بعد از هر سختی آسانی است

مدیر انجمن: آرش

بعد از هر سختی آسانی است

پستتوسط نورا » یکشنبه بهمن 26, 93 7:38 pm

ٌچه کسی از رحمت خدا نا امید می شود جز گمراهان ٌ خیلی دوست داشتم حرفامو با این آیه قرآن شروع کنم که وقتی می خونمش اشکام سرازیر میشه میدونم که خیلی سختیها کشیدید اما می خوام بگم این بیماری خوب شدنیه این بیماری روحیه خودمون می تونیم خودمونو خوب کنیم در همین انجمن با هم صحبت کنیم مسایل اجتماعیمون رو در میون بذاریم چون همین مشکلات اجتماعی باعث این بیماری است من 90 درصد بهبودی پیدا کردم و می خوام این نوید رو به شما هم بدم شما ها هم خوب میشدید انتظارات غیر واقعی از خودمون داشتیم و متاسفانه آدم های قوی نیستیم در برابر مشکلات من سالی که کنکور ارشد شرکت کردم نتونستم سر جلسه بشینم به خاطر ibs البته نخونده بودمم و کسی که با من امتحان داد و قبول شد و سالم هم بود و مشکلی نداشت نتونست درسشو تموم کنه حالا اگه ما بودیم ibs که میشدیم و ibs اگه خوب شده بود عود می کرد همین چند روز پیش با شوهرم رفته بودیم گردش موسیقی زنده بود مجری گفت 2 تا زوج بیان برای مسابقه یهو من دل پیچه باد نفخ بعد تو دلم گفتم کی با تو بود خلاصه هر چیزی باعث استرس بشه باعث تشدید این بیماری میشه ما همه دنبال اینیم چی غذایی بخوریم چه غذایی نخوریم مثلا شیر تحملش برامون مشکله اما دنبال غذای روحمون نیستیم توکل به خدا و نماز
GOD IS LOVE
نورا
کاربر فعال

Re: بعد از هر سختی آسانی است

پستتوسط آشنا » یکشنبه بهمن 26, 93 9:14 pm

نورا نوشته است:ٌ... هر چیزی باعث استرس بشه باعث تشدید این بیماری میشه ما همه دنبال اینیم چی غذایی بخوریم چه غذایی نخوریم مثلا شیر تحملش برامون مشکله اما دنبال غذای روحمون نیستیم توکل به خدا و نماز

خانم نورای عزیز، کاملا با شما موافقم و خوشحالم که یک همفکر پیدا کرده ام راستش تعداد اعضای فروم که به نتیجه گیری شما رسیده باشند به نظر می رسد کم می باشد.

در ارزیابی ریشه مشکل آی بی اس کاملا با شما همنظرم. لااقل تحلیلتان در مورد من هم صدق می کند که همان ظرفیت پایین فکری و نوع نگاهمان یه مسایل زندگی، دارای مشکل است.

تجربه من از آی بی اس می گوید که اگر در جهت افزایش ظرفیت روحی خود حرکت نکنم با مشکلات سخت تر از آی بی اس هم در زندگی مواجه خواهم شد همچنانکه مواجه هم شده ام.
معتقدم راه درمان IBS افزایش سطح سلامتی روانی با بهبود مهارت های زندگی و بهبود هوش هیجانی است. چونکه عامل IBS همین امر است. هرچند مصرف داروهای روانپزشک برای آی بی اس، در بازه زمانی محدود، لازم به نظر می رسد.
آواتار کاربر
آشنا
مدیر گروه

محل اقامت: تبریز-IBS از نوع LG

پستتوسط نورا » یکشنبه بهمن 26, 93 11:44 pm

روزی که دکتر بهم گفت بیماریت از استرسه و قرص فلوکسیتین رو برام تجویز کرد من گفتم من روزهایی که هیچ استرسی ندارم همین مشکل و دارم چطور ممکنه تا اینکه بچه دار شدم و سرزندگی بار دیگه به زندگیم برگشت و بار دیگه که به سراغ درس رفتم بیماری خودش رو نشون میداد؛با خودم فکر می کردم اگه قبول نشم مردم میگن درس خوند قبول نشد بعد با خودم فکر کردم تو همین که با پای خودت داری میری سر جلسه باید خدا رو شکر کنی به خاطر نفس کشیدنت حالا چه اهمیتی داره قبول نشی به خدای بزرگ توکل کردم در مورد حرف شما بهبود مهارت های زندگی باهاتون موافقم ضعف رو بایستی کنار بذاریم از صفت ستارالعیوبی خداوند زیاد یاد کنید که چطور عیبهای بندگانش رو می پوشونه
GOD IS LOVE
نورا
کاربر فعال

پستتوسط نورا » دوشنبه بهمن 27, 93 9:28 am

ریشه این بیماری در مغز ماست حتی اگه امروز روهم با افکار مثبت شروع کنیم فردا یادمون میره این مهارت رو نداریم ببینید ممکنه یکی از استرس موهاش سکه ای بریزه یکی مدام سرش شوره بزنه یکی ibs یکی هم ibs هم سرش شوره بزنه یکی شبها خوابش نبره یکی گوشش صدا بده یکی سالها یبوست داشته باشه حالا یبوست و با انجیرخشک و .. میشه درمان کرد یه بچه ای در اطرافیان من است بدون اینکه برگشت ادرار داشته باشه یا بهداشت و رعایت نکنه تند تند عفونت ادرار میگیره به خاطر مثانه عصبی دکتر در مورد بچم به من گفته وقتی می خوام از جیش در بیارمش به هیچ عنوان بهش استرس ندم مادر بیماری ما استرسه دوای دردمون توکل به خدا یه کم بی خیالی من هر تجربه ای داشته باشم در اختیارتون میزارم تا همه خوب شیم ان شاالله که این اتفاق می افته
GOD IS LOVE
نورا
کاربر فعال

پستتوسط alirezzads213 » دوشنبه بهمن 27, 93 9:53 am

سلام واقعا که حرف دل من رو زدید من از همون اول زندگی حساس بودم همه چیز رو پیش خودم گنده میکردم از کارهای کوچیک برای خودم یه غول میساختم به نظر من مشکل ما از اعتماد به نفسمون بوده البته حساسیت تاثیر داشته ولی این اعتماد به نفس پایین بدتره حالا این اعتماد به نفس که پایینه میتونه از نوع رفتار خانوادهامون باشه که همیشه ما رو کوچک میشمردن و دست کممون میگرفتن البته خودمون هم خودمونو قبول نداشتیم من که قبل مریض شدنم خانوادم همیشه سرکوفت دیگران رو به من میزدن
alirezzads213
کاربر فعال

پستتوسط نورا » دوشنبه بهمن 27, 93 10:35 am

بله ما به جای اینکه از شکستهامون درس بگیریم اون رو پتک میکنیم رو سر خودمون میزنیم ما باید بپذیریم هر کسی در زندگی اشتباه می کنه اینکه خدا چقدر مهربونه رو فراموش میکنیم آدم هایی هستن که از اشتباهات دیگران دیر میگذرن شاید خود ما هم اینطوری بودیم در حالی که خداوند با اون عظمتش توبه پذیره دقیقا اطرافیان و اجتماع روی ما تاثیر گذارند نظر دیگران هم راجع به من اینه که آدم حساسیم
GOD IS LOVE
نورا
کاربر فعال

پستتوسط امیدوار » دوشنبه بهمن 27, 93 2:36 pm

سلام نورا جان خوبی؟عزیزم خوش اومدی
چه خوبه که روحیه میدی . انرژی مثبت میفرستی برامووون
شما ای بی استون ازچه نوعیه؟
باهمسرت رابطتت چطوره درمورده ای بی؟راحتی باهاشون؟درکتون میکنه؟
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط نورا » دوشنبه بهمن 27, 93 4:53 pm

سلام مرسی شوهرم مرد خوبیه ولی منم مثل هر ibsمشکل رفتن به جمع داشتم روده هام سرو صدا می کرد اسهال می شدم یه جاهایی یبوست
GOD IS LOVE
نورا
کاربر فعال

پستتوسط نورا » سه شنبه بهمن 28, 93 11:29 am

سلام یه بار دیگه خدا رو شکر می کنم به خاطر نعمت حیات و صبحی دیگر که به زندگیم ادامه بدم من تو این مدت پیش روانپزشک یا روانشناس نرفتم اما دوست دارم فرصتی شد برم نمی دونم چقدر برای شما مفید بوده؟اینکه افرادی که هوش هیجانی دارند در زندگی موفق تر هستند واقعیتیه ما ها خیلی توانایی بیان مشکلاتمون رو نداریم اگه فردی در اطرافیان داریم که با داد و بیداد حرفش رو به کرسی میشونه ولو اینکه درست باشه نباید مثل اون فریاد بزنیم یا بترسیم قران می فرماید ٌاز صدای خود بکاه و هرگز فریاد مزن ٌما نمیتونیم اون طور که باید از حق خودمون دفاع کنیم یا فریاده یا گوشه گیری که هر دوش اشتباهه نشینیم دیگران برامون تصمیم بگیرن ,اگه تو فامیل پیرمرد یا پیرزنی داریم بهشون زنگ بزنیم اگه کاری دارن براشون انجام بدیم اگه میخوان شب بیمارستان بمونن همراه می خوان بریم پیششون ازشون بخوایم برامون دعا کنن اونا سرمایه های زندگیمونن ٌپس در نیکی ها بر یکدیگر سبقت بگیریدٌ ما قرار نیست که ادم های بدی باشیم حداقل ibs این مزیت رو برامون داشته که ادم های خوبی از ما بسازه اینکه دل کسی رو نشکنیم کسی رو مسخره نکنیم. گذشته مثل کاغذ باطله است مچالش کنیم بریزیم دور
GOD IS LOVE
نورا
کاربر فعال

پستتوسط فرشته » سه شنبه بهمن 28, 93 12:21 pm

سلام خانم نورا ممنون از اینکه تجربیاتونو در اختیار ماها قرار میدین.

یه حقیقتی هست که ماها بچه های ای بی دوست نداریم در موردش بگیم دلیلش هم واضحه... و البته کاربرalirezzads213 اشاره ای بهش داشتن اونم اینکه ما بچه های ای بی محیط زندگی پرتشنی داشتیم و کشمش و استرس تو خانوادهامون زیاد بوده و اینکه توی محیط خانوادگی بیمار شدیم و بیماریمون تو یه سنی خودشو به شکل ای بی نشون داد همه ماها ادم های استرسی هستیم این ریشه در کودکی ما داره اعتماد بنفسمون پایینه اینم بخاطر اینه اعتماد بنفسمون تو خانواده رشد پیدا نکرد منظورم اعتماد بنفس واقعیه( گاهی ادم تظاهر به اعتماد بنفس داره)...
اینکه والدین ماها روش تربیتی غلطی داشتند میگن وقتی بچه ای یه حرفی میزنه یه نظری میده وقتی برگردن بهش بگن تو حرف نزن بشین سرجات واقعا بچه برای همیشه میشینه سرجاش منظورم از نظر رشد و اعتماد بنفسه .. اگر نخوایم کتمان کنیم این تجربه رو همه ماها تو زندگی داشتیم.
خانما و اقایون متاهل ای بی تو زندگیشون اینو درنظر داشته باشند فرزند سالم و موفق و شاداب تو محیط خانوادگی سالم و پر از ارامش به بار میاد با کنکاش تو زندگی ادمهای موفق گذشته وامروز اینو بهمون ثابت میکنه. زندگی با فقر اما با ارامش خیلی بهتر از زندگی با سرمایه اما بی ارامش.
البته خانواده ماها تقصیری نداشتند دلایل متعددی توش دخیل بوده عرف غلط ،تفسیر غلط از دستور خدا ،جهالت و...
فرشته
کاربر بسیار فعال

بعدی

بازگشت به • اخبار ای بی اس

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 3 مهمان