آموزش، بهترین روش افزایش سلامتی روانی (معرفی منابع آموزشی)

مدیران انجمن: آرش, آشنا

آموزش، بهترین روش افزایش سلامتی روانی (معرفی منابع آموزشی)

پستتوسط آشنا » دوشنبه اسفند 18, 93 11:10 am

انجمن روانپزشکی آمریکا توصیه کرده است که بهترین راه درمان فوبیا( ترسهای ناکارآمد) طی دوره آموزشی روانی و با استفاده از روشهای:
رفتار درمانی
شناخت درمانی
حساسیت زدایی تجربی است. اگر شما این روشها را نیاموخته اید بدانید که بدرستی تحت درمان قرار نگرفته اید.

عبارت فوق قسمتی از کتاب زیر می باشد.
رهایی از ترس. نویسنده: لایب گلد. ترجمه: قره داغی
تصویر

من مطالعه این کتاب 235 صفحه ای را یک بار به پایان رسانده ام و می خواهم برای بار دوم با دقت بیشتری بخوانم. مطالعه این کتاب را به دوستانی که می دانند که از اضطراب رنج می برند و نیز به دوستانی که از اضطراب رنج می برند ولی نمی دانند که اضطراب دارند توصیه می کنم.

خلاصه کتاب این است که یاد می دهد چگونه با ترس هایمان ، اضطرابهایمان ، وسواسهای فکری و عملی مان مواجه شویم و مثالهای متعددی از ترسها را با راهکاری های عملی و مرحله ای ارایه داده است.

در فصل دوم کتاب از خواننده می خواهد که کلیه ترسهای خود را لیست کند و بیان می کند که هر فرد که فوبیا(ترسهای نابجا) دارد بین 12 تا 15 فوبیا دارد من ترسهای خود را لیست کردم 16 تا شدند.

خود نویسنده کتاب پزشکی است که 30 سال از فوبیا رنج برده است و الان مربی رهایی از فوبیاست.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

Re: آموزش، بهترین روش افزایش سلامتی روانی (معرفی منابع آموزش

پستتوسط m.moqaddami » یکشنبه اسفند 23, 93 3:18 am

ممنون بخاطر معرفی کتاب .از وقتی فهمیدم مشکلات روحیم باعث مشکلات جسمیم میشه هیچ چیز باندازه خوندن کتاب و یاد گرفتن از ادمای بزرگی که سعی میکنن با نوشتن تجربیاتشون به دیگران کمک کنن ارومم نکرده.
m.moqaddami
کاربر نیمه فعال

کتاب عصبیت و رشد آدمی اثر کارن هورنای

پستتوسط آشنا » پنج شنبه اسفند 27, 93 12:57 am

کتاب: عصبیت و رشد آدمی
نویسنده: روانشناس معروف معاصر آلمانی، خانم كارن هورناي
مترجم: محمد جعفر مصفا ( این مترجم، ترجمه ای خوب و روان دارد)
صفحات: 350
تصویر
کتابی که بعد از خواندن آن به شخصیت واقعی خود پی می بریم و خودمان را بهتر می شناسیم و با منطق تراشی ها خود بهتر آشنا می شویم و به ریشه این منطق تراشی ها پی می بریم.
در مقدمه کتاب می خوانیم:
اگر کارن هورنای زنده بود من به او پیشنهاد می کردم در بالای کتاب با حروف درشت بنویسد:
ظلم به خویش کند هر که نخواند ما را.
عونوا کتاب را مولف "عصبیت و رشد آدمی گذاشته ... ولی عنوان "طریقه رفع آفتهای خوشبختی و رشد شخصیت" مناسببتر است ...

كارن هورناي برخلاف فرويد كه علت اساسي بيماريهاي رواني را سركوب نمودن تمايلات غريزي و از همه مهمتر غرايز جنسي مي داند، معتقد است كه بيماريهاي رواني حاصل روابط خشن و ناهنجار افراد محيط با كودك مي باشد.

خانم هورنای معتقد است که محیط نابهنجار دوران کودکی زمینه‌ساز اصلی عصبیت است و اضطرابی که از این طریق در وجود فرد پا می‌گیرد و ناتوانی فرد در مقابله با این اضطراب دو ستون اصلی عصبیت به شمار می‌آیند؛ و تضاد سه تمایل عمده‌ای که در فرد در واکنش با محیط ناسالم بصورت برتری‌طلبی، مهرطلبی و انزواطلبی پدید می‌آید مسالهء لاینحل فرد عصبی می‌گردد.

طبق گفته دکتر هولاکویی، شخصیت اکثر ایرانیان شخصیت مهرطلب می باشد.
در این کتاب به معرفی و تحلیل سه شخصیت ، مهرطلب ، انزواطلب و برتری طلب پرداخته است.

یادداشتی بر کتاب «عصبیت و رشد آدمی»
http://mosiomard.persianblog.ir/post/49

در دو لینک زیر مطالب مفیدی بر اساس نظرات کارن هورنای آمده است.
http://ravanshenasinegaresh.blogfa.com/category/14/%D8%AE%D8%B4%D9%85-%D9%88-%D8%B9%D8%B5%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D8%B5%D8%A8%DB%8C%28%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86-%D9%87%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%DB%8C%29

http://new.behravanpana.com

این کتاب را گرفته ام و می خواهم تعطیلات نوروز بخوانم.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

Re: آموزش، بهترین روش افزایش سلامتی روانی (معرفی منابع آموزش

پستتوسط آشنا » دوشنبه فروردین 10, 94 12:43 pm

آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

بازگشت به • روش های درمان - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان