سونامی سرطان در ایران

مدیر انجمن: آرش

نمک و سرطان معده

پستتوسط آرش » سه شنبه خرداد 26, 94 11:06 am

مصرف بیش از حد نمک علاوه بر ایجاد فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی، می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش دهد.
پژوهشگران دریافتند مصرف بالای نمک به رشد باکتری «هلیکوباکتر پیلوری» کمک خواهد کرد و با رشد این باکتری در معده، سلول های بسیاری از این بخش به عفونت دچار می شوند و افزایش این عفونت به ایجاد سلول های سرطانی کمک خواهد کرد و در نهایت فرد به بیماری سرطان معده مبتلا می شود.

لازم به ذکر است که هلیکوباکتر پیلوری گونه‌ ای از باکتری هلیکوباکتر بوده و شایع ‌ترین موجود ذره ‌بینی است که انسان‌ ها را به عفونت مبتلا می سازد . بیش از نیمی از مردم دنیا به این باکتری آلوده هستند. باکتری مذکور عامل اصلی بیماریی‌ هایی همانند زخم معده، ناراحتی‌ های بخش ابتدایی روده و معده به شمار می آید.
«جان آترتون»، دبیر بخش گاستروانترولوژی اتحادیه اروپا، به عنوان یکی از اعضای این پروژه پژوهشی اعلام کرد که پژوهشگران هنوز به طور دقیق نمی دانند چرا مصرف نمک بالا خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد اما مطالعات نشان می دهند که ممکن است نمک زیاد به رشد باکتری هلیکوباکتر پیلوری در معده کمک کرده و باعث شود تا این باکتری ها سلول های بیشتری از معده را به عفونت دچار کنند که در نهایت افزایش این عفونت منجر به ایجاد سلول های سرطانی می شود.
مهر
آرش: نمک ماده ای ضروری برای سلامتی است و مثل مواد دیگر زیادی آن مضر است. عمده نمک مصرفی ایرانی ها در نان، غذاهای رستورانی و کارخانه ای است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

تاثیر مصرف مواد غذایی ناسالم در ابتلا به سرطان

پستتوسط آرش » یکشنبه خرداد 31, 94 4:36 pm

رییس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران، نقش مواد غذایی مصرفی در پیشگیری از بروز انواع سرطان ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: آغشته شدن مواد غذايي به فلزات سنگين، مصرف نمک زیاد در بعضی غذاهاس سنتی، غذاهای دودی و چرب، آغشته شدن مواد غذايي به قارچ ها و مصرف زیاد غذاهای سرخ کردنی احتمال سرطان زایی بخصوص سرطان گوارش را افزایش می دهد بنابراین پیروی از یک الگوی غذایی صحیحی نقش بسیاری چشمگیری در پیشگیری از بروز انواع سرطان ها دارد.
دکتر ربابه شیخ الاسلام در گفت و گو با خبرنگار شفقنا زندگی، به نقش موثر تغذیه در بروز برخی سرطان ها بخصوص سرطان گوارش اشاره کرد و گفت: دانسته های جهانی یک سوم موارد ابتلا به سرطان را با تغذیه مرتبط می دانند. در واقع ارتباط سرطان های دستگاه گوارش با مصرف نامتعادل بعضی از غذاها اثبات شده است. مصرف نمک زیاد در بعضی غذاهاس سنتی، نمک مواد چرب و سرخ کرده و غذاهایی که برای ماندگاری بیشتر دودی و شور شده اند اگر جزء عادات غذایی باشند و مرتب مصرف شوند از طریق تحریک معده و ایجاد ناراحتی های گوارشی می توانند خطر ابتلا به ناراحتی ها و تحریک دستگاه گوارش احتمال ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش را افزایش دهند.
وی در ادامه تصریح کرد: گاهی غذاها به موادی آغشته می شوند که به دلیل آن مشکل زا می شوند. ارتباط مواد غذایی که حاوی مواد شیمیایی باقی مانده سوخت های فسیلی هستند در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرند، علاوه براین، میزان مصرف و تکرار مصرف نقش مهمی در الگوی بیماری دارد برای مثال اگر آلودگی در مواد غذایی باشد که مردم آن را همه روزه مصرف می کنند خطر بیشتری آنها را تهدید می کند و به همین دلیل گاهی عادات غذایی مردم یک منطقه است موجب شیوع بیماری خاص در آن منطقه می شود، بنابراین پژوهشگرانی که در مناطق جغرافیایی خاص آمار ابتلا به نوعی از بیماری را بالا می بینند باید به نوع غذا، کود و سموم مورد استفاده در کشاورزی و عادات غذایی مردم منطقه توجه کنند و آنها را مورد بررسی قرار دهند.
به گفته رییس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران، آغشته شدن مواد غذايي به قارچ ها كه مواد سمي يا مايكوتوكسين ها را توليد مي كنند در ایجاد سرطان نقش دارند. يكي از مهم ترين سموم قارچي آفلاتوكسين ها است که بر اساس تخمين یک چهارم محصولات غذايي در جهان، به سموم قارچي آلوده است. متاسفانه تاكنون آفلاتوكسين ها در مواد غذايي مختلف مانند شير، كشمش، بادام زميني، پسته، دانه هاي روغني، حبوبات، برخي ميوه هاي خشك شده، سوسيس، نان گندم معمولي و غیره مشاهده شده است. :arrow:
وی ادامه داد: استفاده نادرست از سموم شيميايي و كودهاي ازته دركشاورزي، استفاده بي رويه از افزودني ها مانند مواد نگهدارنده، انواع رنگ ها و اسانس هاي مصنوعي در مواد غذايي سرطان زا هستند براي مثال نيتريت و نيترات سديم با آمين هاي دوم و سوم تركيـب مي شوند و توليد نيتروز آمين و بنزوپيرن مي كنند كه سرطان زايي آن ثابت شده است.
این عضو هیات علمی وزارت بهداشت یادآور شد: آغشته شدن مواد غذايي به فلزات سنگين (مانند جيوه، سرب، كادميوم، قلع) و دي اكسين ها كه به مقدار گسترده در طبيعت وجود دارند. كادميوم در متابوليسم فلزاتي مانند روي اختلال ايجاد مي كند و احتمال سرطان زایی در نتیجه مصرف این مواد بیشتر است.
بنا بر اظهارات دکتر شیخ الاسلام، باقي مانده آفت كش ها كه مصارفي گسترده در كشاورزي دارند باعث آلوده شدن آب هاي جاري و مواد غذايي مي شود وجود باقي مانده آفت كش ها به دليل ماندگاري بالا دراكثريت آنها مسموميت هاي حاد و مزمن، بروز انواع ناهنجاري ها و سرطان ها را به دنبال دارد.بنابراین مصرف بي رويه كودهاي شيميايي نظیر مصرف بيش از حد كودهاي ازته در كشاورزي به علت خاصيت تجمعي در بافت هاي گياهي و در نهايت در بدن انسان، در دراز مدت پيامدهاي نامطلوبي بر سلامت افراد دارد.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

رژلب سرطان زا

پستتوسط آرش » سه شنبه تیر 9, 94 4:52 pm

بعضی از مواد شیمیایی که در ساخت مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود برای سلامتی ضرر دارد.
مثلا سدیم لوریل سولفات و آمونیوم لوریل سولفات که در بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی یافت می‌شود (90 درصد شامپوها) از طریق پوست جذب می شود و ضرر آن منحصر به پوست نیست.
رژلب ها یکی از محصولاتی است که ضرر زیادی دارد البته این ضرر فقط برای خانم ها نیست و آقایان متاهل هم به شدت در معرض خطر هستند!
اگر اطلاعات دقیق تر می خواهید : http://www.ghatreh.com/news/nn26444109/ ... B%8C%D8%AF
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

محصولات اصلاح‌شده ژنتیکی «تراریخته»

پستتوسط آرش » سه شنبه تیر 16, 94 2:01 pm

یک تحقیق در آمریکا نشان داده است محصولات اصلاح‌شده ژنتیکی ناسالم، سرطانزا و به شدت مخرب محیط زیست است.
بهزاد قره یاضی رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اخیرا اعلام کرده است، با توجه به آمار موجود، 5 میلیارد دلار از واردات کشور ما به محصولات تراریخته اختصاص دارد.
«تراریخته» به گیاهی اطلاق می‌شود که ساختار ژنتیکی آن از طریق مهندسی ژنتیک تغییر یافته باشد.

جزئیات بیشتر: http://www.salamatnews.com/news/154216/ ... 8%B2%DB%8C
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

Re: سونامی سرطان در ایران

پستتوسط آرش » چهارشنبه تیر 24, 94 7:55 am

ابراهیم ایراندوست در نشست خبری نخستین همایش طب ایرانی برای درمان بیماری‌های رایج با محوریت غذادرمانی اظهار داشت:
40 سال پیش به‌اندازه اکنون سرطان وجود نداشت و به‌ندرت یک بیمار سرطانی مشاهده می‌شد اما امروز متأسفانه با الگوبرداری از غذاهای غربی انواع بیماری‌ها از جمله سرطان در ایران آن‌قدر افزایش پیدا کرده که به یکی از کشورهای سرطانی تبدیل شده‌ایم.
ایراندوست با تأکید بر رعایت سلامت غذا از مزرعه تا سفره عنوان کرد: مسئولان جهاد کشاورزی باید در وهله نخست این دغدغه را از خودشان شروع کنند زیرا رسوبات فلزات در محصولات غذایی باعث بیماری‌ها و افزایش هزینه‌های درمان می‌شود. ما با تهیه محصولات غذایی سالم ازجمله نان سالم ــ که کامل‌ترین غذا از خانواده گندم به حساب می‌آید ــ باید آن را در اختیار مردم قرار دهیم.
وی در ادامه عنوان کرد: بنابراین باید غذای سالم را از خانواده گندم، حبوبات و دانه‌های روغنی شروع کنیم زیرا امروزه حتی در اروپا افراد به این دانش رسیده‌اند که یک سیب کرم‌خورده بسیار بهتر و سالمتر از یک سیب مجلسی است. زیرا آن سیب کرم‌خورده از کود استفاده نکرده است ولی سیبی که ظاهر مناسبی دارد از کود بسیاری استفاده شده است.
رئیس مرکز فرهنگی و تحقیقات غذای سالم با اشاره به اینکه میوه‌های مجلسی به‌دلیل استفاده کود بسیار در آنان باعث بیماری بدن می‌شوند، افزود: امروز کودهای شیمیایی بسیاری وارد کشور می‌شود و این باعث شده است به‌خلاف 40 سال قبل شیوع سرطان و قند در مردم ما افزایش یابد و این سؤال مطرح می‌شود چرا امروزه باید در کشور ما حتی کودکان دوساله دچار سرطان خون شوند. بنابراین مسئولان باید توجه کنند تا این مضرات را در جامعه کاهش دهند.
ایراندوست یادآور شد: 4 دهه قبل مردم ایران هرروز غذای قوت آنان کله‌پاچه و آبگوشت بود ولی بیمار نمی‌شدند ولی امروز با غذاهای کنونی و همچنین پشت‌میزی و بی‌تحرکی انواع بیماری‌ها در کشورمان افزایش یافته است.
نخستین همایش طب ایرانی در درمان بیماری‌های رایج با اصلاح تغذیه (غذادرمانی) با همت مرکز فرهنگی تحقیقاتی غذای سالم با حضور سفرای 23 کشور اسلامی و اروپایی، جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت بهداشت برگزار می‌شود.
-تسنیم
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

سم کلره علت شیوع بالای سرطان در گلستان

پستتوسط آرش » یکشنبه مرداد 11, 94 2:33 pm

اثرات مخرب استفاده از سم کلره تا جایی پیش رفته است که مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان بخش بسیار زیادی از سرطان در این استان را مربوط به استفاده از این سم در مزارع کشاورزی عنوان کرده است.
خاصیت از بین بردن آفات توسط این سم موجب شد کشاورزان رغبت بسیار زیادی در استفاده بی‌رویه و نامناسب از این سم داشته باشند بدون اینکه از اثر این سم حتی بعد از 30 تا 40 سال آگاه باشند؛ اثری که در قالب بروز بیماری سرطان خود را نشان خواهد داد.

با توجه به اینکه کیفیت سموم در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته است این امر مصرف سموم در مزارغ را تحت تاثیر قرار داده است؛ یعنی مصرف این سموم در مزراع و گلخانه‌ها نسبت به گذشته رشد قابل توجهی داشته است؛ همچنین قیمت سم تقلبی در کشور بسیار پایین است و استفاده از این سموم به خصوص در گلخانه‌ها رو به افزایش است .
احمد مهدوي، عضو انجمن سم شناسی و مسمومیت‌ها در اين خصوص گفت: سموم موجود در خاک برای سلامت انسان مضر است و از بین بردن این سموم با شست و شو غیر ممکن است. وي افزود: استفاده نابه جا از کودهای نامرغوب که اغلب نیز چینی هستند؛ موجب آسیب به بافت خاک وصدمه به بدن انسان‌ها است.
مهدوي با تاکید بر اینکه استفاده از کود و سموم درجهت افزایش بهره‌وری نه به نفع انسان و نه محیط زیست است، افزود: در جهت افزایش بهره‌وری زمین مقدار زیادی از سموم در محصولات کشاورزی استفاده می‌کنند که بافت طبیعی مواد غذایی را برهم می‌ریزد و در نتیجه باعث افزایش تشکیل نیتروزامین که ماده‌ای سرطان‌زا است، می‌شود.
عضو انجمن سم شناسی و مسمومیت‌ها، معضل بخش کشاورزی را مصرف بی‌رویه کود و سموم در بخش کشاورزی دانست و وابستگی کشاورزان به سموم را عجیب ارزیابی کرد. مهدوی مصرف کودهای شیمیایی را شایع‌ترین عامل بروز سرطان معده عنوان کرد.
همشهری به نقل از ایلنا
http://www.hamshahrionline.ir/details/3 ... blichealth
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

ماست و دوغ خارج از یخچال

پستتوسط آرش » سه شنبه مرداد 27, 94 12:30 pm

بيشتر فروشگاه‌هاي عرضه مواد غذايي، دوغ‌ را در دماي محيط و خارج از يخچال نگهداري مي‌کنند؛ مخصوصا اگر اين دوغ‌ها، در کيسه‌هاي پلاستيکي بسته‌بندي شده باشند.
امکان فعاليت کپک‌ها يا مخمرها در ماست و دوغ‌هايي که خارج از يخچال نگهداري مي‌شوند و آزاد شدن سموم احتمالي در چنين فرآورده‌هايي وجود دارد. انواع واکنش‌هاي شيميايي و تبديل ترکيب‌هاي مغذي به ترکيب‌هاي مضر، از ديگر تغييرات است. اين تغييرات در کوتاه‌مدت مشکلي براي مصرف‌کننده ايجاد نمي‌کنند اما مي‌توانند در طولاني‌مدت، سلامت عمومي او را به خطر بيندازند و حتي مستعد ابتلا به بيماري‌هايي مانند سرطانش کنند.

قرار دادن محصولات لبني مانند دوغ در مجاورت نور آفتاب و خارج از يخچال، باعث آزاد شدن پليمر در محصول غذايي مي‌شود. از اين رو، استمرار در مصرف چنين محصولاتي مي‌تواند باعث افزايش احتمال ابتلا به برخي بيماري‌ها مانند سرطان‌ها شود. به‌همين دليل توصيه مي‌شود که دوغ و ماست را حتما از فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي که محصولات را داخل يخچال قرار مي‌دهند، خريداري کنيد.

http://www.salamatiran.com/NSite/FullSt ... 769&type=2
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

آلودگی‌ آب تهران

پستتوسط آرش » جمعه بهمن 16, 94 4:38 pm

گرچه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ‌گاه مقصری را برای افزایش روزافزون تعداد بیماران سرطانی عنوان نکرده و همواره پیر شدن جمعیت کشور را عامل افزایش این بیماری معرفی کرده است، ابتدای این هفته محمداسماعیل اکبری، رئیس مرکز تحقیقات سرطان با اشاره به معضلات بیماری سرطان انگشت اتهام را به سمت آلودگی آب تهران گرفت و آن را دلیلی بر افزایش احتمال ابتلا به سرطان عنوان کرد؛ اتهامی که واکنش برانگیز شد و وزارت نیرو را بر آن داشت تا به این اتهام پاسخ بگوید.

مشکلات مربوط به آلودگی آب تهران به نیترات چند سالی است که در پی موج کم‌بارانی‌ها مطرح شده است. این در حالی است که با افزایش جمعیت تهران و برداشت از منابع آب‌های زیرزمینی برای مصارف شهری، خطر این آلودگی افزایش یافته است.
اما وزارت نیرو در پاسخ به این شبهه، این آلودگی را مربوط به چند سال گذشته دانسته و این توضیح را ارائه داده است: «در چند سال گذشته در نقاط محدودی از جنوب شرق و جنوب غرب تهران افزایش غیرعادی نیترات در آب گزارش شده بود که بر این اساس طرح‌های مختلفی همچون طرح فاضلاب تهران و عملیات انتقال آب از سد ماملو به جنوب تهران در برنامه اجرایی قرار گرفت.»
با این حال بعد از توضیح وزارت نیرو، ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت با تعدیل سخنان اکبری، رئیس مرکز تحقیقات سرطان گفت: «در بررسی‌هایی که انجام شده، میزان نیترات آب تهران با بالاترین استانداردها تعریف شده است؛ اما در برخی مناطق گاهی به علت کم‌آبی و اضافه کردن آب چاه‌ها ممکن است از میزان استاندارد تخطی‌ شود.»
وضعیت آب تهران چند سالی است که مردم را برای مصرف آب تصفیه‌شده در ابهام قرار داده است؛ ابهامی که محمد حقانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران معتقد است با راه‌اندازی کامل خطوط فاضلاب تهران برطرف و شائبه آلودگی آب تهران رفع خواهد شد.
حقانی درباره وضعیت آب تهران و سخنان اخیر مسئولان وزارت بهداشت به «فرهیختگان» این‌طور توضیح می‌دهد: «درمورد سلامت آب تهران مرجع قانونی مشخص، وزارت نیرو و وزارت بهداشت هستند. تشکیلات نظارتی مثل سازمان محیط‌زیست و شورای شهر تهران نیز باید به صورت مرتب بر فرآیند تصفیه آب نظارت داشته باشند.»
این عضو شورای شهر ادامه می‌دهد: «براساس گزارشی که شرکت آب و فاضلاب تهران ارائه داده است، آب تهران سالم است. وزارت بهداشت نیز بارها بر سلامت آب تهران تاکید کرده است. اما با این حال نمی‌توان کتمان کرد که به صورت مقطعی در برخی مناطق آلودگی به نیترات بیش از میزان استاندارد است.»
به گفته او، آب مناطق جنوبی تهران و منطقه چهار بیش از همه در معرض این آلودگی قرار دارند و در شرایطی مثل فصول گرم سال و کاهش بارندگی، این مشکل تشدید می‌شود.
حقانی با بیان اینکه با وجود ساخت 60 درصد از خطوط فاضلاب تهران، تنها 30 درصد آن به شبکه فاضلاب شهری متصل شده است، می‌گوید: «فاضلاب‌ها به چاه‌های زیرزمینی نفوذ می‌کند و آب فاضلاب میزان نیترات آب‌های زیرزمینی را افزایش می‌دهد. زمانی که تصفیه‌خانه‌ها نمی‌توانند میزان آب مصرفی را در زمان‌های کم‌بارانی از آب سدها تامین کنند، از منابع آب زیرزمینی تهران برداشت می‌کنند. اما متاسفانه نیترات با کلر و سایر محلول‌هایی که از آب میکروب‌زدایی می‌کند از بین نمی‌رود و درواقع آبی که به نیترات آلوده می‌شود امکان تصفیه کامل ندارد.»
حقانی در پاسخ به این سوال که آیا در شرایطی مقطعی که میزان آلایندگی آب زیاد می‌شود نباید به مردم توصیه کرد که برای آب آشامیدنی یا خوراکی خود، از آب‌های بسته‌بندی استفاده کنند، می‌گوید: «این موضوع ممکن است تبعات اجتماعی داشته باشد و ما امیدواریم به‌زودی شائبه آلودگی با راه‌اندازی کامل تصفیه‌خانه تهران رفع شود.»

منبع: روزنامه فرهیختگان
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

امواج و پارازیت‌ها در ابتلا به سرطان موثرند

پستتوسط آرش » جمعه دی 3, 95 10:47 am

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: «چون در ابتدا اطلاعات کاملی نداشتیم که پارازیت‌ها سرطان‌زا هستند یا خیر، اظهارنظر نمی‌کردیم، اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت‌ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرند.»

http://sepidonline.ir/10365-%D8%A7%D9%8 ... D8%AF.html
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد
 
پست: 2264
تاریخ عضویت: سه شنبه اسفند 1, 91 10:43 am
محل اقامت: تهران

Re: سونامی سرطان در ایران

پستتوسط توکل به خدا » پنج شنبه تیر 15, 96 5:25 pm

سلام .این مرغی که میخوریم تو 20 روز به 4کیلو میرسه همش هورمونه این یعنی سرطان ...خود ما هم فکر نمی کنیم و ظاهر مرغ رو می بینیم ...تمام سوسیس کالباس ها سرطان زاست .........مواد تشکیل دهنده اش گوشت خراب --خون لخته شده است ولی باز هم می خوریم ---روغن های نباتی که ما استفاده می کنیم همش سرطان زاست چون از روغن صنعتی در اون استفاده میشه اما چرا ما استفاده می کنیم؟چون فکر نمی کنیم ---چون همه استفاده میکنند ما هم میگیم حتما خوبه ----تمام لامپهای کم مصرف سرطان زاست ال ای دی ها بدتره-------
توکل به خدا
کاربر نیمه فعال
 
پست: 81
تاریخ عضویت: شنبه خرداد 20, 96 6:43 am

قبلی

بازگشت به • اجتماعی، فرهنگی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان