domperidone

مدیر انجمن: آرش

domperidone

پستتوسط mehfarj » سه شنبه اردیبهشت 24, 92 1:18 pm

سلام
یکی از دوستان که مشکل نفخ ،یبوست وسرووصدای شکم داره میگفت دکترش این دارو رو به همراه (کولفاک یا مبروین135)داده بهش وحالشو خیلی بهتر شده اصلا حرفای خودشو میذارم:
سلام دوستان
من با رژیمی که گرفتم تونستم مشکلم غیر از یبوستم رو رفع کنه،ولی همونطور که تو پست های قبلم گفتم برای رفع کامل این مشکل رفتم پیش یه دکتر واقعا کاردرست، نه اونایی که فقط بیمار رو مثل مشتری سر بازار میبینند، بعدش همه چیزرو بهش گفتم اونم نسخه دو قرص برای رودم و یه قرص برای اعصاب(که البته من ازشون مصرف نکردم) بهم داد،گفتش نحوه مصرفشون هم اینطوریه که یک دونه از هر دوتا رو هر دوازده ساعت باید مصرف کنی تا شش ماه، من طی این مدت به رژیم غذاییم داشتم عادت می کردم حالا با وجود این قرص که طی این دو ماه مصرف کردم روده بزرگم راحت هر چیزی رو هضم میکنه و نه از یبوست و نه از نفخ خبری هست.
حالا شما هم برید پیش دکتر بگید این نسخه رو براتون بنویسه چون داروخونه با نسخه پزشک بهتون این قرصا رو میده...
روده Colofac
روده Domperidone 10mg
البته بگم یخورده گرونن اما چاره چیه ماها مجبوریم،خواهش میکنم بچه ها این یه راه رو هم برید ببینید چی میشه، من مطمئنم که حداقل اینا میتونن روده بزرگ رو ارومش کنن.
mehfarj
کاربر فعال

Re: domperidone

پستتوسط mokhtare » چهارشنبه خرداد 8, 92 2:08 pm

نام تجاری:DomperidoneHexal®

نام ژنریک:Domperidone

تولید کننده:Hexal

وارد کننده: بهستان دارو

دسته دارویی: ضد تهوع و استفراغ

اشکال دارویی: قرص های 10 میلی گرمی

مکانیسم اثر: DomperidoneHexal®آنتاگونیست گیرنده های دوپامینی بوده و با کمک به تسریع تخلیه معده از ایجاد احساس تهوع و استفراغ ممانعت مینماید.

فارماکوکینتیک: فراهم زیستی سیستمیک DomperidoneHexal®15% بوده و کمترین زمان رسیدن به حداکثر غلظت پلاسمائی پس از مصرف خوراکی این دارو 1 ساعت میباشد. همچنین میزان پروتئین باندیگ آن حدود 90% محاسبه گردیده است. این دارو از سد خونی-مغزی عبور نمیکند و حدود 30% آن طی 24 ساعت از راه ادرار دفع میگردد.

موارد و مقدار مصرف:DomperidoneHexal®در درمان تهوع و استفراغ ناشی از تخلیه آهسته محتویات معده (گاستروپارزی: احساس پری یا باد کردن معده بلافاصله پس از مصرف غذا و بی اشتهایی ناشی از آن)، پیشگیری از عوارض گوارشی ناشی از مصرف داروهای شیمی درمانی یا ضد پارکینسون تجویز میگردد. همچنین این دارو باعث تسریع تخلیه معده و بهبود علائم سوء هاضمه می شود. همراه با ضد دردهائی مانند بروفن، استامینافن و سلکوکسیب تاثیر خوبی در درمان میگرن نیز دارد. بر خلاف متوکلوپرامید تزریقی عارضه اکستراپرامیدال با مصرف این دارو ایجاد نمی شود. مقدار معمول مصرف DomperidoneHexal®20 -10 میلی گرم (1تا 2 قرص) 3 تا 4 بار در روز و ترجیحاً نیم ساعت قبل از غذا میباشد.

عوارض ناخواسته: این دارو با تاثیر بر افزایش ترشح پرولاکتین پلاسما، باعث گالاکتوری یا ژنیکوماستی میگردد.همچنین میتواند باعثکاهش لیبیدو، راش و واکنشهای آلرژیک شود.

تداخلات دارویی:DomperidoneHexal®مانند متوکلوپرامید با بروموکریپتین تداخل آنتاگونیستی دارد. همچنین ضد دردهای اوپیوئیدی و آنتی موسکارین ها میتوانند جذب این دارو را آنتاگونیزه نمایند. تجویز همزمان آن با کتوکونازول باعث بالا رفتن غلظت پلاسمائی DomperidoneHexal®تا 3 برابر میزان عادی میگردد. همچنین با مهار کننده های CYP3A4مانند اریترومایسین و ریتوناویر تداخل داروئی دارد.

موارد منع مصرف: DomperidoneHexal®در مواقع وجود آلرژی به ترکیبات دارو، انسداد و یا خونریزی دستگاه گوارش منع مصرف دارد. همچنین در بیمارانی که با ریلیز پرولاکتین مواجه میباشند نمیبایست مصرف گردد. این دارو را نمیبایست جهت پروفیلاکسی تهوع و استفراغ به مدت طولانی و مزمن استفاده نمود.

نکات قابل توصیه و موارد احتیاط: تجویزDomperidoneHexal®در پروفیلاکسی بعد از اعمال جراحی جهت جلوگیری از وقوع تهوع و استفراغ توصیه نمیشود.

مصرف در بارداری و شیردهی:DomperidoneHexal®در گروه C تقسیم بندی میگردد. اگرچه به میزان اندکی در شیر مادر ترشح میشود، اما تا کنون هیچگونه گزارش منفی در مورد مصرف آن در دوران شیردهی وجود ندارد.

شرایط نگهداری: DomperidoneHexal®در دمای اتاق (25-15 درجه سانتیگراد) نگهداری میگردد.
آواتار کاربر
mokhtare
کاربر فعال

محل اقامت: tehran

Re: domperidone

پستتوسط بامداد » دوشنبه مهر 4, 95 1:24 am

کس دیگه ای تجربه مصرف این قرص رو داره؟
بامداد
کاربر ساده

بازگشت به • داروها - درمان سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان