ورزش

مدیران انجمن: آرش, آشنا

Re: ورزش

پستتوسط محمد » جمعه بهمن 4, 92 5:27 pm

من چند ماه رفتم باشگاه بدنسازی اما حالم بدتر شد، هفته پیش یه جفت دمبل خریدم و توی خونه واسه خودم ورزش میکنم واقعا تاثیر خوبی داشته..
محمد
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: تهران

پستتوسط آرش » شنبه بهمن 5, 92 11:45 am

محمد جان من فکر می کنم ورزش های هوازی برای ما موثرتر باشه :
ورزش هوازی و غیر هوازی:
هنگامی که برای مدت طولانی ماهیچه ها مشغول فعالیت هستند آنها به منظور ادامه فعالیت از خون اکسیژن بیشتری را جذب می کنند. قلب و ریه ها به منظور تامین اکسیژن مورد نیاز ماهیچه ها در این بازه زمانی سریع تر کار می کنند. هنگامی که ماهیچه ها به صورت ناگهانی تحت فشار بسیار شدید قرار می گیرند ( مانند وزنه برداری یا دوی 100 متر ) قلب قادر به تامین اکسیژن مورد نیاز آنها نمی باشد و این ورزش ها نمی توانند مستمر و ادامه دار باشند و در بازه های کوتاهی از زمان انجام می شوند، به همین دلیل به آنها ورزش های بی هوازی می گویند.
انواع ورزش های هوازی
هر تمرینی که سبب افزایش ضربان قلب برای مدت نسبتا طولانی شود ورزش هوازی است. فعالیت های روزمره مانند پیاده روی و یا بالا رفتن از پله ها اگر با شدت انجام شوند ورزش هوازی به حساب می آیند.ورزش های هوازی عموما شامل به کار گرفتن عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو ها، عضلات سینه و پشت پا که نیازمند اکسیژن بیشتری می باشند است. دویدن، دوچرخه سواری و شنا از ورزش های هوازی معمول می باشند، اگرچه طیف گسترده ای از فعالیت ها مانند بازی بسکتبال، یوگا و ... هم می توانند ورزش هوازی به حساب آیند.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط افشین » سه شنبه بهمن 22, 92 8:58 pm

درسته آرش جان. طبق تجربه ای که خودم در طول 15 سال ورزش رزمی و بدنسازی دارم ورزش های هوازی البته به طور موقتی و با اثر چند ساعته بسیار موثر تر از ورزش های غیر هوازی یا همان قدرتی(مثل بدنسازی) هستند البته تکرار می کنم که طبق تجربیاتی که خودم دارم اثر ورزش فقط برای چند ساعت در روز هست و ابدا اثر درمانی نداره.
روزانه ترکیبی از ورزش هوازی(مثلا دویدن و طناب زدن) و بدنسازی مثل بارفیکس و شنای سوئدی و دراز و نشست (الزاما نیازی به استفاده از وزنه و باشگاه رفتن نیست) به مدت نیم تا یک ساعت اثر معجزه آسایی روی برطرف کردن نفخ میذاره و اثرش هم گاهی تا چند ساعت باقی می مونه.
نمی دونم چه اتفاقی توی بدن می افته که بعد از تقریبا 10 دقیقه از شروع ورزش هوازی مثل دویدن تولید نفخ توی روده ها متوقف میشه! بنا براین به عنوان یک روش تجربی و نسبی به دوستان توصیه می کنم که ضمن اینکه
1- از حساسیت زاها دوری می کنند
2- ترکیب درست غذایی رو رعایت می کنند
3- و شب ها به حد کافی می خوابند
در روزهایی که کلاس دارن یا قراره به جایی برن و اون روز احساس نفخ دارن یک برنامه ای بچینند که پیش از حضور بین نیم تا یک ساعت ورزش هوازی (مثل پیاده روی تند) رو داشته باشند. حتی در روزهایی که کلاس دارید میتونید مقداری از راه منزل تا محل کلاستون رو بدوید یا پیاده روی سریع داشته باشید. فقط این رو بگم که ورزش باید اصولی و علمی و به طور مداوم و منظم حداقل 3 روز در هفته انجام بشه در غیر اینصورت افرادی که اصول رو رعایت نمیکنند یا دائما با دردهای ماهیچه ای مواجه خواهند بود و خستگی و گرفتگی زیادی رو تجربه خواهند کرد یا از اون بدتر با فرسایش زانو ها و آسیب های قلبی مواجه خواهند شد.
افشین
کاربر تازه وارد

پستتوسط mostafapnahk » دوشنبه خرداد 4, 93 12:39 am

ورزش نفخ رو کم میکنه واسه یبوست هم خیلی خوبه چون هم باعث ترشح سروتونین میشه و هم حرکت روده رو تسهیل میکنه
البته فقط ورزشهای همگانی :D
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

پستتوسط آرش » دوشنبه خرداد 5, 93 9:06 am

آیا منظور از ورزش همان تحرک بدنی است؟ مثلا یک کارگر ساختمانی هم احتیاج به ورزش داره ؟ :?:
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط mostafapnahk » دوشنبه خرداد 5, 93 9:19 am

آرش جون نه یک کارگر خودش یه پا ورزشکاره..... :lol:
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

پستتوسط امیدوار » دوشنبه خرداد 5, 93 8:56 pm

ورزش فقط باید همگانی باشه :lol: تنهایی نمیشه ورزش کرد.. اراده میخواد ..حوصله میخوادد...اصن آدمیزاد تا زور بالا سرش نباشه کاری نمیتونه بکنه :D
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط mostafapnahk » دوشنبه خرداد 5, 93 11:42 pm

البته منظورم از ورزش همگانی همون ورزش کردن تو جمع دوستان و ورزش گروهیه که باعث شور و نشاط بیشتر میشه ;)
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

پستتوسط آشنا » یکشنبه خرداد 10, 94 9:20 am

من یک مدت برای ورزش، باشگاه بدنسازی می رفتم. اکثر این باشگاه ها هم در زیر زمین هستند و سقف کوتا و فضای محدود دارند که من بعلت ال جی در آن راحت نبودم. الان چند روزی است که به ایروبیک می روم و یک سوله بزرگ ( سالن بزرگ) است.

دوستان ال جی هم به نظرم سالن های بزرگ را برای ورزش اتنخاب کنند راحت باشند.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

پستتوسط آرش » یکشنبه خرداد 10, 94 9:39 am

من ترجیح میدم ورزش هایی را انجام دهم که همراه بازی باشد. مثل بدمینتون ، پینگ پنگ، فوتبال و . . .

فعلا هم متاسفانه فقط ورزش پیاده روی را انجام می دهم آنهم بخاطر گران شدن کرایه تاکسی ها !
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

قبلیبعدی

بازگشت به • تجربیات - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان