انجمن بیماران آی بی اس، سندرم روده تحریک پذیر

بیماری IBS، درمان ای بی اس، نفخ، اسهال، یبوست، بی اختیاری، دردشکم
تاریخ : جمعه فروردین 31, 03 6:20 am

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

قوانین انجمن

برای مشاهده قوانین انجمن لطفا اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  به صفحه برو 1, 2  بعدی
نویسنده پیغام
پستارسال شده: یکشنبه بهمن 26, 92 12:19 am 
آفلاین
کاربر تازه وارد

با سلام
من از حدودای سال 87 به آی بی اس مبتلا شدم و به مرور زمان و با شوک های عصبی که بهم وارد شد شرایطم بدتر شد و تا یک ماه و نیم پیش به اوج خودش رسید.
تقریبا تمام راه های درمانی رو امتحان کردم؛ از متخصص های معروف گوارش گرفته تا درمان های گیاهی و ... .

از یک ماه و نیم پیش درمان با طب سوزنی رو به عنوان آخرین راه شروع کردم و خواستم تجربیاتمو در اختیار همه کسانی که هم درد من هستن قرار بدم.

اتفاقی که توی این مدت برای من افتاده اینه که میتونم به جرات بگم 70درصد مشکلات من به طور کامل رفع شده.

باورش برای خودم ام سخته اما خب این اتفاق واقعا افتاده. متاسفانه همه ما فکر می کنیم برای خوب شدن باید کیلو کیلو دارو بخوریم، اما طب سوزنی به من ثابت کرد که درمان، الزاما دارو خوردن نیست (چه گیاهی چه شیمیایی).

من این مطلب رو ایجاد کردم که هر کسی هر پرسشی در رابطه با این موضوع داره ازم بپرسه؛ شاید بتونم کمکی کرده باشم.
من سعی می کنم تا جایی که وقتم اجازه بده در اولین فرصت جواب پرسش های دوستان رو بدم.

فقط دو تا نکته رو حتما رعایت کنید:
1- درمان من به روش "کات گوت" یا "امبدینگ" داره انجام میشه که خیلی برای آی بی اس موثره؛ پیشنهاد اکید می کنم که دنبال پزشکی بگردید که از این روش برای درمان استفاده کنه. برای آگاهی بیش تر در مورد این روش روی لینک زیر کلیک کنید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF
2- قبل از انتخاب پزشک، خوب تحقیق کنید و یه فرد قوی و کاردان رو برای این کار گیر بیارید؛ چون توی این زمینه نمیشه به هر کسی اعتماد کرد. من برای این که این مطلب جنبه تبلیغ پیدا نکنه، اسم پزشک معالجم رو نمیارم. اگه کسی احیانا خواست از طریق پیام خصوصی بهش میگم.(در ضمن من تهران هم نیستم).

*نکته آخر: طب سوزنی روی 5% انسان ها هیچ اثری نداره.

بالا
 پروفایل ارسال پیغام خصوصی  

پستارسال شده: یکشنبه بهمن 27, 92 9:18 am 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
خوب مهمترین سوال اینه که ای بی اس شما از چه نوعی بود و علائم بیماریتون چی بود؟
آیا با این روش درمان شدی یا هنوز در حال انجام دادن طب سوزنی هستی؟
به نظر می رسه اطلاعات خوبی در این زمینه داری، اصولا مکانیزم طب سوزنی در این مورد چطوریه ؟
نظر من اینه که اسم دکتر را بصورت عمومی اعلام کنید.

بالا

پستارسال شده: یکشنبه بهمن 27, 92 1:21 pm 
آفلاین
کاربر تازه وارد

آی بی اس من از نوع یبوست بود و بقیه علائم ام با بقیه مشترک بود (مثل نفخ و التهاب و درد ...).
من برای درمان، نیاز به سه نوبت کات گوت دارم که تا به حال دو نوبت رو انجام دادم و نوبت بعدی قراره اول اردیبهشت ماه انجام بشه.
مکانیزم طب سوزنی به این صورته که با تحریک کردن اعصاب قسمت های مورد نظر، بدن رو به حالت اولیه برمی گردونه، یعنی به قبل از این که به این بیماری مبتلا بشیم.
من هنوز نظرم بر اینه که اسم پزشکم به صورت عمومی اعلام نشه.

بالا

پستارسال شده: یکشنبه بهمن 27, 92 1:57 pm 
آفلاین
کاربر نیمه فعال

اقا احسان اگه میشه یکم بیشتر دز مورد یبوستتون توضیح بدید و حالتهایی که براتون پیش میاد منم مشکل یبوستو دارم اگه این روش جواب بده خیلی عالیه.ارزش امتحان کردنشو داره
این روشو هم تو گوگول سرچ کردم مث اینکه از نخهای قابل جذب استفاده میشه
اگه حوصله دارید توضیحات بیشتری از این روش بگید برامون و اینکه این روش دردی هم داره

بالا

پستارسال شده: یکشنبه بهمن 27, 92 3:21 pm 
آفلاین
کاربر فعال

سلام آقا احسان
شما مشکل بی اختیاری هم داشتید ؟ منم با نظر دوستان موافقم لطفا عمومی نام پزشکتونو بگید و اینکه چه شهری هست؟

بالا

پستارسال شده: یکشنبه بهمن 27, 92 9:59 pm 
آفلاین
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله
منم کسی رو میشناسم که با تلفیق طب سوزنی و طب سنتی آی بی اسش کامل خوب شده..آی بی اسشم از نوع اسهال بوده خودشم اسهال واقعا شدید
ولی متاسفانه تاحالا از هیچ طریقی نتونستم باهاش حرف بزنم...
آقا احسان یعنی درکل فقط 3جلسه طب سوزنی انجام میشه؟
من یه بار با یه دکتر طب سوزنی مشورت کردم بمن گفت به 8الی 10 جلسه نیاز داری ..البته آی بی من ازنوع بی اختیاری نیست

بالا

پستارسال شده: یکشنبه بهمن 27, 92 11:55 pm 
آفلاین
کاربر تازه وارد

پاسخ gunner : مشکل یبوست من به صورتی بود که احساس تخلیه ناتمام رو به صورت دائم داشتم(میتونم بگم 24ساعت شبانه روز). به این صورت که صبح که از خواب پامیشدم و میرفتم دستشویی یبوست داشتم و به محض خوردنِ یه چیزی حتا یه شکلات، احساس دستشویی رفتن بهم دست می داد اما وقتی می رفتم بازم تخلیه کامل انجام نمی شد و همچنان درد و التهاب رو داشتم. علاوه بر این موارد من کافی بود که یه ذره شکم ام رو بدم داخل، به محض این که این کارو انجام می دادم، به سرعت احساس التهاب و دل پیچه بهم دست می داد، اما خب الان حدود 70درصد این مشکلات رفع شده.
در مورد این روش از طب سوزنی درست متوجه شدید؛ یه سری نخ ها به طول حدودا یک سانتی متر با سوزن های مخصوصی زیر پوست قرار می گیره و این نخ ها کار سوزن رو انجام میدن (انگار که هر روز دارین طب سوزنی میشید). اما در مورد درد: اگه بگم درد نداره دروغ گفتم؛ در واقع اگه سوزنی به بدن وارد بشه و شما دردی احساس نکنید، این فایده ای نداره، چون اعصابی که مشکل داشته تحریک نشده. به قول دکترم: هر چی بیش تر سوزن درد بگیره، یعنی درست به هدف خورده و این نشون میده که اعصاب اون قسمت بیش ترین مشکل رو داشته.

پاسخ نگار:
من مشکل بی اختیاری کم داشتم اما زمانی که عصبی می شدم این اتفاق می افتاد و خیلی ام آزار دهنده بود. من اسم پزشکم رو برای همه دوستان از طریق پیام خصوصی می فرستم. به من اجازه بدین که اسمشون رو توی تالار عمومی نیارم، چون شاید خودشون راضی به این موضوع نباشن؛ (در ضمن من اصفهان هستم و پزشکم ام توی اصفهانه)

پاسخ امیدوار:
من به طب سنتی اعتقاد دارم اما در مورد آی بی اس نه؛ چون خودم زیاد از داروهای گیاهی استفاده کردم و نتیجه نگرفتم اما به قول شما شاید بشه به عنوان یه مکمل برای طب سوزنی ازش استفاده کرد. تا جایی که من اطلاع دارم طب سوزنی به سه روش داره انجام میشه: یه روش که همون سوزن هایی هست که وارد بدن میشه و برای یه مدت زمانی توی مطب باید داخل بدن باشه و بعد اونا رو در میارن و دوباره نوبت بعدی به همین ترتیب. برای این روش حداقل هفته ای سه بار باید به مطب مراجعه کنید، که این روش خیلی وقت گیره و باعث میشه آدم از کار و زندگی بیفته. یه روشی هم هست که یه سری ساچمه ها داخل گوش می زنن و اونا باعث تحریک اعصاب بدن میشن. این روشم تا جایی که من اطلاع دارم بیش تر برای زیبایی و این جور حرفا استفاده میشه. اما روش کات گوت نیازی به مراجعه های پی در پی به مطب نداره. من سه جلسه کات انجام میدم. اثربخشی این سه جلسه کات، چندین برابره روش اولی هست که گفتم. چون که این نخ ها نقش سوزن ها رو توی روش اول انجام میدن. با این روش شما چه خواب باشید، چه بیدار، نخ ها به تحریک اعصاب اون قسمت از بدن مشغول هستن و نقش سوزن های روش اول رو ایفا می کنن.

در ضمن توی این روش یه تیر و چند نشون می زنین. به عنوان مثال در مورد خوده من، هم خیلی آرامش گرفتم، هم استرس هام خیلی کم شده، ریزش مویی هم که داشتم قطع شده و سه چهار کیلو اضافه وزنی ام که داشتم، داره کم میشه. در واقع طب سوزنی بدن رو به یه تعادل نسبی می رسونه. به شرطی که عادت های بد زندگی اصلاح بشه.

دوستان من وقت چندانی ندارم اما سعی می کنم بازم اگه سوالی بود تو اولین فرصت جواب بدم؛ چون واقعا این دوران رو به شدیدترین حالت گذروندم و میدونم که بعضی وقتا آدم به مرگ خودشم راضی میشه.

بالا

پستارسال شده: دوشنبه بهمن 28, 92 3:09 pm 
آفلاین
مدیر انجمن

واقعا ازتون ممنونم آقا احسان که باحوصله جواب دادین..
راستی نظر خود دکترتون چیه؟ واقعا بااین روش شما کاملا خوب میشین.. احتمال داره بعد اینکه یه مدت زمانی از طب سوزنی شما گذشت بازم علایم برگرده؟

بالا

پستارسال شده: دوشنبه بهمن 28, 92 11:24 pm 
آفلاین
کاربر تازه وارد

مخلصیم
والا دکترم ام عقیده اش اینه که درمان صد در صدِ این بیماری شاید یه کمی دور از دسترس باشه
اما میگه اگه یه سری عادت های بدی که الان دارم رو اصلاح کنم، به این درجه از بهبودی هم می رسم. (عادت های بدی مثل زیاد خوابیدن، به موقع غدا نخوردن، صبحانه نخوردن، عصبی نشدن و ...)
در مورد برگشتن علایم باید بگم، طب سوزنی یکی از پایدارترین درمان هاست. درمان زمان بری هست اما به صورت پایه ای و ریشه ای درمان می کنه و تا جایی که من تحقیق کردم، خیلی بعیده که برگشت کنه. به نظره من اگه بعد از این درمان نیاز باشه آدم سالی یه نوبتم کات بزنه بازم ارزششو داره که البته فکر نمی کنم این جوری باشه. چون دکترم گفت نوبت سوم ام (که اردیبهشت ماه هست)، برای اینه که درمان تثبیت بشه و دیگه برگشتی نداشته باشه.

بالا

پستارسال شده: پنج شنبه اسفند 1, 92 3:53 pm 
آفلاین
مدیر انجمن

چه خوب ایشالا شما باهمین روش درمان میشین و هیچ وقت دیگه روی آی بی اس رو نمیبینین:‏)‏
قیمت هرجلسه کات چقدر میشه؟
من میخوام برا استرسم یه راه درمانی پیدا کنم چون استرسم بیماریمو خیلی شدیدتر میکنه که اونم به نظر میرسه طب سوزنی گزینه ی خوبی باشه

بالا

نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  به صفحه برو 1, 2  بعدی

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید