تجربه من از ibs

مدیر انجمن: آرش

تجربه من از ibs

پستتوسط amir0914 » شنبه مرداد 27, 97 11:44 pm

با عرض سلام خدمت دوستان، روزی که دانشجو بودم و کم سن یهو سر کلاس متوجه تغییراتی درشکم خودم شدم که کاملا غیرعادی بود وقتی از کلاس بیروم اومدم متعجب شده بودم خونه که رفتم بازم اون علائم بود فک میکدم شاید استراحت کنم خوب میشه اما اون روز نمیدونستم که با هیولای ibs باید عمری مبارزه کنم. هر روز دکتر میرفتم و علائم هم بیشتر و بیشتر میشد تا جایی که داشنگاه رو کنار گذاشتم. افسرده و گوشه گیر شده بودم، انواع داروهای گیاهی امتحان کرده بودم و هر دکتری هم که میرفتم کلی داروی اعصاب برام تجویز میکردن، اما من مطمئن بودم که مشکل از اعصاب من نیست، چون من ذاتا شاد و فعال بودم به همین خاطر تن به هیچ قرص افسردگی ندادم. سال ها گذشت و من دست و پنجه نرم میکدم، اما حدود یک سال پیش تصمیم گرفتم به جای خود درمانی علمی برخورد کنم و یک فوق تخصص گوارش انتخاب کردم و قرار شد مرحله به مرحله آزمایش های پزشکی رو انجام بدم. مشاهدات مرحله اول :

- کمبود شدید ویتامین D
- نشانه های وجود هلیکوباکتری (عفونت معده) از آزمایش خون
- کلسترول بالای خون

وقتی در مورد این ها تحقیق کردم متوجه شدم ارتباط مستقیمی بین ویتامین D و ibs وجود داره، برای مشخص شدن دقیق هلیکوباکتری پیش همون دکتر آندوسکپی و نمونه برداری شدم، که مشخص شد معده من شدیدا هلیکوباکتری داره، به همین خاطر دو دوره آنتی بیوتیک مصرف کدم و عفونت برطرف شد. و بعد از این طبق نظر پزشک ویتامین D 50000 هر دو هفته یکبار مصرف میکدم و 4 ماه به همین منوال ادامه دادم و برای کلسترول هم باشگاه میرفتم و غذاهای چربی رو خیلی کم کردم، بعد از مدتی حدود 70 درصد خوب شده بودم. بعد از این مدت یک دوره داروی Xifaxan مصرف کردم که البته نمونه آلمانی این قرص را از داروخانه 13 آبان تهران تهیه کردم، بعد از این دوره در عین ناباوری کاملا خوب شده بودم.
و الان هم هم از لحاظ اصول تغذیه و بهداشت و سطح ویتامین ها مخصوصا ویتامین D خیلی رعایت میکنم و تقریبا از یادم رفته این بیماری مهلک.
امیدوارم شما هم استرس ندید به خودتون و کاملا خونسرد به دنبال راه حل باشید و حتما سطح ویتامین D خودتون رو چک کنید. امیدوارم هر چه زودتر به زندگی طبیعی برگردید.
amir0914

Re: تجربه من از ibs

پستتوسط abbas » شنبه شهریور 3, 97 7:35 am

منم در سه آزمایش قبلی که دادم بررسی کردم دیدم ویتامین D پایینه
ممنون از شیر کردن اطلاعاتتون
با یه دکتر حتما مشورت میکنم بزودی
abbas
کاربر حرفه ای

محل اقامت: فارس

بازگشت به • داستان زندگی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان