هوش هیجانی یا EQ

مدیر انجمن: آرش

هوش هیجانی یا EQ

پستتوسط alirezzads213 » پنج شنبه بهمن 29, 94 10:22 pm

هوش هیجانی به نظرم عامل مهمی در بروز عارضه روان تنی ای بی اس میتونه باشه تازگی ها دانمشمندان فهمیدند که EQ از IQمهمتر است و همچنین پی بردند کسانیکه دارای هوش هیجانی مناسبی هستند و تسلط بر هیجانات خود دارند موفق تر هستند نسبت به انسانهایکه هوش هیجانی پایینتری دارند مثلا یک مثال همینکه من نمیتونم با یک شرایط جدید دیر کنار بیام و افسرده میشم نشانه اینه که هوش هیجانی پایینی دارم مثلا با نقل مکان کاری به شهر غریب تا چند روز یا یک ماه حتی حالم گرفته است و نشانه های افسردگی در من دیده میشوند و کسای دیگه ایی هم هستند که عین خیالشون هم نیست و زندگیشون رو میکنن به طبع موفقتر هم هستند و همچنین افرادی که در شرایط سخت میخندند هوش هیجانی بالایی دارند و موفقتر هستند و زندگی روی خوشش را به افرادیکه EQبالاتری دارند نشان میدهد چون استانه تحملشان در برابر مشکلات زیاده و اراده بالاتری هم دارند
alirezzads213
کاربر فعال

Re: هوش هیجانی یا EQ

پستتوسط توکل به خدا » شنبه تیر 17, 96 1:59 pm

سلام من خودم هوش کتابی خوبی دارم در درس دانشگاه نمراتم عالی بود اما در اجتماع -ارتباط مردم -صفر بودم بیشتر وقتها به انتقام فکر میکردم و اینکه چطور کسی که مرا ضایع کرده بود رو از بین ببرم اما چون نمیتونستم این کار را انجام بدم کینه به دل می گرفتم و خودم رو از بین می بردم ----مشکل نداشتن مهارت اجتماعی است و این یک مساله ساده را به سخت ترین مساله تبدیل میکنه و کسانی که ای بی اس دارند از این قضیه رنج میبرند
توکل به خدا
کاربر نیمه فعال

بازگشت به • داستان زندگی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان