لطفا بخوانید

مدیر انجمن: آرش

لطفا بخوانید

پستتوسط kingmammad110 » چهارشنبه اسفند 5, 94 6:41 am

من یک مرد متاهل سی و سه ساله هستم که هیچ وقت دچار این بیماری نبودم و حتی نمیدونستم همچین مشکلی تو دیا وجود داره من در سن بیست و پنج سالگی ازدواج کردم سریع میرم سر اصل مطلب از زمان ازدواجم تا یکی دو سال اول من هیچ مشکل گوارشی نداشتم ا زمانی که همسرم به عفونت قارچی رحم و باکتریایی مبتلا شد خلاصه کنم که ما سالها با هم رابطه س.ک.. دهانی داشتیم بعد از مدت کوتاهی از عفونت همسرم مشکلات گوارشی پیدا کردم ودر نهایت بعد از همه پیگیریها و درمانها احساس میکنم یک عفونت رودهای مقاوم به درمان دارم ازمایش هلیکو منفی فقط ازمایش مدفوع ندادم تا بحال ایا کسی هست بدونه حدث من تا کجا ممکنه درست باشه ایا ممکنه یه عفونت قارچی در روده مزمن بشه و اصلا قارچ در روده میتونه زنده بمونه من هروقت مترو نیدازول مصرف میکنم خیلی حالم خوب میشه ولی به محض قطع دارو علایمم بر میگرده لطفا اگر میدونید راهنماییم کنید من تا بحال فقط ازمایش مدفوع ندادم هیچ نمونه ای مهمترین سوالم اینه که ایا بیماری روده ای وجود داره که از طریق س...ک دهانی به من سرایت کرده باشه اینم بگم که عفونت هسرم هم مقاوم هست و بعد از هر بار درمان تا بحال خوب نشده است با تشکر
kingmammad110
کاربر تازه وارد

Re: لطفا بخوانید

پستتوسط آرش » چهارشنبه اسفند 5, 94 8:49 am

- من تا بحال چیزی در مورد انتقال عفونت از طریق س.ک.س دهانی نشنیده ام هر چند از لحاظ منطقی محتمل به نظر می رسد.

- اینطور که بنظر می رسد شما بطور کامل تحت نظر یک متخصص قرار نگرفته اید که بیماری شما تشخیص داده شود چون در اینصورت حتما آزمایش مدفوع می دادین (آزمایش مدفوع سه مرحله ای کامل تر است) پس در ابتدا بهترین کار تشخیص بیماری توسط متخصص هست.

- انواع قارچ ها در روده انسان سالم زندگی می کنند بعضی مواقع قارچ های مضر مثل کاندیدا رشد بیش از حد پیدا می کنند که بیماری ایجاد می کند.
مترونیدازول ضدباکتری است و روی قارچ ها تاثیری ندارد و حتی ممکن است با از بین بردن باکتری ها باعث رشد بیش از حد قارچ ها شود.

- همسر شما می تواند از محصولات پروبیوتیکی مثل لاکتوواژ و لاکتوفم استفاده کند.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

پستتوسط kingmammad110 » چهارشنبه اسفند 5, 94 9:36 pm

نه متاسفانه دکترم چکاپ کاملی برای من ننوشت من علایم شدیدی که داشتم به صورت سوزش سر دل بروز کرد و بعد از اون اندسکپی و تست هلیکو باکتر دادم که منفی شد ولی از بعد اون زمان و مراجعات بعدی من به فوق تخصص گوارش دکتر در اهواز و شرح علایمی مثل قار قور شکم اسحال و مدفوع نرمال و گاهی ماده خلط مانند حتی عوض شدن شکل مدفوع به وفور یعنی ابتدا نرمال و رو به انتها با اسهال تمام شدن و حتی با مایع لذج تمام شدن اینها رو که به دکتر گفتم گفت شما ibs داری اینم بگم که من بیشتر ریفلاکس اذارم میده مثل تلخی دهان در خواب بیشتر و اول صبح ها جوری که شاید بگم تو خواب هم متوجه میشم و اکثرا بیدارم میکنه ولی هیچ وقت درد شکم نداشتم ابدا درد اذار دهنده ای نداشتم جز گاهی وقتها که جاهاش هم عوض میشه و یه صورت کرامپ و یا زیر دنده راست و گاهی چپ هست مشکلم با استرس خیلی بد میشه شرمندم که سوال بالا رو مطرح کردم خواستم بگم این هم یک احتمال بود که میدادم دیگه هم عقلم کار نمیکنه خیلی خسته شدم کلافم میکنه این بیماری خدایی هر چی هست خیلی بده جالبیش اینجاست که همه بیماران علایمشون دقیقا مثل هم نیست و با هم فرق داره
kingmammad110
کاربر تازه وارد

پستتوسط آرش » پنج شنبه اسفند 6, 94 9:07 am

به نظر من در مورد مسائل پزشکی شرم و حیا و اینجور چیزا معنی نداره.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

بازگشت به • روش های درمان - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان