راه درمان ibs برحسب تجربه ام

مدیر انجمن: آرش

راه درمان ibs برحسب تجربه ام

پستتوسط mokhtare » جمعه خرداد 10, 92 10:47 am

سلام بر بچه های خوب نه عالی عالی
تجربه خودمو در قسمت تجربیات گذاشتم ولی این تیکشو اینجا هم میذارم تا دوستان هم نظر بدن در مورد خودشون
ای بی اس من از نوع یبوسته
در مورد این بیماری فکر کنم که یکی از عوامل اصلیش از اعصابه. منم آدم وسواسی تو درس و تفکر و اختراعاتم هستم. آدم های وسواسی و عصبی دیگه ای هم دیدم ولی اونا سالمن.چون بستگی به افراد مختلف فرق میکنه. برخیها میزنه به سرشون و سردرد میگیرن و برخی ها به قلب و برخی به معده و ما هم به روده مون زده

یکی دیگه از عاملاش فکر کنم آنتی بیتیکه. که سبب شده سیستم و توازن باکتری درون روده ام از بین بره

یکی دیگش فکر کنم کم تحرکیه. من روزی 6 ساعت پشت کامپیوترم. به خاطر کارهای پژوهشیم. و شش ساعت عدم تحرک و نشستن ،معلومه که چیکار میکنه با روده

به نظر من حقیر راه درمانم چند چیزه:

اول کنترل اعصابم که خیلی سخته و مجبورم فلوکستین بخورم.

دوم ورزش کردنه که پیاده روی و دو و شنا روی زمین و توی آب به توصیه دکترم خیلی عالیه. یکی از این دستگاه های ویبره شکم حدود یک سال پیش خریدم ووقتی پشت کامپیوترم به شکمم میبندم تا به صورت مصنوعی روده هامو حرکت بده. خوبه . دردمو کم میکنه و رودمو حرکت میده.

سوم. برگرداندن سیستم باکتری های مفید روده ام و از بین بردن باکتری های مضری که در اثر کم کاری روده ام در روده ام بوجود آمده است.که فعلا با قرص لاکتول و مصرف ماست و پنیر آن سعی دارم باکتری های مفید را به روده ام بازگردانم.

چهارم دور شدن از محیطهای بسته و آلوده و پرسروصداست. یعنی به طور کلی دور شدن از محیطهای شهرنشینی به سمت محیطهای روستایی و با صفاست. دارم برنامه ریزی میکنم که تا چند سال دیگه انشاءالله از این تهران برم به یه روستای با صفا

پنجم رعایت تغذیه و نوع غذاهاست

ششم رعایت نوع غذا خوردنه. بدین معنی که چون روده ما خوب غذا رو هضم نمیکنه پس باید کمکش کنیم . بدین ترتیب که اولا غدا رو خوب بجویم. در اسلام آمده که مستحبه لقمه رو 40 بار بجوید. ثانیا باید طبق دستور اسلام تا سیر نشدیم دست از غذا بکشیم. توی اسلام آمده که معده رو یک سوم کنید . یک سوم غذا. یک سوم برای آب جا بگذارید و یک سوم دیگه را خالی بگذارید تا معده بتواند غذا رو خوب هضم کند تا کار روده هم راحت تر باشد. پس ما باید تعداد دفعات خوردنمونو بیشتر کنیم ولی هر دفعه کم بخوریم

راستی هفته پیش قسمت شد رفتم مشهد و خیلی برای بچه های انجمن و همه ای بی اسی ها و سایر مریضها دعا کردم. سعی کنید برای هم همیشه دعا کنید. چون اینجوری دعا زودتر مستجاب میشه.
التماس دعا یا حق

دوستان بیان نظر و تجربتون یادتون نره ها!!!!!
آواتار کاربر
mokhtare
کاربر فعال

محل اقامت: tehran

Re: راه درمان ibs برحسب تجربه ام

پستتوسط noshin » شنبه خرداد 11, 92 7:37 pm

سلام
نکات خوبی رو گفتیدولی من به سختی میتونم که غذا اهسته بخورم وخوب بجوم وبارها سعی کردم ولی موفق برای دراز مدت نشدم البته اگه بقیه اعضای خونه ارام غذا بخورند روی بقیه هم تاثیر میذاره چون ارام غذا خوردن موجب ترشح ضد نفخ میشه.
درمورد اضطراب هم دلیل مهم میتونه باشه که خودم وقتی اضطراب دارم همه دستگاه گوارشم بهم میخوره وباید بگم زیاد گوارشم حساس شده که با کوجکترین هیجانی بهم میریزم.
ودارو قبلا فلوکستین مصرف میکردم تاثیر داشت ولی در دراز مدت بهتر احتیاط کنید چون یادمه قبلا جلو چشمام سیاهی میرفت که بعد علتش از فلوکستین بود.
noshin
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: خوزستان

پستتوسط امیدوار » یکشنبه خرداد 11, 92 12:28 am

بچه ها منم واقعا تاثیر ورزش کردن رو دیدم به شخصه..مخصوصا برا اونایی که زیاد یبوست میشن خیلی عالیه..
ما چون اکثرا کم تحرکیم مطمئنا روده هامون فعالیتشون کم میشه و شروع میکنن به بی قراری..
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط poya » سه شنبه تیر 11, 92 3:02 pm

به نظره من مهم ترین چیز اینه که تو تموم طول روز خودتو اونقد سرگرم کارهای مختلف کنی که جایی واسه فکر کردن به آی بی نداشته باشی که من چند وقته که دارم این کارو میکنم که مهم ترین چیز واسه کنترل ای بیه ............مرسی احمد جان که واسمون دعا کردی منم خیلی دوس داشتم هفته پیش با رفیقام برم مشهد ولی واسه مریضیم نرفتم
آواتار کاربر
poya
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: mazandaran /مجرد

پستتوسط zar » پنج شنبه تیر 13, 92 1:11 pm

سلام مرسی از مطالب خوبتون.می خواستم بدونم فلوکستین که می خورید فقط روی اعصاب تاثیر داره یا نه روی حرکات روده و(عذر میخوام )عمل دفع هم تاثیر می ذاره؟واینکه فلوکستین معده رو اذیت نمی کنه؟ممنون.
zar

پستتوسط mokhtare » پنج شنبه تیر 13, 92 4:09 pm

سلام.طبق یک مقاله دیدم که فلوکستین میزان بیرون روی را در ای بی اس نوع یبوست نسبت به سایر داروهای ارامش بخش ، بیشتر میکند. من مدت دو ماه فلوکستین ۱۰ مصرف کردم و علایمم بهتر شدند و ضمنا معده رو اذیت نمیکند.
آواتار کاربر
mokhtare
کاربر فعال

محل اقامت: tehran

پستتوسط zar » پنج شنبه تیر 13, 92 8:40 pm

[quote="zar"]منظورتون همون مقاله ای که من گذاشتم. درسته میخوام مطمئن بشم که با پاسخ شما شدم. چون دیروز از کسی شنیدم فلوکستین معده رو اذیت میکنه .شما هم تو حرفاتون گفته بودید فقط رو اعصاب تاثیر داره.در هر صورت مرسی از پاسختون.
zar

بازگشت به • روش های درمان - درمان سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان