انجمن بیماران آی بی اس، سندرم روده تحریک پذیر

بیماری IBS، درمان ای بی اس، نفخ، اسهال، یبوست، بی اختیاری، دردشکم
تاریخ : پنج شنبه اردیبهشت 6, 03 10:23 pm

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

قوانین انجمن

برای مشاهده قوانین انجمن لطفا اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 87 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
نویسنده پیغام
پستارسال شده: شنبه فروردین 7, 95 11:49 pm 
آفلاین
کاربر تازه وارد

البته که استرس روی ریزش مو تا رشد ناخن قلب مغز کبد و صد البته روده تاثیر داره سوال من اینه که با تمام عوارض و علائمی که ما درگیرش هستیم چرا برخی داروها از جمله انتی بیوتیک میتونه برای مدتی و شاید همیشه تمام علایم رو از بین ببره خود من علایمی که گفتم تو پست بالا رو داشتم و با خوردن مترونیدازول از بین رفت دل پیچه دفع ناقص بوی دهان رفلاکس و ... البته موقت بود متاسفانه به هر حال من مطمئنم عامل آی بی اس چیزی غیر از اعصاب و استرس هست بعضی مواقع فکر میکنم حتی مسری هم هست امیدواریم یک روز مثل عامل زخم معده و اثنی عشر عامل این هم پیدا بشه

بالا
 پروفایل ارسال پیغام خصوصی  

پستارسال شده: یکشنبه فروردین 8, 95 9:02 am 
آفلاین
کاربر نیمه فعال

سلام جناب شهرام...
بله من هم نظرم مثل شماست...بعضی دوستان مشکل استرس دارن و با کنترلش بهبود پیدا میکنند
من هم میگم استرس فقط کنترل کننده است نه درمان و نه عامل بیماری.
لینک زیر در این مورد صحبت گرده اگه اطلاعاتتونو اوونجا هم بذاریدد بهتره
viewtopic.php?f=50&t=862

بالا

پستارسال شده: یکشنبه فروردین 8, 95 9:20 am 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
شهرام. نوشته است:
سلام بچه ها توی سایت مرکز بیماریهای گوارشی تحقیق جالبی دیدم که ترجمه اون رو براتون میگذارم .............................

مطلب مفید و جالبی است.

بالا

پستارسال شده: یکشنبه فروردین 8, 95 9:23 am 
آفلاین
مدیر ارشد
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
شهرام. نوشته است:
البته سمی که این کلستریدیوم وارد بدن میکنه ظاهرا زیاد نیست که باعث مرگ انسان بشه ولی اونقدر هست که بتونه باعث مثلا sibo بشه نمیدونم بهتره دوستان عزیزی که تجربه زیادی دارند نظر بدهند یه چیزه دیگه بچه ها شما هم موافقید که ای بی اس احتمالا توسط یک باکتری یا قارچ یا انگل یا چیزی شبیه به این بوجود میاد تا اینکه بگیم عصبیه ؟

من هم معتقدم که روزی علت اصلی آی بی اس کشف می شود و دیگه کمتر در مورد نقش استرس و مسائل روانی در مورد این بیماری صحبت می شود.

بالا

پستارسال شده: دوشنبه فروردین 9, 95 5:58 pm 
آفلاین
کاربر تازه وارد

اسپاسم روده چيست؟به سفت شدن روده و انقباضات غير طبيعي روده اسپاسم عصبي روده ميگن.روش هاي زيادي يه درمان اسپاسم عصبي روده كمك ميكنه كه يكي از اونراه ها خوردن گياهاني نظير بابونه،نعنا،آويشن و گياه انغوزه هست.گياه انغوزه گياهي است كه در كوه ها و در فصل بهار رشد ميكنه.
تاثير انغوزه بر گوارش:هضم کننده غذا است؛درمان کننده بواسیر؛ضد اسپاسم روده ای؛ضدنفخ
این گیاه با طعمی قوی‌تر از پیاز یا سیر به شکل گم رزین یا محلول همچنان در دسترس است. در داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی سالم و محلی نیز به عنوان نگهدارنده یا ادویه به فروش می‌رسد. گاهی به میزان کم در برخی از شکلات‌ها، نوشابه ها، چاشنی‌ها و سس‌ها به کار می‌رود.
چون اين گياه تلخ است در صورتي كه خودتان اين گياه رو از كوه ها پيدا كردين و تصميم به استفاده ي اون داشتين ابتدا بايد گياه رو بخار پز كرد تا تلخي اون از بين بره و با ماست و دوغ مخلوط كنين و همراه غذا ميل كنين.
هر كسي از يه راهي از شر اين بيماري راحت ميشه.كه بدليل تاثيري كه بر هضم غذا داره و از اسپاسم روده جلوگيري ميكنه بعد از مصرف تاثيرشو از همون روز اول در بدنم حس كردم و تقريبا تا 70 درصد باعث بهبود بيماري من شد.
مشكل در اجابت مزاج.نفخ شكم و دل درد خفيف در ناحيه پايين ناف از علائم بيماري من بود.كه با مصرف اين گياه علائم بيماري من و مخصوصا مشكل اجابت مزاج بيماري من تا حدود زيادي برطرف شد.
شما هم تجربياتتون و اطلاعاتتون رو در مورد گياهان طبيعي نظيربابنه تاره(نه اونايي كه در عطاريو موجوده)و نعناي تازه و گياهان ديگه رو در دز اين سايت بزارين.ممنون

بالا

پستارسال شده: سه شنبه مرداد 23, 97 9:24 am 
آفلاین

با عرض سلام و خسته نباشید
تاپییک جنابعالی را خواندم
بنده ماه رمضان امسال روزه گرفتم و فقط یک وعده افطار می خوردم
دقیقا روز عید فطر دچار اسهال و حالت تهوع شدم
طبق دستور دکتر دارو مصرف کردم و بعد سه روز خوب شدم.اما از روز چهارم سر معده ام شروع به سوزش کرد به دکتر فوق تخصص گوارش مراجعه کردم با آزمایش مشخص شد که هلیکوباکتری دارم.(روزانه آموکسی سیلین،مترونیدازول،امپرازول و بیسموت) مصرف کردم.چند روز اول خیلی بی رمق شده بودم به دکتر دیگری مراجعه کردم و گفت به همراه آنها حتما سه قاشق شربت معده هم بخور.بهتر شدم اما از همان موقع درد دیگری به سراغم آمد.درد در زیر شکم در سمت راست.صبحها هم اینطوری بودم فقط و با سه چهار بار اجابت مزاج درد خوب می شود.البته مدفوع نه به صورت اسهال هست نه به صورت یبوست.عادی اما دفعه دوم سوم یه مقدار شل هست.با تحقیق در اینترنت فهمیدم که علائم IBS را دارم.البته یکی دو دکتر گفتن که به علت آنتی بیوتیکها بوده که باکتریهای مفیدت را از بین برده.الان حدود 1یکماه هست که این مشکل را دارم.یادمه گفتین برای درمان هلیکوباکتری چندین داروی جدید اومده اما چون دکترها به روز نیستند همچنان داروهایی میدن که برای سال 1900 هست.چند خواهش از جنابعالی داشتم.معرفی پزشک خوب.بنده باز هم آزمایش خون دادم ببینم آیا هلیکو برطرف شده یا نه؟اگر داروی جدیدی مد نظرتون هست به بنده پیشنهاد کنید.و آیا با یکماه این علائم میشه گفت IBS؟ چون پزشکان معتقدند حداقل بایستی 3 تا 6 ماه این علائم را داشته باشین.بنده اسهال،یبوست،خون در مدفوع،خستگی و کاهش وزن اصلا نداشته ام.ببخشید سرتون را در آوردم ممنونم از راهنمایی شما دوست گرامی

بالا

پستارسال شده: سه شنبه آبان 22, 97 8:16 pm 
آفلاین

سلام دوستان
وقت همگی بخیر،من دکتر حسینی هستم،در حیطه انواع اختلالات روان تنی و حوزه اختلالات کارکردی گوارش از جمله سنرم روده تحریک پذیر کار می کنم

در حال شکل دادن پژوهشی در این حوزه هستم،مدیر گروه را نمی دونم چطور باید بهش پیام بدم و شرایط همکاری را بررسی کنم

بالا

نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 87 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

پرش به:  
ایجاد شده توسط phpBB® Forum Software © phpBB Group
فارسی سازی و پشتیبانی phpBB توسط phpBBpersian.com