تجربیات من

مدیران انجمن: آرش, آشنا

تجربیات من

پستتوسط hesam » یکشنبه آبان 16, 95 10:33 am

سلام.من ده سال پیش ای بی اس داشتم، حدود دو سال مراجعه پیگیر به پزشک داشتم و کاملا خوب شدم، داروی اصلی ام کلوفاک بود.هشت سال بدون هیچ دارو یا پرهیز غذایی سالم زندگی میکردم اما دوباره یکسال که در اثر استرس شدید و طولانی بیماریم برگشت، الان هم مراجعه به پزشک را دارم و بهتر شده بودم و اکثر مشکلاتم هم حل شده بود که در اثر یک استرس شدید دوباره برگشتم سر خونه اول، دوباره دکتر آنتی بیوتیک تجویز کرد این بار پنتاسا مصرف میکنم، کلوفاک هم که نیست مبورین هم استفاده میکنم. تجربیاتی که این مدت بدست آوردم: استفاده از دمنوش دارچین و زنجبیل بهمراه عسل،دمنوش نعنا و آویشن یا نعنا و پونه،استفاده زیاد از عسل طبیعی،گرم نگه داشتن بدن بخصوص پهلوها،نخوردن میوه و سبزی خام. آرامش ودوری از استرس هم که از همه مهمتر. دعا و قرآن زیاد بخونید، موقع کار ذکر بگویید تا افکار آزار دهنده سراغتان نیاند، تازگيها هم یک کتاب میخورم به نام چهار اثر از فلورانس اسکاول شین که خیلی آرامش دهنده هست.امیدوارم تجربیاتم بدردتان بخوره. التماس دعا
hesam
کاربر تازه وارد

Re: تجربیات من

پستتوسط hesam » سه شنبه آذر 23, 95 11:26 pm

سلام،یه تجربه برای درمان بی اختیاری،منقبض کردن ناحیه مقعد برای چند ثانیه و تکرار این کار در طول روز که خیلی موثر است.مصرف قطره نعنا فلفلی بعد از غذا،دمنوش بابونه،عرق زنیان هم در کاهش نفخ موثر است. تاکید میکنم که به ایمه متوسل شوید تا ارامش پیدا کنید.التماس دعا
hesam
کاربر تازه وارد

پستتوسط sepanta » سه شنبه دی 6, 95 2:14 am

برا من که عجیبه این حرف، من به شخصه هیچ مشکل گوارشی ای ندارم ، توی تنهایی کاملا حالم خوبه و فقط جایی که کنارم آدم دیگه ای باشه این مشکل رو پیدا می کنم ، طوری که شکمم حتی برآمده میشه!!
ولی بیشتر بچه های گروه معتقدن مشکلشون روانی و روحی باید باشه نه حتی عصبی!
.
البته این زمینه هم که میگید میتونه دلیل باشه و حتما در مواردی هست، ولی بیشتر افراد همین حالت رو تجربه کردن که توی تنهایی حاملا حالشون خوبه.
این نشون میده مشکل باکتری نیست چون باکتری فرق تنهایی و با دیگران بودن رو نمیفهمه!!!
sepanta
کاربر تازه وارد

پستتوسط hesam » دوشنبه دی 13, 95 11:14 pm

سلام،من یک ماهه قرص پنتاسا میخورم روزی سه تا،و مشکل بی اختیاری ام خیلی کم شده، دکتر برای یک ماهه دیگه هم پنتاسا تجویز کرد و گفت اگر بهتر شدی روزی دو تا بخور، البته من رژیم غذایی سختی دارم و هر چیزی که با خوردنش اذیت بشم را از برنامم حذف میکنم.دمنوش بابونه با عسل هم مفیده برای معده،من ورم معده هم دارم.التماس دعا
hesam
کاربر تازه وارد

پستتوسط اسما » یکشنبه بهمن 3, 95 2:50 pm

سلام ببخشيد ميشه بكين دكترتون تخصص شون جي بوده؟اخه تا اونجايي كه ما ميدونيم همه دكترا ميكن كنترل استرس و داروي قطعي رو برا درمان اين بيماري ندارن.
اسما
کاربر ساده

پستتوسط hesam » دوشنبه فروردین 21, 96 5:45 pm

سلام،دکترم فوق تخصص گوارش و کبد هستن ،ضمنا با ادامه پنتاسا و البته دوری از استرس و رعایت رژیم غذایی بی اختیاریم کاملا خوب شده، من هم حرف شما را تایید میکنم ،دوری از استرس خیلی مهم
hesam
کاربر تازه وارد

پستتوسط hesam » شنبه مرداد 21, 96 11:49 pm

سلام.من حدود ۷ماه هست که پنتاسا میخورم و بی اختیاریم کاملا خوب شده ،البته در این مدت بیماریم بسته به شرایط روحی ام فراز و فرود زیاد داشته ،دکترم توصیه کرد که به پزشک مغز و اعصاب هم مراجعه کنم ،این کار را کردم ،قرص لاموژین ۵۰ و پرانول ۱۰ تجویز کردند،الان که فکر میکنم میبینم که بعد از مصرف قرص های اعصاب با وجود موقعیت های استرس زای بسیار ،توانایی کنترل اعصابم و این که از استرس دوری کنم و نگذارم که شرایط من راکنترل کنند و تحت تاثیر قرار بدهند ،خیلی بالا رفته و این به بهتر شدن بیماریم خیلی کمک کرده،قبلا زود ناراحت و عصبانی میشدم اما الان توی همان موقعیت به خودم یاد آوری میکنم که اگه حرص بخورم چه عذابهایی را باید تحمل کنم وافکارم را از موضوع دور میکنم به خودم میگم که نه در موردش فکر کن و نه در موردش حرف بزن.دوستان ما نمیتوانیم دیگران را تغییر دهیم تا با ما رفتار خوبی داشته باشند پس ناچاریم روی خودمان کار کنیم و خودمان را و شیوه برخورد با موقعیت های تنش زا را تغییر بدهیم تا از این بیماری زجر آور نجات پیدا کنیم.توصیه میکنم که حتما به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید حتما نتیجه میگیرید،امیدوارم تجربه ام برایتان مفید باشد.التماس دعا
hesam
کاربر تازه وارد

بازگشت به • تجربیات - درمان بی اختیاری

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : Google [Bot] و 1 مهمان