من بعد از تنقیه علاعمم بیشتر میشه کسی تنقیه کرده تاحالا؟

مدیران انجمن: آرش, آشنا

من بعد از تنقیه علاعمم بیشتر میشه کسی تنقیه کرده تاحالا؟

پستتوسط jila » شنبه آذر 19, 95 12:21 am

من نمیفهمم چرا بعد تنقیه بوم بیشتر میشه یعنی ممکن همچین چیزی؟کسی تاحالا تنقیه کرده ؟ بعدش چه مدتی ادم نباید بو بده؟
jila
کاربر تازه وارد
 
پست: 7
تاریخ عضویت: شنبه شهریور 6, 95 8:27 pm

Re: من بعد از تنقیه علاعمم بیشتر میشه کسی تنقیه کرده تاحالا؟

پستتوسط rima » شنبه بهمن 2, 95 4:35 pm

سلام.
بستگی داره شما چه جوری تنقیه انجام میدی؟!
به طور معمول نباید این اتفاق بیفته. چون تنقیه مثل حمام کردن روده ست. روده تمیز میشه و حداقل تا 3 الی 4 ساعت (برای بعضیها تمام روز) از بو خبری نیست. حداقلش اینه که نباید بویی مثل قبل خارج بشه. احتمالا وسیله ای که باهاش تنقیه میکنی یا روش تنقیه یا آبی که برای تنقیه مصرف میکنی یه مشکلی داره! اینو باید خودت تشخیص بدی که کجای کار ایراد داره!!
برای تنقیه باید وسیله مناسب، جای مناسب، روش مناسب و آب مناسب استفاده بشه. اگه هر کدوم مشکلی داشته باشه، ممکنه عمل تنقیه درست انجام نشده باشه.
اگه فرض کنیم که تمام شرایط تنقیه رو درست انجام میدی، مثلا برای تنقیه از شلنگ دستشویی استفاده نمیکنی و داخل توالت اینکار نمیکنی و موقع تنقیه همه محتویات راست روده خالی میشه و همینطور با احتیاطهای لازم تنقیه رو انجام دادی، حتی آب تمیز و پاکیزه ای هم استفاه کرده باشی، ولی مثلا اگه آبی که استفاده کردی، ولرم نبوده و سردتر از دمای درون بدنت بوده، همین خودش باعث ایجاد نفخ میشه و همون نفخ بوی قسمتهای دیگه روده که تخلیه نشده رو خارج میکنه و شما احساس بو میکنی و درد در شکم و نفخ شدید هم سراغت میاد. اگه بویی که استشمام میکنی بدتر یا بیشتر شده، یعنی اینکه مشکلی در تنقیه پیش اومده. مثلا ممکنه قسمت راست روده درست تخلیه نشده و در اثر نفخی که بعد از تنقیه بوجود اومده، بوی محتویات روده به بیرون درز میکنه. یا اینکه قسمتی از مدفو.. در مقعد گیر کرده و بوی اون به بیرون درز میکنه.
کسی رو میشناسم که دائم و مرتب هفته ای یکبارتنقیه میکنه، و میگه من برای تنقیه از آب جوش ولرم شده استفاده میکنم که مقداری داخلش عرق نعناء دو آتیشه و خیلی خیلی خیلی کم نمک استفاده میریزم. این باعث میشه نفخ نکنم و اگه نفخی داشته باشم خیلی مختصره. بعد تنقیه احساس سبکی و راحتی خاصی دارم و تمام روز به کارام میرسم. به شرط اینکه مواظب باشم نفخ نکنم. که اینکار هم در اثر تجربه به دست میاد. حتی پزشکها هم طریقه درست تنقیه رو بلد نیستن. باید براثر استمرار و تمرین یاد گرفت.
شما باید خودت همه مراحل تنقیه رو چک کنی و ببینی اشکال کار کجاست؟
یک نکته اینکه تنقیه درمان نیست بلکه باید در کنار درمان باشه. تنقیه به تنهایی فقط برای مواقع اضطراری به کمک میاد و آدمو از فضاحت و خجالت جلوی مردم برای مدتی نگه میداره.
rima
کاربر ساده
 
پست: 32
تاریخ عضویت: شنبه اردیبهشت 25, 95 2:10 pm

Re: من بعد از تنقیه علاعمم بیشتر میشه کسی تنقیه کرده تاحالا؟

پستتوسط rima » شنبه بهمن 2, 95 4:39 pm

نکته هایی در تنقیه هست که بعضی ها لازم نمیدونن که رعایت کنن، ولی بعدش برای خودشون دردسر درست میشه یا اینکه این روش خیلی موثرو که برای مواقع اضطراری به کمک میاد و آدمو از خجالت و مفتضح شدن در جلوی مردم حفظ میکنه بی اثر و بی کیفیت نشون میدن.
بعضی ها اشتباها داخل توالت و با شلنگ اینکارو میکنن که درست نیست. چون ضخامت شلنگ دستشویی مناسب با دریچه مقعد نیست و بتدریج به مقعد اسیب میرسونه از طرفی این شلنگ آلوده ست و آلودگی رو به داخل روده منتقل میکنه حتی برای استفاده دیگران از اون شلنگ هم از لحاظ بهداشتی مشکل ایجاد میکنه. از طرفی داخل توالت که نمیشه آب رو به همه جای راست روده رسوند، نیروی جاذبه در هنگام نشستن نمیزاره آب به قسمت بالای راست روده برسه و سریع خارج میشه و در نتیجه فقط قسمت مقعد خالی میشه حتی ممکنه در اثر حرکت آب مدفو.. اونجا گیر کنه و بوی بیشتری منتشر بشه.
دیگه اینکه حتما باید آب مصرفی شما پاکیزه و تمیز باشه، حداقلش این که جوشیده شده باشه و با دمای هوای محیط به حداقل 37 درجه دمای طبیعی بدن برسه. نباید این دما کمتر بشه چون روده دچار سرمازدگی میشه و با نفخ و دردشکم علامت سرماخوردگی رو نشون میده. و اگه آب داغ باشه باعث سوختگی و آسیب به عضلات و ماهیچه های مقعد و روده میشه که خودش یک مصیبت جدیده.
دیگه اینکه حتما در موقع تنقیه باید آرامش داشت و عجله نکرد و به تمام احساسات مقعد و روده و درون بدن توجه داشت. مقداری شکم رو ماساژ داد تا آب در روده حرکت کنه و به دیواره های روده برخورد کنه و باعث بشه مدفو.. خشک و چسبیده به پرزهای داخل روده از روده کنده بشه و به حالت شناور با آب خارج بشه. اگه در کمال آرامش اینکار انجام بشه مقدار آب کمتری برای تمیز کردن روده استفاده میشه و تنقیه کیفیت بهتری داره.
rima
کاربر ساده
 
پست: 32
تاریخ عضویت: شنبه اردیبهشت 25, 95 2:10 pm

Re: من بعد از تنقیه علاعمم بیشتر میشه کسی تنقیه کرده تاحالا؟

پستتوسط rima » سه شنبه مهر 16, 97 12:27 am

دوستانی که تنقیه انجام میدن، به یه نکته‌ای دقت کنن. تنقیه بعد از دفع عادی انجام بشه، خیلی بهتره. چون در این حالت محتویات روده خودش به قسمت انتهایی روده رسیده. یعنی وقتی مدفوع خارج شد، تنقیه کنید. اگه زودتر اینکارُ بکنید باعث میشه مدفوع از قسمت‌های بالایی روده با آب، به سمت پایین حرکت کنه و اون زمان هنوز عمل جذب مواد در روده درست انجام نشده، همین باعث میشه یه مقدار دچار ضعف بشیم. اینجوری همه‌ی محتویات خارج نمیشن و یه مقدار بیشتری باید وقت صرف بشه تا روده تمیز بشه.
بعد از تنقیه حتما با مقداری روغن عضله‌ی مقعدُ آروم چرب کنید و بعد ورزشش بدید. چطوری؟!
درست مثل موقعی که میخواید مدفوع خارج نشه، همونطوری، عضله‌رو سفت کنید. یعنی فقط عضله‌ی مقعدُ جمع کنید تا 5 بشمرید و بعد رهاش کنید تا 5 ثانیه. دوباره 5 ثانیه‌ی دیگه عضله‌ی مقعدُ جمع کنید، دوباره رها کنید تا 5 ثانیه و ... اینکارو مرتب انجام بدید. تا 5 دقیقه اینکارو انجام بدید. سخت نیست. میشه وقتی هم نشستیم اینکارو کرد.
چرا اینکارو میکنیم؟!
چون در تنقیه مجبوریم چندبار روده‌رو پر از آب کنیم و خالی کنیم، طبیعی هست که موقع خروج آب به همراه باقیمانده محتویات روده به بیرون، به مقعد فشار میاد و عضله شل میشه. با این ورزش باعث میشیم عضله‌ی مقعد حالت سستیش کمی جبران بشه و دوباره حالت انعطاف‌پذیری خودشُ به دست بیاره.
حتی وقتی تنقیه نمیکنید اینکارو حتما انجام بدید. بخصوص بچه‌های الجی، خیلی این ورزش برای الجی خوبه. میتونید امتحان کنید.
فکر کنم اینم یکی از علت‌هایی باشه که میگن بعد از تنقیه بوی بیشتری حس میشه.
rima
کاربر ساده
 
پست: 32
تاریخ عضویت: شنبه اردیبهشت 25, 95 2:10 pm


بازگشت به • علائم

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان