روده تحریک پذیر نوع LG ، توهم یا واقعیت ؟

مدیران انجمن: آرش, آشنا

Re: روده تحریک پذیر نوع LG ، توهم یا واقعیت ؟

پستتوسط sanaaaz1 » دوشنبه دی 22, 93 8:01 pm

مرسی‏ ‏سایه‏ ‏جان‏ ‏واقعا‏ ‏امیدوار‏ ‏شدم‏ ‏باحرفت.این‏ ‏دکتر‏ ‏خارجیه‏ ‏برم‏ ‏بگم‏ ‏یا‏ ‏مرگ‏ ‏یا‏ ‏زندگی‏ ‏برگرده‏ ‏فقط‏ ‏یکمم‏ ‏بهتر‏ ‏شم‏ ‏الان‏ ‏دایمی‏ ‏و‏ ‏واقعا‏ ‏نمیتونم‏ ‏اینطور‏ ‏بگذرونیم.میگم‏ ‏ب‏ ‏پنجاهم‏ ‏راضیم.خدایا‏ ‏به‏ ‏ما‏ ‏کمک‏ ‏کن‏ تا‏ ‏ب‏ ‏زندگی‏ ‏برگردیم‏ ‏به‏ ‏خدا‏ ‏که‏ ‏کم‏ ‏تلاش‏ ‏نکردیم.
نه صبر ایوبی هست !!و نه بویی از پیراهن یوسف‏ ‏عزیزم …خودت را به کوری بزن‏ ‏اینجا گرگ ها همه چیز را خورده اند
sanaaaz1
کاربر حرفه ای

محل اقامت: tehran/ال‏ ‏جی

پستتوسط سایه روشن » دوشنبه دی 22, 93 9:50 pm

خواهش میکنم عزیزم میدونم چی میکشی خودم چندین سال همینجوری بودم هیچی از زندگیم نفهمیدم ولی خدارو شکر الان خیلی بهترم ان شالله تو هم بهتر میشی.بیخیال ابرو میخوای چیکار فقط به فکر سلامتی و ارامش خودت باش به درک هر چی میگن
سایه روشن
کاربر حرفه ای

پستتوسط سحر.کنکوری » شنبه دی 27, 93 4:32 am

اخه من به بابام چی بگم؟ خودش اومد تو کودکی منو تحقیر کرد . دست روم بلند کرد . کلا منو داغون کرد کاری باهام کرد که اگه از دستش راحت شم بازم اثرات روحیش تو جونم مونده و مهم تر اثر جسمیش بود که میشه همین ای بی اس لعنتی . حالام که 18 سالم شده میگم بابا به خدا به جون خودم نمی تونم برم کتابخونه . 1 ساعت که میرم شکمم باد توش میپیچه نشت میکنه همه هم شروع میکنن به فرار کردن از منو بازی با دماغشون . بنده خدا ها بازم دمشون گرم که باهام دشمنی نمی کنن و مستقیم به روم نمیارن. ولی حالا که به بابام میگم ای بی اس دارم میگه تو میخوای درس نخونی دنبال بهانه ای که ول بچرخی . دلم میخواد خودمو خفه کنم وقتی این حرفا رو میزنه . اخه کدوم ادمی میاد کنکورشو زندگیشو همه ایندشو نابود کنه ؟ خوب نخوام بخونم راحت ی دروغ سر هم میکنم به جای کتابخونه میرم با دوستام خوش میگزرونم.
خدا از سر اون کسایی که باعث ای بی اس ما شدن نگذره . اکثر بچه های این جا هم فشار شدید روحی باعث ای بی اسشون شده .
من بدبخت میخواستم با درس خوندن خودمو از شر این پدر نجات بدم ولی حالا میبینم همین راهمم بسته شده .
خدایا به دادم برس
آخرین بار توسط سحر.کنکوری در شنبه دی 27, 93 5:40 am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.
آواتار کاربر
سحر.کنکوری
کاربر تازه وارد

پستتوسط سحر.کنکوری » شنبه دی 27, 93 4:59 am

من از این بیماری کمتر زجر میکشم تا از حرفای اطرافیان. :x :x :x
چون هیشکی این مساله رو به چشم ی بیماری نمیبینه.
بدترین چیز اینه که همیشه تو زندگیت باید توی شرایط نابرابر با بقیه رقابت کنی . اونا راحت درس میخونن تو با هزار تا زجر :( اونا راحت میرن سر کار تو با هزار بدبختی :cry:
فردا هم به هر کی که بگه چرا تو زندگی موفق نشدی بگی ای بی اس دارم بهت میخنده و میگه برو بابا.
آواتار کاربر
سحر.کنکوری
کاربر تازه وارد

پستتوسط سایه روشن » شنبه دی 27, 93 9:42 am

سلام عزیزم به جای گله و شکایت شمعی روشن کن
سایه روشن
کاربر حرفه ای

پستتوسط آشنا » شنبه دی 27, 93 11:23 am

سحر خانوم، ناراحت نباش. ما با تو هستیم.
زندگی تاس خوب آوردن نیست تاس بد را خوب بازی کردن است. تاسی بنام پدری که در گذشته خوب رفتار نکرده است و تاسی بنام آی بی اس جلو رویمان گذاشته اند و قرار است با این تاس های بد بازی زندگی را برنده شویم. حال می توانیم :
راه اول: به زمین و زمان نفرین کنیم که این چه تاسی است که آورده ام.
راه دوم: بگویم که با همین تاس از زندگی خود شاهکار خواهم ساخت و نهایت لذت را از زندگی خواهم برد.

زندگی همین است. شرایط زندگی و اینکه محیطمان ، اطرافیانمان، دوستانمان ، خانواده مان چطور باشند چطور رفتار کنند چطور کمک کنند چطور دوستی کنند یا حتی چطور دشمنی کنند دست ما نیست؟
ما نمی توانیم اطرافیانمان را تغییر دهیم تنها چیزی را که می توانیم تغییر دهیم خودمان هستیم.( در مورد دیگران تنها کاری که می توانیم بکنیم این است که اولا نخواهیم که عوضشان کنیم و ثانیا درکشان کنیم و ثالثا راههای تاثیر گذاشتن بر آنها را یاد بگیریم)
ما می توانیم دیدگاهمان را نسبت به خودمان عوض کنیم می توانیم دیدگاهمان را نسبت به زندگی عوض کنیم می توانیم دیدگاهمان را نسبت به والدینمان عوض کنیم. می توانیم دیدگاهمان را نسبت به همه چیز عوض کنیم.

فقط یک شرط دارد: خودمان را باور کنیم. به خودمان ایمان داشته باشیم. رمز موفقیت افراد موفق همین بوده است. این خودباوری مهمتر از پیروزی های مقطعی می باشد.

وقتی به این باور رسیدیم. آنگاه می توانیم با آرامش و با تلاش به دنبال ساختن زندگی خود باشیم. دیگر شکست هم برایمان مهم نخواهد بود چون من از شکست هم مهمتر هستم.

اما در مورد آی بی اس.

1- همین که قبول دارید این مشکل در اثر مشکلات فکری و نگرشی ما به زندگی است به نظر من 80 درصد مسیر درمان را طی کرده اید.( من که 17 سال است این مشکل را دارم طی یک سال اخیر متوجه شده ام که مشکل از روده نیست مشکل از افکار و نگرش من است) چونکه گامهای بعدی را می توانید در مسیر درست بردارید. از این بابت به شما تبریک می گویم.

2- بدانید که غیر ممکن وجود ندارد ما انسانها عادت داریم وقتی راه حلی به نظرمان نمی رسد و یا حداقل بعد از یکی دو تلاش می گوییم غیر ممکن است. بدانید که شما می توانید پدرتان را به بزرگترین حامی خود برای درمان آی بی اس و موفقیت هایتان تبدیل کنید. بدانید که شما انسان منحصر به فرد با قابلیت های فراوان هستید و فقط باید از این قابلیت های خود را در مسیر درست استفاده کنید.

3- پدر تان را و خودتان را ببخشید و در گذشته زندگی نکنید به آینده فکر کنید. برای اینکه به قول معروف "دیگران را ببخشید نه بخاطر اینکه شایسته بخشش هستند بخاطر اینکه شما شایسته آرامش هستید"

4- بدانید که مهارتهای انسانی و مهارتهای زندگی اجتماعی مهمترین مدرکی هستند که انسان می تواند در زندگی کسب کند. نه مدارک دانشگاهی. برای اینکه با این مهارت هم می توانید شغل خوب و پول داشته باشید و هم زندگی خوب توام با آرامش و لذت.

5- در روابط اجتماعی " حسی که ما در افراد نسبت به خودشان ایجاد می کنیم آن حس را آنها نسبت به ما خواهند داشت" یعنی اگر بتوانیم یک حس خوب در فرد نسبت به خودش ایجاد کنیم آن فرد نیز حس خوبی نیز به ما خواهد داشت. با این دیدگاه و با نگرش مثبت یک کاغذ بردارید و از خودتان و آرزوهایتان و بیماریتان و انتظارتان از پدر و خانواده تان و از زجری که می کشید مفصلا برایشان بنویسید و درخواست کمک کنید تمام تلاشتان را بکنید که ایشان را با خود همراه سازید.

6- به پدرتان بنویسید که برای درمان مشکل باید با هم به پیش متخصص اعصاب و روان بروید تا برایتان دارویی آرام بخش بنویسد و بعد با هم پیش یک مشاور بروید.حداقل دو جلسه با هم پیش مشاور بروید.

7- خوردن داروهای آرام بخش و همراهی که پدرتان خواهد کرد آرامش را به شما بر می گرداند که این باعث کاهش قابل ملاحظه علایم آی بی اس می گردد. ولی ضمن مطالعه درسهایتان این را با خود بگویید که داشتن آرامش در زندگی و انجام کارها با آرامش از خود کار مهم تر است.

8- نگران کنکور نباشید اولا اگر آرامش داشته باشید کنکور را هم خوب می دهید و اگر قبول هم نشدید مهم نیست که ، آنچه مهم است در درجه اول خودباوری است و در درجه دوم تلاش. راه های رسیدن به موفقیت و کسب احترام اجتماعی خیلی خیلی زیاد هستند و داشتن مدرک تنها یک راه می باشد.

9- همراه از خود بپرسید من الان چه احساسی دارم بعد بپرسید علت این احساس من چیست و احساسات خود را ریشه یابی کنید. مثلا
الان من چه احساسی دارم؟ ج- نگران و مضطربم.
من چرا نگران هستم؟ ج- چون می ترسم کنکور قبول نشوم
چرا فکر می کنم که کنکور قبول نمی شوم؟ ج- نه که فکر می کنم کنکور قبول نمی شوم می ترسم که قبول نشوم؟
خوب اگه قبول نشوم چه اتفاقی می افتد؟ ج- کار خوب پیدا نمی کنم؟ بقیه می گویندکه مدرکش پایین است. الان همه دیگه مدرک لیسانس را دارند.
مگه کار پیدا کردن و پول درآوردن شرطش داشتن مدرک است؟ ج- نه
اگه مدرک لیسانس داشته باشم ولی خانه دار باشم این مدرک لیسانس آیا بدرم می خورد؟ ج- نه
......

10- برای شاد بودن برنامه منظم داشته باشید. نگویید که مثلا اگر کنکور قبول شوم شاد خواهم بود. بلکه بگویید شاد خواهم بود تا در کنکور زندگی قبول شود. هر روز نیم ساعت یک آهنگ شاد باز کنید و تنهایی یا با بقیه اعضا خانواده با تمام وجود برقصید. نگویید که خانواده ام بی حال هستند شما با احساس خوب و شادی که نسبت به خود و نسبت به آنها از خود نشان می دهید آنها را هم به شادی دعوت کنید.

11- اجازه می خواهم که آخرین کشفیات دانشمندان را خدمتتان عرض کنم. " شرط موفقیت در زندگی هوش محاسباتی ( IQ) نیست شرط موفقیت در زندگی هوش هیجانی (EQ) می باشد. بدنبال پرورش این هوش باشید که اگر با تلاش توام کنید در زندگی به همه چیز خواهید رسید.

موفق و شاداب باشید.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

پستتوسط سحر.کنکوری » شنبه دی 27, 93 11:57 am

ممنون که این همه وقت گذاشتین و با حوصله جواب دادین. حرفاتون کاملا منطقیه
ولی متاسفانه بابام حتی واسم کتاب کمک درسی هم نمیخره چه برسه به این که من رو که فکر میکنه هیچیم نیست ببره متخصص اعصاب و روان.
من دیگه از اون توقعی ندارم و نمی خوام برام کاری انجام بده فقط دست از سر من برداره تا درس بخونم . قبلا خیلی ازمون و خطا کردم و دیدم توی کتابخونه واقعا بهتر درس میخونم تا توی خونه ولی با این ای بی اس همین امیدمم بر باد رفت. الان اگه تو خونه بمونم بابام اذیتم میکنه و راندمان کارم شدیدا میاد پایین. اگه برم کتابخونه خودم و بقیه در عذابیم . حداکثر تا روز سوم اونجا دووم میارم. ولی به هر حال زندگیم همینه باید تحمل کنم . . اشک تو چشمام جمع شده. ی حسی بهم میگه دوست ندارم بدبخت شم ولی دارم مستقیم میرم به سمتش.
آواتار کاربر
سحر.کنکوری
کاربر تازه وارد

پستتوسط آشنا » شنبه دی 27, 93 12:43 pm

حداقل پیش دکتر بتنهایی بروید یا لااقل پیش یک دکتر عمومی بخواهید که برایتان آرام بخش تجویز کند. مثلا نورتریپتیلین می توانید با تجویز دکتر( حتما دکتر تجویز کند) مصرف کنید.
http://ibsgroup.ir/froum/viewtopic.php?f=31&t=432&start=30

با توضیحاتی که دادید گفتید که تاس بدتان پررنگتر می باشد. باید ایمانتان به خودتان را از آن پررنگتر سازید.

یک فیلسوف فرانسوی گفته است: اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو میدانی نشود مقصر خودش است

http://www.tabnak.ir/fa/news/114507/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D8%AD%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

به راه حل ها فکر کنید نه به بزرگی مشکل. تحلیل هایتان و راه حلهایتان و برنامه هایتان را روی کاغذ بنویسید.

اگر فکر کنید که موفق می شوید برای آن دلیل خواهید یافت و اگر فکر کنید که موفق نمی شوید برای آن هم دلیل خواهید یافت.
به قول معروف " اگر فکر می کنید وفق می شوید حق با شماست و اگر فکر می کنید موفق نمی شوید باز هم حق با شماست"

انتخاب با شماست.
موفقیت را انتخاب کنید.
راه حل را پیدا خواهید کرد.

به راه حلهایی مثل شغل آرایشگری ، بازاریابی ، مربی ورزش، مربی مهد ، مربی زبان و غیره هم می توانید فکر کنید.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

پستتوسط ...mohamad... » شنبه دی 27, 93 11:06 pm

سلام ولا منم گاهی اوقات از همه چی و همه کس خسته میشم مخصوصا خودم ،مخصوصا ای بی اس...
یه وقتایی فک میکنم نرمالم که تو عین اعتماد به نفسم یه نفر،یه واکنش، دوباره ای بی اس رو مثل پتک میکوبه تو سرم ،دوباره خسته میشم بازم از خودم ،بازم از ای بی اس... چی کار کنم کاری از دستم بر نمیاد
یه وقتایی ادم زورش به بعضی چیزا نمیرسه
همه که قرار نیس به خوبی و خوشی زندگی کنن
...mohamad...
کاربر ساده

محل اقامت: تهران

پستتوسط آشنا » یکشنبه دی 28, 93 9:47 am

آقا محمد، همه انسانها اینطورند یک روز سرشار از انرژی و امیدوار و یک روز بی حال و بی ررمق و ناامید. مهم این است که جهت گیری و برآیند حرکت ما در جهت درست باشد.

راهی که من برای کاهش این حالت بد انتخاب کرده ام این است:
1- یک صفحه مطلب با عنوان نیایش روزانه تهیه کرده ام و هر روز آنرا می خوانم که شامل جملات انرژی بخش و امید بخش است.
2- در هر فرصت هم، دنبال این کلمات انرژی بخش و مطالعه زندگی افراد موفق و خودشناسی و انسان شناسی هستم.

مثلا.

اجازه ندهید افکار و اعمال دیگران درمورد شما، به باور شما تبدیل شود.

یا

اگر جایی که ایستاده اید را نمیپسندید...عوضش کنید...شما درخت نیستید
.

ذهن انسان مثل یک کودک است براحتی با حرفها و اعمال دیگران ، تحت تاثیر قرار گرفته و به باورش تبدیل می شود. می توانیم با تکرار و تلقین جملات مثبت، این کودک درونمان را تربیت کنیم.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

قبلیبعدی

بازگشت به • تجربیات - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان