مصرف ماری جوانا

مدیر انجمن: آرش

مصرف ماری جوانا

پستتوسط بامداد » یکشنبه شهریور 13, 95 12:43 am

اینجا از تجربیات خودم بعد از مصرف ماری جوانا و تاثیراتش بر علایم بیماریم می نویسم و از تجربیات شخصی, نظرات و مطالب علمی شما استقبال می کنم.
بامداد
کاربر ساده

ماری جوانا چیست

پستتوسط بامداد » یکشنبه شهریور 14, 95 12:28 pm

ماریجوآنا، گُلِ خشکِ گیاه شاه‌دانه(به انگلیسی: Cannabis) است که از آن به‌عنوان محرک و داروی روان‌گردانِ طبیعی استفاده می‌شود.
تتراهیدروکانابینول ترکیبِ مؤثر همهٔ فراورده‌های گیاه شاهدانه و عامل اصلیِ آثارِ سرخوشی‌آورِ آن است. تَمدد اعصاب، درون‌اندیشی و افزایش اشتها از مهم‌ترین آثارِ دلخواه ذهنی و جسمیِ ماری‌جوانا است و از عوارض موقتیِ مهم مصرف آن می‌توان به کاهش حافظهٔ کوتاه‌مدت، خشکی دهان، سرخی‌دیدگان، اختلال در مهارت‌های حرکتی، و گاهی احساس اضطراب و وحشت اشاره کرد. مصرف درازمدت این ماده ممکن است اعتیاد روانی به همراه داشته باشد.
از اوایل قرن بیستم، در اغلب کشورهای دنیا، محدودیت‌هایی قانونی درمورد استفاده و فروش ماری‌جوانا و دیگر محصولاتِ گیاه شاهدانه وضع شده‌است. علاوه‌براین، ماری‌جوانا در برخی کشورهای دنیا مانند کانادا، بلژیک، استرالیا، هلند، اسپانیا و همچنین ۳۲ ایالت از کشور آمریکا به‌عنوان یک درمانِ گیاهی با تجویز پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد که به‌عنوان ماری‌جوانای طبی از آن یاد می‌شود و در اغلب این کشورها مصرف آن قانونی است.
از ویکی پدیای فارسی ماری جوانا
آخرین بار توسط بامداد در یکشنبه شهریور 14, 95 2:30 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
بامداد
کاربر ساده

Marijuana as medicine

پستتوسط بامداد » یکشنبه شهریور 14, 95 2:29 pm

There is limited evidence suggesting cannabis can be used to reduce nausea and vomiting during chemotherapy, to improve appetite in people with HIV/AIDS, and to treat chronic pain and muscle spasms. Its use for other medical applications, however, is insufficient for conclusions about safety or efficacy.
اما
The American Medical Association, the Minnesota Medical Association, the American Society of Addiction Medicine, and other medical organizations have issued statements opposing its use for medicinal purposes.
با این حال
When usual treatments are ineffective, cannabinoids have also
been recommended for anorexia, arthritis, migraine, and glaucoma.
از ویکی پدیای انگلیسی medical cannabis
بامداد
کاربر ساده

تجربیات

پستتوسط بامداد » یکشنبه شهریور 14, 95 2:51 pm

و اما تجربیات
بیشتر از یک سال از اولین تجربه ام میگذره
دفعات اول که هر کدام یک ماه تا ۲۰ روز فاصله داشتند تاثیرات متفاوتی روی گوارشم احساس میکرد
بعضا حتی احساس درد در طول یکی دو ساعت اول که با گذشت زمان متوجه شدم همه اثرات تلقینه.
بعد از گذشت ۵ - ۶ ماه, روز بعد از مصرف علایم گوارشم زیاد خوب پیش نمیرفت, عموما یبوست داشتم و متعاقب اون احساس حرکت کند غذا در معده و روده ها و رفلاکس
مدت دو ماه هم با این فکر مصرف نکردم
اما ایده کنترل غذایی که بعد از مصرف میخورم به ذهنم رسید
از اونجایی که اشتها به شدت زیاد میشه, حواست به چیزهایی که میخوری نیست و خیلی جذب تنقلات میشی که حداقل منو خیلی اذیت میکنن
چیزایی که قصد داشتم بخورم رو جدا کردم و ...
۳ - ۴ ماهه که تا دو - سه روز بعد از مصرف اصلن درد های شکمی ندارم و شکمم خیلی مناسب کار میکنه
و بعد از اون باز علایم کم کم شرو میشه
بامداد
کاربر ساده

نتیجه گیری

پستتوسط بامداد » یکشنبه شهریور 14, 95 3:06 pm

یادم میاد که دکترم بهم میگفت که مشکل IBS تو ( و شاید نه همه بیمار های نوع C ) به نوعی اسپاسم عضلات روده کوچک یا بزرگته و مشکلات عصبی، ادویه جات و یه سری خوراکی های حساسیت زا باعث تشدیدش میشوند.
به نظرم THC که در بدنم آزاد میشه باعث کم شدن این اسپاسم میشه
کی میدونه؟!

الان 4 ساله که دارم دنبال این مواد غذایی و سبک زندگی و ... میگردم که این اسپاسم رو تشدید میکنن
هر چند وقت یه بار به چیزی شک میکنم و با وسواس عوارضش رو دنبال میکنم
اما هنوز هیچ چیز قطعی ندیدم
بد تر از اون، یه هفته پیش که داشتم پست های خودم رو از اول میخوندم، متوجه شدم ذهنیتی که یک سال پیش داشتم، الان باز داره تکرار میشه، ینی یه دور باطل که سودی برام نداشته :(
الان تنها دل خوشیم همیت آقای THC هستن :mrgreen:
بامداد
کاربر ساده

Re: Marijuana as medicine

پستتوسط بامداد » یکشنبه شهریور 14, 95 3:11 pm

بامداد نوشته است:There is limited evidence suggesting cannabis can be used to reduce nausea and vomiting during chemotherapy, to improve appetite in people with HIV/AIDS, and to treat chronic pain and muscle spasms. Its use for other medical applications, however, is insufficient for conclusions about safety or efficacy.
اما
The American Medical Association, the Minnesota Medical Association, the American Society of Addiction Medicine, and other medical organizations have issued statements opposing its use for medicinal purposes.
با این حال
When usual treatments are ineffective, cannabinoids have also
been recommended for anorexia, arthritis, migraine, and glaucoma.
از ویکی پدیای انگلیسی medical cannabis

از Google Translate:
شواهد اندکی نشان می دهد حشیش می توان برای کاهش تهوع و استفراغ در طول شیمی درمانی، برای بهبود اشتها در افراد مبتلا به HIV / AIDS، و برای درمان درد و اسپاسم عضلات مزمن وجود دارد. استفاده از آن برای دیگر برنامه های کاربردی پزشکی، با این حال، برای نتیجه گیری در مورد ایمنی یا اثربخشی کافی است.
اما:

انجمن آمریکایی پزشکی، انجمن پزشکی مینه سوتا، انجمن آمریکایی پزشکی اعتیاد ، و دیگر سازمان های پزشکی اظهارات مخالف استفاده از آن برای مقاصد دارویی صادر کرده اند.

با این حال:

هنگامی که درمانهای معمول بی اثر هستند، کانابینوئیدهای نیز
شده است برای بی اشتهایی، آرتروز ، میگرن، و آب سیاه توصیه می شود.
بامداد
کاربر ساده

بازگشت به • روش های درمان - درمان سندرم روده تحریک پذیر IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان