تجربه من در درمان سندروم روده تحریک پذیر

مدیر انجمن: آرش

تجربه من در درمان سندروم روده تحریک پذیر

پستتوسط farzad » جمعه بهمن 16, 94 12:12 pm

با سلام به همه دوستان. من سال هاست که از بیماری آی بی اس آن هم از نوع غالبا اسهال رنج می برم. علائم این بیماری از حدود 25 سال پیش در من شروع شد و با مرور زمان علائم آن شدیدتر شد به طوری که اسهال مداوم و نیاز به رفتن مدارم به دستشویی، سروصدای زیاد روده ها و نفخ شکم زندگی ام را دچار اختلال شدیدی کرده بود. به دکترهای زیادی مراجعه کردم. بعضی اصلا آن را مشکل جدی نمی دانشتند. برخی نیز داروهایی مانند کولپرمین، کولوفک ریتارد، لوپرامید و ... تجویز می کردند. مصرف این داروها اگرچه کاهی تسکین موقتی به وجود می آورد مثل مصرف کولپرمین ولی این اثر موقتی بود و هیچکدام مشکل را حل نکردند. بعد از مطالعه زیاد در مورد این بیماری متوجه شدم علت اصلی این بیماری مشکلات روحی است. به همین دلیل تصمیم گرفتم به یک روانپزشک مراجعه کنم. پس از تحقیق زیاد روانپزشکی را که در این زمینه تحقیقاتی انجام داده بود و با این بیماری آشنایی داشت پیدا کردم و به او مراجعه کردم. ایشان با توجه به شناختی که داشت خیلی خوب با این بیماری برخورد کرد و همان گونه که انتظار داشتم این بیماری را ناشی از مشکلات روحی من تشخیص داد. برای همین درمان دارویی را با داروهایی مانند پاروکستین، پرانولول، گاباپنتین و کلیدینیوم سی شروع کرد. بعد از مدتی مصرف داروها، ضمن این که مشکلات روحی من تا حد زیادی بهبود پیدا کرد مشکلات مربوط به بیماری نیز تا حدودی مرتفع شد و من توانستم زندگی نسبتا طبیعی خود را شروع کنم. پس از آن به توصیه این دکتر روانپزشک به روانشناس دیگری که او هم در این زمینه تخصص داشت مراجعه کردم. این روانشناس بسیار روانشناس خوبی بود برای درمان من وقت زیادی گذاشت. البته من هم سعی کردم در این راه تلاش کنم. این روانشناس کتابی به نام ذهن ناآرام از آقای هادی بیگدلی را معرفی کرد و فایل صوتی آن در اینترنت در دسترس است. گوش دادن به این فایل های صوتی و سعی در درک و عمل به نکات آن تا حد زیادی هم به آرامش روحی و هم به درمان بیماری کمک کرد و الان خدا را شکر علائم مرتبط با این بیماری تا حد زیادی مرتفع شده است. من دوست داشتم این تجربه را با شما به اشتراک بگذارم و توصیه من با توجه به تجربیاتی که دارم این است که برای درمان این بیماری سعی کنند مشکلات روحی خود را برطرف کرده و نگرش و بینش خود را نسبت به زندگی تغییر دهند.
امیدوارم که این مطالب برای سایر دوستانی که به این بیماری مبتلا هستند، مفید واقع شود.
farzad

Re: تجربه من در درمان سندروم روده تحریک پذیر

پستتوسط alirezzads213 » سه شنبه بهمن 20, 94 1:30 pm

دوست عزیز واقعا با شما موافق هستم واقعا به نتیجه شما رسیده ام کاشکی همه به این نتیجه برسند
alirezzads213
کاربر فعال

بازگشت به • تجربیات - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : Google [Bot] و 1 مهمان