تاثیر مصرف محصولات پروبیوتیک ، یربیوتیک و سین بیوتیک

مدیران انجمن: آرش, آشنا

تنوع باكتري هاي يك مكمل پروبيوتيك

پستتوسط آرش » پنج شنبه مرداد 2, 93 4:45 pm

ssaaeedd نوشته است:
آرش نوشته است:در مورد داروهاي پروبيوتيكي شركت زيست تخمير در اين انجمن قبلا بحث شده: viewtopic.php?f=29&t=375
سوال اينه كه از بين انواع محصولات اين شركت كدام براي آي بي اس مناسب تره؟
دوستان فمي لاكت و كيدي لاكت را امتحان كرده بودن و نتايج متفاوت بود. من نظرم اين بود كه پدي لاكت از همه براي ما بهتره: viewtopic.php?f=29&t=375&start=10
لاكتوكر را پزشك براي شما تجويز كرده بود؟

لاکتوکر رو با مقایسه،خودم انتخاب کردم و با توجه به اینکه سازنده گفته برای مواقع نیاز بیشتر به ایمنی هست و من هم ایمنی و تعادل فلور میکروبی طبیعی گوارشم رو در اثر استفاده از آنتی بیوتیک های قوی از دست داده بودم.
همونطور که قبلا هم نوشتم،برای من با اون شرایط و مادرم هم با علائم دیگه ای مفید بوده و همین امروز هم ازش استفاده کردیم و راضی هستیم.
چند روز پیش به پزشکم گفتم که خودم پروبیوتیک گرفتم مصرف میکنم،گفت هیچ اشکالی نداره و کار خوبی کردی.
پدی لاکت برای نوزادان و کودکان هست و فقط ۳ سویه باکتری داره در حالی که لاکتوکر ۷ سویه،با این شرایط به نظر میرسه برای یک فرد بالغ همه چیزخوار تنوع باکتری بیشتر مناسبتر باشه

- اينكه تنوع باكتري هاي يك پروبيوتيك زياد باشه دليل بر خوبي اون نيست. پروبيوتيك align كه معروفترين مكمل پروبيوتيك در دنيا براي آي بي اس هست فقط از يك نوع! باكتري تشكيل شده است. خيلي از باكتري هاي مفيد توليد هيستامين مي كنند كه براي بعضي ها مشكل سازه. خيلي از دوستان از كپسول لاكتول راضي بودند كه آنهم يك نوع باكتري دارد. اگر شما از لاكتوكر نتيجه گرفته ايد احتمال زياد همين نتيجه را از فمي لاكت و كيدي لاكت هم مي گيريد.

- سندي علمي وجود ندارد كه سيستم ايمني آي بي اسي ها ضعيف هست، حتي فرضيه اي هست كه بيش از حد قوي بوده و در مقابل باكتري هاي روده با حساسيت زياد واكنش نشون ميده. اگر تجربيات دوستان در مورد سرماخوردگي را بخواني مي بيني كه آي بي اسي ها از بقيه كمتر سرما مي خورند!
بهرحال ممنون كه تجربه ات را با ما درميان گذاشتي.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

Re: تنوع باكتري هاي يك مكمل پروبيوتيك

پستتوسط ssaaeedd » پنج شنبه مرداد 2, 93 11:39 pm

آرش نوشته است:
ssaaeedd نوشته است:
آرش نوشته است:در مورد داروهاي پروبيوتيكي شركت زيست تخمير در اين انجمن قبلا بحث شده: http://www.ibsgroup.ir/froum/viewtopic.php?f=29&t=375
سوال اينه كه از بين انواع محصولات اين شركت كدام براي آي بي اس مناسب تره؟
دوستان فمي لاكت و كيدي لاكت را امتحان كرده بودن و نتايج متفاوت بود. من نظرم اين بود كه پدي لاكت از همه براي ما بهتره: http://www.ibsgroup.ir/froum/viewtopic. ... 5&start=10
لاكتوكر را پزشك براي شما تجويز كرده بود؟

لاکتوکر رو با مقایسه،خودم انتخاب کردم و با توجه به اینکه سازنده گفته برای مواقع نیاز بیشتر به ایمنی هست و من هم ایمنی و تعادل فلور میکروبی طبیعی گوارشم رو در اثر استفاده از آنتی بیوتیک های قوی از دست داده بودم.
همونطور که قبلا هم نوشتم،برای من با اون شرایط و مادرم هم با علائم دیگه ای مفید بوده و همین امروز هم ازش استفاده کردیم و راضی هستیم.
چند روز پیش به پزشکم گفتم که خودم پروبیوتیک گرفتم مصرف میکنم،گفت هیچ اشکالی نداره و کار خوبی کردی.
پدی لاکت برای نوزادان و کودکان هست و فقط ۳ سویه باکتری داره در حالی که لاکتوکر ۷ سویه،با این شرایط به نظر میرسه برای یک فرد بالغ همه چیزخوار تنوع باکتری بیشتر مناسبتر باشه

- اينكه تنوع باكتري هاي يك پروبيوتيك زياد باشه دليل بر خوبي اون نيست. پروبيوتيك align كه معروفترين مكمل پروبيوتيك در دنيا براي آي بي اس هست فقط از يك نوع! باكتري تشكيل شده است. خيلي از باكتري هاي مفيد توليد هيستامين مي كنند كه براي بعضي ها مشكل سازه. خيلي از دوستان از كپسول لاكتول راضي بودند كه آنهم يك نوع باكتري دارد. اگر شما از لاكتوكر نتيجه گرفته ايد احتمال زياد همين نتيجه را از فمي لاكت و كيدي لاكت هم مي گيريد.

- سندي علمي وجود ندارد كه سيستم ايمني آي بي اسي ها ضعيف هست، حتي فرضيه اي هست كه بيش از حد قوي بوده و در مقابل باكتري هاي روده با حساسيت زياد واكنش نشون ميده. اگر تجربيات دوستان در مورد سرماخوردگي را بخواني مي بيني كه آي بي اسي ها از بقيه كمتر سرما مي خورند!
بهرحال ممنون كه تجربه ات را با ما درميان گذاشتي.

خواهش میکنم
اصطلاح ضعف ایمنی رو درباره خودم بصورت از بین رفتن فلور میکروبی طبیعی توسط آنتی بیوتیک گفتم که شاید از نظر علمی بهش ضعف ایمنی نگن و فقط بهم خوردن تعادل میکروبی تعریف کنن...در واقع ضعف ایمنی مربوط به گلبول های سفید هست که منظور من اون نیست و سرماخوردگی همینطور بررسی میشه...

تعداد همین ۷ نوع باکتری رو اگه تو محصولات مختلف این شرکت مقایسه کنین با هم تفاوت دارن پس لزوما نباید نتیجه مصرف مشابه هم داشته باشن

به هر حال بهتره هرکس این مکمل بی خطر رو روی خودش امتحان کنه
اگه خوب باشه مسلما خوردنش از درد کشیدن بهتره

سالم و سربلند باشید
آواتار کاربر
ssaaeedd
کاربر ساده

نتيجه مصرف لاكتوكر

پستتوسط آرش » پنج شنبه مرداد 23, 93 5:24 pm

سعيد، همچنان داري لاكتوكر مصرف مي كني؟ نتيجه چطور بوده ؟ :?:
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

Re: نتيجه مصرف لاكتوكر

پستتوسط ssaaeedd » شنبه مرداد 25, 93 10:19 am

آرش نوشته است:سعيد، همچنان داري لاكتوكر مصرف مي كني؟ نتيجه چطور بوده ؟ :?:

سلام
آره،هنوز استفاده میکنم
غذاهایی که قبلا بهم نمیساختن رو میخورم و یکی از این کپسولا دیگه اذیت نمیشم
خیلی خوبه
آواتار کاربر
ssaaeedd
کاربر ساده

پستتوسط آرش » شنبه مرداد 25, 93 5:04 pm

ssaaeedd نوشته است:

سلام
آره،هنوز استفاده میکنم
خیلی خوبه

یعنی الان مشکلات گوارشی ات (اسهال و نفخ و . ..) کامل برطرف شده ؟
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط ssaaeedd » شنبه مرداد 25, 93 9:37 pm

آرش نوشته است:
ssaaeedd نوشته است:

سلام
آره،هنوز استفاده میکنم
خیلی خوبه

یعنی الان مشکلات گوارشی ات (اسهال و نفخ و . ..) کامل برطرف شده ؟

واقعا آره!
آواتار کاربر
ssaaeedd
کاربر ساده

Re: تاثیر مصرف محصولات پروبیوتیک ، یربیوتیک و سین بیوتیک

پستتوسط arash1984 » سه شنبه مرداد 28, 93 5:32 am

دوستان واقعا راهنمایی کنید چکار کنم برای lg کدوم پروبیوتیک بهتره. توی یکی از سایت ها نوشته بود VSL3 خوبه ولی در ایران نیست.

حالا پروبیوتیک بخوریم - ویتامین D بخوریم - دوغ کفیر بخوریم- چیکار کنیم از شر این lg راحت شیم.
arash1984
کاربر فعال

پستتوسط ssaaeedd » سه شنبه مرداد 28, 93 6:39 am

arash1984 نوشته است:دوستان واقعا راهنمایی کنید چکار کنم برای lg کدوم پروبیوتیک بهتره. توی یکی از سایت ها نوشته بود VSL3 خوبه ولی در ایران نیست.

حالا پروبیوتیک بخوریم - ویتامین D بخوریم - دوغ کفیر بخوریم- چیکار کنیم از شر این lg راحت شیم.

پروبیوتیک ها چون میکروب های زنده هستن باید از زمان تولید،نگهداری و مصرف توی دمای پایین توصیه شده باشن که سوخت و سازشون پایین باشه و سریع مقدار کمی مواد غذایی که براشون تو کپسول گذاشتن رو مصرف نکنن و از بین برن.
من با توجه به این مساله و شک داشتن به اینکه چنین دارویی از خارج کشور با شرایط دمایی مناسبی تو زمان حمل و نقل به دست من مصرف کننده برسه،برند داخلیشو که نوعش رو هم در پست های گذشته گفتم استفاده میکنم.
بیماری من ترکیبی از اسهال و نفخ هست
علاوه بر استفاده از پروبیوتیک مورد نظر،مواردی که طی پستی تو لینک زیر نوشتم رو که رعایت می کنم خوبم:
http://ibsgroup.ir/froum/viewtopic.php?f=44&t=520
آواتار کاربر
ssaaeedd
کاربر ساده

پستتوسط آرش » چهارشنبه مرداد 29, 93 7:51 am

arash1984 نوشته است:دوستان واقعا راهنمایی کنید چکار کنم برای lg کدوم پروبیوتیک بهتره. توی یکی از سایت ها نوشته بود VSL3 خوبه ولی در ایران نیست.

- مصرف پروبیوتیک هیچ عارضه ای نداره و میشه براحتی امتحانش کرد، طوری که اگر جواب بده میشه براحتی تا آخر عمر استفاده کرد.

- ویتامین دی اگر درمان کنه(که شک دارم) خوبه، ولی مصرف بلندمدت اون می تونه عوارضی داشته باشه. البته مصرف موردی اون برای سلامتی خوبه.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط Danoosh » جمعه فروردین 4, 96 8:36 pm

سلام
تا جایی که بتونم از مواد طبیعی استفاده میکنم
برای پروبیوتیک هم بهتره قارچ کفیر بگیریم و با شیر, مواد لبتی پروبیوتیک درست کنیم

موفق باشید
در این تاپیک میتونید روش بهبودی کامل در ال جی رو بخونید : http://ibsgroup.ir/froum/viewtopic.php?f=49&t=984
Danoosh
کاربر ساده

قبلیبعدی

بازگشت به • رژیم غذایی - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان