درمان قطعی آی بی اس؟؟؟

مدیر انجمن: آرش

Re: درمان قطعی آی بی اس؟؟؟

پستتوسط omidvaram » چهارشنبه آبان 27, 94 12:34 pm

هیچ وقت داروهای گیاهی و داروهای شیمیایی را همزمان مصرف نکنید.
omidvaram
کاربر ساده

پستتوسط omidvaram » پنج شنبه آبان 28, 94 1:22 pm

سلام دوستان به همراه غذا مخلوط پودر چهار زیره (زیره سبز،زیره سیاه،بادیان رومی و وبادیان سبز) به مقدار یک قاشق مربا خوری و یک قاشق چای خوری سیاه دانه روی غذا مصرف کنید.
خوردن سیب درختی شیرین ،انار شیرین و خربزه شیرین رسیده هرکدوم که تهیش براتون مقدوره روی غذا خیلی مفیده خصوصا برای مشکل نفخ و یبوست.
اگر نفخ و یبوست وجود داره خوردن یک استکان آب سیب شیرین روی غذا خیلی مفیده
به همراه غذا کاهو میل کنید.(برای رفع یبوست مفیده)
من خوردن هرکدوم از موارد بالا رو امتحان کردم واقعا برای نفخ و یبوست خصوصا یبوست خیلی مفیده
آخرین بار توسط omidvaram در جمعه آبان 29, 94 11:09 pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.
omidvaram
کاربر ساده

پستتوسط omidvaram » پنج شنبه آبان 28, 94 10:56 pm

دوساعت قبل از غذا ،بین غذا و دو ساعت بعد غذا آب، چای ،نسکافه ،قهوه ،کاکائو و شکلات مصرف نشود.
غذا را آرام و خوب بجوید (20-30 دقیقه برای غذا خوردن وقت بذارید)
بعد از غذا حداقل چند دقیقه راه بروید.(خصوصا شام)
بعد از غدا نخوابید و لم ندهید.
کم خوردن آب در طول روز باعث یبوست خواهد شد 6-8 لیوان آب در طول روز از یبوست جلوگیری می کند.(خوردن آب در طول روز 6 لیوان را امتحان کنید به مرور زمان واقعا نتیجه ی اون می بینید خوردن آب ولرم فراموش نشه من گاهی صبحها دو ساعت قبل از صبحانه دو لیوان آب گرم نه خیلی داغ می خورم خدارو شکر مفید بوده).
omidvaram
کاربر ساده

پستتوسط omidvaram » چهارشنبه آذر 11, 94 6:16 pm

بیان نظریّة استاد آیت الله علّامه سیّد حسن ضیائی در درمان آی بی اس
مواردی که باید پرهیز شود:
1. ترشیجات مانند: آبلیمو ترش، لیموعمانی، گوجه سبز (برای کسانیکه سر سوزۀ معده دارند)
2. به همراه غذا چیزهای تند و تیز مانند: فلفل، سُس فلفل، سُس مایونز و انواع سُس
3. چیزهای نفّاخ خوردن مانند: نوشابه‌های گازدار، دوغ گازدار، پوست حبوبات،
4. بعد از غذا لَم دادن و خوابیدن
5. خوردن غذاهای چرب، مخصوصاً در شبها
6. غذاهای حجیم خوردن مانند: شُلِه، آش
7. نان را در غذاهای آبکی مخلوط کردن (تِرید کردن)
8. غذا را با آرامش و به خوبی نجویدن (اگر شخص دندانهایش نیاز به تعمیرات دارد ، اقدام نماید)
9. به همراه غذا یا قبل از آن و یا بعد از آن چای، قهوه، نسکافه، کاکائو و شکلات خوردن
10. اِسترس (یعنی نگرانی مستمر)، اِضطراب (یعنی دِلهُرِه)
درمان تُرشا، تُخَمِه، سَر دِل کردن، ریفلاکس(برگشت اسید معده به مِری):
1.بعداز ناهار، انارشیرین را با پردۀ نازک روی دانه‌ها بخورید؛ توجه: اگر یبوست‌دارید، بجای انار، یک‌استکان آبِ انارشیرین بنوشید.
2. بعداز شام یک‌عدد سیب بخورید؛ توجه: اگر یبوست دارید، به جای سیب، یک استکان آبِ سیبِ طبیعیِ رسیدۀ شیرین بنوشید.
3. بعد از صبحانه، نهار، شام، حدّاقل 10 دقیقه راه بروید (صبحانه را اول آفتاب و شام را ابتدای شب بخورید).
4. قبل از خواب، دستشویی رفته و سپس وضو بگیرید.
5. متکّا و بالِشِ خود را ضخیم تر قرار دهید که سر و گردن در راستایِ تَنِه نباشد.
6. پیورۀ سیب زمینی (یعنی سیب زمینی تراشیده شده) یا یک سیب زمینی آب پز بعد از غذا بخورید.
8. اگر بیمار علاوه بر تُرشا، نفخ و یبوست و گرفتگی قلب دارد، بایستی سیب رسیدۀ شیرین (بدون پوست و دانه) را بهمراه میوۀ گلابی رسیدۀ شیرین (بدون پوست و دانه) را بعد از غذا بخورد و سپس 10 دقیقه راه رود.
omidvaram
کاربر ساده

پرهیز خرما و موز

پستتوسط آرش » چهارشنبه آذر 11, 94 7:25 pm

تا جایی که یادم می آید به نظر علامه ، خرما و موز برای اسهالی ها و موز برای یبوستی ها شامل پرهیزها است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط آشنا » چهارشنبه آذر 11, 94 9:08 pm

omidvaram نوشته است:بیان نظریّة استاد آیت الله علّامه سیّد حسن ضیائی در درمان آی بی اس
1. ...
.
.

10. ....

اگر قرار باشد یک استاد برای نظریه اش، دلیل ، مدرک ، اثبات و یا نتایج یک تحقیق را نیاورد . استاد شدن چه آسان؟!!
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

علامه

پستتوسط آرش » چهارشنبه آذر 11, 94 10:00 pm

در مورد علامه ضیایی نظر خاصی ندارم، ولی :

- چرا مردم به جای مراجعه به پزشک به این افراد رو می آورند ؟ آیا از روی درماندگی و نتیجه نگرفتن از پزشک ها نیست ؟

-به عنوان کسی که یک بیماری مزمن دارد و حدود 10 سال دنبال درمان خود بوده ام با اطمینان می گویم که علم پزشکی دچار مشکلات اساسی است.(نه فقط در مورد آی بی که در مورد اغلب بیماری ها)
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط omidvaram » چهارشنبه آذر 18, 94 7:42 pm

بله آقا آرش درسته در مورد گروه مبتلا به اسهال مطالعه نکردم و نمیدونم اما برای یبوست موز باید حذف بشه.
omidvaram
کاربر ساده

پستتوسط omidvaram » چهارشنبه آذر 18, 94 8:12 pm

آشنا نوشته است:
omidvaram نوشته است:بیان نظریّة استاد آیت الله علّامه سیّد حسن ضیائی در درمان آی بی اس
1. ...
.
.

10. ....

اگر قرار باشد یک استاد برای نظریه اش، دلیل ، مدرک ، اثبات و یا نتایج یک تحقیق را نیاورد . استاد شدن چه آسان؟!!

دوست عزیز من الان سه ساله دارم با این مریضی می جنگم(قبلا هم این مشکلو داشتم ولی اینقدر حاد نبوده) طوری زندگیمو به بازی گرفته که خونه نشین شدم با دکترای زیادی هم برخورد داشتم که نه تنها بهم کمکی نکردن بلکه همشون با گوشه کنایه هایی که بهم زدن روح و روانمو درگیر صحبتهای مزخرف خودشون کردن به نظر من بعضی از پزشکهای ما واقعا مشکل دارند بارها شده از رفتنم پیش پزشک پشیمون شدم و کلی گریه کردم و افسرده شدم نه تنها بیماری بهم فشار آورده که حرفها و برخوردها و نگاههای بد اونها هم حالمو بدتر کرده اصلا بعضیهاشون گوش نمیدن تو چی میگی اعتراض هم که میکنی عصبانی میشن آیا شما به هر پزشکی که مراجعه می کنی بهت دلیل و مدرک نشون میدن اول نظرشون بهت ثابت می کنند بعد دارو رو برات تجویز می کنند من که تو عمرم همچین پزشکی ندیدم شما و بقیه مختار هستید تو انتخاب پزشک و تو انتخاب روش درمانتون من علامه ضیایی رو تا حالا تو عمرم از نزدیک ندیده و نمیشناسم و فکر نکنم هیچ وقت بتونم ایشون از نزدیک ملاقات کنم(فقط بعضی از فیلمها و فایلهای مربوط به ایشون دیدم و مطالعه کردم و تنها راه شناخت ایشون برای من همین بوده و هست)به هیچ کس هم پیشنهاد نمی کنم که از روشهای درمانی ایشون استفاده کنند فقط به خاطر فشاری که بیماری روی من و روی روال عادی زندگیم وارد کرده به دنبال روش درمان ایشون رفتم تا جایی هم که میدونم ایشون پزشک هستند و در رابطه با طب اسلامی و سنتی تحصیل کردند بیشتر از این هم نمیدونم هیچ کسی رو تشویق به امتحان این روش درمان نمی کنم چون این کارو درست نمیدونم هر کس هر روش درمانی رو که میخواد امتحان کنه اول باید راجب اون و راجب پزشکش تحقیق کنه و نباید خودسرانه اقدام کنه همونطور که خودم این کارو کردم و می کنم من چون راهی رو پیدا کرده بودم و میدونستم دوستان مثل من از این بیماری لعنتی عذاب میکشند به همه اعلام کردم چون گفته بودم که هر راهی برای درمان پیدا کنم در اختیارتون قرار میدم خواهش میکنم از همه ی دوستان هر روشی رو برای درمان میخوان امتحان کنند ابتدا در موردش تحقیق کنند در مورد داروهای گیاهی تاریخی که از تولید و فروش اونها میگذره داروی گیاهی نباید زیاد مونده و کهنه باشه چون مقدارش مشخص نیست در استفاده از اونها باید دقت کرد مدت زمان مصرفش باید دونست که تا چه مدت و چه میزان باید مصرف کرد چون داروهای شیمیایی دوز مشخص دارند مقدار مصرفشون مشخصه اما گیاهی ها اینطور نیست لطفا در مورد این موارد و هر چی که به ذهنتون میرسه مطالعه و تحقیق کنید و خودسرانه مصرف نکنید تا خدای نکرده مشکلی به مشکلاتتون اضافه نشه یا خدای نکرده بیماریتون حادتر نشه من 34 روزیکی از روشهای درمان آی بی اس علامه ضیایی رو استفاده کردم و در طول درمان هر روز که میگذشت به مرور زمان مشکلاتم کمتر میشد یبوستم خوب شده بود ریفلاکسم درمان شده بود مشکل پشت سر هم دستشویی رفتنم خوب شده بود نفخم خوب شده بود (گاهی که دستورات علامه رو رعایت نمی کردم حالم بد میشد ولی با رعایت دوباره ی اونها به مرورخوب میشدم )داشتم درمان میشدم و از روزهای شیرین حال خوب لذت میبردم که مشکلی دیگر که ربطی به آی بی اس نداشت برام پیش اومد و به ناچار به پزشک مراجعه کردم و چون در اینترنت خونده بودم که نباید داروی شیمیایی و گیاهی رو همزمان مصرف کرد و خطرناک هست به خاطر حاد شدن مشکلم مجبور شدم درمان آی بی اس رو قطع و نیمه کاره رها کنم و درمان مشکلم به روش شیمیایی رو شروع کنم و امیدوارم دوباره بتونم درمانمو شروع کنم .
التماس دعا
omidvaram
کاربر ساده

پستتوسط omidvaram » پنج شنبه آذر 19, 94 10:16 am

علاوه بر مواردی که گفته شد موارد زیرباید ترک شود:
• اگر قرقره های شکمی دارید تخم مرغ و کوکو بد است.
• کیک خامه ای ،نارنجکی ،رولت ،ته دیگ ،جگر سیاه ،خامه ،سرشیر،کله پاچه،روغن جامد،موز،ماکارونی ،آرد سفید، کیک سفید،بیسکویت سفید ، برنج سفید،نان ساندویچی ،هسته ی انار،کم آبی بدن ،غذاهای چرب ، غذاهای نفاخ و چرب و حجیم، چای، آلبالو،مربای آلبالو
• به همراه غذا یا قبل از غذا و بعد از غذا کافئین زیاد نخورید،هندوانه نخورید چون تعادل اسید معده به هم می خورد و ترشا می گیرید و اگر دارید تشدید می شود مثل چای،قهوه،شکلات ،کاکائو ،هندوانه،نسکافه تعادل اسید معده به هم می خورد.
• دوساعت قبل از غذا بین غذا و دوساعت بعد از غذا آب نخورید.
با رعایت نکاتی که تا حالا گفته شد می توانید درمان را شروع کنید (همزمان با درمان این نکات و نکاتی که گفته شد را باید رعایت کنید)روش درمان دوستان در اینترنت موجود هست.
omidvaram
کاربر ساده

قبلیبعدی

بازگشت به • روش های درمان - درمان سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان