ریفاکسیمین

مدیر انجمن: آرش

Re: ریفاکسیمین

پستتوسط saeid » دوشنبه مهر 21, 93 6:40 pm

سلام تا الان که 7 تا مصرف کردم نظر من این هست که ۲۰۰ برای ما ضعیف هست! و حداقل با ۴۰۰ شروع کنید. از درد شکم و گاز فعلا راحت شدم! اما مشکل اسهال یا آبکی‌ هنوز هست! صدای شکم هم بسیار کمتر شده
آخرین بار توسط saeid در چهارشنبه مهر 22, 93 12:21 am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
من با این سایت فارسی تایپ می‌‌کنم اگر برخی‌ کلمات اشتباه هست از اینجاس.
http://behnevis.com
saeid
کاربر حرفه ای

محل اقامت: تهران

پستتوسط saeid » سه شنبه مهر 22, 93 8:14 pm

Rifaximin 550 mg Prices — Generic Version

فیمت Rifaximin original USA

100 عدد . فیمت هر قرص $1.37
$146.00

100 عدد به تومان حدودا
هزینه نهایی: 491,400 تومان
14 روز دوره کامل 42 عدد = هزینه نهایی: 197,500 تومان

https://www.pharmacychecker.com/generic ... in/550+mg/
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rifaximin 200 mg Prices — Generic Version

فیمت 200 mg uSA
قیمت هر قرص $0.71 و 100 عدد $80.00 می باشد .
100تایی حدود هزینه نهایی: 272,600 تومان
دوره کامل 42 عدد = هزینه نهایی: 104,800 تومان
42 عدد ترکیه کلیدر = 105000 تومان که با آمریکایی آن 104800 تومان .

https://www.pharmacychecker.com/generic ... in/200+mg/

بسیار جالب بود که متوجه شدم کلیدور دارو خانه ایران میفروشد که ترکیه هست از آمریکائی آن گرون تر است .
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط امیدوار » پنج شنبه مهر 24, 93 10:59 am

وااااای آقا سعیییییید خیلییییی ممنون میشم از لطفتون
بابا واسه پولش اصلا مسئله ای نیس،ینی من حاضرم کلیه مو بفروشم با پولش آی بی اسم خوب شه
پس شما بعداز خوردن قرص نتیجه رو حتما بما اطلاع بدیننننننن
نکنه یه وقت خوب شین برید دیگه نیاین مژده رو بما بدین هااااااا ‏
من همیشه رو ریفاکسیمین احساس خوبی داشتم یعنی حس میکنمممم امکانش هس که اتفاقای خوبی واسه کسایی که آی بی اسش ازنوع ماهس بیوفته
من اوایل اسهالم شدید بود(سالهای اول بیماریم)عذرمیخوام مدفوعم اصلا حالت طبیعی رو نداشت ولی الان شاید فقط ماهی فقط دوسه بار اسهال شم
ولی نفخ و احساس فوریت دردفع و صدای شکمم زیاد شده
که فک کنم ریفاکسیمین خوب باشه برام
مممن همش ‏
بخاطر ‏
ای ‏
بی ‏
اس ‏
دارم ‏
تاریخ ‏
عروسیمو ‏
اینور ‏
اونور ‏
میکنمممممم ‏

اخه سختمه واقعا:‏(‏
دعام کنید بچه ها
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط آشنا » پنج شنبه مهر 24, 93 1:59 pm

من خيلي به خودم فشار آوردم كه به روشي كه خودم اعتقاد ندارم نظر ندهم ولي نتوانستم.

1- ریفاکسیمین يك انتي بيوتيك است كه در آي بي اس تا زماني كه مصرف مي شود علايم آي بي اس را كاهش داده يا از بين مي برد و با قطع مصرف ، دوباره علايم آي بي اس بر مي گردد.

2- ریفاکسیمین به هر حال يك آنتي بيوتيك است و مصرف طولاني مدت آن مي تواند آسيبهاي جدي به بدن وارد كند.

3- گران بودن و در دسترس نبودن دارو، به معني مفيد بودن آن نيست.

4- همانطور كه منبع زير هم گفته، تغيير فلور ميكروبي روده، از عوارض آي بي اس مي تواند باشد نه ريشه آن.

5- از كجا معلوم كه اين آنتي بيوتيك با از بين بردن ميكروبهاي مفيد روده ، كار را بدتر نكند. به نظر من اگر هم مصرف شود حتما با يك پروبيوتيك از نوع كپسولي كه در روده باز شود مصرف شود.

6- هر پنج نظر فوق ، كاملا غير علمي و غير تخصصي مي باشد.

7- منبع زير هم توصيه نمي كند كه اين دارو براي آي بي اس مصرف شود.

http://tahuri.persianblog.ir/post/100
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

پستتوسط آرش » پنج شنبه مهر 24, 93 5:23 pm

خوب كردي نظرت را گفتي آشنا،
نظر من:
1- بعيد است ريفاكسيمين به تنهايي به درمان آي بي منجر شود اما تركيب آن با رژيم غذايي و گلوتامين و شايد پروبيوتيك ممكن است يك تغييرات پايداري ايجاد كند.

2- مصرف ريفاكسيمين با دوز روزي 600 ميليگرم(سه بار در روز هر بار 200) به مدت 10 روز بعيد است عوارض جدي داشته باشد و به نظرم هر آي بي اسي حداقل يك بار آنرا امتحان كند خوب است و حداقل چند هفته اي مزه زندگي مثل يك آدم سالم را بچشد.

3- همانطور كه قبلا هم گفتم با مصرف همزمان ريفاكسيمين با پروبيوتيك مخالفم چون از طرفي باكتري مفيد به روده مي فرستيم و از طرف ديگر آنرا مي كشيم.

4- دفعه قبل كه بحث ريفاكسيمين داغ بود من قانع نشدم اما اين بار مي خواهم آزمايش كنم. تجربه سعيد روي ريفاكسيمين حداقل براي اسهالي ها خيلي مفيد است و همينجا از ايشان بابت در ميان گذاشتن تجربه اش تشكر مي كنم. ;)
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط saeid » پنج شنبه مهر 24, 93 5:38 pm

امیدوار نوشته است:وااااای آقا سعیییییید خیلییییی ممنون میشم از لطفتون
بابا واسه پولش اصلا مسئله ای نیس،ینی من حاضرم کلیه مو بفروشم با پولش آی بی اسم خوب شه
پس شما بعداز خوردن قرص نتیجه رو حتما بما اطلاع بدیننننننن
نکنه یه وقت خوب شین برید دیگه نیاین مژده رو بما بدین هااااااا ‏
من همیشه رو ریفاکسیمین احساس خوبی داشتم یعنی حس میکنمممم امکانش هس که اتفاقای خوبی واسه کسایی که آی بی اسش ازنوع ماهس بیوفته
من اوایل اسهالم شدید بود(سالهای اول بیماریم)عذرمیخوام مدفوعم اصلا حالت طبیعی رو نداشت ولی الان شاید فقط ماهی فقط دوسه بار اسهال شم
ولی نفخ و احساس فوریت دردفع و صدای شکمم زیاد شده
که فک کنم ریفاکسیمین خوب باشه برام
مممن همش ‏
بخاطر ‏
ای ‏
بی ‏
اس ‏
دارم ‏
تاریخ ‏
عروسیمو ‏
اینور ‏
اونور ‏
میکنمممممم ‏

اخه سختمه واقعا:‏(‏
دعام کنید بچه ها

سلام خواهش می‌‌کنم من کمکی‌ از دستم بر بیاد واسه همه انجام میدم. بخصوص عروس داماد ها! :D

به نظر من شما باید از ۵۵۰ مصرف کنید . چرا که من که ۲۰۰ می‌‌خرم و تا الان ۱۲ تا مصرف کردم مشکل نفخ گاز و صدای شکم خیلی‌ خوب شده ! اما مشکل اسهال من هنوز هست البته روزی ۱ بار! و فکر می‌‌کنم شاید دوز ۴۰۰ برای من مفید تر بود! توصیه خودشون هم برای‌ای بی‌ اس‌ ۵۵۰ و درروز ۱۶۵۰ میلی‌ گرم بوده که من الان متوجه شدم چرا و به چه دلیل و حتا نوشتند می‌‌توان آنرا تا ۲۲۰۰ میلی‌ درروز‌های آخر دوز را افزایش داد. اما مطمئن هستم که ۱۴ روز اگر مصرف کنید خیلی‌ از مشکل نفخ و گاز و درد کم می‌شه!
آخرین بار توسط saeid در پنج شنبه مهر 24, 93 8:08 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط saeid » پنج شنبه مهر 24, 93 5:45 pm

آشنا نوشته است:من خيلي به خودم فشار آوردم كه به روشي كه خودم اعتقاد ندارم نظر ندهم ولي نتوانستم.

1- ریفاکسیمین يك انتي بيوتيك است كه در آي بي اس تا زماني كه مصرف مي شود علايم آي بي اس را كاهش داده يا از بين مي برد و با قطع مصرف ، دوباره علايم آي بي اس بر مي گردد.

2- ریفاکسیمین به هر حال يك آنتي بيوتيك است و مصرف طولاني مدت آن مي تواند آسيبهاي جدي به بدن وارد كند.

3- گران بودن و در دسترس نبودن دارو، به معني مفيد بودن آن نيست.

4- همانطور كه منبع زير هم گفته، تغيير فلور ميكروبي روده، از عوارض آي بي اس مي تواند باشد نه ريشه آن.

5- از كجا معلوم كه اين آنتي بيوتيك با از بين بردن ميكروبهاي مفيد روده ، كار را بدتر نكند. به نظر من اگر هم مصرف شود حتما با يك پروبيوتيك از نوع كپسولي كه در روده باز شود مصرف شود.

6- هر پنج نظر فوق ، كاملا غير علمي و غير تخصصي مي باشد.

7- منبع زير هم توصيه نمي كند كه اين دارو براي آي بي اس مصرف شود.

http://tahuri.persianblog.ir/post/100

۱- بستگی دارد که از چه نوعی بوده باشد اگر ال‌ جی‌ باشد و IBS-C ممکن هست زیاد تر ولی‌ در خیلی‌ از مورد IBS-D علائم از بین رفته و پس از ۳ ماه علائم ممکن هست بازگردد ! طبق آزمایش‌ها و آمار ها

۲- هر آنتی بیوتیکی دوره دارد و مدت زمان معین و مشخصی‌ دارد که دوره آن ۱۴ روز و پس از آن ۶۰ روز دیگر می‌‌توان ۱ دوره دیگر مصرف کرد و الکی‌ نمی‌‌توان دائم خورد
اگر اینگونه نگاه کنیم پس مترنیدزل و آموکسی سیلین هم ممکن هست به فلور روده‌ها ضرر بزند پس مصرف نکنید

۳- تمامی دارو‌های جدید که به بازار می‌آیند گران هستند شما کدام دارو جدید از ساله ۲۰۱۳ به بعد مشاهده کردین که ارزان بوده؟ مثال بزنید

۴-این یک فرضیه هست که هنوز مشخص نیست ۱۰۰% و نمی‌‌توان به جرات گفت !

۵-طبق توصیه خود ریفکسیمین مصرف همزمان پروبیوتیک را توصیه نکرده و پس از دوره می‌‌توان از پروبیوتیک‌ها مصرف کرد .و از کجا معلوم که باکتری‌های بد روده رو از بین نبره و بهتر نشه؟

۶-۱۰۰% منم گفتم

۷- منبع زیر یه وبلاگ فری و رایگان بوده که حتا سایت هم نبوده و معتبر نیست
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط saeid » پنج شنبه مهر 24, 93 5:55 pm

آرش نوشته است:خوب كردي نظرت را گفتي آشنا،
نظر من:
1- بعيد است ريفاكسيمين به تنهايي به درمان آي بي منجر شود اما تركيب آن با رژيم غذايي و گلوتامين و شايد پروبيوتيك ممكن است يك تغييرات پايداري ايجاد كند.

2- مصرف ريفاكسيمين با دوز روزي 600 ميليگرم(سه بار در روز هر بار 200) به مدت 10 روز بعيد است عوارض جدي داشته باشد و به نظرم هر آي بي اسي حداقل يك بار آنرا امتحان كند خوب است و حداقل چند هفته اي مزه زندگي مثل يك آدم سالم را بچشد.

3- همانطور كه قبلا هم گفتم با مصرف همزمان ريفاكسيمين با پروبيوتيك مخالفم چون از طرفي باكتري مفيد به روده مي فرستيم و از طرف ديگر آنرا مي كشيم.

4- دفعه قبل كه بحث ريفاكسيمين داغ بود من قانع نشدم اما اين بار مي خواهم آزمايش كنم. تجربه سعيد روي ريفاكسيمين حداقل براي اسهالي ها خيلي مفيد است و همينجا از ايشان بابت در ميان گذاشتن تجربه اش تشكر مي كنم. ;)

سلام آرش جان اگر این دارو مضر بود یا مشکل داشت الان تو آمریکا و کانادا جم کرده بودند مثل دارو‌های دیگر که متوقف کردند. و شما درست می‌‌فرمائید که دوز ۲۰۰ بسیار سبک هست بطوری که به بیماران مسافرتی‌ ناشی‌ از اسهال هم ۳ روز ۲۰۰ داده می‌‌شود! ولی‌ برای ما سبک هست .و در کّل محاسن اون از معایب اون بهتر هست چرا که من دارم مصرف می‌‌کنم!و بار‌ها توصیه شده که روی IBS-d بیشتر بهبود داشته است!خیلی‌ از دارو هم وجود دارد که برای زن‌ها بسیار مفید هست اما روی مردان اثر ندارد.اگر این دارو خیلی‌ بد بود در سایت جهانی‌ ویکی پدیا به عنوان یه دارو جدید و خوب توصیه نمی‌‌شد . همونطوری که از ضدّ افسردگی‌ها و یوگا و هیپنوتیزم گفته شده از این دارو هم گفته شده!
تصویر
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط امیدوار » پنج شنبه مهر 24, 93 7:59 pm

آقا سعیییید من عروووسم داماد نیستممم :D
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط saeid » پنج شنبه مهر 24, 93 8:07 pm

امیدوار نوشته است:آقا سعیییید من عروووسم داماد نیستممم :D

سلام آخ آخ گاد آخه والا ۲ تا امیدوار من دیدم گیج شدم دیگه ! شرمنده :) فرقی‌ نداره به هر حال موضوع عروسیه دیگه! برای کمک واسه من فرقی‌ نداره
saeid
کاربر حرفه ای

قبلیبعدی

بازگشت به • داروها - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان