انجمن بیماران آی بی اس، سندرم روده تحریک پذیر

بیماری IBS، درمان ای بی اس، نفخ، اسهال، یبوست، بی اختیاری، دردشکم
تاریخ : جمعه فروردین 10, 03 8:51 am

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

قوانین انجمن

برای مشاهده قوانین انجمن لطفا اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 55 پست ]  به صفحه برو قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
نویسنده پیغام
 عنوان پست: تجربه های یک موفق
پستارسال شده: چهارشنبه اردیبهشت 23, 94 10:09 am 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
باورهای طلایی برای رسیدن به موفقیت
ری دالیو میلیاردر آمریکایی و موسس شرکت بریج واتر است که با ثروت 4 میلیارد دلاری دویست‌ودوازدهمین ثروتمند جهان در سال 2010 به‌شمار مي‌رود.
وی یکی از دلایل موفقیتش را 300 اصل خود مي‌داند که طی چندین سال آنها را جمع‌آوری کرده و از طریق وب‌سایت شرکت خود در دسترس عموم قرار داده است: از زمانی که من شرکت Bridgewater را تاسیس کردم تجربیات بسیار زیادی به‌دست آوردم که چیزهای زیادی به من یاد داد و این یادگیری بیشتر به خاطر اشتباهاتی بود که مرتکب می‌شدم. مهم‌تر از همه در اين سال‌ها یاد گرفتم که:

• شکست بیشتر به خاطر قبول نکردن و موفق عمل نکردن در مواجهه با واقعیت‌های زندگی است و کسب موفقیت به‌طور ساده به قبول شرایط و واقعیت‌های زندگی ام مربوط است.
• کشف چیزی که درست است، حتي اگر از اشتباهاتم باشد، درحالی‌که بیشتر مردم این فکر را بد می‌شمارند، خوب است، زیرا می‌توانم بر این مشكلات غلبه کنم به‌طوری‌که این مشكلات نتوانند جلوی راهم را در رسیدن به اهدافم بگیرند.
هیچ ترسی از حقیقت نداشته باشم. درحالی‌که بعضی از حقایق ترس دارند، برای مثال ترس از اینکه شما دچار بیماری بدی شده اید، اما دانستن مشكلات به شما این اجازه را می‌دهد که بهتر با آنها مقابله کنید.
• عقیده دارم افرادی که در مسیری در حال حرکت هستند و نیاز دارند مسیر خود را در زندگی تغییر دهند تا تحسین دیگران را برانگیزند معمولا با شکست و تضاد رو به رو می‌شوند. برای آنها مشکل است تا شاد باشند و تقریبا غیرممکن است تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

• مهم‌ترین منبع مشکلات در جامعه از افرادی که دارای نظریات و تئوری‌های اشتباه زیادی هستند ایجاد شده است که اغلب این نظریات از دید دیگران خطرناک شمرده می‌شود، و این افراد معمولا دوست ندارند تا با مشورت دیگران نظریات خود را ارزیابی کنند.

• هر کسی اشتباه می‌کند و نقاط ضعفی دارد و اینکه یکی از مهم‌ترین چیزهایی که مردم را از یکدیگر متفاوت می‌کند رویکردشان برای مدیریت خودشان است.
• زیبایی باورنکردنی برای انجام اشتباه وجود دارد، زیرا در هر اشتباه یک معما گنجانده شده است و گوهری وجود دارد که در صورت حل این معما می‌توانم آن را به‌دست آورم به‌عنوان مثال در اشتباه کردن اصلی وجود دارد و آن این است که می‌توانم اشتباهاتم را در آینده کم کنم. همچنين بايد در نظر داشت هر اشتباه بازخورد کاری بوده است که قبلا اشتباه انجام داده ام، به‌طوری‌که اگر می‌توانستم چیزی که درست بود را تصور کنم می‌توانستم یاد بگیرم که چگونه موثرتر عمل کنم. یاد گرفتم که مبارزه با مشکلاتم، اشتباهاتم و نقاط ضعفم تمرینی است برای قویتر کردن خودم و درد این مبارزه است که من را ساخته و باعث کسب موفقیت در زندگی‌ام شده است.

• در طول زندگی‌ام با افراد موفق زیادی برخورد داشته‌ام و یاد گرفتم که هیچ‌یک از آنها بزرگ و عالی متولد نشده‌اند، آنها همگی اشتباهات زیادی در زندگی داشته‌اند و نقاط‌ضعف زیادی دارند و اینکه افراد با نگاه به اشتباهاتشان و نقاط ضعفشان و تعیین اینکه چطور می‌توانند از این اشتباهات درس بگیرند، بزرگ می‌شوند. افرادی که بیشتر با واقعیت‌ها مواجه می‌شوند؛ به‌ویژه در موقع سختی‌ها بیشتر یاد می‌گیرند و چیزی را که می‌خواهند سریع‌تر نسبت به آنهایی که این کار را انجام نمی‌دهند به‌دست می‌آورند. این افراد، افراد خارق العاده و عالی هستند که من دوست دارم اطرافم باشند.

درحالی‌که این روش‌ها برای من خوب کار کرد؛ اما آن را درست مقابل روش‌هایی یافتم که باعث چالش‌های ارتباطی می‌شوند؛ به‌خصوص اینکه:

- درحالی‌که بیشتر مردم فکر می‌کنند یادگیری چیزهايي که به آنها یاد می‌دهیم، مسیر رسیدن به موفقیت است، باور دارم که تصور اینکه چه چیزی می‌خواهید و چطور به آن می‌رسید، مسیر بهتری است.
- درحالی‌که بیشتر مردم فکر می‌کنند داشتن جواب، بهتر از داشتن سوال است باور دارم که داشتن سوال بهتر است؛ زیرا منجر به یادگیری بیشتری می‌شود.
- درحالی‌که بیشتر افراد باور دارند که اشتباه کردن چیز بسیار بدی است باور دارم که اشتباه چیز خوبی است؛ زیرا باور دارم که با اشتباه کردن و واکنش نشان دادن نسبت به آنها چیزهای زیادی می‌آموزیم.
- درحالی‌که دیگران باور دارند که پیدا کردن نقاط ضعف شخصی چیز بدی است، من باور دارم که این کار خوبی است؛ زیرا اولین گام به سمت کشف چیزی است که شما می‌خواهید انجام دهید و نمی‌خواهید این نقاط ضعف جلوی مسیر شما را برای رسیدن به موفقیت بگیرند.

- درحالی‌که بیشتر مردم فکر می‌کنند درد چیز بدی است باور دارم که داشتن درد آدم را قوی‌تر می‌کند.

یکی از مزیت‌های 60 سال و اندی عمرم این است که می‌توانم به گذشته‌ام نگاه کنم تا ببینم که چطور این باورها برایم کار کرده‌اند و چطور مرا به این مرحله از زندگی‌ام رسانده است. من موفقیت‌های بی‌شماری را به‌دست آورده‌ام؛ اگرچه ممکن است موفقیت‌هایی باشند که شما آن را موفقیت ننامید.
من شرکت Bridgewater را از ابتدا تاسیس کردم و الان یکی از شرکت‌های موفق است و من جزو یکی از 400 نفر ثروتمند مجله فوربس هستم. اما این نتایج هیچ وقت هدفم نبوده است آنها تنها ته مانده نتایجم بوده است؛ به طوری‌که به‌دست آوردن آنها نمی‌تواند نشانی از موفقیت من باشد و صراحتا بگویم که من هیچ وقت آنها را خیلی فوق‌العاده نیافتم.
چیزی که می‌خواستم این بود که زندگی جالب و متنوعی که پر از یادگیری باشد داشته باشم و کار معنی‌دار و روابط معنی‌دار. احساس می‌کنم که اینها را به وفور به‌دست آوردم و از این بابت خوشحال هستم.
دنیای اقتصاد

بالا
 پروفایل ارسال پیغام خصوصی  

عنوان پست: توقع بی جا
پستارسال شده: چهارشنبه اردیبهشت 23, 94 12:28 pm 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

وقتی توقعات و انتظارات غیرمنطقی از دیگران داشته باشید یا به طور مداوم آنها را زیر میکروسکوپ قرار دهیم، فقط خودمان را اذیت کرده ایم.
این چیزها را از دیگران توقع نداشته باشید:

۱. توقع نداشته باشید که همه کارها را طبق استانداردهای شما «درست» انجام دهند.

2. توقع نداشته باشید که کامل باشند.

3. توقع نداشته باشید که با همه حرف هایتان موافق باشند.

4. توقع نداشته باشید که فکرتان را بخوانند.

5. توقع نداشته باشید که هر بار زمین خوردید، بلندتان کنند.

6. توقع نداشته باشید که آنطور که شما با آنها رفتار می کنید با شما رفتار کنند.

7. توقع نداشته باشید که همان آدمی بمانند که یک سال پیش بودند.

8. توقع نداشته باشید که همیشه همه چیز را با هم داشته باشند.

9. اگر خودتان به خودتان عشق نداده اید، توقع نداشته باشید که به شما عشق بورزند.

متن کامل: http://www.mardoman.net/life/notexpect

بالا

پستارسال شده: چهارشنبه خرداد 20, 94 9:17 am 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

وقتي فرد در موقعيتي قرار مي‌گيرد که انگيزه و هدف‌هايش براي ظهور رفتاري خاص در تعارض قرار مي‌گيرد دچار ترديد مي‌شود. ترديد تا زماني که فرد را به يک نتيجه مطلوب برساند طوري که بتواند مسئوليت تصميمي را که گرفته برعهده بگيرد، هيچ اشکالي ندارد، اما ترديد در همه جنبه‌هاي زندگي مي‌تواند باعث اختلال و اشکال در تصميم‌گيري افراد شود. درست است که مشورت و بررسي نظر افراد آگاه براي تصميم‌گيري مناسب است اما در صورت بيش از حد بودن مي‌تواند در تصميم‌گيري فرد اختلال ايجاد کند و همين موضوع زماني که مدام تکرار شود به اختلال‌هاي روان‌شناختي تبديل مي‌شود.
http://salamatiran.com/NSite/FullStory/ ... %9F&type=5

بالا

پستارسال شده: دوشنبه تیر 1, 94 1:05 pm 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

آشنا نوشته است:
یک مرد احمق هنگام صحبت با یک زن می گوید: " حرف نزن" ،
اما یک مرد عاقل می گوید: " وقتی لبانت بسته هستند، دهانت بسیار زیباست."
همیشه راه حل بهتری وجود دارد.

تاکنون به این فکر کرده‌اید چرا با وجود استعدادها، مهارت‌ها، تحصیلات بالا، جایگاه اجتماعی خوب و بسیاری از ویژگی‌های سطح بالایی که دارید باز به اصطلاح به آنچه می‌خواهید، نمی‌رسید؟
خیلی از ما از این نکته مهم غافلیم که تقریبا موفقیت هر کسی در زندگی شخصی اش به چگونگی تاثیر گذاری او بر دیگران و متقاعد کردن آنان وابسته است. متقاعد کردن اساسی ترین تکنیک برای پیشبرد چیزی است که ما خواهان آن هستیم.

مطلبی کوتاه در این مورد: http://7sobh.com/content/%D9%85%D8%AA%D ... %8C%D8%AA/

بالا

پستارسال شده: دوشنبه تیر 29, 94 11:25 am 
آفلاین
مدیر گروه
آواتار کاربر

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG
شاد ماندن به هنگامی که انسان در گیرودار کارهای ملال آور و پر مسئولیت است، هنر کوچکی نیست.
فردریش نیچه

معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.

بالا

پستارسال شده: دوشنبه مرداد 5, 94 1:02 pm 
آفلاین
کاربر تازه وارد

نمی دانم مشکل از کجاست ؟ شاید من مهارت زندگی کردن را نمی دانم.یک ماشین با ماشین من تصادف کرد .اول امد داد وهوار کرد که تقصیر توست.مردم ان اطراف امدن بهش گفتن خودت تقصیر داری وکمی صدایش را پایین اورد.بعد زنگ زدم پلیس .تا پلیس بیاد شروع کرد به زبان بازی که می دونم تقصیر خودمه.خسارت نقدی می دم و احتیاج به پلیس نیست ومن کار واجب دارم.خلاصه شما چه ادمی هستین؟ چرا به من اعتماد ندارین .من ادم با شخصیتی هستم. گفت بریم قیمت بگیریم .بعد از حرکت ماشین تازه متوجه شدم که فقط خسارت ظاهری نیست .چرخ کج شده .بهش گفتم .جواب داد .من در محل حادثه ندیدم وشما هم ندیدید .به من مربوط نیست؟؟؟خلاصه به هزار بد بختی ایستاد تا پلیس بیاد .تا پلیس ها امدن شروع کرد این به ماشین من زده.دور ماشین اش تصادف کرده بود.یک چراغ سالمهم نداشت .کلا صحنه تصادف وجای تصادف یک جای دیگه نشان داد.دست پلیس ها درد نکنه .گفتن شما ناداحت نباش ما خودمان بررسی میکنیم.خلاصه با تمام دروغ هایی که گفت.مقصر شناخته شد وگفت من نمیخواهم از کارت بیمه استفاده کنم.حالا تازه ماجرا شروع شد.هر چه زنگ می زدم طفره می رفت.ومن هم سفر باید می رفتم .زنگ زدم پس بیا بریم دادگاه.ا امدوجلوی ادم های توی خیابان فحش ونفرین کرد که این پولی که من می دم خرج سرطان بشه.حرف های زشت زد ومن هیچ جوابی ندادم .سرم شدید درد می کنه.حالم اصلا خوب نیست.

بالا

پستارسال شده: سه شنبه مرداد 6, 94 11:43 pm 
آفلاین
کاربر ساده

محل اقامت: خوزستان-بهبهان
:( الهی اهمیت نده عزیزم به قول دکتر هولاکویی به نقل از آقای آشنا وابسته به حرف و رفتار دیگران نباش. تو خدا رو داری عزیزم .به حرف گربه سیاه که بارون نمیاد بزار هرچی دلش میخواد بگه .موفق باشی

بالا

پستارسال شده: سه شنبه آذر 17, 94 10:41 am 
آفلاین
مدیر گروه
آواتار کاربر

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG
دوستان در کانالهای زیر در آپارات ، فیلم های خوبی در مورد آموزش مهارت های زندگی گذاشته شده است.

http://www.aparat.com/Shid24_SelfthinkingCh
و
http://www.aparat.com/Shid24_EffCommCh
و
http://www.aparat.com/arezoohadrfarhang

معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.

بالا

پستارسال شده: سه شنبه آذر 24, 94 8:37 pm 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

دانشمندان در مطالعه اخیر دریافتند افرادی که زندگی‌شان دارای معنایی است یا احساس «مفید» بودن می‌کنند، در طول دوره مطالعه کمتر در معرض بیماری‌های قلبی و مرگ قرار داشتند. هنوز به‌طور کامل مشخص نیست که چطور داشتن هدف در زندگی می‌تواند از قلب حفاظت کند؛ اما محققان می‌گویند راهبردهایی که به افراد برای یافتن معنایی برای زندگی کمک می‌کنند، می‌توانند به ارتقای سلامتی بینجامد.

محققان در بررسی رابطه میان هدف‌دار بودن زندگی و احتمال ابتلا به بیماری قلبی، به آنالیز ده بررسی قبلی شامل ۱۳۶ هزار نفر در ایالات‌متحده و ژاپن، پرداختند. میانگین سنی این افراد ۶۷ سال بود.
بعد حدود هفت سال پیگیری این جمعیت، ۱۴ بیش از 1500 نفر از داوطلبان به دلایل متفاوتی درگذشتند و ۴ هزار نفر دچار حملات قلبی، سکته‌های مغزی یا سایر مشکلات قلبی شدند. محققان دریافتند افرادی حس هدفمندی بیشتری در زندگی داشتند، به نسبت سایرین در طول مدت مطالعه حدود ۲۰ درصد کمتر در معرض مرگ قرار گرفتند.

بر اساس این مطالعه که سوم دسامبر «پزشکی سایکوماتیک: ژورنال پزشکی رفتاری» منتشرشده است، افرادی که گفته بودند زندگی‌شان معنایی دارد، با مشکلات قلبی کمتری روبرو شده بودند. برای مشخص شدن چگونگی رابطه میان داشتن هدف در زندگی و ارتقای سلامت باید تحقیقات بیشتری صورت پذیرد، اما این پژوهشگران می‌گویند هدفمندی ممکن است مانند سپری دفاعی از بدن در برابر واکنش‌ها به استرس حفاظت کند. همچنین هدفمندی ممکن است سبک زندگی سالم‌تر را ترغیب کند. البته، این مطالعه رابطه علت و معلولی میان هدف داشتن و زندگی طولانی‌تر را ثابت نمی‌کنند.
منبع: HealthDay (سپید)

بالا

پستارسال شده: چهارشنبه اسفند 18, 94 2:13 am 
آفلاین
کاربر تازه وارد

سلام
اینجا عضو شدم ولی احساس میکنم همه بی سر و صدا میان و میرن! یا اصن کسی نمیاد؟
در ابتدا بگم که کلی تاپیک ها رو گشتم و این تاپیک بهترین تاپیک برای صحبتم هست
بخاطر بیماری که دارم (ال جی) خب سخته که بخاییم محل های سر بسته کار کنیم
در ابتدا برای خانم ها میگم که اگر به فکر درامد هستید سعی کنید وسایلی بسازید که برای فروش باشه
برای مثال بافتنی
بجز اینکه استرس از شما دور میشه, میتونید کارتون رو به فروش بذارید (این طرح رو دیدم که دارم میگم)
کافیه کمی فعال بشید و بعد از ایجاد چندتا کار بافتنی, از کالاها, عکس بگیرید و هر جای اینترنت که میتونید (وبلاگ-تلگرام-وایبر-کلوپ وووو) تبلیغ کنید
بعد از مدتی که معروف شدید میتونید سفارش بگیرید و درامد خوبی هم داشته باشید
برای فروش هم میتونید با پست ارسال کنید
آقایون هم سعی کنید همین موارد و یا کالاهای دستی که میشه ساخت و برای فروش گذاشت رو دنبال کنید
اینها مواردی هست که میشه بخاطر شرایطمون انجام بدیم

یه چیزی هم یادم رفت
مورد دیگه ساخت تابلو پازل هست! به اینصورت که به تابلو فروشی ها مراجعه میکنید و سفارش دریافت میکنید
برای مثال یکنفر درخواست تابلو پازل 5000 قطعه میده و شما پازل 5000 قطعه مورد نظر رو درست میکنیدو بعد قاب میگیرد!! این مورد پول خوبی هم میده
البته باید حوصله زیادی داشته باشید

**آقای آشنا, بنده یه ایمیل براتون فرستادم.. آیا دریافت کردید؟

موفق باشید

بالا

نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 55 پست ]  به صفحه برو قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

پرش به:  
ایجاد شده توسط phpBB® Forum Software © phpBB Group
فارسی سازی و پشتیبانی phpBB توسط phpBBpersian.com