زنجبیل

مدیران انجمن: آرش, آشنا

Re: زنجبیل

پستتوسط سایه روشن » دوشنبه دی 16, 92 5:46 pm

جالبه برام که الان هر چی میوه که بخوام میخورم و نفخم مثل قبل نیست کمتره .قبلا از میوه خوردن میترسیدم ولی الان یک کیلو میوه رو یه جا میخورم
سایه روشن
کاربر حرفه ای

پستتوسط سایه روشن » دوشنبه دی 16, 92 5:47 pm

m1988 عزیز شما به این رژیم اعتقادی دارین راستش خودمم هنوز شک دارم ادامه بدم یا نه؟شوهرم میگه این رژیمه خودکوشیه
سایه روشن
کاربر حرفه ای

پستتوسط m1988 » دوشنبه دی 16, 92 7:40 pm

راستشو بخوای به نظر منم خودکشیه :D یکی از اقوام ما اینکارو کرد بعد از چند وقت کم خونی شدید و کاهش وزن شدید پیدا کرد. نمیدونم منشا این روش از کجاست و تا چه حد علمیه ولی قبل ازینکه ادامه ش بدی حتماً یه تحقیق مفصل بکن راجع بهش سایه جان. با توجه به اینکه میگی کم خونی هم داری.
whatever doesn`t kill you, makes you stronger
m1988
مدیر انجمن

محل اقامت: تهران

پستتوسط m1988 » دوشنبه دی 16, 92 7:47 pm

راستش من نه اعتقادی ندارم چون مشکل بیماری من تغذیه نیست که با رژیم اصلاح بشه. من قبل از اینکه آی بی اس بگیرم همه چی می خوردم و اصلاً هم مشکلی برام پیش نمی اومد. همه چی از وقتی شروع شد که چند تا استرس شدید باهم بهم وارد شد.الآنم تنها چیزی که حالمو بد میکنه استرسه و تغذیه تاثیر چندانی نداره.
m1988
مدیر انجمن

پستتوسط سایه روشن » سه شنبه دی 17, 92 12:27 pm

تحقیق کردم و الان دارم سومین کتاب رو تو زمینه ی خام خواری میخونم . حرفاشون منطقیه اما اینکه تو عمل چقدر جواب بده الله اعلم .این فامیلتون چرا این رژیمو پیش گرفته برای کاهش وزن بوده یا بیماری خاصی داشته؟چقدر این رژیمو ادامه داد؟این رژیمو به توصیه ی پزشک تغذیه گرفته؟
سایه روشن
کاربر حرفه ای

پستتوسط m1988 » سه شنبه دی 17, 92 11:30 pm

راستش نمیدونم سایه جان زیاد کنجکاوی نکردم در موردش. فقط اینو میدونم که همین رژیم خام خواریو رعایت میکرد بعد از یه مدتم کم خونی پیدا کرد و خیلی لاغرم شده بود. هم سن و سالای خودمونم هست 30 سالشه. امیدوارم حالا که اینقدر سختی میکشی بهت جواب بده عزیزم.
m1988
مدیر انجمن

فواید زنجبیل

پستتوسط آرش » چهارشنبه آذر 12, 93 12:09 pm

علم پزشکی هندو زنجبیل را دارویی معجزه‌آسا می‌داند. دلیل آن این است که تجربه نشان داده است که این ادویه جادویی برای گوارش بسیار مفید بوده و خواص سودمند متعددی دارد. هندی‌ها از زنجبیل به طور روزمره استفاده می‌کنند. چای زنجبیلی از محبوبیت خاصی برخوردار است و از قدیم مادربزرگ‌ها آن را برای مقابله با سرماخوردگی و آنفولانزا توصیه می‌کردند.

زنجبیل تازه خیس‌خورده در آبلیمو و نمک که رنگ صورتی روشنی پیدا کرده است را می‌توانید سر سفره میلیون‌ها هندی هر روز ببینید. در زیر به ۱۰ خاصیت معجزه‌آسای زنجبیل اشاره می‌کنیم:

۱. بی‌اشتها شده‌اید؟ قبل از ناهار زنجبیل تازه بخورید تا اشتهایتان باز شده و اسیدهای معده‌تان ترشح شوند.

۲. زنجبیل جذب موادمغذی لازم را در بدن تقویت می‌کند.

۳. زنجبیل شبکه‌های گردش‌خون بدن ازجمله سینوس‌های آزاردهنده‌ای که هرازگاهی عود می‌کنند را پاک می‌کند.

۴. احساس تهوع دارید؟ کمی زنجبیل که ترجیحاً به عسل آغشته شده است، بجوید.

۵. زنجبیل به از بین بردن نفخ شکم کمک می‌کند.

۶. شکمتان سر و صدا می‌کند و دلپیچه دارید؟ زنجبیل بخورید.

۷. مفاصلتان درد می‌کند؟ زنجبیل با خواص ضدالتهابی که دارد موجب تسکین دردتان خواهد شد. برای برطرف کردن درد عضلات و مفاصل موقع حمام کردن از روغن زنجبیل استفاده کنید.

۸. به‌تازگی جراحی کرده‌اید؟ جویدن زنجبیل بعد از عمل جراحی به برطرف کردن حالت تهوع کمک می‌کند.

۹. برای متوقف کردن گرفتگی گلو و بینی چای زنجبیل بنوشید. و وقتی هوا سرد باشد، این چای حتی بیشتر می‌چسبد.

۱۰. احساس می‌کنید میل‌جنسی‌تان پایین آمده است؟ به سوپتان کمی زنجبیل اضافه کنید تا میل‌جنسی‌تان هم بالاتر رود.

سایت مردمان
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

پستتوسط MARYAMBANOO » جمعه اسفند 8, 93 12:45 pm

منم چند روز زنجبیل خشک می ریزم تو چاییم امیدوارم موثر باشه
خدایا میدانم که می بینی
MARYAMBANOO
کاربر ساده

پستتوسط Seyedmahdi » شنبه آبان 4, 97 12:37 am

خوردن چای کم رنگ با زنجبیل اسیاب شده موقع صبحانه قبل از رفتن به سر کار و دانشگاه کمک زیادی در کاهش نفخ میکنه
Seyedmahdi

محل اقامت: مشهد

قبلی

بازگشت به • رژیم غذایی - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان