انجمن بیماران آی بی اس، سندرم روده تحریک پذیر

بیماری IBS، درمان ای بی اس، نفخ، اسهال، یبوست، بی اختیاری، دردشکم
تاریخ : جمعه فروردین 31, 03 10:53 pm

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

قوانین انجمن

برای مشاهده قوانین انجمن لطفا اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 11 پست ]  به صفحه برو 1, 2  بعدی
نویسنده پیغام
پستارسال شده: پنج شنبه اردیبهشت 16, 95 5:54 am 
آفلاین

سلام دوستای عزیز و همدردهای من. من چند ماه پیش با این انجمن آشنا شدم و این آشنایی خیلی‌ حالم رو خوب کرد. چون همیشه فکر می‌کردم بی‌ اختیاری فقط مشکل من هست ولی‌ وقتی‌ با این سایت آشنا شدم دیدم آدمهای مثل من وجود دارن و این حالم رو خیلی‌ خوب کرد. مثل همهٔ شما من هم برای مشکلم خیلی‌ دکتر رفتم و دارو زیاد خوردم ولی‌ هیچ کدوم موثر نبود و وقتی‌ کولنوسکپی کردم دکتر بهم گفت روده ات اینقدر اسپاسمش شدید هست که حتا ما برای اینکه دستگاهمون رو جلو ببریم باید هوا واردش کنیم. تا اینکه با یه روش جدید اشنا شدم و اون انما هست که فکر کنم تو ایران بهش تنقیه میگن(من ایران زندگی‌ نمیکنم).این دستگاه خیلی‌ ساده یه سطل‌ آب به گنجایش یک و نیم لیتر (کل گنجایش روده به اندازهٔ همین یکو نیم لیتر هست)با یه لوله با نوک خیلی‌ باریک که باید وارد مقعد کرد. آب به مدت چند دقیقه وارد روده می‌شه و کل روده رو پر می‌کنه و روده رو کاملا تمیز می‌کنه و وقتی‌ روده کاملا خالی‌ باشه هیچ گازی تولید نمی‌شه و وقتی‌ گاز نباشه بی‌ اختیاری وجود نداره. و انگار از وقتی‌ هر روز صبح انما می‌کنم روده‌ام جای بیشتری داره و اسپاسمش برطرف شده و خدا رو شکر من دارم مثل یک آدم عادی زندگی‌ می‌کنم تو جمع میرم و اعتماد به نفس دارم. برای همین عضو این سایت شدم تا از تجربم بگم که شاید برای بقیه هم مفید باشه. متاسفانه این دستگاه تو ایران پیدا نمی‌شه ولی‌ میتونید از آشناهای که خارج از ایران هستن بگین براتون بخرن و بفرستن. قیمت خیلی‌ زیادی هم نداره. این مدلی‌ که من استفاده می‌کنم آمریکائی هست و حدود هفتاد هزار تومنه خودمون هست. مدلهای ایتالیایی هم هست. به امید بهبودی همه.

بالا
 پروفایل ارسال پیغام خصوصی  

پستارسال شده: جمعه اردیبهشت 17, 95 9:20 am 
آفلاین
مدیر گروه
آواتار کاربر

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG
متشکرم نادی عزیز که تجربیات خود را با ما هم درمیان گذاشته اید. فکر می کنم شاید تنقیه برای چند بار اشکال نداشته باشد ولی اگر بطور مکرر انجام شود باید حتما با پزشک متخصص مشورت شود تا عوارض دیگری ایجاد نکند چون به هر حال یک روش غیر طبیعی می باشد و در آینده مشکلاتی مثل تنبلی روده ایجاد نکند.

همان طور که خوتان هم اشاره کرده اید و در من هم این مشکل در کلونوسکوپی مشادهده شده است ریشه مشکل ، وجود اسپاسم های شدید در روده بزرگ می باشد که آن هم ریشه اش مشکلات عصبی و فکری می باشد.

باز هم متشکرم.

معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.

بالا

پستارسال شده: جمعه اردیبهشت 17, 95 10:42 am 
آفلاین

ممنون آشنای عزیز برای توجهت به پست من.می‌دونم که ممکنه تو دراز مدت انما برای روده مشکل ایجاد بکنه و عامل اصلی اسپاسم روده مشکلات عصبی هستن ولی‌ تو این هفت سالی‌ که این مشکل رو داشتم هیچ وقت نمیتونستم با وجود بی‌ اختیاری به اعصاب خودم مسلط باشم. برای من بی‌ اختیاری و مشکلات عصبی مثل علت و معلولی هستن که جاشون عوض می‌شه و وقتی‌ مشکلی‌ اینجوری باشه به راحتی‌ قابل حل نیست. من یه مدت می‌خوام حتا اگه شده موقتی با انما به آرامش عصبی برسم و فکر کنم خوبم کاملا و وقتی‌ به آرامش برسم امیدوارم اسپاسم و بی‌ اختیاری خود به خود خوب بشه .

بالا

پستارسال شده: جمعه اردیبهشت 17, 95 1:15 pm 
آفلاین
مدیر گروه
آواتار کاربر

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG
می تونم بپرسم آیا تا بحال به روانپزشک مراجعه کرده اید و داروهای آرامبخش مصرف کرده اید ؟
یا در کنار آن به مشاور مراجعه کرده اید تا لا اقل مشکلات فکری را برایتان جمع بندی و حلاجی کند؟

دلیل اینکه دو پرسش بالا را مطرح کردم این است که من خود این روشها را امتحان کرده ام و الان به داروهای آرامبخش حالم خیلی خوب است.

معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.

بالا

پستارسال شده: جمعه اردیبهشت 17, 95 1:22 pm 
آفلاین

اره من هم دارویی آرامبخش مصرف کردم و هم پیش مشاور رفتم. هیچ کدوم اثر نداشت برام. هر وقت پیش دکتر رفتم به همون اندازه که دارو برای اسپاسم و نفخ میدادن، داروی آرامبخش هم میدادن.

بالا

پستارسال شده: شنبه آذر 19, 95 12:24 am 
آفلاین
کاربر تازه وارد

من تنقیه میکنم بازم تاثیری نداره نمیدونم چرا

بالا

پستارسال شده: شنبه آذر 19, 95 12:29 am 
آفلاین
کاربر تازه وارد

من ۱۰۰ بار تنقیه کردم تاثیری نداشته نمیفهمم چرا واقعا

بالا

پستارسال شده: شنبه بهمن 2, 95 5:03 pm 
آفلاین
کاربر ساده

jila نوشته است:

تاثیر تنقیه کوتاه مدته و درمان نیست. برای بعضیها 3 الی 4 ساعت جواب میده برای بعضیها یک روز کامل.
تنقیه برای زمانهای اضطراریه مثلا وقتی میخوای کلاس بری یا جلسه داری یا مهمونی ... شرکت کنی.
موقع تنقیه باید دقت کنی آب گرم باشه، اگه سرد باشه، نفخ ایجاد میکنه و همین نفخ باعث میشه بوی روده به خارج منتشر بشه.
بهتره اب خالی نباشه آب خالی در طب سنتی سرده، و بیماری الجی هم از نوع بیماریهای سرد هست، باعث تشدید نفخ و گاز روده است. مثلا مقداری عرق نعنا یا خیلی کم نمک داخل آب بریز.
مثلا همین نمک، باعث میشه طبع آب گرم بشه و بخاطر حالت لیزی که بوجود میاره، راحت تر فضولات رو از روده بیرون میبره.
نعناء که اصلا ضدنفخ قوی هست و همه جا و در موثرترین داروهای ضد نفخ آی.بی.اس، مثل کلپرمین، از عصاره نعناء استفاده میشه.

بالا

پستارسال شده: شنبه فروردین 5, 96 5:39 am 
آفلاین
کاربر ساده

jila نوشته است:

سلام
توی یه تاپیک دیگه هم توضیح دادم که برای تنقیه چکار باید انجام داد ولی خب... راههای درمان رو باید همه جا گفت :)

برای تنقیه, اول اینکه باید از یک روز قبلش خوراکی های سبک خورد (قطع نشه..فقط سبک) دوم آب تصفیه شده باید استفاده کرد و دقیقن باید چندین بار روده ها رو تنقیه کرد تا تمام مواد در روده ها تخلیه بشه... آب باید هم دمای بدن باشه و نباید سرد و یا داغ باشه
بعد از چندین بار تنقیه و دیدن آب شفاف موقغ خروج... میتونید از محلول گیاهی تنقیه استفاده کنید که بعد از وارد شدن محلول به روده, باید 15 دقیقه به حالت سجده قرار بگیرید تا محلول کاملن در روده ها اثر بذاره
این کار رو میتونید 5 روز پشت سر هم انجام بدید ولی بعدش باید یکهفته به روده ها استراحت بدید و بعد از اون هم فقط هفته ای یکبار (حداکثر 2 بار در صورت لزوم) انجام بشه.. وگرنه روده ها تنبل میشن
ولی با این محلول تعثیر خیلی ریادی روی نفخ و مخصوصن ال جی میبینید

محلول هم باید 10 گرم مخلوط گیاهان پودر شده: ختمی+تاجریزی+پنیرک با 50 گرم شکر سرخ باشه که در 2 لیوان آب جوش بمدت 15 دقیقه با جرارت بسیار کم بجوشه
بعد محلول رو صاف میکنید و طبف چیزی که گغتم استفاده کنید

حتمن قبلش با آب تصفیه شده تنقیه کنید تا تمام محتویات روده تخلیه بشه و در آخر محلول استفاده کنید

موفق باشید

بالا

پستارسال شده: یکشنبه تیر 11, 96 5:53 am 
آفلاین
کاربر نیمه فعال

سلام دوستان. من قبلا تنقیه انجام میدادم البته فقط صبح زود ساعت 4.5یا5صبح .با اینکه تنقیه میکردم اما باز نشت داشتم .اما من راه جالبی پیدا کردم که باعث می شه صبح ها بدون تنقیه عمل دفع بطور کامل تخلیه بشه دقیقا شبیه به اون زمانی که سالم بودم .من انقدر تنقیه میکردم که روده هام تنبل شده بود.من شبهافقط ماست+یک نان لواش می خورم 2یا3ساعت بعد حدود 4لیوان اب میخورم 3ساعت بعد هم بخاطر اینه که نان و ماستی که خوردی هضم بشه بعد اب می خورم.من صبحانه فقط عسل +نصف نان لواش می خورم اما تا ساعت 10 راحتم ونشت ندارم از 10 ه بعد مشکل نشت دارم .و موندم چطور رفع کنم؟

بالا

نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 11 پست ]  به صفحه برو 1, 2  بعدی

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید