تکنیک EFT برای بهبود آی بی اس و استرس

مدیر انجمن: آرش

Re: تکنیک EFT برای بهبود آی بی اس و استرس

پستتوسط نسترن » جمعه اردیبهشت 20, 92 3:41 pm

اِلی جون،یه خلاصه از روش ئی اف تی صفحه 62 کتاب هست،من اونو با تغییر به زبان ساده تر و اضافه کردن نکات و تصویر اینجا گذاشتم،ولی باز اگر خواستی با دید بهتری انجامش بدی از صفحه ی 43 تا 62 بخوونی بهتره .یه توضحاتی هم از مقدمات ئی اف تی برای درمان آی بی اس از تجربه ی خودم، پستای اولم گذاشتم ،که اونا هم مفیده.

خلاصه ای از آموزش روش ئی اف تی

1 -ابتدا جملة ی تاكيدي خود را انتخاب کنید و سه بار تکرار کنید:
" با وجود اينكه دچار ______هستم ، ولي عميقاً و كاملاً شخصيت خود را قبول مي كنم . "
جای خالی مشکل مورد نظر شما می تونه باشه مثل آی بی اس ،استرس ،کم اشتهایی ،یبوست و یا غیره،البته من برای آی بی اس روی مشکل استرس و نگرانی تاکید می کنم
مثال:با وجود اينكه دچار استرس و نگرانی هستم ، ولي عميقاً و كاملاً شخصيت خود را قبول مي كنم

در نظر داشته باشید که در حين تکرار این جمله حتما نقطة دلريش را بماليد يا بر نقطة ضربة كاراته ،ضربه بزنيد .

من همیشه در این مرحله به نقطه ی ضربه ی کاراته که در دست هست ضربه می زنم و تا حالا با نقطه ی دلریش امتحان نکردم ،تصویرشو پایین قرار دادم:
تصویر
تصویر

-2 سپس در مرحله ی دوم حدود هفت بار بر هر يك از نقاط انرژي مذكور در ذيل ضربه بزنيد و در همان حال عبارت يادآوري را
در هر نقطه تكرار نماييد .
منظور از جمله ی یادآوری خلاصه جمله ی گفته شده در مرحله ی اول هست ،به عنوان مثال برای جمله ی مثال بالا کافیست هر بار حین ضربه به هر یک از نقاط ضربه یکبار بگویید استرس.
نقاط ضربه:
ابتداي ابرو ، انتهاي ابرو ، زير چشم ، زير بيني ، چانه ، استخوان ترقوه ، زير بغل ، زير سينه ،
انگشت شست ، انگشت اشاره ، انگشت مياني ، انگشت كوچك ، نقطة ضربة كاراته.
تصویر نقاطی که در بالا نوشته شده (البته تو این تصویر تعداد نقاط بیشتر هست اما من فقط نقاط نوشته شده در همین پست رو ضربه می زنم):

تصویر

-3 در حالي كه به طور پيوسته بر روي نقطه ی گاموت ضربه مي زنيد 9 كار زير را انجام دهيد .

( 1) چشم ها را ببنديد 2) چشم ها را باز كنيد 3) چشم ها را به سمت پايين و راست بگردانيد 4
چشم ها را به سمت پايين و چپ بگردانيد 5) چشم ها را بچرخانيد 6) چشم ها را در جهت عكس
بچرخانيد 7) آهنگي را دو ثانيه زمزمه كنيد 8) تا پنج بشماريد 9) آهنگي را دو ثانيه زمزمه كنيد .
تصویر نقطه ی گاموت:

تصویر

تصویر

-4 در مرحله ی آخر ،مرحله ی دو را تکرار کنید یعنی حدود هفت بار بر هر يك از نقاط انرژي مذكور در ذيل ضربه بزنيد و در همان حال عبارت
يادآوري را در هر نقطه تكرار نماييد .

ابتداي ابرو ، انتهاي ابرو ، زير چشم ، زير بيني ، چانه ، استخوان ترقوه ، زير بغل ، زير سينه ،
انگشت شست ، انگشت اشاره ، انگشت مياني ، انگشت كوچك ، نقطة ضربة كاراته

توجه : هر بار قبل از انجام ئی اف تی به شدت مشکل خود از یک تا ده نمره بدهید ،در صورت باقی ماندن مشکل جملة تاكيدي و عبارت يادآوري به نحوي تغيير مي يابند كه نشان
دهندة باقيماندة مشكل باشند .به طور مثال بگویید با وجود اینکه هنوز هم استرس دارم ،عميقاً و كاملاً شخصيت خود را قبول مي كنم . برای جمله ی یاد آوری هم بگویید باقیمانده ی استرس .
البته گاهی در صورت رفع نشدن مشکل لازم هست که جمله ی تاکیدی رو با توجه به سایر جنبه های مشکلتون تغییر دهید و انتخاب کنید .

منبع:کتاب راهنمای ئی اف تی برای آسودگی روح و جسم
http://www.irpdf.com/book-5326.html
نسترن
کاربر تازه وارد

محل اقامت: تهران

پستتوسط امیدوار » جمعه اردیبهشت 20, 92 11:05 pm

یککککککککک دنیا ممنونم ازت نسترن جان واقعا دست گلت درنکنه..
ببخش زحمت شد برات...
لطف بزرگی در حقمون کردی نسترن جون
شرمندت شدم..
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط نسترن » شنبه اردیبهشت 20, 92 12:24 am

خواهش می کنم،اگر برات موثر بود اینجا حتما بنویس :*
نسترن
کاربر تازه وارد

پستتوسط فریبا » دوشنبه خرداد 20, 92 9:03 pm

نسترن جان ممنون به خاطر اطلاعاتی که می دی کتابو دانلود کردم و امروز یه بار از روش تو کتاب استفاده کردم امیدوارم نتیجه ای داشته باشه چون واقعا دیگه خسته شدم.می دونین بدبختی وقتی شروع می شه که تو یه شهر کوچیک هم ساکن باشی یه دکتر روانشناس خوب پیدا نمی شه ده جلسه به خاطر آی بی اس رفتم تا شاید روحیه م خوب شه تمام ده جلسه دکترم گفت تو حرف بزن گفتم دکتر کی روشتونو شروع می کنین گفت روش من همینه مریض حرف می زنه تا خودشو بشناسه دلم واسه پولهام سوخت آینه هم می تونست این نقشو ایفا کنه.دیگه طب سوزنی و هیپنوتیزم و...که دیگه هیچ.
فریبا
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: آذربایجان/29 ساله/مجرد

پستتوسط نسترن » سه شنبه تیر 3, 92 2:29 am

فریبا جون ،این روشو استفاده می کنی بیشتر رو نگرانیات و چیزایی که باعث استرست می شه تمرکز کن ،اونا که از بین می رن و کمتر می شن ،آی بی است هم خیلی بهتر میشه و کم می شه ،ببین روشهای زیادی هست برای بهبود،نا امید نشو
نسترن
کاربر تازه وارد

پستتوسط NAHAL » چهارشنبه مرداد 2, 92 9:58 pm

مرسی نسرین جون خیلی وقت بود دنبال این کتاب میگشتم ممنون
خدا کنه بتونم این کتاب دانلود کنم این تکنیک برای همه چی خوبه هر موضوع هر بیماری
وحتا هرمشکل.....
امیدوارم همه بتونن امتحان کنن
بازم ممنون عزیزم
NAHAL

پستتوسط محمد » چهارشنبه مرداد 2, 92 10:42 pm

مرس نسترن جان. من کتاب رو دان کردم, در اولین فرصت انجامش میدم.. به نظرم باید خوب باشه.. خواستم ازت تشکر کنم.. مرسی
محمد
کاربر نیمه فعال

پستتوسط m1988 » یکشنبه مرداد 6, 92 9:29 pm

مرسی نسترن جان منم کتابو دانلود کردم دارم می خونمش.
whatever doesn`t kill you, makes you stronger
m1988
مدیر انجمن

پستتوسط نازگلک » یکشنبه مرداد 6, 92 10:47 pm

سلام نسترن جون من کتاب دانلودکردم ولی دوس دارم ویدیوشوداشته باشم این سایت گفتی انگلیسی حوصله ندارم ترجمه کنم میشه لینکشوبزاری؟؟؟؟؟؟؟
نازگلک
کاربر نیمه فعال

قبلی

بازگشت به تکنیک EFT

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان