جراحی؛ درمان بی اختیاری گاز؟

مدیران انجمن: آرش, آشنا

جراحی؛ درمان بی اختیاری گاز؟

پستتوسط spring » چهارشنبه بهمن 30, 92 5:51 pm

سلام دوستان
خیلی از جراح ها بی اختیاری نسبت به گاز رو از عوارض جراحی های ناحیه مقعد می دونند و حاضر به جراحی به خاطر این مشکل نیستند.
عمده ترین توصیه شون هم انجام ورزش های کگل هست. که خیلی از ما انجامش دادیم و نتیجه نگرفتیم...
دکتر من بعد از کلی اصرار و یک دوره مصرف لوپرامید و ایمی پرامین برام وقت عمل جراحی داده، تقریبا تا یک ماه پیش کاملا مصمم بودم که عمل کنم اما حالا هر چه زمان میگذره بیشتر دچار تردید میشم.جراحم گفته که تا 70 درصد احتمال بهبودی هست. اما من اصلا مطمئن نیستم و نسبت به عوارض جراحی نگرانم.

لطفا اگر تجربه ای یا اطلاعاتی در مورد کسانی که جراحی بی اختیاری مدفوع یا گاز رو انجام دادن، دارید اینجا بنویسید. ممنون میشم.
spring
کاربر ساده

محل اقامت: مشهد/26 ساله/ مجرد

Re: جراحی؛ درمان بی اختیاری گاز؟

پستتوسط administrator » پنج شنبه اسفند 1, 92 1:26 pm

سلام اسپرینگ جان
قبلا با بچه ها یه بحثی در همین مورد داشتیم که اکثریت معتقدیم با جراحی ما درمان نمیشیم
ببین خودمون رودمون و مقعدمون مشکل فیزیکی نداره، فقط عصبش مشکل داره، اکثر بچه هایی که رفتن دکتر و مقعدشون معاینه شده دکتر بهشون گفته که مشکل فیزیکی نداره
پس وقتی مشکل فیزیکی نداره چی رو میخواد عمل کنه،من توی سایت اصلی ای بی اس که به زبون انگلیسی هست خیلی گشتم حتی یک نفر نبود که گفته باشه جراحی درمانش میکنه، ما دکترامون معاینه درست و حسابی نمیکنن
بهت پیشنهاد میکنم موش آزمایشگاهی نشو
وقتی عصبمون مشکل داره و هر وقت کیفش بگیره بی اختیاری میگیره هر وقت کیفش بگیره درست میشه چطور میخواد با یه عمل جراحی خوبش کنه
البته اینا همشون نظر منه اگه دوستانی که تجربشون از من بیشتره نظر بدن خیلی خوبه
administrator
Admin

پستتوسط spring » جمعه اسفند 2, 92 3:08 pm

سلام عباس جان
مشکل بی اختیاری من همیشگیه، چه استرس داشته باشم چه نداشته باشم. دکترم به اصرار من وقت عمل گذاشت. من 6 سال پیش هم رفتم پیشش گفت من عملت نمی کنم. عضله ات آنقدر مشکلی نداره حتی ممکنه با جراحی بدتر بشی. بعدم گفت تو افسردگی داری بهتره به یک روانپزشک مراجعه کنی.
چند ماه پیش دوباره رفتم پیشش گفتم قبلا پیشتون اومدم... ورزشهای کگل رو انجام دادم اثری نداشته... خیلی تعجب کرد. دوباره گفت تو افسرده ای، گفتم 6 سال پیش هم همین حرفو زدید و رفتن من پیش روانپزشک مشکل منو حل نکرد. افسردگی من فقط و فقط بابت این موضوعه. غیر از این، مشکلی ندارم که بخواهم به خاطرش افسرده باشم! خلاصه بعد از یک دوره مصرف لوپرامید و ایمی پرامین، وقتی دید تاثیری نداشتن و حتی به مشکلاتمم اضافه کردن! برام وقت عمل گذاشت.
دکترم استاد دانشگاهه و سنش زیاده، برای هر عملی کمیسیون میذاره و با همکاراش مشورت می کنه. تنها کسیه که جراحی بی اختیاری مدفوع رو اینجا انجام میده. دنبال سود شخصی نیست، اینو مطمئنم.

فقط می خوام بدونم کسایی که بابت بی اختیاری مدفوع عمل جراحی انجام میدن، بی اختیاری گازشون هم از بین میره یا نه؟
از دکترم پرسیدم نتیجه عمل هاش روی بیمارای قبلیش چی بوده؟ گفت هیچ کدوم برنگشتن تا از نتیجه اش با خبر بشم. نمیدونم این چه معنی میتونه داشته باشه :?
آخرین بار توسط spring در جمعه اسفند 2, 92 3:47 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
spring
کاربر ساده

پستتوسط mehran » جمعه اسفند 2, 92 3:35 pm

شاید بشه با کاشت اسفنگتر مصنوعی اضافی که کنترلش توسط دستگاه انجام میشه جلوی نشت گاز غیرارادی را گرفت.فک کنم بیمارستان بقیه اله تهران انجام میدن. اگر کسی رفته بیاد نظر بده.
mehran
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: fars

پستتوسط spring » جمعه اسفند 2, 92 3:56 pm

اسفنکتر مصنوعی رو فقط برای کسایی کار میگذارند که یا عضله اسفنکتر مقعدی نداشته باشن یا در اثر جراحی های متعدد آسیب دیده باشه.
خیلی بعیده که دکتری حاضر بشه همچین کاری رو برای درمان بی اختیاری گاز انجام بده.
spring
کاربر ساده

پستتوسط m1988 » جمعه اسفند 2, 92 8:40 pm

:shock: اسپرینگ جان یعنی چی تاحالا کسی برنگشته؟؟ شاید میخواسته باهات شوخی کنه :D
whatever doesn`t kill you, makes you stronger
m1988
مدیر انجمن

محل اقامت: تهران

پستتوسط spring » جمعه اسفند 2, 92 11:38 pm

چرا نباید حرفشو باور کنم m1988 جان؟ جراحی بی اختیاری مدفوع بین 2 تا 6 ماه طول میکشه تا نتیجه اش مشخص بشه. فرض کن یک نفر 6 ماه بعد از عمل مشکلش برطرف شد، میره پی زندگیش و همه اون خوشی هایی که تا آن زمان ازشون محروم بوده. واقعا اگه تو بودی دوباره برمیگشتی تو اون مطب پر از آدم های بیمار؟ با اون محیط افسرده اش؟ که فقط بگی آقای دکتر مشکل من حل شد؟ من اگه باشم حاضر نیستم برگردم و خاطرات روزای سختمو زنده کنم. مگر اینکه با جراحی مشکلم حل نشده باشه.
spring
کاربر ساده

پستتوسط mehran » جمعه اسفند 2, 92 11:55 pm

ولی اگر من این مشکلو داشتم و دکتر منو خوب می کرد . با یه هدیه و گل میرفتم مطبش و ازش حسابی تشکر می کردم . چون به قول خودت بهم یه زندگی شاد دوباره داده بود.
mehran
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: fars

پستتوسط m1988 » شنبه اسفند 3, 92 8:33 am

به نظر منم انصاف نیست ازون دکتر تشکر نکرد البته همه چی دست خداست و اون پزشک فقط یه وسیله ست. امیدوارم هر کاری که میکنی موفق باشی اسپرینگ جونم 3>
whatever doesn`t kill you, makes you stronger
m1988
مدیر انجمن

محل اقامت: تهران

پستتوسط spring » شنبه اسفند 3, 92 6:07 pm

بچه ها منم می دونم که پزشکم در صورتی که کارشو درست انجام بده مستحق تشکر هست، امیدوارم کار من به جایی برسه که ازش تشکر هم بکنم این آرزومه! در این مورد بحثی نیست. اما مساله اینه که هیچ کدوم از بیماراش برای تشکر یا گله و شکایت یا... بهش مراجعه نکردن؛ اینو چطور میشه توجیه کرد؟
مطمئنم هیچ کدوم از بیماراش آنقدر بی ادب نیستند که نخوان از دکترشون تشکر کنند، اما فشار روانی این بیماری و حتی یادآوری خاطرات مربوط به اون بعد از بهبودی، رو نمیشه نادیده گرفت. می تونم حدس بزنم که خیلی ها ازش فرار می کنند.
spring
کاربر ساده

بعدی

بازگشت به • روش های درمان - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 3 مهمان