روغن كنجد يك ملين قوي؟

مدیر انجمن: آرش

روغن كنجد يك ملين قوي؟

پستتوسط آرش » سه شنبه اردیبهشت 30, 93 8:26 pm

از دوستاني كه روغن كنجد استفاده مي كنند: آيا اين درسته كه روغن كنجد خاصيت مليني قوي داره.
من الان روغن زيتون و كره استفاده مي كنم و مشكلي ندارم و مي خوام مقداري روغن كنجد تصفيه نشده هم استفاده كنم(براي افزايش وزن) ولي چون خوندم كه ملين هست مي ترسم كه باعث اسهال بشه. كدام روغن ها خاصيت مليني كمتري دارن ؟ (اي بي من از نوع اسهالي است)
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

Re: روغن كنجد يك ملين قوي؟

پستتوسط امیدوار » چهارشنبه اردیبهشت 31, 93 8:06 am

من تاحالا استفاده نکردم ولی فک نکنم مشکلی ایجاد کنه،میخواین رو غذاتون بریزین یا خالی بخورین؟
چون خود روغن زیتون هم حالت ملین داره ولی از قراره معلوم باعث اسهال نشده،من خودمم رو اکثر غذاهام روغن زیتون میریزم
راستی اگه میخواین چاق بشین بهتون پیشنهاد میکنم ژله بخورین!‏

ژله هم خاصیت چاق کنندگی داره مخصوصا برا صورت،همماینکه کلی کلسیم داره
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط آرش » چهارشنبه اردیبهشت 31, 93 8:35 am

می خوام همراه غذا بخورم،
بله روغن زیتون هم به ملین بودن معروفه ولی اینجور که خوندم روغن کنجد از این نظر قوی تره.
منظورتون ژله های آماده اس؟ خود ژلاتین چیز بدی نیست ولی تو این ژله های بازاری مواد افزودنی زیادی اضافه می کنند. شما با خوردن ژله مشکل گوارشی پیدا نمی کنید؟ کدام برند بهتره؟
در ضمن ژله دو نوع هست گیاهی و حیوانی. بعضی از ژله های گیاهی از ماده کاراگینان که از جلبک گرفته میشه ساخته میشه که ضرر داره مخصوصا گوارشی.
ژله را امتحان می کنم، مرسی.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط Negar » چهارشنبه اردیبهشت 31, 93 11:21 am

درسته منم خواص ژله رو شنیدم و خوندم اما متاسفانه فک میکنم برای گوارش خیلی مفید نباشه وقتی میخورم نفخم زیاد میشه + اینکه دل درد هم میکنم ،امیدوارم بقیه این موارد براشون پیش نیاد .
Negar
کاربر فعال

پستتوسط امیدوار » چهارشنبه اردیبهشت 31, 93 11:43 am

آرش نوشته است:می خوام همراه غذا بخورم،
بله روغن زیتون هم به ملین بودن معروفه ولی اینجور که خوندم روغن کنجد از این نظر قوی تره.
منظورتون ژله های آماده اس؟ خود ژلاتین چیز بدی نیست ولی تو این ژله های بازاری مواد افزودنی زیادی اضافه می کنند. شما با خوردن ژله مشکل گوارشی پیدا نمی کنید؟ کدام برند بهتره؟
در ضمن ژله دو نوع هست گیاهی و حیوانی. بعضی از ژله های گیاهی از ماده کاراگینان که از جلبک گرفته میشه ساخته میشه که ضرر داره مخصوصا گوارشی.
ژله را امتحان می کنم، مرسی.

منظورم ازین ژله هایی بود که واسه دسر اینا استفاده میکنن
که تو قنادی ها و فروشگاها و..‏ میفروشن.واقعیتش تاحالا دقت نردم ببینم باعث نفخم میشه یا نه
ولی روغن کنجد رو اگه بخواین یکم به سالاد بزنین یا تو غذاتون قاطی کنین فک نکنم به اون صورت مشکلی ایجاد کنن،اصولا وقتایی دردسرساز میشه که بخواین یکی دوقاشق پر همینجوری خال ی خالی بخورین
مثلا به اونایی که یبوست دارن اکثرا میگن شبا قبل خواب یه قاشق روغن زیتون خورین
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

روغن زیتون

پستتوسط آرش » دوشنبه مرداد 27, 93 11:42 am

من چند ماهی میشه بطور مرتب روغن زیتون استفاده می کنم ولی الان به این نتیجه رسیدم که این روغن انتخاب خوبی برای آی بی نوع دی نیست. البته شاید میشد حدس زد چون به ملین بودن معروفه.
روغن های تصفیه شده سویا ، ذرت و آفتابگردان هم که کلا" برای سلامتی ضرر داره.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط binammohsen » سه شنبه آذر 4, 93 7:33 pm

بی خیال ! انقدر سخت نگیرین . درسته بعضی چیزها که نفخ ایجاد میکنن رو نخورید ، غذای چرب نخورید ، چای کمتر بخورید ( به جاش چای سبز استفاده کنید ) ولی دیگه انقدر حساسیت به خرج دادن باعث میشه بدتر بشید . فرض کنید کاملا هم مفید باشه ، شما که همش تو خونه خودتون نیست . بعضی وقتها مجبور میشید بیرون بمونید یا جای دیگه ای . اونوقت شرایط خیلی بدتر میشه
منم آی بی اس داشتم و دارم ، ولی راحت زندگیمو میکنم ( خیلی راحتم نه ، ولی خوب خیلی سختم نیست )
مهم ترین عامل برای موفقیت داشتن سرگرمی هست که دوستش دارید
بی خیال بی خیال بی خیال باشید
binammohsen

پستتوسط sanaaaz1 » سه شنبه آذر 4, 93 8:30 pm

روغنهای‏ ‏مناسب‏ ‏ای‏ ‏بی‏ ‏ب‏ ‏نظرم‏ ‏گردو‏ ‏و‏ ‏روغن‏ ‏ماهی‏ ‏که‏ ‏دارای‏ ‏امگا‏ ‏سه‏ ‏هستن‏ ‏و‏ ‏ب‏ ‏مغزم‏ ‏کمک‏ ‏میکنن.برای‏ ‏چاق‏ ‏شدن‏ ‏نون‏ ‏و‏ ‏برنج‏ ‏که‏ ‏روغنی‏ ‏باشن‏ ‏خیلی‏ ‏چاق‏ ‏میکنن‏ ‏از‏ ‏مکمل‏ ‏های‏ ‏غذایی‏ ‏هم‏ ‏میشه‏ ‏استفاده‏ ‏کرد.قبل‏ ‏غذا‏ ‏ورزش‏ ‏کنید‏ ‏بعد‏ ‏غذا‏ ‏بخورین‏ ‏چاق‏ ‏میشین.اگه‏ ‏روغن‏ ‏میخواین‏ ‏که‏ ‏چاق‏ ‏کنه‏ ‏ملینم‏ ‏زیاد‏ ‏نباشه‏ ‏روغن‏ ‏زرد‏ ‏یا‏ ‏روغن‏ ‏حیوانی‏ ‏بخورین‏ ‏هم‏ ‏خوشمزه‏ ‏و‏ ‏خوشبو‏ ‏هم‏ ‏اشتها‏ ‏باز‏ ‏میشه.ترکا‏ ‏میگن‏ ‏ساری‏ ‏یاق. :P البته‏ ‏من‏ ‏اصن‏ ‏روغن‏ ‏دوس‏ ‏ندارم.ولی‏ ‏حیوانی‏ ‏با‏ ‏املت‏ ‏عالیه.
نه صبر ایوبی هست !!و نه بویی از پیراهن یوسف‏ ‏عزیزم …خودت را به کوری بزن‏ ‏اینجا گرگ ها همه چیز را خورده اند
sanaaaz1
کاربر حرفه ای

محل اقامت: tehran/ال‏ ‏جی

بازگشت به • رژیم غذایی - درمان سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان