ورزش

مدیران انجمن: آرش, آشنا

ورزش

پستتوسط m1988 » شنبه مرداد 5, 92 7:21 pm

دوستان عزیز کسی از شما هست که با ورزش علائمش بهبود پیدا کرده باشه؟؟ یا روی کاهش استرستون موثر باشه؟ میشه نوع ورزشی که انجام می دید رو هم ذکر کنید.من قبلاً یه مدتی ورزش بدنسازی انجام می دادم که خیلی حالم بد شد!! ولی همه بهم می گن ورزش کن خوب میشی! می ترسم دوباره برم ورزش اوضاعم بهم بریزه.
آخرین بار توسط m1988 در دوشنبه اردیبهشت 8, 93 4:30 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
whatever doesn`t kill you, makes you stronger
m1988
مدیر انجمن

محل اقامت: تهران

Re: ورزش

پستتوسط m1988 » شنبه مرداد 5, 92 7:26 pm

دلیل اصلی سندرم روده تحریک پذیر IBSناشناخته است ، ولی افراد مبتلا به این بیماری معمولا محرکهای معینی دارند، مانند بعضی غذاهای بخصوص، زیاده از حد غذا خوردن و داشتن استرس.درمان رایج این بیماری شامل تغییر رژیم غذایی بیمار، به علاوه تجویز دارویی برای اسهال و یا یبوست می باشد. همچنین مدارکی وجود دارد دال بر این موضوع که رفتار درمانی و تکنیکهای کاهش استرس نیز در برخی افراد کمک کننده بوده است. مطالعات جدید حاکی از آنست که افراد با سندرم روده تحریک پذیر، می توانند با انجام ورزشهای منظم راهی برای رهایی از این بیماری پیدا کنند.

مطالعه ای که اخیرا بر روی 102 فرد بزرگسال مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر انجام شده، نشان داده است افرادی که ورزش را در برنامه خود داشتند، بهبودی بیشتری در یک سری از مشکلات از قبیل دردهای شکمی، نفخ، یبوست و اسهال احساس می کردند. بعد از سه ماه بررسی ، 43 درصد از افرادی که ورزش می کردند، به طور قابل توجهی علائم بالینی بیماری شان بهبود یافته بود، این در حالی بود که یک چهارم بیماران همانند سابق باقی مانده بودند.

نتایج این مطالعه که در مجله گوارش آمریکا چاپ شده نشان می دهد میزان ورزش در گروهی که ورزش می کردند 20 تا 60 دقیقه ورزش متوسط تا شدید مانند راه رفتن تند یا دوچرخه سواری، به مدت 3 تا 5 روز در هفته بوده است. نکته جالب توجه آن که افراد کم تحرک ، حتی با افزایش به میزان متوسط در فعالیت بدنی شان توانستند علایم بیماری را کاهش داده و تحت کنترل درآورند. افرادی که ورزش می کردند تنها 8 درصد علائم IBSدر آنها افزایش پیدا کرده بود، این در حالی است که افرادیکه ورزش نمی کردند 23 درصد علائم بیماریشان افزایش یافته بود.

ورزش کردن به دلایل مختلفی می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات اخیر نشان می دهند که ورزش میتواند به حرکت مواد غذایی در شکم کمک کند و می تواند برطرف کننده نفخ و یبوست نیز باشد. ورزش منظم همچنین می تواند تاثیر مثبت برروی سیستم عصبی و هورمونی داشته باشد که این امر برروی دستگاه گوارشی نیز تاثیرگذار است.

نکته عملی: اگر شما به بیماری IBSمبتلا هستید، با افزایش میزان فعالیت بدنی می توانید به بهبود علائم بیماری خود کمک کنید ، ولی اگر شما کم تحرک باشید، باید منتظر عواقب بدتر این بیماری باشید.
منبع:American Journal of Gastroenterology, online January 4, 2011
m1988
مدیر انجمن

پستتوسط نازگلک » شنبه مرداد 5, 92 8:38 pm

اره ورزش عالیه مخصوصاپیاده روی واقعا خوبه !!یکی از دوستانم میگفت ورزش یوگاخوبه من که نرفتم هرکس رفته خبری بده چون من عاشق یوگام
نازگلک
کاربر نیمه فعال

پستتوسط poya » یکشنبه مرداد 5, 92 12:03 am

m1988 jan من الان یه.. یه ماهی هست بدنسازی میرم ولی بر عکس روحیم بهتر شده.... تازه هر روز بعد از ظهر پیاده روی هم میرم از وقتیم ورزش میکنم هم بی اختیاری هم سرو صدای شکمم کم شده ولی دوست عزیز حتما وزنه زیاد میزدی یا اگه هم کم میزدی به شکمت فشار میوده همین باعث شده حالت بدتر بشه ولی کلا سعی کن ورزش های سبک انجام بدی
آواتار کاربر
poya
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: mazandaran /مجرد

پستتوسط m1988 » یکشنبه مرداد 6, 92 8:25 am

ممنون از نازگلک و پویای عزیز. آره دقیقاً من وزنه زیاد می زدم و بخودم زیادی فشار می آوردم. :|
m1988
مدیر انجمن

پستتوسط امیدوار » دوشنبه مرداد 7, 92 2:08 pm

m1899جان من یه ماهی هست تقریبا ..که میرم باشگاه بدنسازی ولی این پست شمارو که دیدم ترسیدممممم :(
شما کدوم حرکتارو بیشتر انجام میدادین ک باعث شده آی بی استون بددتر شه؟آخه دمبل که فشاری به شکم نداره..
اگه دراین مورد اطلاعاتی داری بی زحمت بمن بگو که منم حالم بدتر نشه..البته من بی اختیاری ندارم ولی میترسم اونم بیاد سراغم . ای بی اس خودم به اندازه کافی داغونم کرده به قران :(
راستی یوگا عالیه ..من تاحالا نرفتم کلاسش ولی تاثیرش میدونم که فوق العادس
یه بار تو یه سایتی میخوندم که یکی با یوگا ای بی اس ش خیلییییی بهتر شده و واقعا راضی بود از اوضاعش
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط poya » دوشنبه مرداد 7, 92 6:18 pm

المیرا جان پرس تخت پرس تخت دمبل خیلی به شکم فشار میاره تازه بقیه حرکتا هم غیر مستقیم رو شکم فشار میاره کلا بدن سازی ضرر نداره ولی اگه بی برنامه بری جلو نه تنها واسه ای بی اس ضرر داره باعث میشه ماهیچه هات بسوزه
آواتار کاربر
poya
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: mazandaran /مجرد

پستتوسط m1988 » دوشنبه مرداد 7, 92 7:42 pm

نه المیرا جان نترس فکر نمی کنم حرکتای ساده مشکلی بوجود بیاره.من چون لاغر هستم مربیمون تمرینای سخت بهم می داد تا عضله در بیارم.در ضمن بعد از ورزش خیلی پر خوری می کردم واسه اینکه وزنم زیاد بشه ولی در کل فکر نمی کنم ضرر داشته باشه. حرکتایی که انجام می دادم اینا بود: پرس سینه با دستگاه و هالتر،پرس بالا سینه، پشت بازو سیم کش،جلو بازو هالتر، پشت بازو پرس آمریکایی، زیر بغل سیم کش از پشت،پرس سر شانه،پشت بازو هالتر خوابیده و ... :D و اسکات که فکر میکنم همین اسکات از همش واسه آی بی اس بدتره! و پرس سینه که پویا گفت با هالتر به شکم فشار میاره! :(
ولی باز ببخشید اگه نگرانت کردم با مربیتم مشورت کنی بد نیست. ;)
m1988
مدیر انجمن

پستتوسط محمد » سه شنبه مرداد 8, 92 2:10 pm

سلام به همه دوستای عزیزم, منم ایشالا میخوام ورزش شروع کنم, به نظر من, ما نباید سخت و سنگین ورزش کنیم.. باید سبک وزنه بزنیم.. اصلا نباید به فکر عضله ساختن و .. باشیم, اولویت اول یه ورزش سبک واسه سلامتی باید باشه.. وقتی سنگین ورزش کنیم اشتهامون خیلی بیشتر میشه و تو غذا خوردن زیاده روی میکنیم در نتیجه مشکل بیشتر میشه, اما با ورزش سبک حالمون و روحیه مون حتما بهتر میشه...
محمد
کاربر نیمه فعال

پستتوسط امیدوار » سه شنبه مرداد 8, 92 4:13 pm

ممنون از دوستای خوبم پویا . m1899 و محمد عزیز که راهنمایییم کردن..دقیقا حرفاتونو قبول دارم..
من یه جا خوندم برا آی بی اسی هانیم ساعت تردمیل رفتن خیلی خوبه ..البته اگه مث من مشکل اضافه وزن ندارین میتونین سرعت تردمیل رو کمتر برید با شیب بیشتر که یه وقت ازینی ک هستیم لاغرترنشیم :roll:
m1899 جون منم دقیقا همین ورزشایی که شما گفتینو میرم :shock: ولی خوب کلا سنگین کار نمیکنم.. اصلا نمیذارم بهم فشاری وارد شه درکل :lol:
بازم ممنون از همتون
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

بعدی

بازگشت به • تجربیات - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان