درمان IBS به طور قطعی.

مدیران انجمن: آرش, آشنا

Re: درمان IBS به طور قطعی.

پستتوسط ebrahim91 » جمعه اردیبهشت 11, 94 10:11 pm

چه داروهایی و با چه دوزی برا شما تجویز کرد ؟
ebrahim91
کاربر تازه وارد

پستتوسط یاور » شنبه اردیبهشت 12, 94 10:32 pm

سيتالوپرام.كليدينيوم سي.الپرازولام.نورتريپتيلين.
سيتالوپرام وكليدينيوم قبل از نهاروشام.الپرازولام ونورتريپتيلين بعداز نهار وشام
البته داروها رو نيم ساعت قبل وبعد ميخورم.
من هم مثل بقيه دوستان توصيه ميكنم كه بريد پيش روانپزشك .ولي اگه روانپزشك خوب سراغ نداريد
يه دوره يه ماهه از اين داروها استفاده كنيد.دوهفته اول دوز كم و بعد از دوهفته دوزشو بيشتر كنيد.
مثلا سيتالوپرام 20هروعده نصف.الپرازولام نيم نصف.نورتريبتيلين 20يه دونه.
بعداز دوهفته اگه تاثير نداشت نصفا رو بكنيد يه دونه و نورتريپتيلين رو بكنيد 25
یاور
کاربر ساده

پستتوسط آرش » یکشنبه اردیبهشت 13, 94 12:32 pm

یاور نوشته است:سيتالوپرام.كليدينيوم سي.الپرازولام.نورتريپتيلين.

- خوب شد که ابراهیم سوال کرد چون از پست قبلیتون اینجور برداشت میشد که دارید سرترالین مصرف می کنید.
- دو نوع داروی ضدافسردگی و دو داروی آرامبخش برای شما تجویز شده که به نظر من تنوع دارو بالاست و احتمال تداخل دارو و هم عوارض زیاد دارو وجود دارد.
- تا جایی که من می دونم نورتریپ 20 میلی نداریم(25 داریم) البته اگر جدیدا نیامده باشد. شاید هم منظور شما دوعدد 10 میلی بوده.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط یاور » یکشنبه اردیبهشت 13, 94 2:10 pm

مرسي اقا ارش كه راهنمايي ميكنيد.دو هفته ديگه نوبه دارم كه برم پيش دكترم و حتما بهش ميگم .
واسه او نورتريپ20 منظورم 10 بود اشتباه چاپي بود چون من با موبايل مينويسم ديگه اينطوري ميشه .
ممنون ميشم اگه بازم شما و بقيه بچه ها نظر بديد.
یاور
کاربر ساده

پستتوسط vida » یکشنبه اردیبهشت 13, 94 6:36 pm

سلام دوستان،امیدوارم حال همتون خوب باشه
آی بی من از نوع دل درد و گاهی یبوسته،من از دل درد خیلی رنج میبرم و با هیچی اروم نمیشه
منم دو هفته پیش رفتم روانپزشک ک واسم سیتالوپرام هگزال وقرص دنئورين رو بهم داد,تحمل غذام خیلی بهترشده اما کماکان درد دارم,نمیدونم باچی و کی میخواد خوب شه...دکترگوارش بم گفت ک دیگ کاری نمیشه برات کرد و باید فقط مدارا کنی
کسی دنئورين خورده؟بااینکه شبی یک چهارم میخورم ولی خیلی خواب اوره ;)
vida
کاربر نیمه فعال

پستتوسط ebrahim91 » چهارشنبه اردیبهشت 16, 94 2:44 pm

آیا کسی از افرادی که اینجا بیماریشون بی اختیاری هست مشکلی در پاها خصوصا در نشستن دارن ؟
ebrahim91
کاربر تازه وارد

پستتوسط MARYAMBANOO » چهارشنبه اردیبهشت 23, 94 10:09 am

sanaaaz1 نوشته است:این بی اختیاری من حرارت چون خروج گاز دست خودمه هیچ گازی خارج نمیشه ولی وقتی حرارت حس میکنم این بو هم میاد چطوریه؟با اینکه هیچ گازی خارج نمیشه!

دقیقا برای منم همینطوره
خدایا میدانم که می بینی
MARYAMBANOO
کاربر ساده

پستتوسط ebrahim91 » شنبه اردیبهشت 26, 94 9:18 pm

به نظرم ما باید علایم مشترک بین خودمون رو بشناسیم بعد روحیات و سایر عوامل مشترکمون رو بدونیم. اونوقت معلوم میشه که دلدل بی اختیاری ماها چی هست. اگه فیزیکیه که راهش عمل جراحیه و اگه فیزیکی نیست چی میتونه باشه. اینکه بعضیا میگن عواملش روانیه من قبول ندارم ولی داروهای اعصاب و روان فقط تسکینش میده شده تا ۹۹ در صد هم تسکین میده ولی هیچوقت درمان نمیکنه. علت شاید تو رفتارهای ما باشه شاید تو کارهای ما. باید مثل یک مجموعه با هم همکاری کنیم. اگر قبول میکنید من شماره ام رو براتون میفرستم تا از طریق واتساپ مثلا شروع کنیم چون اینجا روندش خیلی کند هست و به نتیجه نمیرسیم. اینکه ۹۹ درصد افرادی که بی اختیاری دارن یا شاید حتی همه افرادی که مبتلاش هستن بعد از بلوغ براشون اتفاق افتاده این خودش نشون میده که باید ما از بلوغ به بعد رو بررسی کنیم. لطفا ناامید نشید. همکاری کنید.
ebrahim91
کاربر تازه وارد

پستتوسط saeid » یکشنبه اردیبهشت 26, 94 1:36 am

ظاهراً افراد بی‌ اختیاری بیشتر فعال تر هستند و تعداد آنها زیاد شده! متاسفانه دوستان دسته اسهال یا ترکیبی‌ زیاد دیده نمی‌شن. امیدوارم به نتایجی‌ برسید شما!
من با این سایت فارسی تایپ می‌‌کنم اگر برخی‌ کلمات اشتباه هست از اینجاس.
http://behnevis.com
saeid
کاربر حرفه ای

محل اقامت: تهران

پستتوسط آشنا » یکشنبه اردیبهشت 27, 94 1:19 pm

panda نوشته است:دیشب داشتم یک جا درباره روده تحریک پذیر میخوندم نوشته بود بعضی بیماران به همراه مدفوع ماده خلط مانندی دفع میکنن.من اوایل بیماریم به مدت کمی اینطوری بودم ولی حالا نه
.کسی دیگه این اتفاق براش افتاده.

به این مخاط اصطلاحا "بلغم" گفته می شود و خارج شدن بلغم به تنهایی یا قبل از مدفوع از نشانه های بیماری آی بی اس است و مشکل خاصی نیست. من هر موقع بیماریم شدید باشد این حالت را دارم.

ظاهرا به علت اسپاسم روده صورت می گیرد.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

قبلیبعدی

بازگشت به • تجربیات - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان