طب سنتی

مدیر انجمن: آرش

طب سنتی

پستتوسط mehfarj » پنج شنبه فروردین 1, 92 11:19 am

به شخصه طب سنتی رو حدود 4-5ماهی تجربه کردم که تاثیر خوبی هم داشت ولی دایمی نبود برا نمونه حدود20روزی گلپر وآویشن ونعناع روبانبات دم میکردم وبعدشام ونهار میخوردم که تاثیردایمی نداشت که خوب خوب بشم....که بعدیه دوره ای ناشتا سیاه دونه باعسل وآب جوش مصرف کردم که تاثیرش خیلی هم خوب بود ولی چون تاثیرش دایمی نبوددیگه مصرف نکردم چون دنبال یه راه حل دایمی برا درمان بیماری بودم وهستم ولی به نظرم بد نباشه که حداقل یه ماه اینو مصرف کنید
mehfarj
کاربر فعال

Re: طب سنتی

پستتوسط noshin » یکشنبه فروردین 4, 92 9:05 pm

سلام
جالب بود من زیاد روی طب سنتی حساب نکشیدم ولی مواردی که گفتی برام جالب بود.
noshin
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: خوزستان

پستتوسط mehfarj » پنج شنبه خرداد 2, 92 6:15 pm

توی سایت تبیان یکی از همین بیماران یه بنده خدایی رو معرفی کرده که میتونه این بیماری رو درمان کنه البته اون لفظ شفا رو بکار برده کسی پیش ایشون رفته تا حالا؟
اینم متنش
یه حاج اقایی با نام حاج اقا قنبری هست که با نبات و بدون هیچ پولی شفا میده خونشون انتهای تجریش واقع در دزاشیپ است از هرکی بپرسی اونجا نشونت میده.اگر بهبودی حاصل شد دعایی هم در حق این اینجانب هم بکنید.
mehfarj
کاربر فعال

حجت الاسلام ضیایی - درمان اسهال مزمن در طب سنتی

پستتوسط آرش » جمعه آبان 3, 92 10:49 pm

http://teb14.ir/%D8%B6%DB%8C%D8%A7%DB%8 ... 8%AA%DB%8C
ديدنش ضرري نداره ولي خلاصه اش ميشه : سنجد ، عناب ، هسته انار
كسي تا حالا عناب را امتحان كرده ؟ نحوه مصرفش چطوريه ؟ مثلا با پوست خورده ميشه يا بايد پوستش گرفته بشه ؟
آخرین بار توسط آرش در دوشنبه اردیبهشت 1, 93 8:32 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط سایه روشن » شنبه آبان 4, 92 11:31 am

سلام من عناب مصرف میکنم باید با پوستش بخوری فقط مواظب باشین چون بعضییاشون کرمین یه ماهی بعد صبحانه میخوردم مقدار گاز روده ها رو هم کم میکنه مصرفش باید مداوم باشه عناب خواص خوبی برای همه ی بدن داره نه فقط برای اسهال کلا تو رزیم غذایی باشه خیلی خوبه
سایه روشن
کاربر حرفه ای

درمان موفق بیماری کرون با طب سنتی

پستتوسط آرش » جمعه اردیبهشت 26, 93 6:08 pm

شرح حال بیماری و شروع آن و چگونگی ادامه درمان وکنترل بیماری توسط خود بیمار:
بیمار 30 ساله – مدرک تحصیلی دکترا – نوع بیماری کرون
علائم قبلی: سال 84 درد شکم که تشخیص پزشک در آن زمان آپاندیس بود و در فاصله یک روز بعد از درد عمل جراحی انجام شد. در سالهای 86 تا 90 به صورت موردی خون در مدفوع دیده میشد که تشخیص پزشک عمومی هموروئید بود.
علائم جدید: در سال 91 و با افزایش شدت خونریزی، اسهال و دردهای شکمی به دکتر گوارش رجوع شد. با انجام کولونوسکوپی مشخص شد که تشخیص هموروئید پزشک اول اشتباه و نوع بیماری ” کرون ” تشخیص داده شد.
در درمان اولیه در تابستان 91 روزانه مقدار 6 قرص پنتاسا ( مزالازین ) و 1 تا 2 قرص آزاتیوپرین مصرف می شد. البته در انتهای تابستان تقریبا خونریزی متوقف شده بود. ولی بدلیل عوارض قرص آزاتیوپرین ( حالت تهوع شدید ) این نوع درمان و پزشک کنار گذاشته شد.
در مراجعه به پزشک گوارش دیگر، در پاییز یک دوره درمانی با کورتون ( پردنیزولون) شروع شد و علاوه بر مصرف 6 پنتاسا، روزانه 5/1 قرص مرکاپتوپیورین نیز مصرف میشد.
در زمستان سال 91 به علت عوارض قرص مرکاپتوپیرین ، فعالیت مغز استخوان به شدت کاهش پیدا کرد و باعث آنمی شد به طوریکه پلاکت 12000 و گلبول سفید به 5/1 و هموگلوبین به مقدار 6 رسیده بود. سردرد همراه با غش کردن از علائم این کم خونی بودو منجر شد تا ضمن بستری شدن یک هفته ای در بیمارستان واحدهای خونی و پلاکت تزریق شود.
بعداز مورد به علت اینکه نمی شد از قرص مرکاپتوپیورین استفاده کرد، برای کنترل سیستم ایمنی بدن از آمپول هیومرا ( آدولیمب ) به همراه قرص پنتاسا استفاده شد.

در بهار سال 92 درمان با طب ایرانی آغاز شد. در ماههای اول به علت آشنا نبودن و عدم اطمینان به طب سنتی ، با هماهنگی دکتر درمان ایشان در کنار درمان قبلی ادامه پیدا کرد و درمان قبلی به طور ناگهانی قطع نشد . هدف اصلی از مراجعه به طب سنتی جلوگیری از اثرات مخرب داروهای شیمیایی بود. به تدریج داروهای قبلی و درمان شیمیایی کنار گذاشته شد.
با گذشت حدود 8 ماه از درمان سنتی عوارض جانبی درمان مشاهده نشده و بهبودی حاصل شده است.
دیدگاه های طب سنتی ایران پیرامون علت شناسی این بیماری :
بر اساس این نگاه در درمان و فیزیوپاتولوژی بیماری، افزایش غلظت صفرا باعث آسیب به این بیمار در دستگاه گوارش شده بود که با کنترل غلظت صفرا و تخلیه صفرای غلیظ و نیز خنثی کردن آن در دستگاه گوارش علائم خونریزی دهنده بیمار حذف شد .پرونده پزشکی بیمار در موسسه طب سنتی و اسلامی ایرانیان موجود که محققین و متخصصین می توانند از مسیر درمان استفاده بالینی و تخصصی انجام دهند. این مرکز آمادگی پذیرش و انجام خدمات خارج از وقت را جهت مبتلایان به بیماری کولیت، کولیت اولسروز و کرون اعلام می نماید.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

طب سنتی برای آی بی اس

پستتوسط آرش » سه شنبه تیر 10, 93 10:29 am

فاطمه: سلام من 23 سالمه و مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر هستم این بیماری دیگه منو به کل گوشه نشین و افسرده کرده نفخ همیشگی یبوست شدید و گاهی بیرون روی به صورت متوالی دارم وقتی میرم بیرون یا جایی به صورت اورژانسی باید برم دستشویی و این برام خیلی مشکل ایجاد میکنه سرو صدای شکمم شب ها نمیذاره بخوابم و دیوونه ام کرده اصولا خیلی استرسی و حساسم لطفا راهنماییم ام کنید.
» پاسخ: سلام سندرم روده تحریک پذیر در گروههای مختلف مزاجی دیده می شود. اطلاعات داده شده برای تشخیص مزاج کافی نیست. در عین حال پرهیز از مواد غذایی سرد و تر و سرد و خشک کمک کننده است.

* * * * * * * * * * *
مهدی: سلام.دچار مشکل سندرم روده تحریک پذیر هستم برای درمان من را راهنمایی کنید.متشکرم
» پاسخ: سلام مراجعه به متخصص ضروری است. ولی پرهیز از غذاهای صفرازا و سودازا کمک کننده است.

منظور از غذای صفرازا و سودازا چیست
» پاسخ: سلام غذاهای صفرازا غذاهای گرم مزاج زودهضم، شیرینیها(البته شیرینیهای طبیعی غالبا خلط دم ایجاد می کنند)، غذاهای شور و تند و تلخ/ سودازا: غذاهای ترش مزه

* * * * * * * * * * * *
parisa: سلام.خسته نباشید. 25سالمه مشکل بوی بددهان دارم من سالهایبوست شدیدداشتم واسترس خیلی زیادی دارم باخوردن شیرینیجات ترشیجات..چای..بوی بددهانم بیشترمیشه..دکترامیگن درمانی نداره بدنت یه آنزیم رونداره به خاطرهمین رودهات نمیتونن بوی بدایجادشده ازمتابولیسم روتجزیه کنند :?: به خاطرهمین هم مدفوع وتعریق بدنت وهم دهانت بوی بدی میدهد. من دارم دیوانه میشم چندبارروبه مصرف قرصهای قوی اعصاب کردم به شدت افسرده شده ام راهی جزمردن برام نمونده لطفااگردردرمان این بیماری اطلاعی داریدکمکم کنید...ممنونم ازراهنماییهاتون..
» پاسخ: سلام از خوردن غذاهای سودازا و صفرازا پرهیز کنید. هرگز . هرگز و هرگز قبل از گرسنگی واقعی غذا نخورید. بعد از خوردن غذا در صورت امکان یک تکه از میوه به بخورید. برای رفع یبوست خود آلو و انجیر خشک را 24 ساعت د اخل شیر بخیسانید و یکی از وعده ها به ویژه صبحها قبل از غذا خوردن سه عدد از هر کدام بخورید. این کار را یک هفته در میان انجام دهید و در هفته هایی که آلو و انجیر نمی خورید صبحها یک قاشق خاکشی کوبیده و اسفرزه را داخل ب جوش و نبات بریزید و میل کنید. یعنی یک هفته آلو و انجیر و هفته دوم خاکشی و اسفرزه. یک روز در میان 45 دقیقه ورزش عرق آور در حالت ناشتا داشته باشید و بعد از آن استحمام انجام دهید. هفته ای یک بار شنا کنید. از دمنوش اسطوخدوس نیز شبها استفاده کنید. علی ای حال مراجعه به متخصص در اولین فرصت ضروری است.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پودر سنجد، عناب و دانه انار

پستتوسط آرش » چهارشنبه تیر 18, 93 8:23 am

کسی تا حالا از پودر سنجد یا عناب و یا پودر دانه انار برای اسهال مزمن استفاده کرده؟ :?:
و اینکه این چیزی که در عطاری ها میفروشن تا چه حد مطمئن هست ؟ مثلا آلودگی قارچی نداره یا اینکه تقلبی نیست که مثلا توی پودر عناب آرد بریزن ؟ :?:

تصویر
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط امیدوار » پنج شنبه تیر 19, 93 9:49 am

آقا آرش من قبلا درمورد پودر دانه انار برا درمان اسهال مزمن یه چی شنیده بودم،البته دقیقا پودر دانه انار نبود ولی به انار ربط داشت! متاسفاته دقیق یادم نیس ولی فک کنم از عطاری ها بپرسین براتون بگن

اینو به من خانومی گفته بود که دخترش به حدی اسهالش شدید بود که حتی وقتی شکمش خالیه خایم میشد باز اسهال میشد و شدیدا دفعش (عذرمیخوام)شدیدا حالت بلغمی و کف ماندد داشت
که دخترش بااستفاده ازهمین جوشونده انار که دقیق یادم نیس چجوریاس و طب سوزنی خوب شده بود
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

حاج آقا قنبری

پستتوسط fatima1990 » پنج شنبه تیر 19, 93 3:08 pm

برای کسب اطلاعات از ایشون به سایتشون مراجعه کنید:
http://www.piremehr.ir/default.aspx

اگر به کارشون اعتقاد داشته باشید قطعا شفا میگیرید...یک هفته قبل نوبت دهی نمازقضا نباید داشته باشید.ماه رمضون کسی رو نمیبینه. روزی 400 نفر مریض میبینه البته رایگان...
fatima1990
کاربر ساده

بعدی

بازگشت به • روش های درمان - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان