تاثیر گیاه دارویی بابونه بر علایم بیماران مبتلا به ibs

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

تاثیر گیاه دارویی بابونه بر علایم بیماران مبتلا به ibs

پستتوسط atefeh » دوشنبه اسفند 28, 91 9:11 am

خبرگزاری موج - بیماری سندرم روده تحریک پذیر، یک اختلال شایع عملکردی گوارشی با طیف وسیعی از علایم بالینی شامل درد شکم، نفخ و اختلال در دفع مدفوع است و همین گستردگی علایم درمان را سخت تر می کند. به گزارش موج، دکتر شهرام آگاه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با توجه به تحقیقی که در این زمینه انجام داده است، گفت: 45 نفر از بیماران طبق معیارهای پژوهشی و فاقد بیماری زمینه ای دیگر وارد مطالعه و یک ماه تحت درمان روزانه 20 قطره از افشره بابونه قرار گرفتند. آنان در بدو مطالعه، 2 و چهار هفته پس از شروع درمان پرسشنامه ای مبنی بر میزان شدت درد شکم، نفخ، تهوع، قوام مدفوع و اختلالات دفعی تکمیل کردند. تمام علایم بیماران از 2 تا 4 هفته درمان نسبت به ابتدای ورود، کاهش معنی داری داشته و شدت بهبود تا 2 هفته پس از درمان پایدار مانده و بعد از 4 هفته از شروع، کاهش یافته، اما همچنان نسبت به بدو ورود بیماران بهبود معنی داری داشته است. شایان ذکر است با توجه به موثر بودن این گیاه بر روی تمامی علایم IBS و با توجه به مواد موثر موجود در آن می توان گفت که احتمالا این گیاه هم در زمینه بهبود علایم بالینی و هم در عبور از مراحل بیماری زایی موثر و با توجه به در دسترس بودن و هزینه پایین فراوری نسبت به درمان های رایج، ارجح تر است.

برای درست کردن دم کرده بابونه، 2 تا 8 گرم و یا یک قاشق چایخوری گیاه بابونه خشک را در یک فنجان آب جوش می ریزیم و سپس به مدت 5 دقیقه آن را روی بخار قرار می دهیم تا دم بکشد
atefeh

Re: تاثیر گیاه دارویی بابونه بر علایم بیماران مبتلا به ibs

پستتوسط zar » سه شنبه اردیبهشت 24, 92 2:38 pm

مرسی عاطفه جان. البته دوستان لازمه بگم این گیاه مضراتی هم داره ونباید در خوردنش زیاده روی کرد.خانمهای باردار از خوردنش منع شدن وهمچنین خانمهایی که قاعدگی شدید دارن.خوردن مقدار زیاد آن سبب استفراغ وتهوع میشه.اثرداروهای ضدانعقادی را افزایش می‌دهد. بابونه را نباید با گردو، پسته، گنه گنه، تانن، همچنین ژلاتین، سولفات آهن، املاح مس و یا سرب دار مصرف کرد.
zar

پستتوسط آرش » دوشنبه مرداد 28, 92 9:28 pm

چای بابونه و نعنا تنها نوشیدنی های گرمی هستند که من با خیال راحت می تونم بنوشم و اثر خوبی روی گوارش دارند. اما در مورد بابونه یک تناقضی وجود داره: می دونید که از خواص درمانی دیگه بابونه ادرارآوری و آرامبخش بودنه و بخاطر همین توصیه می کنند که بابونه قبل از خواب مصرف بشه ولی به دلیل ادرارآوری آدم را وسط شب برای دستشویی از خواب بیدار می کنه و این خودش خواب را خراب می کنه.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

فرآورده های گیاهی شركت دارويي زردبند

پستتوسط آرش » دوشنبه آبان 26, 93 11:00 am

قطره خوراکی بابونه
کاربرد: کمک به کاهش التهاب و عفونت دستگاه گوارش
طریقه مصرف: روزانه سه مرتبه و هر بار 3 تا 5 قطره در یک لیوان آب ، چای یا شربت حل کرده و میل نمایید .
قیمت مصرف کننده: 137800 ریال

قطره خوراکی رازیانه
کاربرد:ضدنفخ و اسپاسم دستگاه گوارش ، شیرافزا و بهبود عوارض ناشی از یائسگی ، (IBS)کمک به بهبود سندروم روده تحریک پذیر
طریقه مصرف: روزانه سه مرتبه هر بار 3 تا 5 قطره در یک لیوان آب یا شربت حل کرده و میل نمایید .
قیمت مصرف کننده: 51940 ریال

محصولات دیگر گوارشی این شرکت را در سایت آن ببینید: http://www.zardband.com/fa/
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط sanaaaz1 » شنبه آذر 8, 93 10:33 am

بچه هایی که از یبوست وهم اسهال رنج میبرن از اسفرزه استفاده کنید .
نه صبر ایوبی هست !!و نه بویی از پیراهن یوسف‏ ‏عزیزم …خودت را به کوری بزن‏ ‏اینجا گرگ ها همه چیز را خورده اند
sanaaaz1
کاربر حرفه ای

محل اقامت: tehran/ال‏ ‏جی

پستتوسط saeid » یکشنبه آذر 8, 93 12:36 am

بابونه من استفاده کردم بیشتر برای اسپاسم و درد دل مفید بود! ولی‌ روی نفخ و اسهال یا صدای شکم نه
من با این سایت فارسی تایپ می‌‌کنم اگر برخی‌ کلمات اشتباه هست از اینجاس.
http://behnevis.com
saeid
کاربر حرفه ای

چاي بابونه

پستتوسط آرش » یکشنبه آذر 9, 93 7:49 pm

من اولين باري كه چاي بابونه خوردم از شدت تلخي اش حالت تهوع گرفتم، ولي خوب بعد يك مدتي عادت كردم و ديگه هر روز مي خوردم.

من معمولا آخر شب مي خوردم آخه نوشته بودن خواب آور خوبي است ولي مشكل اينجا بود كه چون ادرار آور هست نصف شب از خواب بيدارم مي كرد.
تصویر
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

بابونه در طب سنتی؛ از تقویت معده تا اعصاب

پستتوسط آرش » چهارشنبه دی 23, 94 3:55 pm

بابونه یک گیاه فوق العاده است؛ تقویت کننده مغز و اعصاب و قوای جنسی است، سلامت معده را برایتان به ارمغان می آورد و با نوشیدن آن خواب راحتی خواهید داشت:
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=308744

تصویر
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط atena9568 » سه شنبه خرداد 18, 95 2:03 pm

مرسی عزیز بابت اطلاع رسانی
خون در مدفوع
atena9568

بازگشت به • روش های درمان - درمان ای بی اس IBS