سلام راهنمایی

مدیر انجمن: آرش

سلام راهنمایی

پستتوسط lllll » یکشنبه مهر 15, 97 9:50 pm

من از ده سال پیش دچار نفخ غیر ارادی شدم به این صورت که اوایل وقتی مدرسه می رفتم خود به خود نفخ از من خارج می شد به مدت ده دقیقه بعد خودش بهبود می یافت که بعد ها بدتر شد و شکم درد هم اضافه شد و دارو و غیره اصلن اپری نداشته البته شقاقم را نیز جراحی کردم که بعد ازان رودم پایین میاد البته نه زیاد .مانومتری هم انجام دادم گفت عضلات مقعدت شل میشه بعد یکسری رانمایی ها داد مثل رژیم غذایی فیبر دارو بیوفیدبیک بعلاوه سونوگرافی مقعدم عفونت و ابسه نشان داد که دکتر با معاینه گفت ابسه و فیستول نداری . در کل برای درمان نفخم چه کار بکنم چون خود به خو شروع میشه وقتی جایی میری باید به دستشویی بروی که بعد از مدتی باز شروع میشه؟ . البته من روزی اکثر اوقلت سهباز بعضی اوقاتم دوبار میرم اسهال به ندرت ........................... کولونوسکوپی هم کردم هموروئید بود وفتی شیر می خوردمم شکم در و نفخ داشتم که الان شیر و پنیر نمیخورم در کل چه کار می توان برای کنترل نفخ پشت سرهم و خروج بی اختیاری کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
lllll

Re: سلام راهنمایی

پستتوسط lllll » دوشنبه مهر 16, 97 10:42 pm

کسی نظری نداره
lllll

پستتوسط rima » سه شنبه مهر 16, 97 12:47 am

سلام.
انجمن خیلی وقته که فعال نیست.
بخاطر گروه‌های تلگرامی، دیگه اکثر بچه‌ها اونجا فعال هستن. میتونید عضو گروه تلگرامی الجی یا آی.بی.اس بشید.
علت اینکه کسی به شما جواب نداده همین باید باشه.
rima
کاربر ساده

پستتوسط rima » سه شنبه مهر 16, 97 12:57 am

در مورد الجی، من فقط تجربیات خودمُ میتونم بگم.
برای کنترل نفخ و خروج بی‌اختیار گاز روده، حتما حتما شما باید روی غذایی که میخوری خیلی دقت کنی.
یه سری مواد غذایی ممنوعه هست که باید رعایت بشه و اونارو نخوریم. مثل لبنیات (شیر، خامه، پنیر، کیک خامه‌ای، نون خامه‌ای، شیرینی تر...)، نوشابه‌ها مثل دلستر، دوغ ممنوعه، حذف سرخ‌کردنی و شیرینی‌های مصنوعی، گوشت‌هایی با طبع سرد مثل گوشت گاو و گوساله. حبوبات که باعث نفخ و دل‌درد میشن. کلا هر چیزی که باعث نفخ میشه مثل کلم، گل کلم، باقالی، قارچ. هر چیزی که طبع سردی داره.
نان فقط سبوس‌دار مصرف بشه، مثل سنگک....
برای فهمیدن بیشتر در موردش شما میتونی به تایپک علی مهربانی از همدان مراجعه کنی که یه روش درمانی کامل برای الجی معرفی کرده.
یه سری آداب تغذیه‌ی صحیح هم هست که اونارو کلا هر فردی باید رعایت کنه. مثل اینکه هر لقمه‌ی غذا حداقل به تعداد دندان‌ها شمرده بشه و نرمالش باید 64 بار جویده بشه تا به صورت خمیر آبکی دربیاد و بعد قورت داده بشه. در هنگام غذا باید به غذا توجه کرد...
نیم ساعت قبل از غذا یک لیوان آب سرد و 2/5 ساعت بعداز غذا هم یک لیوان آب خورده بشه...
سعی کنیم که یبوست نداشته باشیم...
خلاصه باید روی غذا خوردن خیلی دقت کرد.
rima
کاربر ساده

پستتوسط rima » سه شنبه مهر 16, 97 1:07 am

قرص‌های ضدنفخ زیاد هستن تو بازار، مثلا: قرص دایمتیکون یا قطره‌ی کارمینت... اثرشون موقته و درمان نمیکنه، ولی تا حدودی به جلوگیری از نفخ کمک میکنه.
قرص‌های ضدنفخ گیاهی در بازار هست، اونا هر کدوم روی شما جواب میده، میتونی امتحان کنی. یا گیاه‌هایی مثل، هل(جویدن هل)، خوردن زیره با غذا و سیاه‌دانه با عسل بعد از آن. گلپر، رازیانه، آویشن... خیلی گیاها هستن که خاصیت ضدنفخی دارن. ولی من از گلپر بیشتر از همه راضی هستم.
برای آرامش اعصاب هم که در الجی خیلی خیلی مهمه میشه از اسطوخُدوس، بابونه، بادرنجبویه، بهارنارنج، چای کوهی، گل راعی...، به جای چایی استفاده کرد. چای سیاه خیلی بده اصلا نباید مصرف بشه. چون هم یبوست میاره و هم نفخ.
rima
کاربر ساده

پستتوسط rima » سه شنبه مهر 16, 97 1:18 am

برای عضو شدن در گروه‌های تلگرامی، میتونید اول عضو گروه تلگرامی آی.بی.اس بشید و اونجا از بچه‌های الجی بخواهید که لینک گروه الجی‌رو به شما بدند.
من تلگرامم کاملا قطع شده و دسترسی به گروه الجی ندارم.
rima
کاربر ساده

پستتوسط lllll » پنج شنبه مهر 18, 97 1:39 am

rima نوشته است:برای عضو شدن در گروه‌های تلگرامی، میتونید اول عضو گروه تلگرامی آی.بی.اس بشید و اونجا از بچه‌های الجی بخواهید که لینک گروه الجی‌رو به شما بدند.
من تلگرامم کاملا قطع شده و دسترسی به گروه الجی ندارم.

میشه ادرس گروه تلگرامی ای بی اس رو بدین ممنون
lllll

بازگشت به • داستان زندگی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان