قرص جایگزین برای لوپرامید

مدیر انجمن: آرش

قرص جایگزین برای لوپرامید

پستتوسط امیدوار » سه شنبه مرداد 29, 92 3:10 pm

من حدود 5 سالی هست که از قرص لوپرامید ( که قرص ضد اسهال هس ) استفاده میکنم.. البته همیشه سعی میکردم فقط درموارد اضطراری بخورم ازش تا بدنم بهش عادت نکنه و تاثیرش بره.
گاهی هفته ای یه بار خوردم گاهی ماهی یه بار حتی گاهیم دوماه یه بار.. ولی متاسفانه چون 5/6 ساله ازین قرصه استفاده کردم الان دیگه عملکرد اولیه رو نداره و بدنم بهش عادت کرده.. اوایل بلافاصله بعد از خوردن این قرصه اسهالم رفع میشد یا ( عذرمیخوام )اون احساس فوریت در دفع بلافاصله ازبین میرفت و من تا 2/3 روز کامل حالم خوب میشد و حتی نیاز به دفع هم پیدا نمیکردم ( البته این قرصه فقط برای من اینقدر سازگاری داشته از دوستای آی بی اسی که پرسیدم اثرش براشون تااین حد قوی نبوده ) ولی الان دیگه بدنم بهش عادت کرده و منو خیلی ناراحت میکنه که دیگه به قول گفتنی دستم به جایی بند نیس
:? دوستان قرص ضداسهالی میشناسین که عملکردش مث همین لوپرامید باشه و همینطورضرری برا روده ها نداشته باشه؟
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار

محل اقامت: متاهل/24ساله

Re: یه قرص جایگزین برای لوپرامید میخواستم..

پستتوسط آرش » پنج شنبه مرداد 31, 92 8:38 am

در واقع لوپرامید جایگزین داروی قدیمی تره دیفنوکسیلات شد که هم عوارضش کمتره(لوپرامید) و هم طول مدت اثرش طولانی تره.
من هم اوایل بیماریم اگه یک لوپرامید می خوردم مثل آب روی آتیش بود و تا دو روز خوب بودم.
به نظر من اگه کسی می خواد دارو مصرف کنه فعلا بهترین گزینه نورتریپ تیلینه.
آخرین بار توسط آرش در چهارشنبه شهریور 20, 92 9:24 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
IBS is not caused by stress. It is not a psychological or psychiatric disorder, however emotional stress may contribute to IBS
آواتار کاربر
آرش

محل اقامت: تهران

Re: یه قرص جایگزین برای لوپرامید میخواستم..

پستتوسط delaram » شنبه شهریور 2, 92 5:38 pm

المیرا جان قرص کلوفاک هم خوبه من یه ماهی میشد که هرروز اسهال داشتم یه هفته که خوردم تاثیرش خوب بود اگه خواستی امتحان کن
delaram

بازگشت به • داروها

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان