دلیلش اینه که ریشه اصلی این بیماری وجود خلط فاسد در بدنه، پس باید ریشه ای تر درمان بشه، من یک بار پیش یک پزشک همیوپاتی رفتم که یک روزه همه مشکلاتم حل شد!! این یک شیوه نوین پزشکیه که از داروهای کاملا طبیعی استفاده میکنه. من فقط یک قاشق آب که محلول یک قرص خیلی کوچک به اندازه نصف یک ماش! بود، خوردم، فرداش مشکلم بالکل حل شد!! خیلی عالی بود! پیشنهاد میکنم حتما پیش یک پزشک همیوپاتی برید!! داروهاش فقط از آلمان میاد و کاملا طبیعیه!
yjc
کاربر نیمه فعال
 
پست: 80
تاریخ عضویت: دوشنبه آبان 25, 94 10:56 am

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط s100 » جمعه بهمن 9, 94 7:36 pm

شیاف کوهان شتر خیلی موثره در درمان هموروئید
s100
 
پست: 2
تاریخ عضویت: چهارشنبه دی 16, 94 4:27 pm

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط yjc » دوشنبه اسفند 10, 94 11:40 am

سلام.اغلب اونایی که از مقعدشون خون میاد میترسن و فک میکنند مشکل خطرناکی دارند اما اغلب هموریید دارن...
اگه دکتر همورییدتونو تایید کرد...این پمادها خیلی برای برطرف کردن درد مقعد و خارش و سوزش و خون مفیدن...
پماد همرکس...
پماد رکتول و ام اجی
من رکتول استفاده نکردم...
ام جی کاراییش میگم از بقیه بهتره اما بوی وحشتناکی داره که قابل تحمل نیست
yjc
کاربر نیمه فعال
 
پست: 80
تاریخ عضویت: دوشنبه آبان 25, 94 10:56 am

میگرن مقعدی

پستتوسط آرش » سه شنبه اسفند 11, 94 10:11 am

یکی از مشکلات مزمن و مقاوم به درمان که کسی به آن فکر نمی کند دردهای مقعد است که بدلائل نزدیک با میگرن باید آنرا میگرن مقعد نامید.
این درد هم دائمی نیست و بر خلاف بیماریهای کلاسیک انتهای روده و مقعد هیچگونه سابقه ای از تصادفات، آسیب و یا اثری از هموروئید، عفونت، جراحت، فیستول و تغییرات ساختاری دربافت و یا اطراف آن نشا ن نمی دهد.
در این مورد بیمار از درد غیر عضوی آزاردهنده در 180 درجه در یک طرف مقعد (یعنی مقارن صفحه سا عت 12 تا 18 ویا 06 تا 12 نیمه راست یا چپ مقعد) شکایت می کند .
این درد در فواصل مختلفی بروز می کند و مجدداً بعد از چند ساعت یا چند روز بدون آنکه هیچگونه تغییرات یا اثری از آن باقی بماند آرام میشود. این دردهای حمله ای مقعد اکثراً در خانمها مشاهده می شود و مانند میگرن شکمی به هیچ درمان موضعی و یا سیستمیک جواب نمی‌دهد.

اگر از بدشانسی بیمار در معاینات تصادفا تغییراتی مانند هموروئید و یا زخمی مشاهده شود و تحت عمل جراحی قرار گیرد، حتی اگرعارضه تشدید نگردد اثر مثبتی هم روی دردهای تکراری ندارد. این نوع دردها مانند سردرد میگرنی فقط با پیشگیری از عوامل محرک و به روش نورال تراپی خوب جواب می دهند.

از دردهای همجوار مقعد باید درد دنبالچه را در نظر داشت که بعد از زمین خوردن با پشت روی یخ یا در اثر افتادن از روی صندلی که دنبالچه آسیب تاندونی یا استخوانی می بیند ایجاد می شود.
درد دنبالچه همیشگی نیست ولی با تحریکات اعضاء مجاور اعم از مثانه ، روده و اعضای تناسلی، بدون مقدمه آزار دهنده ای برو ز میکند و هر گونه عمل جراحی میتواند اثر تشدید کننده ای بر آن داشته با شد و کاملآ جدا از درد های ذکر شده مقعد است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

Re: میگرن مقعدی

پستتوسط بامداد » شنبه شهریور 13, 95 11:41 pm

آرش نوشته است:یکی از مشکلات مزمن و مقاوم به درمان که کسی به آن فکر نمی کند دردهای مقعد است که بدلائل نزدیک با میگرن باید آنرا میگرن مقعد نامید.
این درد هم دائمی نیست و بر خلاف بیماریهای کلاسیک انتهای روده و مقعد هیچگونه سابقه ای از تصادفات، آسیب و یا اثری از هموروئید، عفونت، جراحت، فیستول و تغییرات ساختاری دربافت و یا اطراف آن نشا ن نمی دهد.
در این مورد بیمار از درد غیر عضوی آزاردهنده در 180 درجه در یک طرف مقعد (یعنی مقارن صفحه سا عت 12 تا 18 ویا 06 تا 12 نیمه راست یا چپ مقعد) شکایت می کند .
این درد در فواصل مختلفی بروز می کند و مجدداً بعد از چند ساعت یا چند روز بدون آنکه هیچگونه تغییرات یا اثری از آن باقی بماند آرام میشود. این دردهای حمله ای مقعد اکثراً در خانمها مشاهده می شود و مانند میگرن شکمی به هیچ درمان موضعی و یا سیستمیک جواب نمی‌دهد.

اگر از بدشانسی بیمار در معاینات تصادفا تغییراتی مانند هموروئید و یا زخمی مشاهده شود و تحت عمل جراحی قرار گیرد، حتی اگرعارضه تشدید نگردد اثر مثبتی هم روی دردهای تکراری ندارد. این نوع دردها مانند سردرد میگرنی فقط با پیشگیری از عوامل محرک و به روش نورال تراپی خوب جواب می دهند.

از دردهای همجوار مقعد باید درد دنبالچه را در نظر داشت که بعد از زمین خوردن با پشت روی یخ یا در اثر افتادن از روی صندلی که دنبالچه آسیب تاندونی یا استخوانی می بیند ایجاد می شود.
درد دنبالچه همیشگی نیست ولی با تحریکات اعضاء مجاور اعم از مثانه ، روده و اعضای تناسلی، بدون مقدمه آزار دهنده ای برو ز میکند و هر گونه عمل جراحی میتواند اثر تشدید کننده ای بر آن داشته با شد و کاملآ جدا از درد های ذکر شده مقعد است.

من این مشکل رو دارم
البته یک طرفه بودنش رو تا به حال حس نکردم
بعضی وقتا تو خواب شروع میشه و از خواب بیدارم میکنه
حتی یک بار انقدر شدید بود که سریع رفتم دنبال شیاف دیکلوفناک بگردم, ولی یهو از شدت درد از حال رفتم
از عوارض آی بی محسوب میشه؟
بامداد
کاربر ساده
 
پست: 48
تاریخ عضویت: یکشنبه مهر 6, 93 9:01 am

Re: هموریید داخلی.خارجی.شقاق.بواسیر

پستتوسط آرش » شنبه بهمن 23, 95 2:29 pm

صبحت در مورد هموروئید چیز جالبی نیست، اما این یک حقیقت است که هموروئید یک بخش نسبتا شایعی از زندگی است. همه ما هموروئید داریم.
هموروئیدها (بواسیر) که همان رگ‌های خونی بزرگ‌شده در ناحیه پایانی روده هستند زمانی تبدیل به یک مشکل می‌شوند که باعث خارش، درد و خونریزی شوند. خوشبختانه با استفاده از روش‌هایی می‌توان از مشکلات ناشی از هموروئیدها جلوگیری کرد که در ادامه این مقاله به 6 مورد از روش‌های آسان اشاره خواهیم کرد.
1. فیبر فراوان جذب بدن خود کنید
هموروئیدها بیشتر در افرادی رخ می‌دهند که دفع مدفوع غیرمعمول یا گهگاه دارند. یکی از آسان‌ترین و طبیعی‌ترین راه‌ها برای منظم کردن دفع مدفوع این است که از طریق رژیم غذایی یا مکمل‌ها فیبر کافی را جذب بدن خود کنید.
افزودن فیبر به رژیم غذایی از توصیه‌های همگانی هم پزشک‌های خانواده و هم متخصص‌های بیماری‌های گوارشی است. جذب فیبر فراوان ممکن است گاز معده را افزایش دهد، اما این گاز معده کمترین هزینه‌ای است که برای بهره‌برداری از مزیت فیبرها می‌توان متحمل شد. درنتیجه برای جلوگیری از هموروئیدها توصیه می‌شود که روزانه 25 تا 30 گرم فیبر مصرف کنید. از منابع غذایی ارزشمند فیبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
حبوبات که می‌توان برای نمونه به لپه، عدس، لوبیای سیاه، لوبیای لیما و لوبیای پخته اشاره کرد.
غلات سبوس‌دار که می‌توان برای نمونه به جو، سبوس، جو دو سر و برنج قهوه‌ای اشاره کرد.
سبزی‌ها که می‌توان برای نمونه به کنگر فرنگی، نخود سبز، کلم بروکلی و کلم بروکسل اشاره کرد.
میوه‌ها که می‌توان برای نمونه به تمشک، گلابی، سیب و موز اشاره کرد.
2. آب کافی بنوشید
این روش جلوگیری از هموروئید آسان و ارزان است، اما متاسفانه تنها تعداد معدودی از افراد از این روش استفاده می‌کنند. برای داشتن دفع مدفوع سالم علاوه بر اتخاذ یک رژیم غذایی سرشار از فیبر نوشیدن مایعات کافی نیز از عناصر کلیدی محسوب می‌شود. نوشیدن آب کافی به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند و درنتیجه فشار آوردن حین دفع مدفوع را کاهش می‌دهد. نوشیدن 6 تا 8 لیوان آب در طول روز نه‌تنها حرکت نرم و روان دستگاه گوارشی شما را حفظ می‌کند، بلکه به کل بدن شما هم سود می‌رساند.
3. فعالیت جسمی زیادی انجام دهید
ورزش و هموروئیدها یک رابطه عشق-نفرت باهم دارند. ورزش به منظم‌تر نگه‌داشتن روده بزرگ کمک می‌کند. باوجوداین، انجام فعالیت‌هایی که فشار شکمی را افزایش می‌دهند (مانند بلند کردن وزنه) می‌تواند باعث شکل‌گیری هموروئیدها شوند. فعال ماندن باعث کاهش زمان نشستن و همچنین فشار وارده بر رگ‌های درون مقعد یا راست‌روده می‌شود. اگر سابقه هموروئیدهای شدید دارید، توصیه می‌شود که برای جلوگیری از عود کردن هموروئیدها کلا از بلند کردن وزنه‌های سنگین و دیگر فعالیت‌های توان‌فرسا خودداری کنید و در عوض ورزش‌های متعادل‌تری همچون یوگا، شنا و پیاده‌روی را انجام دهید.
4. در مصرف ملین‌ها احتیاط را رعایت کنید
وقتی‌که دچار یبوست شدید، بعضی از مکمل‌های فیبری، مخصوصا کپسول پسیلیوم می‌توانند به منظم‌تر کردن رفع مدفوع کمک کنند و درنتیجه از هموروئیدهای دردناک جلوگیری کنند. در مورد ملین‌ها باید گفت که تنها ملین‌های مناسب می‌توانند به شما کمک کنند. سالم‌ترین ملین‌ها آن‌هایی ‌ هستند که به جای تحریک یا شبیه‌سازی فعالیت‌های فیزیولوژیکی، هماهنگ با بدن شما کار می‌کنند.
بعضی از ملین‌ها با تحریک انقباض روده‌ای به حرکت محتویات درون روده کمک می‌کنند. چنین چیزی ممکن است فشارهای هموروئیدی را افزایش دهد و باعث تشدید علائم شود. برای جلوگیری از هموروئیدها یا درمان هموروئیدهایی که فعال هستند، ملین‌های اسمزی توصیه می‌شود که به‌آسانی میزان آب درون روده را افزایش و یبوست را کاهش می‌دهند.
5. هنگام احساس اجابت مزاج فورا اقدام کنید
زمانی که احساس اجابت مزاج کردید فورا برای تخلیه روده خود اقدام کنید. این یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از هموروئیدها است. زمانی که بدنتان به شما هشدار می‌دهد، اگر از او پیروی کنید، احتمال بروز مشکل کمتر می‌شود. زمانی که احساس اجابت مزاج در شما شکل گرفت، اگر به آن پاسخ مثبت ندهید و منتظر بمانید امکان زور زدن حین اجابت مزاج و درنتیجه ابتلا به هموروئیدها افزایش می‌یابد.
6. از زور زدن خودداری کنید
زور زدن و واردکردن فشار روی رگ‌های موجود در مقعد یکی از مرسوم‌ترین دلایل هموروئیدهای دردناک و خون‌آلود است. در بعضی از موارد، این هموروئید دردناک و خون‌آلود به هنگام اجابت مزاج و فشار آوردن بیش‌ازاندازه به مقعد رخ می‌دهد. دیگر موقعیت‌ها نیز باعث متحمل شدن فشار زیاد به مقعد می‌شود که برای نمونه می‌توان به بلند کردن اشیاء سنگین، سرفه مزمن یا حتی بارداری اشاره کرد. به‌طورکلی برای جلوگیری از هموروئیدها مراقب فشار آوردن به روده‌های خود باشید یا تا حد امکان از زور زدن خودداری کنید.
منبع: ٍEverydayHealth
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

قبلی

بازگشت به • علائم سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان