جملات الهام بخش و انرژِی زا

مدیر انجمن: آرش

تغییر

پستتوسط آرش » سه شنبه مرداد 27, 94 1:53 pm

زندگي پر است از دگرگوني‌ها و حوادث گاه پيش‌بيني‌نشده و مسائلي كه اين دگرگوني‌ها و حوادث پديد مي‌آورند.
اين آرزو كه كاش همه چيز بدون تغيير و در آرامش بود، بیهوده است زيرا ذات زندگي يعني دگرگوني، رشد و جريان دائمي.
از اين رو بهتر است مسائل زندگي را چالش‌هايي بدانيم كه باعث افزايش آگاهي و توانمندي‌هاي ما مي‌شود و مانند صيقل و كاغذ سنباده زنگ كهنگي را از زندگي مي‌زدايد و باعث درخشندگي آن مي‌شود.
در برخورد با مسائل، انسان ابتدا واكنش هيجاني از خود نشان مي‌دهد، عموما ابتدا احساس ترس، اضطراب، خشم و افسردگي ظاهر مي‌شود اما مي‌توان با مهارت‌هاي حل مساله عملا مشكل را حل كرد.
دكتر فربد فدائي

آرش: اگر بخواهیم خوشبینانه به آی بی نگاه کنیم می تونیم این سندرم را فقط به شکل یک تغییر در زندگیمون نگاه کنیم، که اول اینکه باید این تغییر را بپذیریم و سپس خودمان را با شرایط جدید تطبیق دهیم.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

کنترل همه چیز دست شما نیست.

پستتوسط آرش » سه شنبه شهریور 17, 94 2:32 pm

اینکه سعی کنید ۵۰ مرتبه به موضوعی فکر کنید، راهی است که بتوانید کنترل همه چیز را به دست آورید. همه احتمالات را در نظر بگیرید که مبادا دچار اشتباه نشوید، شکست نخورید یا احمق به نظر نرسید.
اما همه اینها بخشی از زندگی هستند. همه کسانی که تحسینشان می‌کنید و زندگی ای داشته‌اند که الهام‌بخش شماست، در زندگی گاهی با شکست روبه‌رو شده‌اند. آنها هم اشتباه کرده‌اند.
اما در بیشتر موارد آنها به این شکست‌ها بعنوان بازخوردی ارزشمند نگاه کرده‌اند و از آنها درس گرفته‌اند. چیزهایی که ممکن است به ظاهر منفی برسد چیزهای زیادی به آنها آموخته و به رشد آنها کمک کرده است.
پس دست از کنترل کردن همه چیز بردارید. این تلاش جواب نمی‌دهد زیرا قادر نخواهید بود همه سناریوهای ممکن را از قبل ببینید.

البته گفتن این راحت‌تر از انجام دادنش است. پس گام به گام جلو روید.

www.shafaf.ir
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

Re: جملات الهام بخش و انرژِی زا

پستتوسط توکل به خدا » پنج شنبه تیر 15, 96 4:56 pm

(1)مهم نیست با پاهای خودت راه میرو ی مهم این است که با پاهای دیگران راه بروی----ما ای بی اس ها اکثرا شخصیت رنجور و احساساتی هستیم و با هر حرفی سریع از کوره در می ریم چون فقط با پاهای خودمون راه میریم ...مهم اینه که خودمون رو جای دیگران بزاریم و از دیدگاه دیگران نگاه کنیم اونوقت بیخودی ناراحت نمی شیم ..............2:حذف منیت:تمام کارهای بد بخاطر اینه که میخوام بگم من---بدنسازی میرم برا اینکه می خوام بگم من برا دیگران زندگی میکنم-یعنی برخ کشیدن کارهام --چیز هایی که دارم .اما اگه این منه حذف بشه خدا میاد وسط اونوقت به ارامش میرسیم----------3:این دل جای کینه نیست و کینه در ان راه ندارد .و فقط جای عشق است عشق الهی ..بخاطر اونه که وقتی از دست کسی کینه ای میشویم عذاب میکشیم امام حسین شمررو هم می بخشه چون دردلش کینه ای نداشت اون لبریز از عشق بود و فقط می خواست فرمان خدا رو اجرا کنه---------
توکل به خدا
کاربر نیمه فعال

قبلی

بازگشت به • اجتماعی، فرهنگی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان