كنترل روده تحريك پذير با ويتامين B1

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

كنترل روده تحريك پذير با ويتامين B1

پستتوسط آرش » دوشنبه مهر 28, 93 8:09 pm

در اينترنت كسي ادعا كرده كه با مصرف قرص ويتامين B1 يا thiamine ، آي بي اس خودش را كنترل كرده است.
اين شخص ميگه دكتر براي استرس و اضطرابي كه داشته اين دارو را تجويز كرده كه روي IBS اثر خيلي خوبي داشته است.
كسي در اين مورد چيزي شنيده يا دكترش برايش اين دارو را تجويز كرده ؟
آخرین بار توسط آرش در دوشنبه مهر 28, 93 8:47 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

Re: كنترل روده تحريك پذير با ويتامين B1

پستتوسط saeid » دوشنبه مهر 28, 93 8:34 pm

سلام آرش جان من کلا از مولتی ویتامین‌های معتبر استفاده می‌‌کردم قبل مصرف ریفکسیمین و روز هایی که مصرف می‌‌کردم بالای ۸۰% مشکل اسهال نداشتم به دلیل بیوتین ب۶ و ب۱۲ ب۱ و انواع ویتامین ها!به نظرم این که ۱ مدل ویتامین بخورید شاید زیادش ضرر داشته باشه! اما مصرف ۱ ماه مولتی ویتامین‌های خوب مثل فارماتن یا مولتی ویتامین‌های دیگه! من توصیه می‌‌کنم ۲ هفته بخورید مطمئننا نتیجه خوبی‌ میده! چرا که ما از مصرف شیر بستنی میوه‌ها شاید کمبود داشته باشیم!
من با این سایت فارسی تایپ می‌‌کنم اگر برخی‌ کلمات اشتباه هست از اینجاس.
http://behnevis.com
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط آرش » دوشنبه مهر 28, 93 8:54 pm

نه سعيد جان اشتباه نكن،
مصرف يك ويتامين مثل ويتامين D يا B1 با دوز بالا براي هدف درماني با مصرف مولتي ويتامين براي تقويت خيلي فرق مي كند.
در ضمن توصيه مي كنم فارماتون مصرف نكني چون خيلي قديمي شده يكي از اشكالات اينه كه همه ويتامين ها را نداره ولي اشكال بزرگش براي مردها اينه كه آهن داره.
الان در آمريكا مولتي ويتامين براي مرد، زن، بچه و سالمند فرمولش فرق مي كنه، مثلا در مولتي ويتامين مردها شما هيچوقت آهن نمي بيني.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط saeid » دوشنبه مهر 28, 93 9:01 pm

آرش نوشته است:نه سعيد جان اشتباه نكن،
مصرف يك ويتامين مثل ويتامين D يا B1 با دوز بالا براي هدف درماني با مصرف مولتي ويتامين براي تقويت خيلي فرق مي كند.
در ضمن توصيه مي كنم فارماتون مصرف نكني چون خيلي قديمي شده يكي از اشكالات اينه كه همه ويتامين ها را نداره ولي اشكال بزرگش براي مردها اينه كه آهن داره.
الان در آمريكا مولتي ويتامين براي مرد، زن، بچه و سالمند فرمولش فرق مي كنه، مثلا در مولتي ويتامين مردها شما هيچوقت آهن نمي بيني.

من مخصوصا خواستم از آهن استفاده کنم چون کم خونی ا کمبود فشار خون دارم! و چون باشگاه میرم! بیشتر نیاز دارم! و اینکه قدیمی‌ شده ملاک نیست من جدید هم خوردم اما تاثیری که این داره سوئیسی اونای دیگه نداشته برای همین گرون هست ۱۰۰ تش ۱۸۰ تومن . این ۲ تا مولتی ویتامین هم بچه ها خوردن میگن خوب بوده! ارزون تر هست ۹۰ تومن هست

http://il.bodybuilding.com/store/muscle ... id=1431925
http://il.bodybuilding.com/store/univ/daily.html
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط آرش » دوشنبه مهر 28, 93 9:33 pm

- هر كم خوني ناشي از كمبود آهن نيست، پيشنهاد مي كنم آزمايش فريتين بدي تا مقدار ذخيره آهن بدنت مشخص بشه. من خودم ذخيره آهن بدنم بالاست با اينكه فشار خون پايين دارم و به ظاهرم مي خوره كه كم خوني داشته باشم. دكتري كه اين آزمايش را برايم نوشت انتظار داشت به علت مشكلات روده اي جذب آهن كم باشه و دچار كمبود آهن باشم وقتي فهميد تعجب كرد و گفت بهتره كه خون بدي تا ذخيره آهن كم بشه. من گفتم با ضعفي كه دارم چطور خون بدم ؟ دكتر هم گفت: ربطي نداره. :!:
بدن مردان آهن زيادي مصرف نمي كنه و ورزش هم نياز به آهن را بالا نمي بره. (مگر اينكه دفع خون داشته باشي)

- فارماتون در ايران به دلايل شايد تبليغاتي معروف شده و در دنيا اين مولتي ويتامين ناشناخته است. در دنيا سنترم centrum معروفترين(نه بهترين) است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط saeid » دوشنبه مهر 28, 93 9:58 pm

آرش نوشته است:- هر كم خوني ناشي از كمبود آهن نيست، پيشنهاد مي كنم آزمايش فريتين بدي تا مقدار ذخيره آهن بدنت مشخص بشه. من خودم ذخيره آهن بدنم بالاست با اينكه فشار خون پايين دارم و به ظاهرم مي خوره كه كم خوني داشته باشم. دكتري كه اين آزمايش را برايم نوشت انتظار داشت به علت مشكلات روده اي جذب آهن كم باشه و دچار كمبود آهن باشم وقتي فهميد تعجب كرد و گفت بهتره كه خون بدي تا ذخيره آهن كم بشه. من گفتم با ضعفي كه دارم چطور خون بدم ؟ دكتر هم گفت: ربطي نداره. :!:
بدن مردان آهن زيادي مصرف نمي كنه و ورزش هم نياز به آهن را بالا نمي بره. (مگر اينكه دفع خون داشته باشي)

- فارماتون در ايران به دلايل شايد تبليغاتي معروف شده و در دنيا اين مولتي ويتامين ناشناخته است. در دنيا سنترم centrum معروفترين(نه بهترين) است.

آزمایشی‌ که دادم کامل بود آهن هم نرمال بود . دیگه در مورد ذخیره و این جور موضوع‌ها پیگیری نمیکنم . فقط اینو میدونم که وقتی‌ میخورم حالم خوب بود! اگه خونت غلیظ باشه بهتره خون بدی که خون من کم واسه سلول‌های قرمز خون یا گلبول قرمز بالا بود که خون بدیم بد نیست! بعد مورد بعدی مقدار آهنی که در فارماتون هست خیلی‌ زیاد نیست که واسه شما مشکل ایجاد کنه! وقتی‌ شما ورزش کنی‌ مطمئننا بدن نیاز به ویتامین و همه چیه بیشتری پیدا می‌کنه تا اینکه بشینی‌ پشت کامپیوتر! حداقل اینکه میسوزونی
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط saeid » دوشنبه مهر 28, 93 10:12 pm

شما در اکثر گینر‌ها و حتا پروتئین‌های مکمل‌های بدنسازی iron رو میبینی‌! خیلی‌ هاش داره! من دارم و دیدم! اگر درورزش نیاز به اینها نبود حذف می‌‌کردن! شاید خیلی‌ مصرف نشه یا نیاز نباشه اما فرض بر این هست که کسی‌ که دنبال افزایش قوا و وزن و نیرو هست احتمالا آهن کمتری داره! در معدود افرادی هست مثل شما که ذخیره آهن آنها بالاس و کم خونی دارند اما در مورد زیاد کسانی‌ که کمبود وزن یا کم خونی یا کم توان هستند کمبود آهن دیده شده!
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط Rana » شنبه آبان 17, 93 10:25 pm

شاید درست نباشه تو این تاپیک سوالمُ مطرح کنم
ولی من تاپیک به خصوصی برای این سوالم پیدا نکردم پس همینجا عنوانش میکنم
موهای من حدود 2 3 ساله که خیلی بد میریزه
اینم بگم که 5 ساله ibs دارم. یه سال بعد شروع ibs صورتم جوشای وحشتناکی زد که متخصص پوست برام یک سالُ نیم دکوتان تجویز کرد
بعد خوردن این قرص ریزش موهام خیلی زیاد شد و تا الان که 2 سال از تموم شدن دورش میگذره هنوز ادامه داره!
یه مقاله میخوندم که مشکلات روده ای و تنظیم نبودن باکتری های روده میتونه باعث کم خونی و جذب نشدن یه سری ویتامینای ضروری بدن بشه!
میگم نکنه واسه اینه که موهام میریزه!
واسه همینم هست شروع کردم به خوردن قرص آویشن و ماست پروبیوتیک
Rana
کاربر تازه وارد

پستتوسط saeid » یکشنبه آبان 17, 93 1:14 am

Rana نوشته است:شاید درست نباشه تو این تاپیک سوالمُ مطرح کنم
ولی من تاپیک به خصوصی برای این سوالم پیدا نکردم پس همینجا عنوانش میکنم
موهای من حدود 2 3 ساله که خیلی بد میریزه
اینم بگم که 5 ساله ibs دارم. یه سال بعد شروع ibs صورتم جوشای وحشتناکی زد که متخصص پوست برام یک سالُ نیم دکوتان تجویز کرد
بعد خوردن این قرص ریزش موهام خیلی زیاد شد و تا الان که 2 سال از تموم شدن دورش میگذره هنوز ادامه داره!
یه مقاله میخوندم که مشکلات روده ای و تنظیم نبودن باکتری های روده میتونه باعث کم خونی و جذب نشدن یه سری ویتامینای ضروری بدن بشه!
میگم نکنه واسه اینه که موهام میریزه!
واسه همینم هست شروع کردم به خوردن قرص آویشن و ماست پروبیوتیک

سلام شما بد نیست از این قرص استفاده کنید یکمدت تاثیر خوبی‌ داره

http://hitit.ir/zinc-plus-%D9%82%D8%B1%D8%B5
saeid
کاربر حرفه ای

پستتوسط mohamad.t » شنبه آبان 23, 94 6:34 pm

سلام دوستان
من یک ماهی هست موهام ریزشش زیاد شده و کنار لبم خشک میشه جوری که پوسته پوسته میشه ! که یک سرچی زدم تو اینترنت نشانه کمبود ویتامین B در بدنه!
من 6 ماهی هست دچار ای بی اس شدم ایا این کمبود ویتامین B بخاطر همین ای بی اس هست؟
mohamad.t

بعدی

بازگشت به • روش های درمان - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان