رژیم غذایی ضد نفغ بصورت هفته ای

مدیران انجمن: آرش, آشنا

Re: رژیم غذایی ضد نفغ بصورت هفته ای

پستتوسط shahryar » چهارشنبه مهر 10, 92 11:54 pm

سلام .دوستان به نظرم من غیر ازغذاهای فست فود که برای افراد سالم هم مضره.وچند نوع از سبزیجات تحریک کننده مامیتونیم هرغذایی بخوریم ولی باید این هنرو داشته باشیم که هنگام غذا خوردن یا بعدش کلا بهش فکرنکنیم.میدونم که فکرنکردن بهش خیلی سخته. ولی من چند باری امتحان کردم جواب داده.مثلا امسال من بعد از نزدیک پنج سال دارم کم کم لبنیات مصرف میکنم.مثلا من هیچ وقت جرات نمیکردم به خامه حتی نگاه کنم چه برسه که هر روز صبح خامه مصرف کنم که الان یه مدتیه دارم مصرف میکنم ومشگلی برام پیش نمیاد.هرچند که کلا اول صبحها نزدیک هفت ساله که بارم کابوس واره ولی اینو فهمیدم که ربطی به نوع صبحانه نداره کلا بیشتر اوقات حمله صبحگاهی رو دارم.
یا آرزوی سلامتی باری همه یاعلی خداحافظ
اگر تنهاترین تنها شوم بازهم خدا هست.
shahryar

Re: رژیم غذایی ضد نفخ بصورت هفته ای

پستتوسط آرش » پنج شنبه مهر 11, 92 8:45 am

من خيلي از مواد غذايي را مصرف نمي كنم و خامه هم آخرين بار يادم نمي ياد كه چه زماني خوردم. البته من قبل از اينكه اي بي بگيرم به شير حساسيت داشتم.
صبح ها بعد از صبحانه دچار حالت دستشويي ميشم كه اگر بخوام منتظر بمونم كه برم توالت ممكنه طول بكشه تازه صددر صد هم نيست و اگر با همين حال برم سركار اين استرس را دارم كه بين راه تو اتوبوس يا تاكسي توالتم بگيره. اين زمانيه كه حالم به نسبه خوب باشه اگر تو وضعيت بد باشم كه همون اول صبح يك توالت با مدفوع شل دارم كه گند ميزنه به تمام روزم.
زندگي من با اي بي اس ميتونه موضوع يك فيلم كمدي باشه البته براي خودم كه اصلا خنده دار نيست. :(
آخرین بار توسط آرش در پنج شنبه مهر 11, 92 8:29 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط امیدوار » پنج شنبه مهر 11, 92 12:43 pm

وایی منم همیشه وحشت اینو دارم که تو اتوبوس یا تاکسی و ترافیک دستشوییم بگیره.. کلا ازبس این روده ها باهامون سرلج دارن که تاوقتی خونه هستی ،همه چی اوکی هستش ولی همین ک میخوای وارد جایی بشی ک دستشویی نیس این روده های لعنتی شروع میکنن به خودنمایی..

شهریار جان منم باشما موافقم کلا نمیدونم چرا صبح ها اوضاع شکممون مساعد نمیشه...

بچه ها کلا این رژیم غذایی برای همه مون متغیره.. اینو باید خودمون پیداش کنیم که روده هامون به چی حساسه به چی نیس..فقط تنها چیزی که اکثریتمون توش مشترکیم اینه که هممون به شیر حساسیم.. و شیر منبع مهمه کلسیمه و باید سعی کنیم کمبود اونو تو بدنمون یه جوری جبران کنیم.. مثلا دیده شده شیر وقتی با موز ، کاکائو یا عسل مخلوط میشه نسبت به شیر خالص اون حالت نفاخی نداره اگه به شیر این مدلی حساسیت نداشتین حتما بخورین وگرنه حتما زیر نظر پزشک قرص های کلسیم و ویتامین دار بخورین که خدای نکرده پوکی استخوان و هزار تا درد و بلای دیگه نگیریم :cry: .
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط آرش » پنج شنبه مهر 11, 92 7:50 pm

المیرا نوشته است:بچه ها کلا این رژیم غذایی برای همه مون متغیره.. اینو باید خودمون پیداش کنیم که روده هامون به چی حساسه به چی نیس..فقط تنها چیزی که اکثریتمون توش مشترکیم اینه که هممون به شیر حساسیم..

- درسته ولي با اينحال يه سري غذاهايي هستند كه فكر كنم اكثرا باهاش مشكل داشته باشن. مثلا: چاي و قهوه، شكلات ،شير ، حبوبات، سير و پياز، سبزيجات خام مثل كلم، بعضي ميوهاي شيرين و ملین مثل هندوانه و طالبي و گلابي . . .، آب ميوه ها صنعتي، آجيل خام . . .
و شیر منبع مهمه کلسیمه و باید سعی کنیم کمبود اونو تو بدنمون یه جوری جبران کنیم.. مثلا دیده شده شیر وقتی با موز ، کاکائو یا عسل مخلوط میشه نسبت به شیر خالص اون حالت نفاخی نداره اگه به شیر این مدلی حساسیت نداشتین حتما بخورین وگرنه حتما زیر نظر پزشک قرص های کلسیم و ویتامین دار بخورین که خدای نکرده پوکی استخوان و هزار تا درد و بلای دیگه نگیریم : .

- اگر شير بخوريم كه رودمون بهم مي ريزه و هيچ ويتامين و مواد معدني را نمي تونه جذب كنه و اگر شير نخوريم بقول شما دچار كمبود كلسيم ميشيم. من روزي نصف قرص كلسيم مي خورم، خوبيش اينه كه ويتامين دي هم داره.
آخرین بار توسط آرش در شنبه مهر 13, 92 11:12 am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط امیدوار » پنج شنبه مهر 11, 92 9:49 pm

آرش : ((((((درسته ولي با اينحال يه سري غذاهايي هستند كه فكر كنم اكثرا باهاش مشكل داشته باشن. مثلا: چاي و قهوه، شكلات ،شير ، حبوبات، سير و پياز، سبزيجات خام مثل كلم، بعضي ميوهاي شيرين مثل هندوانه و طالبي و گلابي . . .، آب ميوه ها صنعتي، آجيل خام . . .)))))))

نه مثلا من با خوردن قهوه و شکلات خیلی از میوه های شیرین مثل هندوانه و طالبی اینا یا آبمیوه مشکلی ندارم... کلا این آی بی اس خیلی مریضیه ناقلایی هس ..و غیر قابل پیش بینی

ولی دکتر من گفته (مخصوصا برامن که آی بی اسم ازنوع دفع مکرره ) سعی کنم غذاهایی که طبع گرم دارن زیاد بخورمو غذاهایی که طبع سرد دارن رو بذارم کنار..
ولی هممون با حبوبات مشکل داریم و باید تا حد امکان حذفشون کنیم یا کنار آویشن و زیره مصرفشون کنیم..

راستی آرش جان مواظب قرصای کلسیم باشین و زیر نظر پزشک تعدادشو کم و زیاد کنین چون خیلی دیده شده که همین قرصا باعث شن کلسیم زیادی بره بدنمون و تو کلیه ها رسوب کنن و مشکل زا بشه.. من خودم زانوهام یه مدته تق تق صدا میده.. :lol: باید برم دکتر تا برام تجویز کنه..
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط آرش » شنبه مهر 13, 92 11:25 am

- خیلی عجیبه که می تونی قهوه بخوری.
من اگر روزی بخوام خودکشی کنم یکی از راه های خوبش خوردن قهوه است چون اسهال شدید میشم و به علت کم آبی ریق رحمت را سر میکشم. :cry:
- نصف قرص کلسیم میشه 250 میلی گرم که با توجه به اینکه میگن هرکس روزی 800 میلیگرم کلسیم نیاز داره و من لبنیات نمی خورم، فکر نکنم زیاد باشه. ضمنا مسئله کمبود ویتامین دی خیلی جدیه.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط آشنا » سه شنبه آبان 14, 92 10:27 pm

متعجبم که چرا دوستانی که نمی توانند لبنیا ت بخورند چرا کفیر نمی خورند من هم اصلا نمی توانم لبنیات بخورم و یک مدتی هم قرص کلسیم می خوردم ولی حدود 10 ماه است هر روز نیم الی یک لیتر کفیر می خورم و کاملا باهام سازگار است.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

پستتوسط بی خواب » دوشنبه آذر 3, 93 8:26 pm

این رژیم غذایی واقعا تاثیر گذاره رو ال جی من مدتی بنظرم خوب شده بودم تو ایم محرم زیا نذری خودم تو چند روز بکلی خراب شدم وقتی بر میگردیم به همون غذاهای تکراری همیشگی باز من که اوت میشم. ولی مدتی غذای گیاهی خوردم و بدو ن روغن باور کنید عالی عالی بودم حتی بوی بد متعفن نبود تقریبا عادی بود. ولی این مدتیست چون کار میکنم غذای مقوی و خوب برام درست میکنه خانم باز پوستم در اومده بد جوری.
بی خواب
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: ایلام

پستتوسط sanaaaz1 » دوشنبه آذر 3, 93 9:58 pm

من ي رژيم غذايي ديدم نوشته بود هر بيماري خوب ميشه فقط دوروز تونستم از درد روده داشتم ميمردم.نوشته بود سه هفتس دوهفته فقط ميوه ابميوه بدون نمک شکر کلا همه چي تعطيل هفته اخر ابميوه کسي امتحان کرده ي دکتر خارجي واسه اي بي اس رژيم ميده پرفسوره کسي امتحان کرده؟
نه صبر ایوبی هست !!و نه بویی از پیراهن یوسف‏ ‏عزیزم …خودت را به کوری بزن‏ ‏اینجا گرگ ها همه چیز را خورده اند
sanaaaz1
کاربر حرفه ای

محل اقامت: tehran/ال‏ ‏جی

پستتوسط MARYAMBANOO » جمعه اسفند 8, 93 1:29 pm

آشنا نوشته است:رژیم غذایی مناسب برای نفغ که من از آن تبعیت می کنم بدین شرح است:
1- غذاهای ممنوعه: سیر - پیاز ( پخته آن اشکال ندارد) - نوشابه های گاز دار بخصوص ماءالشیر - حبوبات بجز عدس و دال عدس - لبنیات - سبزیجات خام - سوسیس و کالباس و غذاهای کنسرو شده - ادویه جات تند.

2- صبح حداقل یک ساعت قبل از غذا یک تا دو لیوان آب ولرم.( بصورت ملین عمل می کند) ( حتما ولرم مایل به خنکی باشد)

3- هفته ای دو وعده: برگ چغندر یا اسپناخ همرا با پیاز و گوجه فرنگی بصورت آب پز همرا با یک قاشق غذا خوری سیاه دانه که تازه آسیاب شده و کمی آب لیمو. ( اسپناخ و مخصوصا برگ چغندر ملین غذایی عالی هستند)

4- مصرف سالاد بصورت دائمی همراه با غذا و یا شام فقط سالاد ( سالاد شامل: گوجه فرنگی - فلفل دلمه ای - خیار - هویج - سیب - پرتقال خرد شده - با آب لیو یا آب غوره) ( سالاد با افزایش حجم مدفوع ، عبور مواد زائد را تسریع می کند) در صورتی که سالاد نفخ می آورد بهتر است اجزاء قابل پخت آن را بصورت پخته مصرف کنیم)

5- هفته ای یک الی دو وعده بامیه بصورت خورشت( بامیه بهترین ملینی غذایی هست که تا به حال تجربه کرده ام هم بصورت خام و هم بصورت پخته)

6- کفیر خانگی و تازه مخلوط شده با یک قاشق غذاخوری تخم کتان آسیاب شده ( هر روز حداقل نیم لیتر) - کفیر را خودم در خانه با شیر پاکتی درست می کنم.( کفیر تقویت کننده باکتری های مفید روده بوده و برای کسانی که نمی توانند لبنایت مصرف کنند بهترین گزینه است این روزها تقریبا کلیه متخصصان گوارش به بیمارانشان کفیر را توصیه می کنند)

7- آش سبزیجات بدون حبوبات.( ملین نسبتا خوبی است)

8- روغن غذاها کم باشد و شیرینی جات و هر چیز دارای قند و شکر است تا قدر ممکن خورده نشود( اصولا قند و شکر هیچ فایده ای برای بدن ندارد ) . هضم روغن زمان بر است.

9- چای سبز بجای چای سیاه ( البته بعلت خواص خوبی که چای سبز برای سلامتی دارد در کاهش یا افزایش نفخ تاثیر خاصی ندیدم)

10- کاهش مصرف نان و اافزایش مصرف برنج یا سیب زمینی. ( نشاسته نان دیر هضم است)

11- در صورت مصرف مربا ، مربای گل سرخ خانگی باشد( گل سرخ آرام بخش است)

12- تا قدر ممکن هر نوع غذای آماده بسته بندی شده یا بسته بندی نشده مصرف نشود (حتی بیسگویت) چونکه به غذاهای آماده مواد نگهدارنده اضافه می شود و این مواد ضمن کشتن باکتریها فاسد کننده غذاها به احتمال زیاد باکتریهای مفید روده را نیز از بین خواهند برد در ضمن این مواد نگهدارنده می توانند سرطان زا باشند.

13- رعایت اصل اعتدال در مصرف هرچیز ی حتی اگر مفید باشد.

14- اعتقاد خاصی به کپسول های پروبیوتیک دارم و هفته پیش یک بسته قرص 4biocap خوردم.

( مصرف هر نوع داروی ملین گیاهی یا شیمیایی مانند سنا ( بصورت قرص سنالاکس یا برگ سنا) ، قرص بیزاکودیل و یا شربت آلومینیوم ام جی کلا قدغن است.)

رژیم روحی:
1- عصبانی شدن ممنوع و آسان گرفتن کارها و حرص نخوردن.

2- هفته ای 3-4 جلسه یا کلاس رقص میرم یا باشگاه بدنسازی.

3- جمعه ها یا کوه یا مسافرت بیرون شهر یا میهمانی یا یک برنامه شاد و آرامش بخش.

4- رفتن خانم به کلاس ایروبیک ( برای داشتن محیط شاد در منزل)

5- سعی می کنم بیشتر با مردم باشم و با آنها بیشتر بجوشم.

با رعایت این رژیم در حال حاضر حالم خیلی خوب است. ;)

کپسول های پروبیوتیک همه جا هست ؟
میشه از داروخانه ها بدون نسخه خرید ؟
ممنون میشم اگه جواب بدید دوست عزیز
خدایا میدانم که می بینی
MARYAMBANOO
کاربر ساده

قبلی

بازگشت به • رژیم غذایی - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان