IBS قابل درمان است

مدیران انجمن: آرش, امیدوار

IBS قابل درمان است

پستتوسط mostafapnahk » یکشنبه خرداد 4, 93 7:54 pm

من خودم 5 ساله این بیماری رو دارم ولی فقط سه سالش رو عذاب کشیدم و الان خیلی خیلی راحتم. چون خودم یک پزشکم تمام تحقیقاتم رو در این زمینه انجام دادم و کلی مقاله خوندم. حالا اگه میخواین IBS شما هم خوب بشه باس به نکات زیر توجه کنین..
1- منشا اصلی این بیماری فشارهای روحی و روانی هست. شما باید تمام این فشارها رو از خودتون بردارین (گفتنش آسونه ولی انجام دادنش سخته).
اصولا اکثر بیماران IBSای کم خوابن و موقع خوابیدن خیلی عذاب میکشن. این افراد دیر به خواب میرن و تا صبح چند بار از خواب بیدار میشن و مدام کابوس مینین.....
برای حل این مشکل شما باید قرص ضد افسردگی بخورین تا میزان سروتونین بدنتون بالا بره(سروتونین هورمون شادی آوره و خواب انسان رو راحت میکنه).
بهترین قرصی که تو بازار وجود داره و خطرش از همه کمتره نورتریپتیلین 25 هستش که باید هرشب 1 عدد کامل بخورین. البته قرص هایی مثل آمفی تریپتیلین و فلوکستین هم هست که کارایی نورتریپتیلین رو ندارن و مضراتشون هم بیشتره، در ضمن فلوکستین فقط برای درمان یبوست کارایی داره و اسهال رو خوب نمیکنه.
کلا قرص نورتریپتیلین هم برای اسهال هم یبوست و هم نفخ کاربرد داره......
قبل از هرچیز باید خودتون مشخص کنین که اسهالی هستین یا یبوستی؟؟ تعداد دفعلت دستشویی رفتنتون رو تو یک هفته ثبت کنین. اگه در هفته بین 1 تا 7 بار میرین دستشویی و دفع میکنین قطعا یبوست داری و اگه بالای 14 بار میرین دستشویی واسه دفع اسهالی هستین....باید رنج خودتون رو بین 7 تا 14 نگه دارین که فقط با خوردن این قرص ممکن میشه...یادتون نره این قرص باید حداقل 8 هفته خورده بشه تا علایمش کامل مشخص بشه و تا پایان دوره بیماریتون باید بخورینش......
2- تغذیه : یکی از عوامل مهم در این بیماری تغذیه هستش که قبلا توضیح دادمش ( در قسمت من و IBS در بخش داستان زندگی).
3- قرص: حتما برای درمان این بیماری باید قرص خورد.......
تنها قرص قابل استفاده برای این بیماری مبورین هست که با نامهای COLOFAC، COLOMEB،MEBEVERIN عرضه میشه...که کلوفاک اثرش بهتر از دوتای دیگه ست
چون خارجیه و خالص تره...ولی شما از نوع ایرانیش مصرف کنین و وقتی حالتون بدتر میشه یا موقع امتحان و... از کلوفاک استفاده کنین.
هر روز یک عدد مبورین 200 صبح و یکی هم شب قبل از غذا یا همراه غذا بخورین...بدونین که مبورین یا کلوفاک 135 هرگز کارایی خوبی ندارن
و فقط باید کپسول مبورین که همون مبورین 200 هست مصرف بشه.....
ظهر ها هم قبل از ناهار یک عدد کپسول امپرازول 20 قبل از غذا بخورین....همون کار کلینیدیوم سی رو انجام میده ولی خیلی خیلی بهتره...

با خوردن این قرص ها و رعایت غذایی ( خصوصا نخوردن چای) تا 50 درصد بیماری شما کاملا خوب میشه.... و میمونه 50 درصد دوم........

هر وقت میخواین برین سر کلاس یا مهمونی یا خواستگاری و جایی مثل اینا...حتما تا نیم ساعت قبلش دو تا قرص دی سیکلومین با دوتا دیفنوکسیلات رو باهم بخورین
و بعد از نیم ساعت تازه میفهمین زندگی یهنی چی.....بیماریتون کاملا خوب میشه .........

توجه به این نکات رو هم یادتون نره..
1- هرگز هرگز هرگز هیچ فعالیتتون رو واسه خاطر IBS عقب نندازین یا تعطیل نکنین.......خصوصا اینکه شنیدم بعضیا واسه خاطر بیماریشون نمیخوان ازدواج کنن!!!!
2- هرگز هرگز هرگز چای نخورین......نسکافه و کافی و... مثل چای هستن....یادتون نره دلیل اصلی قار و قور شکم خوردن چای هستش.
3- خیار و کلم هم هرگز نخورین
4- 1 ساعت قبل و بعد غذا میوه و آب نخورین
5- غذاتون رو اروم اروم بخورین و لقمه هار و بجوین
6ـ حجم غذاتون رو کم کنین و به نصف کاهش بدین...اولش لاغر میشین(لاغری بهتر از درد شکمه) ولی بعد همه چی روبراه میشه.

مشکلاتتون رو و علائم بیماریتون رو واسم تو بخش پیغام بفرستین تا بگم چی کار کنین...اگه هم سوالی دارین واسم پیغام بذارین حتما جواب میدم.....امیدوارم همتون خوب شین...منتظر شنیدن خبرای خوب از طرف شما هستم :D
آخرین بار توسط mostafapnahk در یکشنبه خرداد 4, 93 9:47 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

Re: IBS قابل درمان است

پستتوسط mostafapnahk » یکشنبه خرداد 4, 93 7:57 pm

در ضمن ورزش یادتون نره
ورزش سروتونین بدنو بالا میبره و باعث شادی در شما میشه...فقط فقط و فقط ورزش همگانی!
سعی کنین زیاد تو جمع باشین. مهمونی برین و کلا با دوستاتون باشین و اینقدر از تو جمع بودن نترسین ;)
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

پستتوسط abbas » دوشنبه خرداد 4, 93 1:01 am

سلام
معلومه خیلی مطالعه داشتین، مرسی از اینکه نتیجه تحقیقاتتون رو در اختیار ما گذاشتین
حالا تکلیف ما که مشکلمون ال جی هستش چیه؟؟؟یعنی چه نسخه ای واسه ما میپیچین؟
من فکر می کنم مشکل ما پیچیده تر از بقیه ای بی اسی هاس
من اصلا احساس نفخ ندارم مگه اینکه غذاهای واقعا نفاخ بخورم که اونم نفخ کمی ایجاد میکنه
abbas
کاربر حرفه ای

محل اقامت: فارس

پستتوسط mostafapnahk » دوشنبه خرداد 5, 93 8:47 am

abbas نوشته است:سلام
معلومه خیلی مطالعه داشتین، مرسی از اینکه نتیجه تحقیقاتتون رو در اختیار ما گذاشتین
حالا تکلیف ما که مشکلمون ال جی هستش چیه؟؟؟یعنی چه نسخه ای واسه ما میپیچین؟
من فکر می کنم مشکل ما پیچیده تر از بقیه ای بی اسی هاس
من اصلا احساس نفخ ندارم مگه اینکه غذاهای واقعا نفاخ بخورم که اونم نفخ کمی ایجاد میکنه

شما بهتره همین متد بالا رو انجام بدی به احتمال زیاد نتیجه خوب و مساعد میگیری.....فقط باس خودت به خودت کمک کنی...نگران نباش کسایی که LG بودن با همین قرصها خوب شدن...من حداقل دو نفر رو میشناسم که همینجوری خوب شدن.....
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

پستتوسط mehran » دوشنبه خرداد 5, 93 1:44 pm

آشنایی با دیفنوکسیلات

یک داروی شبه مخدر می باشد که به صورت قرص در داروخانه ها وجود دارد. مصرف اصلی آن در درمان علامتی اسهال می باشد وبین مردم نیز به قرص ضد اسهال معروف است. باتوجه به خاصیت مخدری آن مواردی از اعتیاد به آن در بین مردم دیده می شود گاهی نیز معتادین به سایر مواد مخدر در موارد در دسترس نبودن ماده مخدر خود از این قرص به عنوان جایگزین استفاده می کنند . همانند سایر مواد مخدر اعتیاد  حسمی و روحی دارد. در افراد معتاد به این دارو قطع ناگهانی آن باعث ایجاد علائم خماری در فرد می شود. 

درباره دیفنوکسیلات

بشر از ابتدای آشنائی با تریاک از خواص درمانی آن استفاده کرده است .ویژگی هائی مانند ضد درد ، تسکین سرفه ،رفع مشکلات تنفسی ، درمان اسهال ، بیهوشی و …. همواره باعث سوء مصرف از این گیاه قدرتمند و جادوئی شده است . اما عمده مشگلات از جائی آغاز شد که بعلت هزینه بالای استخراج آلکالوئید های تریاک در آزمایشگاه ها ساخت دارو های شبه مخدرسنتتیک یا نیمه سنتتیک بر پایه سنتز شیمیائی تریاک و یا همانند سازی مولکولی با دست بردن تغییراتی درساختار آنها شروع شد و انواع و اقسام داروها به بازار سرازیر گشت که بسیاری از این دارو ها بعلت عوارض شدید جانبی و پس از مشاهده آثار مخرب آن از چرخه تولید رسمی خارج گردید اما بعدها با فاش شدن فرمول ساخت آنها وارد بازار مصرف مواد مخدر شدند که هروئین نمونه شاخص این گروه است ، این روند اکنون نیز ادامه دارد . و داروهائی مانند تمجیزک و ترامادول از این دسته هستند . یکی از این دارو ها که درکنار مصرف پزشکی نه چندان قابل توجه ( با توجه به نمونه های مشابه داروئی بدون عوارض ) باعث سوء مصرف گسترده گردیده است داروئی است سنتتیک به نام دیفنوکسیلات یا لوموتیل.

عمده مصرف کنندگان دیفنوکسیلات 

دیفنوکسیلات مطابق با آمار رسمی منتشر شده در سال ۱۳۸۵چهارمین دارو از لحاظ فروش عددی در میان داروهای مصرف شده ایران است که همین موضوع بیانگر سوء مصرف فراوان ازاین دارو است . عمده مصرف کنندگان دیفنوکسیلات را افرادی تشکیل می دهندکه قصد ترک یا درمان مواد مخدر را داشته و به توصیه دیگران و یا خود سرانه برای از بین بردن علائم ناشی از قطع مواد به مصرف این قرص روی آورده اند و متاسفانه با افزایش دارو در مواردی شخص با لغ بر صدها قرص را یکجا مصرف می کند . قابل توجه اینکه سازندگان دیفنوکسیلات برای جلوگیری از سوء مصرف آن مقداری آتروپین به آن افزوده اند ولی این نیز هرگز چاره ساز نبوده و با توجه به تداخل شدید داروئی این ماده با ضد افسردگی ها و خواب آورها باعث عوارض شدید و مخربی می گردد . .

عوارض سوء مصرف دیفنوکسیلات

در افراد با مصرف طولانی مدت و مقدار زیاد دارومتفاوت است و بیشتر شامل علائمی نظیر خشکی دهان ، گر گرفتگی ، تاری دید ، یبوست های مزمن ، خواب آلودگی ، بی اشتهائی ، خارش ، مشکلات تنفسی ، تشنج ، اشکال در دفع ادرار ، تاول های شدید عفونی ، نا توانی جنسی ، تیک های عصبی و …. است 
قطع به یکباره دیفنوکسیلات در مصرف های با دوز بالا امکان پذیر نمی باشد و در واقع هیچ داروئی جوابگوی رفع علائم آن نیست اما با روش درمان تدریجی و کاهش پله ای دارو در کنگره۶۰ ، افراد بسیاری که روزانه بالغ بر ۵۰۰ قرص را به همراه مواد مخدر یا دارو های دیگر مصرف می کردند اکنون سلامتی خود را باز یافته اند و به درمان رسیده اند هر چند که راه بسیار سختی را پیموده اند و عوارض وحشتناکی را تجربه کرده اند ، شرح حال این افراد در بر گیرنده نکات عبرت انگیز بسیاری است . 
mehran
کاربر نیمه فعال

محل اقامت: fars

پستتوسط امیدوار » دوشنبه خرداد 5, 93 8:52 pm

ممنونم از راهنمایی های خیلی خوبتون.. واقعا لطف کردین..حتما ازین راه ها استفاده میکنم
صدای خنده خدا را می شنوی؟ به آنچه تو محال میپنداری میخندد...
بخند و امیدوار باش ...
امیدوار
مدیر انجمن

محل اقامت: متاهل/24ساله

پستتوسط mostafapnahk » سه شنبه خرداد 5, 93 12:38 am

mehran نوشته است:آشنایی با دیفنوکسیلات
یک داروی شبه مخدر می باشد که به صورت قرص در داروخانه ها وجود دارد. مصرف اصلی آن در درمان علامتی اسهال می باشد وبین مردم نیز به قرص ضد اسهال معروف است. باتوجه به خاصیت مخدری آن مواردی از اعتیاد به آن در بین مردم دیده می شود گاهی نیز معتادین به سایر مواد مخدر در موارد در دسترس نبودن ماده مخدر خود از این قرص به عنوان جایگزین استفاده می کنند . همانند سایر مواد مخدر اعتیاد  حسمی و روحی دارد. در افراد معتاد به این دارو قطع ناگهانی آن باعث ایجاد علائم خماری در فرد می شود. 
درباره دیفنوکسیلات
بشر از ابتدای آشنائی با تریاک از خواص درمانی آن استفاده کرده است .ویژگی هائی مانند ضد درد ، تسکین سرفه ،رفع مشکلات تنفسی ، درمان اسهال ، بیهوشی و …. همواره باعث سوء مصرف از این گیاه قدرتمند و جادوئی شده است . اما عمده مشگلات از جائی آغاز شد که بعلت هزینه بالای استخراج آلکالوئید های تریاک در آزمایشگاه ها ساخت دارو های شبه مخدرسنتتیک یا نیمه سنتتیک بر پایه سنتز شیمیائی تریاک و یا همانند سازی مولکولی با دست بردن تغییراتی درساختار آنها شروع شد و انواع و اقسام داروها به بازار سرازیر گشت که بسیاری از این دارو ها بعلت عوارض شدید جانبی و پس از مشاهده آثار مخرب آن از چرخه تولید رسمی خارج گردید اما بعدها با فاش شدن فرمول ساخت آنها وارد بازار مصرف مواد مخدر شدند که هروئین نمونه شاخص این گروه است ، این روند اکنون نیز ادامه دارد . و داروهائی مانند تمجیزک و ترامادول از این دسته هستند . یکی از این دارو ها که درکنار مصرف پزشکی نه چندان قابل توجه ( با توجه به نمونه های مشابه داروئی بدون عوارض ) باعث سوء مصرف گسترده گردیده است داروئی است سنتتیک به نام دیفنوکسیلات یا لوموتیل.

عمده مصرف کنندگان دیفنوکسیلات 
دیفنوکسیلات مطابق با آمار رسمی منتشر شده در سال ۱۳۸۵چهارمین دارو از لحاظ فروش عددی در میان داروهای مصرف شده ایران است که همین موضوع بیانگر سوء مصرف فراوان ازاین دارو است . عمده مصرف کنندگان دیفنوکسیلات را افرادی تشکیل می دهندکه قصد ترک یا درمان مواد مخدر را داشته و به توصیه دیگران و یا خود سرانه برای از بین بردن علائم ناشی از قطع مواد به مصرف این قرص روی آورده اند و متاسفانه با افزایش دارو در مواردی شخص با لغ بر صدها قرص را یکجا مصرف می کند . قابل توجه اینکه سازندگان دیفنوکسیلات برای جلوگیری از سوء مصرف آن مقداری آتروپین به آن افزوده اند ولی این نیز هرگز چاره ساز نبوده و با توجه به تداخل شدید داروئی این ماده با ضد افسردگی ها و خواب آورها باعث عوارض شدید و مخربی می گردد . .

عوارض سوء مصرف دیفنوکسیلات
در افراد با مصرف طولانی مدت و مقدار زیاد دارومتفاوت است و بیشتر شامل علائمی نظیر خشکی دهان ، گر گرفتگی ، تاری دید ، یبوست های مزمن ، خواب آلودگی ، بی اشتهائی ، خارش ، مشکلات تنفسی ، تشنج ، اشکال در دفع ادرار ، تاول های شدید عفونی ، نا توانی جنسی ، تیک های عصبی و …. است 
قطع به یکباره دیفنوکسیلات در مصرف های با دوز بالا امکان پذیر نمی باشد و در واقع هیچ داروئی جوابگوی رفع علائم آن نیست اما با روش درمان تدریجی و کاهش پله ای دارو در کنگره۶۰ ، افراد بسیاری که روزانه بالغ بر ۵۰۰ قرص را به همراه مواد مخدر یا دارو های دیگر مصرف می کردند اکنون سلامتی خود را باز یافته اند و به درمان رسیده اند هر چند که راه بسیار سختی را پیموده اند و عوارض وحشتناکی را تجربه کرده اند ، شرح حال این افراد در بر گیرنده نکات عبرت انگیز بسیاری است . 

هیچ داروی مفیدی تو دنیا وجود نداره و درواقع همه قرصهای شیمیایی در کنار فایده شون ضرر هم دارن
همه مواد غذایی دور و ور خودمون هم خالی از ضرر نیستن به جز آب مقطر.
فقط باس دید تو این شرایط کدوم دارو به دردمون میخوره و واسمون مفیدتره.....دیفنوکسیلاتم تا حالا کسی رو نکشته و آسیبی به کسی نرسونده مگر اینکه طرف اوردوز کنه که اون بحثش جداست و همه دارو ها همینطورین. :lol:
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

ماجراي ديفنوكسيلات

پستتوسط آرش » سه شنبه خرداد 6, 93 9:08 am

چند وقت پيش رفته بودم داروخانه ديفنوكسيلات بگيرم فروشنده طوري رفتار كرد انگار من معتاد هستم، لاغر بودنم هم به اين مسئله كمك كرد. (اينم از فوايد جانبي آي بي) بعد كه اومدم تو اينترنت در اين مورد خوندم تازه فهميدم چه خبره.
براي اثبات نظرش مي گفت: چرا لوپراميد نمي بري؟ (اگه براي اسهال مي خواي نه براي خمار شدن)
اما داروخانه ايه احمق بود چون اولا من 10 عدد مي خواستم و اين تعداد براي معتاد به زحمت كفاف نصف روزش را ميدهد.
دوم اينكه لوپراميد و ديفنوكسيلات فرق هايي با هم دارن. اگر كامل عين هم هستند خوب ديگه ديفنوكسيلات توليد نكنن.
آواتار کاربر
آرش
مدیر ارشد

محل اقامت: تهران

Re: ماجراي ديفنوكسيلات

پستتوسط mostafapnahk » پنج شنبه خرداد 15, 93 10:34 pm

آرش نوشته است:چند وقت پيش رفته بودم داروخانه ديفنوكسيلات بگيرم فروشنده طوري رفتار كرد انگار من معتاد هستم، لاغر بودنم هم به اين مسئله كمك كرد. (اينم از فوايد جانبي آي بي) بعد كه اومدم تو اينترنت در اين مورد خوندم تازه فهميدم چه خبره.
براي اثبات نظرش مي گفت: چرا لوپراميد نمي بري؟ (اگه براي اسهال مي خواي نه براي خمار شدن)
اما داروخانه ايه احمق بود چون اولا من 10 عدد مي خواستم و اين تعداد براي معتاد به زحمت كفاف نصف روزش را ميدهد.
دوم اينكه لوپراميد و ديفنوكسيلات فرق هايي با هم دارن. اگر كامل عين هم هستند خوب ديگه ديفنوكسيلات توليد نكنن.

:lol: :lol:
معتادا معمولا روزی بالای 50 تا دیفنوکسیلات میخورن :D :lol:
آواتار کاربر
mostafapnahk
کاربر نیمه فعال

پستتوسط هستی » جمعه خرداد 16, 93 4:30 pm

سلام
ممنونم از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار دادین.....

ببخشید بهتر نیست به جای این که بگیم(IBS قابل درمان است)بگیم:(IBS قابل کنترل است)چون فک می کنم قابل کنترل باشه تا درمان...آخه معمولا دکترا میگن IBS وقتی در بدن ایجاد بشه دیگه تا آخر عمر با آدم هست....

منم اکثرن با خریدن نورتریپتیلین این مشکلو دارم....نمیدن بهم اکثر داروخانه ها...میگن بهش عادت می کنی....
البته من نورتریپتیلین 10 می خورم....شبی 1 عدد....بعدش خواسته باشم دوز 25 بخورم برام مشکلی پیش نمی یاد؟؟؟؟؟
من با چایی خوردن زیاد مشکلی ندارم....آخه من چایی زیاد می خورم...بعدشم پنیر و ماست....دیگه چیز زیادی نمی تونم بخورم....من اغلب یبوستم....البته بستگی به حالتم داره..ممکنه 4 روز یبوست باشم بقیه رو اسهال.....از نظر رژیم غذایی هم اکثرن رعایت می کنم اما بعضی اوقات دیگه نمی تونم....زیاد نون و پنیر و ماست می خورم....بعدش پدرم در می یاد....حالا به نظرتون من همین شیوه ی شما رو دنبال کنم؟؟؟یا به قول معروف نسخه ی دیگه ای واسم می پیچید؟؟؟
با تشکر....
هستی
کاربر فعال

بعدی

بازگشت به • روش های درمان - درمان ای بی اس IBS

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان