هومیوپاتی

مدیر انجمن: آرش

Re: هومیوپاتی

پستتوسط آرش » شنبه مهر 19, 93 9:46 am

arash1984 نوشته است:من به دكتر هميوپات هم مراجعه كردم چند قطره + يك خمير دندان مخصوص هم داد ولي هيچ تاثيري نداشت. توي شبكه خبر ميزگردي بود بين آقايان هميوپات و متخصص طب رايج در اونجا اثبات شد هميوپاتي علم نيست و شبه علم هست و بيشتر بر روي تلقين به بيمار تاثير داره. دكان جديدي هست مثل انرژي درماني. به هر صورت بيماران از روي استيصال به اين گونه درمان ها روي مي آورند.

- من آن برنامه تلویزیونی را دیدم به نظر من کارشناس هومیوپاتی در آن برنامه نتوانست از این روش به خوبی دفاع کند در صورتیکه مثلا کارشناس طب سوزنی بهتر دفاع و صحبت کرد. در آن برنامه پزشکان طب رایج به شدت از طب سوزنی و هومیوپاتی انتقاد کردند.

- اگر پست اول را خوانده بودید دکتر اصانلو اینطور می گوید:
"مخالفت هایى كه با هومیوپاتى مى شود به این علت است كه آن را یك روش تلقینى مى دانند. مخالفان باید توجه داشته باشند كه هومیوپاتى در نوزادان، اطفال و حتى در درمان گیاهان و حیوانات كاربرد دارد كه با روشهاى تلقینى امكانپذیر نیست و اگر قرار بود هومیوپاتى تلقینى باشد نیاز به بررسى و پیدا كردن چهار هزار دارو نبود و فرقى نمى كرد كه كدام دارو تجویز شود در حالى كه اگر پزشك هومیوپات داروى درست را تحویز نكند امكان نداردكه تأثیرات ناشى از داروى صحیح را مشاهده كند."

- نحوه تاثیرگذاری هومیوپاتی نامشخص است و از لحاظ علمی نمی توان آن را کامل توضیح داد ولی تنها به این دلیل نمی توان آنرا رد کرد.

- البته من اعتقادی به هومیوپاتی ندارم و خودم تا بحال به دکتر هومیوپات مراجعه نکردم ولی به نظر من طب مکمل مانند هومیوپاتی ، طب سوزنی ، هیپنوتیزم و طب سنتی را نمی توان به طور کامل رد کرد اما نباید انتظار زیادی از آنها داشت. نکته دیگر این است که اگر اینها موثر نبودند مدت ها پیش فراموش می شدند نه اینکه صدها سال دوام بیاورند.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط arash1984 » شنبه مهر 19, 93 7:59 pm

آرش نوشته است: نکته دیگر این است که اگر اینها موثر نبودند مدت ها پیش فراموش می شدند نه اینکه صدها سال دوام بیاورند.

اصلا استدلال درستي نيست. پس رمالي و فالگيري كه هزاران سال هستند و نابود نشدند عقلاني،علمي و صحيح هستند.

طب سنتي مورد پذيرش جامعه علمي و دانشگاهي هست و الان در دانشگاه رشته متخصص طب سنتي داريم ما. همين طب رايج ما در بسياري از موارد از طب سنتي
استفاده مي كنه. در همون برنامه هم اشاره شد كه طب رايج به هيچ عنوان جبهه گيري در مقابل هميوپلاتي نداره و حتي اگر جوابگو باشه ارجاع داده مي شه بيمار به هميوپاتي به شرطي كه بيان توضيح بدهند و با ارائه اسناد و مدارك نشان بدهند كه مثلا در پژوهشي 100 بيمار با بيماري مشخص و در بازه زماني مشخص تحت درمان قرار گرفتند با داروي هميوپاتي و فلان درصد مورد بهبودي كامل يا نسبي قرار گرفتند. ولي در همون برنامه رئيس انجمن هميوپاتي نتونست همچين آماري رو ارائه بده.

تصور ما از علم پزشكي رايج تصور غلطي هست. فقط براي يك قرص مثل استامينوفن دهها سال وقت و انرژي صرف شده و بر روي هزاران نفر امتحان شده تا مورد قبول قرار
گرفته به همين آسوني قرص يا دارويي وارد چرخه درمان نمي شه و بيس و پايه اكثر داروها گياهي هست.

جناب آشنا هم در مورد سيستم ايمني بدن هم توضيحاتي دادند. ولي در برنامه شبكه خبر گفته شد هيچ كدام از مباحث هميوپاتي در هيچ يك از guideline علوم پزشكي
آورده نشده و مورد تاييد قرار نگرفته.
arash1984
کاربر فعال

پستتوسط آشنا » شنبه مهر 19, 93 9:37 pm

آقا آرش توضيحاتتان را قبول دارم. همين كه ،به قول شما ، بيماران هم از سر استيصال و وقتي كه از علم پزشكي نمي توانند جواب بگيرند سراغ روشهاي درمان مكمل مثل هميوپاتي يا طب سوزني و غيره مي روند و اين روش ها گزينه اول تقريبا همه بيماران نيست مي رساند كه اين روشها در درمان هاي خود موفق نبوده اند.

يكي از فاميلهاي ما نوعي سرطان خون داشت و من در اينترنت ديدم كه بر خي از اين بيماران با هميوپاتي درمان شده اند از آنجايي كه هميوپاتها بدون مشاهده بيمار و حتي اينترنتي به تجويز دارو مي پردازند پيشش رفتم و شرح حال بيمار را گفتم دكتر هميوپات گفت داروهاي بيمار را قطع نكنيد ولي اين داروهاي همپوپات را هم بدهيد. دقيقا اين حس به آدم دست مي دهد كه اين داروهاي هميوپاتي شايد فايده نداشته باشد ولي خوب ضرر هم ندارند.

از ايرادهاي هميوپاتي يكي هم اين است كه دقيقا اعلام نمي كنند كه چه بيماري هايي بااين روش قابل درمان است.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

رد هومیوپاتی

پستتوسط آرش » سه شنبه مهر 22, 93 10:12 am

تحقیقات نشان می‌دهد مؤثر نبودن هومئوپاتی از لحاظ علمی ثابت شده؛ به طور مثال انجمن پزشکی استرالیا این روش را نامؤثر و متقلبانه می داند. همینطور مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی آمریکا (به نقل از آرشیو کتابخانه ملی پزشکی مؤسسات ملی بهداشت ایالات متحده) نیز نظر مشابهی را ارائه می دهد. جامعه علمی در موارد متعدد این روش را غیرعاقلانه توصیف کرده است. از سوی دیگر غیر ممکن بودن این روش از لحاظ فیزیکی بررسی و تأیید شده است. در مجله اخلاق پزشکی، هومئوپاتی نوعی روش درمانی غیراخلاقی عنوان شده است.
bad-doctor بنیاد آموزشی جیمز رندی، هومئوپاتیستها را به چالش کشیده و جایزه‌ای یک میلیون دلاری برای کسی که بتواند با هومئوپاتی تحت شرایط علمی کسی را درمان کند، در نظر گرفته که تا کنون کسی موفق به بردن این جایزه نشده‌است. آزمایشاتی که درستی هومئوپاتی را نشان می دهند، دچار بایاس هستند (Bias: نوعی نتیجه‌گیری متمایل به هدف موردنظر و مغرضانه) ، به طوریکه هیچ ارتباط خطی و مستقیمی بین پیش‌فرضهای کمی و کیفی و نتایج مطالعات، وجود ندارد. با همه این شواهد همچنان هومئوپاتی در عرصه پزشکی می‌تازد و متاسفانه بسیاری از پزشکان کشور نیز برای یافتن بازاری نو و پرمشتری آن را برگزیده‌اند، درمانی مالیخولیایی که بیمار را متقاعد میکند از مصرف داروهای تایید و امتحان شده بپرهیزد و به روشی روی آورد که هیچ مرجع علمی بر آن صحه نمی‌گذارد.
محققین مخالف این روش درمانی، لیستی از قربانیان این روش درمانی تهیه کرده‌اند که افرادی بوده‌اند که علیرغم ابتلا به بیماریهای مهلک، با روی آوردن به هومئوپاتی و غفلت از درمانهای صحیح، جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: سایت گمانه (خلاصه شده)

مطلب مرتبط: http://medicalscience.blogfa.com/post/13
http://www.salamatiran.com/NSite/FullSt ... %AA&type=3
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

قبلی

بازگشت به • روش های درمان - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان