هویج ، دوست روده ها

مدیران انجمن: آرش, آشنا

هویج ، دوست روده ها

پستتوسط آشنا » سه شنبه مهر 2, 92 6:22 pm

دوست عزیزمان mehfarj در پست زیر به اثر خوب هویج اشاره کرده اند . http://ibsgroup.ir/froum/viewtopic.php?f=42&t=40
گفتم یک تحقیقی در اینترنت در مورد اثر هویج بر سیستم گوارش داشته باشم به نتایج زیر رسیدم:

1-1- هویج برای تنظیم عملكرد روده ها بسیار مفید است و ضمن تحریك اشتها می تواند در درمان نفخ، عفونت های غیرپیشرفته روده ای، زخم های دستگاه گوارش و هموروئید موثر باشد.
2-1 - هویج تنها سبزی است كه پخته آن خاصیتی بیشتر از نوع خامش دارد. هویج پخته شده آنتی اكسیدان های بیشتری از هویج خام دارد.
3-1- نگهداری درست مواد غذایی در محتوای آنها بسیار اهمیت دارد. مثلاً مواد غذایی كه پس از برداشت به سرعت فرآوری و فریز شوند محتوی مواد مغزی بیشتری هستند نسبت به موادی كه روزها یا شاید هفته ها طول می كشد تا به دست مصرف كننده برسد.

منبع: http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=80712

1-2- برای برطرف كردن یبوست یك كیلو هویج را رنده كنید و در مقداری آب دو ساعت بجوشانید تا مانند ژله در آید صبح ناشتا چند قاشق بخورید.

2-2- )برای برطرف كردن اسهال بچه ها بهترین دارو سوپ هویج است .

3-2- هویج را نباید هیچگاه پوست كند زیرا مواد مغذی و ویتامین های خود را از دست می دهد بلكه باید آنرا با برس شست و مصرف كرد.

http://www.seemorgh.com/health/2093/1920.html7

1-3- هویج سبزی ای شیرین، خوشمزه، اشتها آور، ادرارآور و از بین برنده یبوست است.
2-3- هویج مانند دیگر سبزی ها دارای فیبر است ، از این رو از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.
3-3- 250 گرم هویج تازه را در قابلمه بریزید و 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن بیافزایید و آرام بگذارید تا بپزد. سپس آن را میل کنید. این کار را تا 7 روز انجام دهید.

منبع: http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=80712

هرچند تا بحال هویج را بصورت خام در سالاد مصرف می کردم ولی به نظر میرسد باید بصورت مرتب و بصورت پخته مصرف کنم تا اثراتش را مشاهده کنم.
دوستان شما در مورد هویج تجربه ای دارید؟
آخرین بار توسط آشنا در سه شنبه مهر 2, 92 7:54 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

Re: هویج ، دوست روده

پستتوسط mehfarj » سه شنبه مهر 2, 92 7:47 pm

والله خودم هم از فواید هویج برا دستگاه گوارش تا این حد نمیدونستم.
مامان من بیشتر موقع ها کنارمرغ هویج هم میزاره که هم طعم غذا رو عالی میکنه وهم برا سیستم گوارشم عالیه.............
mehfarj
کاربر فعال

Re: هویج ، دوست روده ها

پستتوسط m1988 » سه شنبه مهر 2, 92 9:49 pm

دوستان من وقتی هویج می خورم خیلی نفخ می کنم، چه خام چه پخته فرقی نمی کنه :( ولی خب چیز مفیدیه
whatever doesn`t kill you, makes you stronger
m1988
مدیر انجمن

محل اقامت: تهران

پستتوسط sahar » شنبه مهر 13, 92 5:06 pm

چه جالب،نمیدونستم هویج اینقدر برای روده ها مفیده
من بشخصه هویج دوست دارم و هم خام هم پخته میخورم،بعد از خوردنش هم احساس نفخ ندارم
sahar
کاربر ساده

محل اقامت: شیراز

پستتوسط MONA SADAT » چهارشنبه مرداد 15, 93 8:13 am

هویج انسان را از قولنج وبو آسیر در امان می دارد وبه جماع کمک می کند
طب جامع امام صادق(ع)
MONA SADAT
کاربر فعال

محل اقامت: دانشجوی پرستاری

پستتوسط kaktos » جمعه اسفند 1, 93 2:26 pm

باسلام من هم فوائد هویج را تجربه کرده ام خیلی عالیه البته باید هر روز ویک ماه استفاده کنی تا نتیجشو ببینی من مدتی استفاده کردم 90 در صد از بی اختیاریم کم شد
kaktos

پستتوسط نورا » جمعه اسفند 1, 93 4:26 pm

من یه روز در میون برای بچم آب هویج می گیرم خیلی خوبه اما نمی دونستم باید با برس تمیز بشه very good
GOD IS LOVE
نورا
کاربر فعال

پستتوسط arash1984 » جمعه اسفند 1, 93 4:27 pm

kaktos نوشته است:باسلام من هم فوائد هویج را تجربه کرده ام خیلی عالیه البته باید هر روز ویک ماه استفاده کنی تا نتیجشو ببینی من مدتی استفاده کردم 90 در صد از بی اختیاریم کم شد

کاکتوس جان می شه طریقه مصرف رو هم توضیح بدی. آیا خام مصرف می کردی یا پخته.روزی چقدر نوش جان می کردی.
arash1984
کاربر فعال

محل اقامت: تهران

بازگشت به • رژیم غذایی - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان