درمان(کنترل)قطعی ای بی اس

مدیر انجمن: آرش

Re: درمان(کنترل)قطعی ای بی اس

پستتوسط rima » پنج شنبه خرداد 13, 95 3:17 pm

سلام دوست عزیز.
جناب علامه برای بیماران آی.بی.اس که دچار بی اختیاری خروج گاز روده هستن یک روش درمانی ارائه داده. این روش درمانی توسط یکی از بیمارای ال.جی به صورت تلفنی از دفتر ایشون در مشهد دریافت شده.
جالبه بدونین که علامه گفته نیازی نیست هر بیمار ال.جی به تنهایی به ایشون برای درمان مراجعه کنه و هر بیمار آی.بی.اس مبتلا به ال.جی میتونه از این داروهای گیاهی برای بهبودیش استفاده کنه.

روش درمان بی اختیاری خروج گاز معرفی شده توسط علامه محترم ضیایی:
الف- خوردن دو عدد هل سبز و یک سوم قاشق چایخوری پودر گلپر.
ب- خوردن نعناء با غذا
ج- خوردن رب غوره بعد از غذا (کسانی که اصلا متوجه خروج گاز نمیشن)
د- برای کسانی که متوجه بوی گاز روده نمیشن و از عکس العمل دیگران متوجه میشن گفتن که روغن بنفشه طبی در بینی بچکانید.

از اونجایی که علامه نحوه مصرف هل و گلپر نگفته برای همین نحوه مصرف اونا میتونه بنا به مزاج و پذیرندگی معده هرکس باشه. مثلا من هل رو میکوبم. کاملا دونه هاش له میشن. بعد غلاف سبز رنگ اونو چون هر کاری میکنم له نمیشه برمیدارم جدای از دونه هاش با دندان کاملا میجوم طوری که مثل پنبه میشه بعد با دونه های له شده هل و گلپر با آب قورت میدم. اینجوری احساس میکنم به معده ام فشار نمیاد و خیلی احساس راحتی میکنم چون خیلی زودتر تاثیر میکنه. یکی از بچه ها میگفت که هل و گلپرو دم میکنه اما چون خیلی تلخ میشه با عسل میخوره تا تلخیش اذیتش نکنه. ولی باید دقت کرد که معده خالی نباشه. وگرنه دچار معده درد میشین.

البته من هم چند سال قبل از دستورات علامه ضیایی استفاده کردم همونطور که میدونید علامه برای بیماران آی.بی.اس درمانی رو ارائه داده بودن که مختص خروج بی اختیار گاز نبود ولی عجیبه که وقتی رعایت میکنی ال.جی هم نمیشی!
در هر صورت خوشحال شدم که یک نفر دیگه هم از دستورات ایشون راضیه و رو به بهبود هست. به نظر من کسانی که پرهیزاتشون رو رعایت کنن سریعتر خوب میشن و بهتر نتیجه میگیرن.
:D
آخرین بار توسط rima در جمعه خرداد 13, 95 2:01 am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.
rima
کاربر ساده

پستتوسط rima » پنج شنبه خرداد 13, 95 3:32 pm

در ادامه باید توضیح بدم که سایر دستورات علامه برای درمان آی.بی.اس سرجای خودش هست یعنی کسی که میخواد آی.بی.اس درمان بشه باید همه دستورات رو به طور کامل انجام بده.
چون در واقع آی.بی.اس بیماری هست که به صورت اختلال در عملکرد دستگاه گوارش بروز میکنه با علائم نفخ شکم، درد شکم، قرقر شکم، بی اختیاری خروج گاز و ... پس فقط رعایت یه سری از دستورات برای قطع یه نوع از علائم مطمئنا تاثیری در بهبود نداره.
rima
کاربر ساده

پستتوسط rima » پنج شنبه خرداد 13, 95 3:56 pm

دستورات علامه برای سایر علائم آی.بی.اس
نفخ و قرقر شکم: خوردن چهار زیره با غذا و سیاه دانه بعد از غذا (البته سیاه دانه یا عسل میل شود) مقدار مصرف چهار زیره ساییده شده در حد یک قاشق مرباخوری و مقدار مصرف سیاه دانه یک قاشق چایخوری باشه.
(چهار زیره شامل زیره سبز+ زیره سیاه+ زنیان + رازیانه میباشد که بعضی از عطاریها به آن شوید و آفتیمون هم اضافه میکنند و میشود 6 زیره. ولی علامه چهار زیره را معرفی کرده است. اینها گیاهان خانواده زیره هستند.)
(سیاه دونه رو میشه سایید و بعد مصرف کرد ولی حتما باید بلافاصله مصرف بشه وگرنه خاصیتش از بین میره اگه همون موقع که ساییدین با عسل مخلوط کنید میتونه خاصیتش رو بیشتر نگه داره. دقت کنین سیاه دونه ساییده شده برای افرادی که حساسیت دارن ممکنه باعث ورم لوزه بشه اگه حساسیت دارین بدون اینکه بسابید استفاده کنید.)
درد شکم: گردو با پوست را روی شعله پخش کن گاز بگذارید تا مغز پخت شود بعد میل کنید.
رفع اضطراب و نگرانی ناشی از بیماری: مربای گل بهار نارنج میل شود.
پرهیزات و درمان IBS: کاغذ ترشا بخش‌های علامت‌گذاری شده.
پرهیزات و درمان افسردگی شدید ناشی از بیماری: کاغذ اعصاب و روان بخش‌های علامت‌گذاری شده.
برگه های اشاره شده در سایت طب العصومین تنها سایت مورد تائید علامه موجود بوده و قابل دانلود هست.
rima
کاربر ساده

پستتوسط MARYAMBANOO » چهارشنبه خرداد 26, 95 3:31 pm

m.moqaddami نوشته است:سلام پرواز جان.خواهش میکنم من از سلامتی دوستام خوشحال میشم چون خودم درد کشیده ام.برای تهیه گیاها به معروفترین عطاری شهرتون برید حتما پیدا میکنید.گل راعی گلبرگای زرد و ریز و کشیده داره.فعلا همونایی که تهیه کردیدهم میتونید شروع کنید تا گل راعی رو هم پیدا کنید.
یه نکته:معمولا دوستای ای بی اسی پیش متخصص زیاد رفتن و نتیجه نگرفتن که تو فروم عضو شدن با این وجود خواهش میکنم اگه پیش متخصص رفتید و مطمئنید مشکلتون ای بی اسه و مشکلات گوارشیه دیگه یا بیماری خاصی ندارید این نسخه ها رو انجام بدید.اگر مشکل دیگه ای بجز ای بی داریدبا پزشک طب سنتی حتما مشورت کنید.
ارزوی من سلامتی برای همه ی دوستای گلم

مقدمی جان گل راعی ب اسم هوفاریقون می شناسند
منم چند روزه ک شروع کردم ب خوردن این ۴ تا گیاه و دفع ناقصم تا حدودی خوب شده البته من ب صورت دمنوش می خورم نمی جوشونم مشکلی نداره ؟
خدایا میدانم که می بینی
MARYAMBANOO
کاربر ساده

پستتوسط m.moqaddami » چهارشنبه خرداد 26, 95 5:05 pm

مریم بانوی عزیز
من از عطاری پرسیدم گفت علت دم کردن دمنوشها اینه که ماده ای دارن که تا با اب و حرارت دم نشه ازش خارج نمیشه.فکر نمیکنم نوع دم کردن تفاوتی داشته باشه اما چون تو طب سنتی میگن بعد غذا مایعات زیاد نخورید تا اسید معده رقیق نشه و با روش شما هر چقدر اب تو قوری بریزید بخار نمیشه پس باید 1 فنجون اب استفاده کنید. منم اوایل تو قوری دم میکردم اما طول میکشید رنگ بندازه و عصاره اش خارج شه از همون روش جوشیدن و نصف شدن استفاده کردم
m.moqaddami
کاربر نیمه فعال

پستتوسط m.moqaddami » چهارشنبه خرداد 26, 95 5:16 pm

rima نوشته است:سلام دوست عزیز.
جناب علامه برای بیماران آی.بی.اس که دچار بی اختیاری خروج گاز روده هستن یک روش درمانی ارائه داده. این روش درمانی توسط یکی از بیمارای ال.جی به صورت تلفنی از دفتر ایشون در مشهد دریافت شده.
جالبه بدونین که علامه گفته نیازی نیست هر بیمار ال.جی به تنهایی به ایشون برای درمان مراجعه کنه و هر بیمار آی.بی.اس مبتلا به ال.جی میتونه از این داروهای گیاهی برای بهبودیش استفاده کنه.

روش درمان بی اختیاری خروج گاز معرفی شده توسط علامه محترم ضیایی:
الف- خوردن دو عدد هل سبز و یک سوم قاشق چایخوری پودر گلپر.
ب- خوردن نعناء با غذا
ج- خوردن رب غوره بعد از غذا (کسانی که اصلا متوجه خروج گاز نمیشن)
د- برای کسانی که متوجه بوی گاز روده نمیشن و از عکس العمل دیگران متوجه میشن گفتن که روغن بنفشه طبی در بینی بچکانید.

از اونجایی که علامه نحوه مصرف هل و گلپر نگفته برای همین نحوه مصرف اونا میتونه بنا به مزاج و پذیرندگی معده هرکس باشه. مثلا من هل رو میکوبم. کاملا دونه هاش له میشن. بعد غلاف سبز رنگ اونو چون هر کاری میکنم له نمیشه برمیدارم جدای از دونه هاش با دندان کاملا میجوم طوری که مثل پنبه میشه بعد با دونه های له شده هل و گلپر با آب قورت میدم. اینجوری احساس میکنم به معده ام فشار نمیاد و خیلی احساس راحتی میکنم چون خیلی زودتر تاثیر میکنه. یکی از بچه ها میگفت که هل و گلپرو دم میکنه اما چون خیلی تلخ میشه با عسل میخوره تا تلخیش اذیتش نکنه. ولی باید دقت کرد که معده خالی نباشه. وگرنه دچار معده درد میشین.

البته من هم چند سال قبل از دستورات علامه ضیایی استفاده کردم همونطور که میدونید علامه برای بیماران آی.بی.اس درمانی رو ارائه داده بودن که مختص خروج بی اختیار گاز نبود ولی عجیبه که وقتی رعایت میکنی ال.جی هم نمیشی!
در هر صورت خوشحال شدم که یک نفر دیگه هم از دستورات ایشون راضیه و رو به بهبود هست. به نظر من کسانی که پرهیزاتشون رو رعایت کنن سریعتر خوب میشن و بهتر نتیجه میگیرن.
:D

Rima جان ممنون بخاطر مطلب مفیدی که گذاشتید.ما همه تو این فروم جمع شدیم تا با کمک همدیگه به هدف قشنگمون که سلامتی و احساس ارامش و رهائیه برسیم و من مطمئنم با همکاری شما دوستای گلم همه ی بچه های فروم طعم شیرین سلامتی رو دوباره میچشن
شما یه مطلبی درباره ی پرهیزهای ای بی هم مطرح کردید.لطفا هر کووم از دوستان که اطلاعات مرتبط از استاد ضیایی داره در اختیار بقیه قرار بده.مطالباستاد خیلی زیاد بود و خوندن و دیدن فیلماشون از حوصله و فرصت من خارج بود.من موافقم که حتما همراه دارو رعایت حال دستگاه گوارش رنج دیدمون رو هم باید بکنیم و یه مدتی تا سلامتی کامل یسری اصول غذایی و عادتای غلط زندگیمونو تغییر بدیم
m.moqaddami
کاربر نیمه فعال

پستتوسط rima » یکشنبه خرداد 29, 95 2:21 am

m.moqaddami نوشته است:شما یه مطلبی درباره ی پرهیزهای ای بی هم مطرح کردید.لطفا هر کووم از دوستان که اطلاعات مرتبط از استاد ضیایی داره در اختیار بقیه قرار بده.مطالباستاد خیلی زیاد بود و خوندن و دیدن فیلماشون از حوصله و فرصت من خارج بود.من موافقم که حتما همراه دارو رعایت حال دستگاه گوارش رنج دیدمون رو هم باید بکنیم و یه مدتی تا سلامتی کامل یسری اصول غذایی و عادتای غلط زندگیمونو تغییر بدیم

سلام. دوست عزیز.
مطالبی که در ادامه مطرح میشه، مواردیه که علامه به عنوان پرهیزات مطرح کرده تا هر بیمار مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر برای بهبودی کامل رعایت کنه. به عنوان مرجع میتونین به فایلهای ترشا و اعصاب و روان علامه مراجعه کنین.

مواردی که باید پرهیز شود:
1- انواع ترشی ها: آلوچه، آب آبلیمو ترش، لیمو عمانی، گوجه سبز، ترشک، لواشک، قرقروت، ترشیهای بندری و لیته و ....
2- پوست حبوبات.
3- غذاهای مانده.
4- زیاده روی در مصرف گوشت قرمز مخصوصا گوشت گاو و غذاهای سرخ شده .
5- انواع تندیها مانند: فلفل، انواع سسها مانند سس مایونز، سس فلفل و ...، غذاهای هندی، هرنوع ادویه تند...
6- چیزهای نفاخ خوردن مانند: اسانسهای شیمیایی، نوشابه های گازدار، دوغ گازدار، آبمیوهای شیمیایی، میوه های نفاخ.
7- مواد قندی شیمیایی (قند، شکر، شیرینی جات قنادیها، ....).
8- خوراکهای صنعتی و غذاهای آماده (فست فودها، سوسیس، کالباس، همبرگر و پیتزا و ...) که بسیاری از املاح مقوی و ویتامینهای آن ازبین رفته و 80 درصد آنزیمهای مفید آن پایین آمده.
9- بعد از غذا لم دادن و خوابیدن
10- خوردن غذاهای چرب، مخصوصا در شبها مانند: کیک خامه ای، جگر سیاه، کوکو سیب زمینی، میوه موز، ته دیگ، کله پاچه
11- غذاهای حجیم خوردن مانند شله، آش
12- نان را در غذاهای آبکی مخلوط کردن (ترید کردن)
13- غذا رابا آرامش و به خوبی نجویدن (اگر شخص دندانهایش نیاز به تعمیرات دارد اقدام نماید)
14- به همراه غذا یا قبل از آن و یا بعد از آن چای، قهوه، نسکافه، کاکائو و شکلات خوردن
15- استرس (یعنی نگرانی مستمر) و اضطراب (یعنی دلهره)

ازاونجایی که بیماران دچار خروج بی اختیار گاز از روده معمولا بخاطراین مساله بیشتر در معرض افسردگی قرار میگیرن، علامه موارد زیر رو برای رفع افسردگی پیشنهاد داده:

- کاهو بدون سس به همراه غذا یا شام
- سیب قرمز معطرلبنانی، سیب گلاب خراسان، سیب زرد، میوه به، گلابی و انگور سیاه
توجه: باید دانست 80% مغز انسان، چربی است که 10% آن را امگا 3 (اسید چرب ضروری) تشکیل میدهد. در افسردگی حاد، مغز انسان از حیث حجم و وزن کوچکتر است. فعالیت کمتر شخصی، فعالیت کمتر اجتماعی، خشونت بیجا، خودکشی و حتی قتل از کمبود امگا 3 در بدن (مخصوصا مغز) است. پس سعی شود از اقسام خوراکیهایی که امگا 3 در آنها وجود دارد استفاده شود مانند روغن زیتون خوراکی طبیعی یه قاشق به همراه غذا، مغز گردوی تازه سالم.
rima
کاربر ساده

پستتوسط اسما » سه شنبه تیر 29, 95 11:16 am

سلام دوستان .ای بی من از نوع یبوست و نفخ هست دو قسمت دیگه هم پست گذاشتم و خودمو معرفی کردم.m moqaddami عزیز خیلی خوشحالم ک حالتون خوب شده.یه سوالی داشتم اینکه شما همه پرهیزات غذایی رو رعایت کردین یا نه؟چون رعایت پرهیزات برا من که خیلی سخته اگه بخایم همه رو رعایت کنیم که ذیگه چیزی اصلا نمی مونه که بخوریم.به خصوص برا من که لاغرم هستم.و یه سوال دیگه هم دارم اینکه شما نفخ روده هم داشتین یا نه و روی نفخ تون تاثیری داشته یا نه؟ممنون.
اسما
کاربر ساده

پستتوسط yjc » سه شنبه تیر 29, 95 6:34 pm

سلام ممنون از تجربیات خوب و مفیدتون
بنظرم الکی دنبال درمان های مختلفیم...درمان علامه ضیایی کامل هست...
یکی از دوستان یبوست و یکی از بجه های اسهال خودم دیدم درمان کامل شدن...حتی خانومی که نوع اسهال بودن الان باردارن و بقول خودشون بارداری عالی رو دارن میگذرونن
بنده هم به دلیل مشکلات دیگه هنوز نتونستم استفاده کنم حتما چند ماه دیگه امتحانش میکنم.
شاید در کنارش یا بعدش به طب سوزنی هم مراجعه بشه خیلی کمک کننده است
متاسفانه تماام سایت انرژی منفی و اینکه با یه بیماری غول و دو سر شاخی مواجهیم...اینقد که وقتی یکی فقط یه ذره نفخ داره از کل ای بی اس زندگی رو تموم شده میدونه!!! دیدم که میگم!!!
ممنون از شما بخاطر این تایپک///
ایشالا دوستان همین روشو امتحان کنند و خوب بشن
اگه واقعا دنبال خوب شدنید همت کنید و نسخه علامه رو کامل رعایت کنید و چندین ماه پرهیز داشته باشید
بعدش مثه ادم سالم برید دنبال زندگی تون
به همین سادگی به همین خوشمزگی :)
yjc
کاربر نیمه فعال

پستتوسط اسما » سه شنبه تیر 29, 95 8:25 pm

بله درسته باید همین کارو کنیم.اما من مشکلم اینه که وقتی برم مهمونی چطور رعایت کنم.حالا اگه مجرد بودم یه چیزی اما بدبختیم اینه که متاهلم .
اسما
کاربر ساده

قبلیبعدی

بازگشت به • روش های درمان - درمان سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان